ALMANYA'NIN PİTORESK KASABALARI VE ROMANTİK YOL

 • Tarih: 09.10.2019 - 13.10.2019
 • Fiyat: 1590,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 1940,00 EUR
 • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
ALMANYA'NIN PİTORESK KASABALARI VE ROMANTİK YOL

Gezi Programı:

  1. Gün İstanbul – Münih / 09 Ekim 2019, Çarşamba

  Siz değerli misafirlerimiz ile saat 04.30’da İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, TK 1629 sefer sayılı uçuş ile saat 06.45’te Münih’e hareket ediyoruz. Saatlerimiz 08.30’u gösterdiğinde, Almanca ismi eski dilde 'keşişlerin yeri' anlamına gelen Munichen'den gelen Münih’teyiz…

  Varışımızı takiben şehir gezimize başlıyoruz. Göreceğimiz ilk yerlerden olan St. Peters Kilisesi’nde şehri panoramik olarak izlemek isterseniz 306 basamakla ulaşılan kulesinin en tepe noktasına çıkabilirsiniz. Bu kiliseye yürüyüş mesafesinde bulunan Ortaçağ dönemi Asam Kilisesi’ni göreceğiz. Muhteşem bahçesi bahar aylarında her çeşit müzisyene ev sahipliği yapan Residenz Sarayının çimlerinde oturup müzik dinleyerek soluklanacağız. Münih’in en önemli alışveriş caddesi Maximilianstrasse’de yürüyüş gerçekleştireceğiz. Ulusal Tiyatro binasının da yer aldığı kısımda yer alan Max-Joseph Platz’tan başlayan cadde üzerinde birçok ünlü mağaza bulunmakta. Prada'nın, Chanel'in, Dior'un, Gucci'nin en süslü vitrinleri bu yürüyüşte bizi bekliyor olacak.

  Şehrin merkezinde ama kocaman bir alana yayılmış bir park-orman olan Englisher Garten’ı ve gotik mimarinin en güzel örneğinin sergilendiği Frauenkirche Kathedrali ile Kulesini barındıran Rathaus’u (Belediye Binası) göreceğiz. Yürüdükçe irili ufaklı masaların hayat verdiği küçücük bir meydan olan, turist kalabalığından uzak, bira evlerinin olduğu, 109 metre yüksekliğindeki gotik kilise Fraunen Kirche’nin hemen yanı başındaki meydan Fraunenplatz’ı ziyaret edeceğiz.

  Ardından öğle yemeğimizi alacağımız Marienplatz’a transferimiz yapılıyor. Şehrin tam anlamıyla ‘merkezi’ olan Marienplatz, Münih’in meşhur Meryem Ana Kilisesi’nin de olduğu bölgesi ve burada dileyenlerin kilisenin kuzeydeki minaresine tırmanma şansı olacak. Şehrin ‘Pazar yeri’ olarak da geçen ve ‘biergarten’ (bira bahçesi)’ne de dönüşen Viktualienmartk da burada yer alıyor. Ardından otele transferimiz yapılıyor. Odalarımıza yerleşip dinlenmemizin ardından saat 18.00’da Weissbier ve Bretzel eşliğinde, Romantik Yol bilgilendirme toplantımızı yapacağız.

  Akşam yemeği ve konaklama 4* Munich  Hotel NYX by Leonardo’da.

  1. Gün Munich - Linderhof - Neuschwanstein - Füssen / 10 Ekim 2019, Perşembe

  Oteldeki kahvaltının ve çıkış işlemlerinin ardından, Füssen’e doğru yola çıkıyoruz. İlk ziyaretimiz Linderhof Şatosu olacak. Kral II. Ludwig’in Fransız mimarisine, özellikle de Versailles Sarayı’na olan tutkusuyla saray mimarı Geprg Dollman’a inşa ettirdiği, yapımı 1869-1885 yılları arasında süren, küçük ama mücevher gibi işlenmiş bir saray. Ayrıca Linderhof, Ludwig’in sağlığında tamamlanan tek saray olma özelliğiyle de ayrışıyor.


