ALİ CANİP OLGUNLU İLE HZ. MEVLANA'NIN AYAK İZLERİ VE ŞEB-İ ARUS ŞENLİKLERİ

  • Tarih: 15.12.2017 - 16.12.2017
  • Fiyat: 1680,00 TL
ALİ CANİP OLGUNLU İLE HZ. MEVLANA'NIN AYAK İZLERİ VE ŞEB-İ ARUS ŞENLİKLERİ

Gezi Programı:

HZ.MEVLANA’NIN AYAK İZLERİ VE  ŞEB-İ ARUS ŞENLİKLERİ

7’nin kutsallığı Hz. Mevlana’nın 7 öğüdünde bu kez..sen’den öte, biz’den öte “BİR” yolculuk çıkıyor olduğumuz.. Gönüllerimizi ve fani bedenlerimizi AŞK ile dolduracağımız hiç bitmeyecek bir yolculuk...

ŞEFKAT VE MERHAMETTE ‘ GÜNES’’ GİBİ OL...

 

Aşık, memedeki süte esir olan çocuk gibidir. İki alemde de sütten başka birşeybilmez

CÖMERTLİKTE ‘’ AKARSU ‘’ GİBİ OL...

 

O, yolu kapanınca akamaz. Sen pınarı gönlünce bul

HİDDET VE ASABİYETTE ‘’ ÖLÜ’’ GİBİ OL...

 

Bir müddet için dilsiz, dudaksız ol; kulağını da tıka, birşey duyma. Ondan sonra gönülden gelen tatlı seslere, hoş seslere dost ol, arkadaş ol.

BAŞKALARININ KUSURUNU ÖRTMEDE ‘’ GECE’’ GİBİ OL

 

Dinin mumu en yüce bir nurdur, onu ateşle yanan mumsanma.

TEVAZUDA ‘’ TOPRAK’’ GİBİ OL...

 

Sufi toprak gibidir ona her türlü kötü şey atılır ancak Sufiden daima güzel şeyler çıkar.

HOŞGÖRÜDE ‘’ DENİZ’’ GİBİ OL...

 

Biz eşekten şeker esirgemeyiz ama eşek yaradılışı gereği ot sever.

YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ YA DA OLDUĞUN GİBİ OL...

 

Bu kapıdan içeriye elbise ile girilmez cancağızım, elbiseni cıkar da gel.

‘’ İŞTE BENİM ÖNÜMDE AYRAN TASIM, ALEMİN BAL ŞERBETİNDEN BANANE’’

 

HZ. MEVLANA

 

1. Gün : İSTANBUL / KONYA

Değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havaalanın’da saat 05.50’de buluşmamız sonrası Türk Havayolları TK20322 - 07.15 uçuşu ile Konya’ya hareket ediyoruz. Konya Havaalanı’na varışımızı takiben tüm gün sürecek gezi programımız için turumuza başlıyoruz. 

Gezimize öncelikle Şems-i Tebriz-i Camii’ni ziyaret ederek başlıyoruz. Ziyaretimiz akabinde özgün mutfağı ile ünlü Hich Hotel’de bizler için özel olarak hazırlanmış olan öğle yemeğimizi alıyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrası Mevlana Celaleddin Rumi'nin Kubbe-i Harda (Yeşil Kubbe) olarak anılan türbesi, dergâh eşyaları, değerli elyazmalarının dışında bugünkü kemanların öncüsü olarak kabul edilen sekiz telli keman, sabır taşları ve Galileo'nun asıldığı dönemde astronomi dersleri vermek için kullanılmış olan kürenin de bulunduğu Hz. Mevlana Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.

Gezimizin sonunda otelimize geçiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeğimiz sonrasında belirtilen saate otelimizin lobisinde buluşuyor ve Sema Ayin-i Şerif-i izlemek üzere otelimizden ayrılıyoruz.

Konaklamamız Dedeman Konya Otel’de.

 

2. Gün : KONYA/ İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası günümüze, Sn. Ali Canip Olgunlu ile Tasavvuf ve Hz. Mevlana semineri ile başlıyoruz. Sonrasında otelimizden ayrılıp çok eski bir yerleşim yeri olan Hristiyanlığın ilk çağlarından kalma kaya kiliseleri bulunan ve günümüzde ise Rum ve Türk’lerin birarada yaşadığı Sille Köyü’ne gidiyoruz. Azize Helena Kilisesi’ni ziyaret edip, köy meydanında dolaşıyoruz. Çay-kahve ikramımızdan sonra öğle yemeğimiz için hareket ediyor ve Konya’nın meşhur etli ekmeğini ünlü Cemo’da tadıyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrasında Hz. Mevlana’nın muasırı olan Ateşbaz-ı Veli türbesini ziyaret ediyor ve Meram’dan ayrılıp Konya şehir merkezine geliyoruz.

İçerisinde Selçuklu ve Karamanoğlu Devrine ait taş ve mermer üzerine oyma tekniği ile yazılmış inşa ve tamir kitabeleri, Konya Kalesi'ne ait yüksek kabartma rölyefler, çeşitli ahşap malzemeye oyma tekniği ile yapılmış geometrik ve bitkisel motiflerle bezenmiş kapı ve pencere kanatları, ahşap tavan göbeği örnekleri ve mermer üzerine işlenmiş mezar şahidesi ve sandukalar teşhir edilen İnce Minareli Medrese’yi ve sonrasında Karatay Medresesi’ni dolaşıyoruz.

Kent içinde alışveriş için ayıracağımız zamanın ardından akşam yemeğimizi Konya mutfağına özgün yemekleri tadacağımız Köşk Restaurant’ta alıyoruz.

Akşam yemeğimiz sonrasında havaalanına hareket ediyor ve Türk Havayolları TK2039 -  20.55 uçuşu ile İstanbul’a dönüyoruz.

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
  • Türk Havayolları Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
  • Dedeman Konya Otel’de Konaklama
  • Sema Ayin-i Şerif-i
  • 1 Sabah Kahvaltısı
  • 2 Öğle Yemeği
  • 2 Akşam Yemeği
  • Belirlenen Yerlerde İkramlar
  • Tüm Müze ve Ören Giris Ücretleri
  • TURSAB Seyahat Sigortası
  • Sn. Ali Canip Olgunlu tarafından program boyunca aktarılacak olan Tasavvuf ve Hz. Mevlana üzerine sohbetler.

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN VE EKSTRA ALINACAK HİZMETLER
  • Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler
  • Otel minibar harcamaları
  • Tüm kişisel harcamalar
 

İptal koşulları: Katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına otuz günden daha az bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir. Seyahat tarihine 30 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı geri iade edilmez. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.
 

ALİ CANİP OLGUNLU

Sn. Ali CANİP OLGUNLU Mimar Sinan Üniversitesi Türkoloji bölümü mezunudur.

Anadolu medeniyetleri, kültürü ve tasavvuf üzerine odaklanarak yaptığı çalışmalar ile bilinen Ali Canip Olgunlu, 1989 yılından beri Anadolu’nun evrensel değerleri üzerine inceleme ve araştırmalar yürütmekte, bulgu ve deneyimlerini çeşitli seminer programları ve konferanslar ile paylaşmaktadır.

Tasavvuf öğretisi yazarın temel ilgi alanı olup, çeşitli kültür merkezlerinde bu konu üzerine seminerler vermektedir.

Yaklaşık yirmi yıldan günümüze kadar Anadolu kültür tarihi konuları içerisine giren bir çok alan üzerine yaptığı çalışmaları beş ayrı kitap üzerinden yayınlamıştır.

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03