ALP DAĞLARININ ETEKLERİNDEKİ MAVİ CENNETLER

  • Tarih: 17.08.2017 - 21.08.2017
  • Fiyat: 2170,00 EUR
ALP DAĞLARININ ETEKLERİNDEKİ MAVİ CENNETLER

Gezi Programı:

1. Gün 17 Ağustos 2017 Perşembe  İstanbul – Milano  - Lugano Gölü – Como

Siz değerli misafirlerimiz ile Sabiha Gökçen Havaalanı’nda sabah 07:30 da buluşmanın ardından bilet ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. İşlemlerin ardından Thy TK1901 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:40’ta Lombardiya’nın başkenti Milano’ya hareket ediyoruz. Varışımız 11:45’tir.

Bizi bekleyen özel aracımız ile Lugano şehrine doğru yola çıkıyoruz. Bir saatlik keyifli yolculuk sonunda fiziken İsviçreli ruhen İtalyan, ismini yanıbaşın da bulunan gölden alan Alp dağlarının eteklerinde uzanan enfes şehri keşfediyoruz.

Biraz İtalyan biraz Fransız, isteyenlerin Alp’lerin bağlarından gelen şaraplarla renklendirebileceği öğle yemeğimizi Lugano’nun en güzel restaurantlarından birinde yiyoruz.

Yemeğin ardından bir diğer adı Ceserio Gölü olan ve kısa bir ırmak olan Tresa ile Maggiore Gölü’ne de bağlanan ve ardında sıralanan  Alp Dağları’nın görüntüsü eşliğinde pitoresk bir manzara sunan Lugano Gölü’ne adayacağız.

Resmini yapamasakta bol bol fotoğrafını çekeceğiz bu cennet parçasının.

Yarın başka bir cennet parçasını yaşamak üzere konaklama yapacağımız Como şehrine hareket ediyoruz. Varışımız sonrası otelimize ulaşıyoruz ve check in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Konaklamamız Como’daki Avenue Hotel’dedir.  http://www.avenuehotel.it/ 
 

2. Gün 18 Ağustos 2017 Cuma Como – Como Gölü – Bergamo- Garda Gölü – Riva Del Garda Köyü

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrası Como şehrine doğru yola çıkıyoruz. Como’nun kelime anlamı İpek Şehri’dir. Bu şehir İsviçre sınırı içerisinde İtalya’ya komşudur. Çin’in ekonomik atılımından önce dünyanın en önemli ipek üreticisi olan şehirde dünya bir tek burada bulunan İpek Akademisi bulunmaktadır. Como gezimiz sonrası adını şehrin adından alan Como Gölü’ne gidiyoruz. Bu göl buzul kökenli bir göldür. Futbol sanat, sinema sektörlerinden birçok ünlü ismin bu göl kıyısında evleri bulunmaktadır. Gölün diğer bir ilgi çeken yanı ise ‘’Y’’ harfine benzemesidir.

Como Gölü gezisi sonrası Bellagio Kasabası’na hareket ediyoruz. Varışımız sonrası öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Cennetin yeryüzündeki yansıması olan bu harika yeri ziyaretimiz sonrası Garda’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımız sonrası  Garda Gölü’nün etrafını geziyoruz. İtalya’nın en büyük gölüdür. Milano ve Venedik şehirlerinin arasında bulunmaktadır. Diğer gezdiğimiz göller gibi buzul çağında oluşmuştur.

Göl gezimiz sonrası konaklama için Riva Del Garda Köyü’ne gidiyoruz.

Konaklamamız Riva Del Garda’daki otelimizdedir.
 

3. Gün 19 Ağustos 2017 Cumartesi Dolomite – Treviso

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Özel aracımız ile Dolomite’ye doğru hareket ediyoruz.

Dolomite kuzey İtalya da dağları ile aynı adı taşıyan bir kasabadır. Güneyin de Kireçtaşı Alpleri, batı da Adige Nehri ve doğu da Piave Vadisi ile çevrilidir.

Dolomite gezimiz sonrası öğle yemeğimizi alıyoruz.

Yemek molamız sonrası Roma dönemi şehirlerinden olan Treviso’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk başta Venetler tarafından kurulmuş zengin su kaynakları sebebi ile Romalılar döneminde fethedilmiştir. İlk kez bu dönemde şehir olarak tanınmıştır. Bu şehirde, şehrin batı kapısı olan kırk azizler kapısı ve şehir surlarını geziyoruz.

Gezimiz sonrası Treviso’daki otelimizdedir.
 