  Ardından, Bavyera Kralı olan, konumunun aksine hassas, hayalperest, utangaç ve yalnız bir kral olarak tanımlanan II. Ludwig’in inşa ettirdiği, yapımına 1869 yılında başlanmış Neuschwanstein şatosu’nu ziyaret edeceğiz.  Şatonu yapımı sırasında II. Ludwig’in sıklıkla yürüyüş yaptığı vadide bulunan Marienbrücke köpüsü üzerinden geçeceğiz. Neuschwanstein Şatosu zaman içerisinde devlete öyle bir yük getiriyor ki kralın ölümünden çok kısa bir süre sonra şato turistlere açılıyor ve borçlar bu şekilde ödeniyor. Günümüzde her yıl 1.5 milyon kişiyi ağırlayan bu meşhur şatoda ilgi çekici alanlar olan, romantik kralın çalışma odasını, yatak odasını ve mağarayı ziyaret edeceğiz.

  Öğle yemeğinin ardından, Alplerin eteklerinde bulunan Füssen’de enfes manzaralara tanık olacağız. Ne yana baksak bir doğa harikasıyla karşılacağımız Füssen’de ağaçların arasından görünen ve yanına gidene kadar gizemini koruyan Forggensee Gölü’nü göreceğiz.

  Akşam yemeği ve konaklama 4* Füssen Hotel Sonne’de.

  1. Gün Füssen - Augsburg - Dinkelsbühl - Rothenburg / 11 Ekim 2019, Cuma

   Oteldeki kahvaltının ve çıkış işlemlerinin ardından Romantik rota üzerinde göreceğimiz büyülü kasabalar, şatolar için yola çıkıyoruz.

  İlk durağımız birçok romantik yol güzergâhındaki şehir ve kasabalara oranla çok daha büyük olan Augsburg olacak. Roma imparatoru Augustus’tan yadigâr ulu imparatorun emri ile MS.15 yılında kurulmuş bu şehirde tarih boyunca buradan belli geçitlerden ticaret akışı gerçekleşmiş. Şehir bir sürü savaş ve ölümcül hastalıklara konu olmuş. Farklı tasarımda ve çok şirin tipik Alman evleri ile çevrili olan Augsburg Maximilian Caddesi üzerinden Augsburg Katedraline ulaşacağız. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi yedikten sonra Dinkelsbühl’e doğru yola çıkıyoruz.

  Dinkelsbühl şehrinin 8. yüzyılda kurulduğu, ancak ticari bir pazar oluşturması sebebi ile 12. yüzyılda kayıtlara geçtiği düşünülüyor. Dinkelsbühl, kale duvarları ile çevrili olması özelliği ile günümüze dek uzanan tek Orta Çağ şehri. Şehrin dört girişinden biri olan Rothenburger Kapısı’ndan içeri girdiğimiz andan itibaren Orta Çağ dokusunu her yerde hissedeceğiz. Yürüyerek Meydandaki St. George Katedraline çıkacak ve Almanya’nın en iyi korunmuş ortaçağ kiliselerinden biri olan katedrali ziyaret edeceğiz. Ardından, kırmızı kale anlamına gelen Rothenburg ob der Tauber’e doğru yola çıkıyoruz. Romantik Yol gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazı, Tauber nehri üzerindeki Rothenburg, parke taşlı yolları, evleri ile bizi kendine hayran bırakacak. Surlarla çevrili masalsı kasaba, zaman makinesine gerek olmadan zamanda yolculuk etmemizi sağlayacak.

  Şehre girişte Ortaçağ ruhuyla çevrili sokaklarda “cellarmaster” tarafından karşılanacak ve şarap tadımı gerçekleştireceğiz. Ardından, Rothenburg’un en güzel ve fotojenik meydanı Plönlein’de harika fotoğraflar çekeceğiz. Lutheran cemaatine ait kilise 14.yy başında başlayıp 15.yy da bitirilen Jakobskirche Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. En önemli bölümü “Kutsal Kan Mihrabı’” olan kilisede kaya kristallerinden olan bir kapsülün içinde İsa’nın 3 damla kanı olduğu söylenmektedir.

