ATİNA DA YENİ YILA MERHABA

 • Tarih: 30.12.2017 - 01.01.2018
 • Fiyat: 870,00 EUR
ATİNA DA YENİ YILA MERHABA

Gezi Programı:

1. Gün İstanbul - Atina  30 Aralık 2017 Cumartesi

Siz değerli misafirlerimiz ile Atina uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Atatürk Havaalanı’nda saat 06:30 da buluşuyoruz.

Buluşmanın ardından bagaj ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyor; TK1845 sefer sayılı uçuşu ile 08:35’de Atina’ya hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 09:00’dır.

İnişimiz sonrasında valizlerimizi alıyoruz ve bizleri bekleyen aracımıza ulaşıyoruz.

Efsane’ye göre Atina şehrinin adı Yunan Mitolojisi tanrıçası Athena’dan gelmektedir. Zeus tanrı ve tanrıçalara bir şehir kurulacağını ve insanlara en güzel hediyeyi verenin bu şehrin yönetimini alacağını söyler. Athena insanlara yemeleri, yakmaları ve şifa bulmaları için zeytin ağacını hediye eder. Bu hediye sonrasında hem yönetimi alır hem de şehre adını verir.

İlk ziyaret yerimiz Zeus Olympias Tapınağını geziyoruz. