ANADOLU KAŞİFLERİ BALONLA SAKLI ŞEHİR KAPADOKYA

  • Tarih: 12.05.2018 - 13.05.2018
  • Fiyat: 845,00 TL
ANADOLU KAŞİFLERİ BALONLA SAKLI ŞEHİR KAPADOKYA

Gezi Programı:

1. Gün

İSTANBUL / KAYSERİ / DEVRENT VADİSİ / GÖREME / UÇHİSAR

Değerli gezginlerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanı’nda saat 07:00’da İç Hatlar gidiş terminalinde buluşuyoruz. Anadolu Jet Hava Yolları TK7292 sefer sayılı 08:35 uçağı ile Kayseri’ye hareket ediyoruz.

Kayseri Havalimanı’na varışımıza takiben bizleri bekleyen aracımız ile gezimize başlıyoruz.

İlk durağımız Devrent Vadisi. Burada farklılık o kadar özel ki, Peribacalarının şekillerinin bazı canlılara benzetilmesi nedeniyle Hayal Vadisi olarak da bilinen bu vadide ufak bir yürüyüş yapıyor ve fotoğraf çekme fırsatı buluyoruz.

Hayal Vadisi’ne veda ediyor ve bölgede benzersiz olan mantar formundaki enteresan Peribacalarının bulunduğu Paşabağ Vadisi’ne geliyoruz. Bu Peribacalarının içi ve üst bölümleri bir zamanlar münzeviler ve keşişler tarafından korunma ve inzivaya çekilme maksatlı kullanılmış.

Öğle yemeğimizi Avanos’ta bulunan Uranos Restorant’ta yiyoruz.

Günümüzün geri kalanında, eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.

Ziyaretimiz sonunda otelimize doğru hareket ediyor ve yolumuz üzerinde bulunan Uçhisar Kalesi’nde gün batımını seyrediyoruz. Gezimiz sonrasında otelimize geçiyor ve günün yorgunluğunu atıyoruz.

Konaklamamız Kapadokya Lodge Hotel’de.

 

2.  Gün:

AVANOS / DERİNKUYU / KAYSERİ / İSTANBUL

Dileyen misafirlerimiz balon turuna katılmak için günün ilk saatlerinde otelden transfer aracı ile alınarak uçuş alanına götürülüyor.

Ve devamında sabah kahvaltımız sonrasında otelimizden ayrılıyor ve günümüze Derinkuyu Yeraltı Şehri ile başlıyoruz. Kapadokya bölgesinin jeolojik oluşumu sayesinde inşa edilmiş sekiz katlı Derinkuyu Yeraltı Şehri, büyük bir topluluğu içinde barındıracak ve ihtiyaçlarını karşılayacak mekânlardan oluşuyor.

Bu keyifli keşif sonrasında Avanos’a geri dönüyoruz. Çok sayıda çanak çömlek atölyesi bulunan ilçede seramik yapım geleneği Hititlerden beri süre gelmektedir. Kapadokya Yeraltı Seramik Müzesi’ni ziyaret ediyor ve çömlek yapımını izleyip, birlikte çömlek yapımına katılıyoruz.

Öğle yemeğimizi Avanos’ta bulunan Han Restoran’da yiyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrasında Kayseri Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Havalimanı’na varışımıza takiben valiz işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Anadolu Jet Hava Yolları TK7295 sefer sayılı 16:50 uçağı uçuşu ile İstanbul‘a dönüyoruz.

 

KİŞİ BAŞI KATILIM ÜCRETİ: 845 ?

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
•    Özel Otobüs Ile Programda Belirtilen Tüm Transferler Ve Geziler
•    Kapadokya Lodge Hotel’de Bir Gece Yarım Pansiyon Konaklama
•    İlk Sabah Lunch Box
•    2 Adet Öğle Yemeği
•    Uzman Rehberlik ve Danışmanımız Ömer Kokal İle Söyleşiler
•    Danışmanlık Hizmeti
•    Tüm Girişler ve Bağışlar
•    TURSAB Seyahat Sigortası


GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN VE EKSTRA ALINACAK HİZMETLER
•    Gidiş – Dönüş Uçak Biletleri
•    Balon Turu
•    Kişisel Harcamalar
 

 

İPTAL KOŞULLARI

Katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen ön göremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına otuz günden daha az bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir. Seyahat tarihine 30 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %50’si, daha sonarki iptallerde paket ücretinin tamamı geri iade edilmez. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

 

UÇUŞ BİLGİLERİ

AnadoluJet
TK7292

Sabiha Gokcen Arpt (SAW),Istanbul
12.05.2018 – 08:35

Kayseri Arpt (ASR),Kayseri
12.05.2018 – 10:00

AnadoluJet
TK7295

Kayseri Arpt (ASR),Kayseri
13.05.2018 – 16:50

Sabiha Gokcen Arpt (SAW),Istanbul
13.05.2018 – 18:20

 