4. Gün 20 Ağustos 2017 Pazar Venedik- Verona

Otelde alacağımız erken sabah kahvaltımızın ardından Venedik’e hareket ediyoruz.  Yaklaşık olarak bir saat sürecek yolculuğumuzun ardından kanallar şehri Venedik’e varıyoruz.

Bu şehir için aslında bir çok isim bulunabilir, “Köprülerin Şehri”, “Kanallar Şehri”, “Avrupa’nın en romantik şehri”, “Maskelerin Şehri”… şehir köprüler ve kanallar ile birbirine bağlanan 118 ada üzerine kurulmuştur. Kısa şehir gezimiz sonrası öğle yemeğimiz için mola veriyoruz.

Öğle yemeğinin ardından en ünlü yerleri San Marco Meydanı, Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü detaylı gezilerimizi gerçekleştiriyoruz.

Gezilerimiz sonrası bu harika şehre veda ediyoruz ve konaklama için Verona’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık olarak bir saat sürecektir.

Otele giriş işlemleri sonrasında dinlenme için kısa bir süre alıyoruz. Ardından rehberimizin belirlediği saate buluşarak akşam yemeği için restaurantımıza gidiyoruz.

Konaklamamız Verona’daki otelimizdedir.
 

5. Gün 21 Ağustos 2017 Pazartesi Verona – İstanbul

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra kültürü, tarihi ve mimarisi ile ünlü olan Verora şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu harika şehir şehir Adige Nehri’nin kıvrımının etrafında kurulmuştur. İlk durağımız Bra Meydanı olacak ardından hemen meydanın karşısında bulunan antik dönemde Gladyatör Dövüşleri’nin yapıldığı arenaya gidiyoruz. Gezeceğimiz arena dünyanın en büyük üçüncü anfityatrosuna sahiptir. Akustiğinden dolayı hala günümüzde tiyatro ve konserler burada gerçekleşmektedir. Verona gezimizin en harika bölümü ise Juliet’in Evi ziyaretimizdir. Dileyen misafirlerimiz evin koridorlarında gezerken sevdiğinin ismini duvarlara yazabilir. Bu aşka giden adımlardan sonra öğle yemeğimiz için mola veriyoruz.

Yemek sonrasında Verona gezimize devam ediyoruz. Gezimiz Castelvecchio adıyla bilinen Eski Kale ile devam edcektir. Kale sonrası Pietra Köprüsü’nü ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrası kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından rehberimizin belirlediği noktada buluşuyoruz.

Verona gezimiz sonrası Venedik Marco Polo Havaalanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz.

Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından THY TK1870 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 20:25 te İstanbul’a hareket ediyoruz.

Varışımız 23:55’tir.
 

Nereden 
(Şehir/Havalimanı)

Nereye 
(Şehir/Havalimanı)

Kalkış

Varış

Havayolu

Kabin

İSTANBUL / Sabiha Gökçen

MİLANO / Malpensa

09:40
17.08.2017 Çarşamba

11:45
17.08.2017 Çarşamba

 

Ekonomi

VENEDİK / Marco Polo

İSTANBUL / Atatürk

20:25
21.08.2017 Pazar

23:55
21.08.2017 Pazar

 

Ekonomi
Geziye Dahil Olan Hizmetler
• Thy gidiş dönüş uçak biletleri
• Programda belirtilen transferler
• Como Gülü ve şehir gezisi
• Lugano Gölü ve şehir gezisi
• Garda Gölü ve şehir gezisi
• Venedik gezisi
• Verona gezisi
• 1 akşam yemeği
• 3 öğle yemeği
• Özenle seçilmiş otellerde BB konaklama
• Belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
• Profesyonel rehberlik hizmeti

Gezi Fiyatlamasına Dahil Olmayan Hizmetler
• Pasaport ve vize ücretleri
• Bahşişler
• Ekstra harcamalar

İptal koşulları:
Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.
 

GÜNDOĞAN GÜNEŞ

1973 senesinde Bursa’da doğdum. 84-92 yıllarında Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra 92-97 yıllarında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldum.

Takip eden 97-98 senelerinde ise Shibusawa eichi’de, Tokyo’da ve Japonya’da dil öğrendim.

Turizm Rehberlik kokartımı 1992 senesinde aldım.

Özel ilgi alanlarım arasında budizm ,hinduizm, sintoizm,zenizm ve uzak doğu dinleri ve felsefesi ayrıca golf oynamak bulunmaktadır.