ALİ CANİP OLGUNLU İLE HZ. MEVLANA'NIN AYAK İZLERİ VE ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ

 • Tarih: 04.12.2018 - 05.12.2018
 • Fiyat: 1750,00 TL
 • Not: * UÇAK BİLETİ DAHİL
ALİ CANİP OLGUNLU İLE HZ. MEVLANA'NIN AYAK İZLERİ VE ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ

Gezi Programı:

 1. Gün : İSTANBUL / KONYA

 

Değerli misafirlerimiz ile Sabiha Gökçen Havaalanın’da saat 07.00’da buluşmamız sonrası Pegasus Havayolları PC2702 - 08.25 uçuşu ile Konya’ya hareket ediyoruz. Konya Havaalanı’na varışımızı takiben tüm gün sürecek gezi programımız için turumuza başlıyoruz.  

 

Gezimize öncelikle Şems-i Tebriz-i Camii’ni ziyaret ederek başlıyoruz. Ziyaretimiz akabinde özgün mutfağı ile ünlü Hich Hotel’de bizler için özel olarak hazırlanmış olan öğle yemeğimizi alıyoruz.

 

Öğle yemeğimiz sonrası Mevlana Celaleddin Rumi'nin Kubbe-i Harda (Yeşil Kubbe) olarak anılan türbesi, dergâh eşyaları, değerli elyazmalarının dışında bugünkü kemanların öncüsü olarak kabul edilen sekiz telli keman, sabır taşları ve Galileo'nun asıldığı dönemde astronomi dersleri vermek için kullanılmış olan kürenin de bulunduğu Hz. Mevlana Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.

 

  Gezimizin sonunda otelimize geçiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeğimiz

  sonrasında belirtilen saate otelimizin lobisinde buluşuyor ve Sema Ayin-i Şerif-i izlemek üzere

  otelimizden ayrılıyoruz.

 

  Konaklamamız Dedeman Konya Otel’de.

 

 1. Gün : KONYA/ İSTANBUL

 

Otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası günümüze, Sn. Ali Canip Olgunlu ile Tasavvuf ve Hz. Mevlana semineri ile başlıyoruz. Sonrasında otelimizden ayrılıp çok eski bir yerleşim yeri olan Hristiyanlığın ilk çağlarından kalma kaya kiliseleri bulunan ve günümüzde ise Rum ve Türk’lerin birarada yaşadığı Sille Köyü’ne gidiyoruz. Azize Helena Kilisesi’ni ziyaret edip, köy meydanında dolaşıyoruz. Çay-kahve ikramımızdan sonra öğle yemeğimiz için hareket ediyor ve Konya’nın meşhur etli ekmeğini ünlü Cemo’da tadıyoruz.

 

Öğle yemeğimiz sonrasında Hz. Mevlana’nın muasırı olan Ateşbaz-ı Veli türbesini ziyaret ediyor ve Meram’dan ayrılıp Konya şehir merkezine geliyoruz.

 

İçerisinde Selçuklu ve Karamanoğlu Devrine ait taş ve mermer üzerine oyma tekniği ile yazılmış inşa ve tamir kitabeleri, Konya Kalesi'ne ait yüksek kabartma rölyefler, çeşitli ahşap malzemeye oyma tekniği ile yapılmış geometrik ve bitkisel motiflerle bezenmiş kapı ve pencere kanatları, ahşap tavan göbeği örnekleri ve mermer üzerine işlenmiş mezar şahidesi ve sandukalar teşhir edilen İnce Minareli Medrese’yi ve sonrasında Karatay Medresesi’ni dolaşıyoruz.

 

Kent içinde alışveriş için ayıracağımız zamanın ardından akşam yemeğimizi Konya mutfağına özgün yemekleri tadacağımız Köşk Restaurant’ta alıyoruz.

 

Akşam yemeğimiz sonrasında havaalanına hareket ediyor ve Pegasus Havayolları PC2705 -  20.30 uçuşu ile İstanbul’a dönüyoruz.

 

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 

 • Pegasus Havayolları Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • Dedeman Konya Otel’de Konaklama
 • Sema Ayin-i Şerif-i
 • 1 Sabah Kahvaltısı
 • 2 Öğle Yemeği
 • 1 Akşam Yemeği
 • Belirlenen Yerlerde İkramlar
 • Tüm Müze ve Ören Giris Ücretleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası
 • Ali Canip Olgunlu tarafından program boyunca aktarılacak olan Tasavvuf ve Hz. Mevlana üzerine sohbetler.

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN VE EKSTRA ALINACAKHİZMETLER

 

 • Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler
 • Otel minibar harcamaları
 • Tüm kişisel harcamalar

 

ALİ CANİP OLGUNLU

Sn. Ali CANİP OLGUNLU Mimar Sinan Üniversitesi Türkoloji bölümü mezunudur.

Anadolu medeniyetleri, kültürü ve tasavvuf üzerine odaklanarak yaptığı çalışmalar ile bilinen Ali Canip Olgunlu, 1989 yılından beri Anadolu’nun evrensel değerleri üzerine inceleme ve araştırmalar yürütmekte, bulgu ve deneyimlerini çeşitli seminer programları ve konferanslar ile paylaşmaktadır.

Tasavvuf öğretisi yazarın temel ilgi alanı olup, çeşitli kültür merkezlerinde bu konu üzerine seminerler vermektedir.

Yaklaşık yirmi yıldan günümüze kadar Anadolu kültür tarihi konuları içerisine giren bir çok alan üzerine yaptığı çalışmaları beş ayrı kitap üzerinden yayınlamıştır.

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03