  Belediye binasının (Rathaus) bulunduğu şehrin ana meydanı olan Markt Meydan’ında bir kahve molası vererek, önümüzde akan hareketliliğin tadını çıkaracağız. Ardından, Rothenburg’un “Schneeball” adı verilen kartopu şeklindeki tatlısının tadına bakacağız. Hamurun top şekline getirilip, yağda kızartılıp sonrada çikolata, şekerlemelerle, çeşitli şeker kristallerine batırılmasıyla yapılan bu tatlı ile, meydanın hemen yanı başındaki kuleye çıkmak için enerji toplayacağız.

  Akşam yemeği ve konaklama 4* Rothenburg Prinz Hotel’de.

  1. Gün Rothenburg - Würzburg - Frankfurt / 12 Ekim 2019, Cumartesi

  Oteldeki kahvaltının ve çıkış işlemlerinin ardından, ilk durağımız olan Würzburg’a yola çıkıyoruz. Almanya’nın güneyinde, Bavyera’nın kuzey batısında, Main Nehri üzerinde yer alan bir şehir olan Würzburg, farklı mimari dönemlerden çok sayıda kilise,katedral, tapınak ve şapel barındırmaktadır. Şehrin tarihi iki bin yıldan fazladır. Günümüzde Würzburg, başarılı bir şarap bölgesi ve aynı zamanda büyük bir müzik kültürü merkezi olarak biliniyor. Çeşitli ülkelerden müzisyenlerin performans göstermek için şehre gelerek verdikleri konserlerin yanı sıra her yıl şehir, Bach ve Mozart eserlerine adanmış çeşitli festivallere ev sahipliği yapıyor.

  Şehirdeki en güzel mimari yapı olan Fajtshehhajm Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. Uzun yıllar, piskoposların ikametgâhı olan bugün bu etkileyici sarayda eski sahiplerine adanmış ilginç bir müze de mevcut. Saray, aynı zamanda eski heykelleri, çeşmeleri görebileceğimiz şık bir park ile çevrilidir. Bu parkın topraklarında, enginarların yanı sıra bazı şifalı bitkilerin yetiştirildiği Episkopsa Bahçesi de korunmuştur.

  Würzburg’da yerel bir restoranda öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından Romantik yolumuzun son noktası olan Frankfurt’a doğru yola çıkıyoruz. Frankfurt tarihi yapıları, meydanları ve müzeleri ile her yıl pek çok gezgine ev sahipliği yapan, hem doğal hem de kültürel güzellikleri ile ilgi çeken bir şehir. Alman mimarisi hakkında birçok ipucu sunan, göz alıcı mimariye sahip renkli binalara sahip Römberg Meydanı’nı gezeceğiz.

  Dünyanın birçok noktasından özel olarak getirilen bitkilere ev sahipliği yapan Palmen Garten’i göreceğiz. Özellikle doğaya meraklı olanların mutlaka görmesi gereken bu dev botanik bahçesinde geçireceğimiz keyifli vaktin ardından, şehrin hem siyasi hem de dini kültürü hakkında bilgi edinebileceğiniz bir yapı olan Neoklasik mimari tarza sahip St. Paul Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Dileyen misafirlerimiz, 2000 yılında açılan ve 200 metre yüksekliği ile Frankfurt’un en yüksek binası unvanına sahip olan Main Tower’ın teras ve gözetleme kulesinden şehrin etkileyici manzarasının tadını çıkarabilirler.

  Ardından, Grosser Hirschgrabern Caddesi üzerinde yer alan, Johan Wolfhang Goethe‘nin doğup büyüdüğü 16. yüzyıldan kalma evi göreceğiz. Çok sayıda ünlü mağazanın, restoranın, kafenin bulunduğu Frankfurt’un en önemli ve hareketli caddesi Zeil Caddesi’nde kişisel aktiviteleriniz için serbest zamanımız olacak.