  • Kesin rezervasyon işlemlerinde 15 günden az kalan süre zarfında iptal/iade işlemi gerçekleştirilmemektedir.
  • Tur bilgilendirmesi e posta adresinize, tur tarihinden 2 gün önce iletilecektir.
  • Kalkış noktası / buluşma yerleri hakkında en net bilgi için bizlere 0544 564 0404 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
  • Kontenjanlar değişiklik göstermektedir. Garanti altına alınmamış rezervasyonlar için acenta herhangi bir yer opsiyonu tutmakla yükümlü değildir.

ÖMER KOKAL

www.omerkokal.com

Geçtiğimi yıl çocuklara İstanbul’u anlatan 3 ciltlik Efsane İstanbul kitabı yayınlanan Ömer Kokal, Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü'nü bitirdi. 1993 – 2000 yılları arasında doğa rehberliği yaptı. 1996 yılında Balkanlara yaptığı fotoğraf yolculuğu sonrası çalışmaları Yapı Dergisi tarafından yayınlandı. Sonrasında ülkemizin seçkin pek çok dergisi için 500'ün üzerinde fotoğraf ve yazıdan oluşan seyahat dosyası hazırladı. Halen Skylife, Voyager, Jetlife, Onair başta olmak üzere çeşitli dergiler için dosyalar hazırlamaya devam ediyor.

2006 yılının Mayıs ayında Alman Turizm Merkezi için ülkenin en önemli turizm alanı olan 'Romantik Yol'u fotoğrafladı.2006 yılının Mart ayında Tunus Konsolosluğu'nun daveti üzerine 8 gün boyunca Tunus'un çeşitli yerlerini fotoğrafladı.2007 yılı Şubat ayında Hong Kong Turizm Bölümü tarafından Çin Yeni Yılı kutlamalarını görüntülemek üzere Hong Kong'a davet edildi, aynı yılın Mart ayında ise Malezya Turizm Bakanlığı tarafından Kuala Lumpur ve Langkawi Adası'nı görüntülemek üzere bu ülkeye davet edildi.

Seyahat yazarlığı ve fotoğrafçılığının yanı sıra 1993 yılından beri pek çok turizm firmasının özel gezileri için danışmanlık yapıyor.

2003 yılından beri Voyager Dergisi turizm danışmanlığının yanında, TRT Türk kanalında yayınlanan 'Zor Yollar' adlı macera ve seyahat programının da danışmanlığı ve sunuculuğunu yapmakta.

Kış aylarını İstanbul, yaz aylarını ise Assos'ta geçiren Ömer Kokal, Savaşlar öncesi yıllarda Suriye, Yemen, Ürdün gibi Ortadoğu ülkelerinde tur liderliği yaptı. Son yıllarda ise ağırlıklı olarak Makedonya, Hırvatistan, Karadağ, Bulgaristan, Romanya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Sırbistan turlarında tur liderliği yapıyor.

KİTAPLAR
• Alfa Yayıncılık tarafından basılan “Efsane İstanbul” adlı çocuk kitabının proje danışmalığı ve yazarlığını yapmasının yanında kitabın tüm fotoğraflarını çekti.
• Mental Klinik sanat grubunun 2001 yılında hazırladığı 'Uyku' kitabı onun fotoğraflarıyla hazırlandı.
• Yapı Endüstri Merkezi tarafından yayınlanan Doğan Kuban'ın 'İstanbul Yazıları' adlı kitabına fotoğraf desteğinde bulundu.
• Taç Vakfı tarafından yayınlanan 'Geçmişten Günümüze Beyoğlu' adlı iki ciltlik kitaba 'Geçmişten Bakan Yüzler' konusuyla katkıda bulundu.
• İçinde İlber Ortaylı, Günseli Renda, Nurhan Atasoy gibi seçkin isimlerin yazılarının bulunduğu 5 kitaptan oluşan 'Anadolu'da Tarih ve Kültür' isimli yayının görsel çalışmalarını üstlendi.
• Yine Yapı Endüstri Merkezi tarafından yayınlanan 'Osmanlı Başkenti İstanbul'da Çeşmeler' adlı kitapta yer alan tüm çeşmeleri görüntüledi.
• Voyager Dergisi tarafından 2005 yılında yayınlanan 'Türkiye'nin En Güzel Tatil Yöreleri' adlı kitabın tüm yazı ve fotograflarını Akgün Akova ile birlikte hazırladı.
• Dr. Mimar Sinan Genim’in çalışmalarından oluşan 5 ciltlik monografinin fotoğraflarını çekti.Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03