  Akşam yemeği ve konaklama 4* Frankfurt Marriott Hotel’de.

  1. Gün Frankfurt - İstanbul /  13  Ekim 2019, Pazar

  Oteldeki kahvaltının ve çıkış işlemlerinin ardından, Frankfurt’taki son gününüzü keyifle geçirmeniz için serbest saatler. Belirlenen saatte buluşuyoruz ve Frankfurt havalimanına transferimiz yapılıyor. TK1594 sefer sayılı uçuş ile 19.05’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.10’da İstanbul’a hoş geldiniz…

   

  Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek dileği ile…

   

  UÇUŞ BİLGİLERİ

  İstanbul – Münih / 09 Ekim 2019, Çarşamba

  UÇUŞ

  KALKIŞ

  VARIŞ

  SÜRE

   TK1629

  Economy Promosyon(W)

  Turkish Airlines

  Airbus A330-203 Geniş gövde

  06:45

  İstanbul, Türkiye (IST)

  Atatürk Havalimanı (6 Nisan itibarıyla İstanbul Havalimanı)

  08:30

  Münih, Almanya (MUC)

  Münih Franz Josef Strauss Havalimanı

  2s 45d

   

  Frankfurt – İstanbul / 13 Ekim 2019, Pazar

  UÇUŞ

  KALKIŞ

  VARIŞ

  SÜRE

   TK1594

  Economy Promosyon (P)

  Turkish Airlines

  Airbus A330-300 Geniş gövde

  19:05

  Frankfurt, Almanya (FRA)

  Frankfurt Havalimanı

  23:10

  İstanbul, Türkiye (IST)

  Atatürk Havalimanı (6 Nisan itibarıyla İstanbul Havalimanı)

  3s 5d

   

  OTELLERİMİZ

  Münih

  4* Munich  Hotel NYX by Leonardo

  https://www.leonardo-hotels.de/nyx-munich?utm_source=gmb&utm_medium=link_site_gmb&utm_campaign=nyx-munich

  Füssen

  4* Füssen Hotel Sonne
  https://www.hotel-fuessen.de/en/

  Rothenburg

  4* Rothenburg Prinz Hotel

  https://www.prinzhotel-rothenburg.de/en/

  Frankfurt

  4* Frankfurt Marriott Hotel

  https://www.marriott.com/hotels/travel/fradt-frankfurt-marriott-hotel/?scid=bb1a189a-fec3-4d19-a255-54ba596febe2

   

  GEZİ ÜCRETİMİZ

  İki kişilik Odada kişi başı fiyatımız

  €   1.590,00

  Tek kişilik Odada konaklama farkı

  €      350,00


   

  Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler:

  • 4 gece belirtilen vb. otellerde kahvaltı dâhil konaklama
   • gece Münih / 4* NYX Hotel by Leonardo
   • gece Füssen / 4* Füssen Hotel Sonne
   • gece Rothenburg / 4* Rothenburg Prinz Hotel
   • gece Frankfurt / 4* Frankfurt Marriott Hotel
  • Program boyunca tüm öğle ve akşam yemekleri
  • Münih şehir gezisi
  • Füssen gezisi, Linderhof and Neuschwanstein şato giriş ücretleri
  • Augsberg şehir gezisi
  • Rothenberg’de şarap tadımı ve şehir gezisi
  • Würzburg şehir gezisi
  • Frankfurt şehir gezisi
  • Program boyunca özel araç ile tüm transferler
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Gruba eşlik edecek, profesyonel Sacred7 Travel rehberlik hizmeti

  Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

  • THY ile İstanbul-Münih, Frankfurt-İstanbul uçak biletleri
  • Yemeklerde alınan içecekler
  • Kişisel harcamalar
  • Vize ücreti
  • Yurt dışı çıkış harcı

   

ÖMER KOKAL

www.omerkokal.com

Geçtiğimi yıl çocuklara İstanbul’u anlatan 3 ciltlik Efsane İstanbul kitabı yayınlanan Ömer Kokal, Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü'nü bitirdi. 1993 – 2000 yılları arasında doğa rehberliği yaptı. 1996 yılında Balkanlara yaptığı fotoğraf yolculuğu sonrası çalışmaları Yapı Dergisi tarafından yayınlandı. Sonrasında ülkemizin seçkin pek çok dergisi için 500'ün üzerinde fotoğraf ve yazıdan oluşan seyahat dosyası hazırladı. Halen Skylife, Voyager, Jetlife, Onair başta olmak üzere çeşitli dergiler için dosyalar hazırlamaya devam ediyor.

2006 yılının Mayıs ayında Alman Turizm Merkezi için ülkenin en önemli turizm alanı olan 'Romantik Yol'u fotoğrafladı.2006 yılının Mart ayında Tunus Konsolosluğu'nun daveti üzerine 8 gün boyunca Tunus'un çeşitli yerlerini fotoğrafladı.2007 yılı Şubat ayında Hong Kong Turizm Bölümü tarafından Çin Yeni Yılı kutlamalarını görüntülemek üzere Hong Kong'a davet edildi, aynı yılın Mart ayında ise Malezya Turizm Bakanlığı tarafından Kuala Lumpur ve Langkawi Adası'nı görüntülemek üzere bu ülkeye davet edildi.

Seyahat yazarlığı ve fotoğrafçılığının yanı sıra 1993 yılından beri pek çok turizm firmasının özel gezileri için danışmanlık yapıyor.

2003 yılından beri Voyager Dergisi turizm danışmanlığının yanında, TRT Türk kanalında yayınlanan 'Zor Yollar' adlı macera ve seyahat programının da danışmanlığı ve sunuculuğunu yapmakta.

Kış aylarını İstanbul, yaz aylarını ise Assos'ta geçiren Ömer Kokal, Savaşlar öncesi yıllarda Suriye, Yemen, Ürdün gibi Ortadoğu ülkelerinde tur liderliği yaptı. Son yıllarda ise ağırlıklı olarak Makedonya, Hırvatistan, Karadağ, Bulgaristan, Romanya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Sırbistan turlarında tur liderliği yapıyor.

KİTAPLAR
• Alfa Yayıncılık tarafından basılan “Efsane İstanbul” adlı çocuk kitabının proje danışmalığı ve yazarlığını yapmasının yanında kitabın tüm fotoğraflarını çekti.
• Mental Klinik sanat grubunun 2001 yılında hazırladığı 'Uyku' kitabı onun fotoğraflarıyla hazırlandı.
• Yapı Endüstri Merkezi tarafından yayınlanan Doğan Kuban'ın 'İstanbul Yazıları' adlı kitabına fotoğraf desteğinde bulundu.
• Taç Vakfı tarafından yayınlanan 'Geçmişten Günümüze Beyoğlu' adlı iki ciltlik kitaba 'Geçmişten Bakan Yüzler' konusuyla katkıda bulundu.
• İçinde İlber Ortaylı, Günseli Renda, Nurhan Atasoy gibi seçkin isimlerin yazılarının bulunduğu 5 kitaptan oluşan 'Anadolu'da Tarih ve Kültür' isimli yayının görsel çalışmalarını üstlendi.
• Yine Yapı Endüstri Merkezi tarafından yayınlanan 'Osmanlı Başkenti İstanbul'da Çeşmeler' adlı kitapta yer alan tüm çeşmeleri görüntüledi.
• Voyager Dergisi tarafından 2005 yılında yayınlanan 'Türkiye'nin En Güzel Tatil Yöreleri' adlı kitabın tüm yazı ve fotograflarını Akgün Akova ile birlikte hazırladı.
• Dr. Mimar Sinan Genim’in çalışmalarından oluşan 5 ciltlik monografinin fotoğraflarını çekti.Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
T.C. Kimlik Numarası
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adres: Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############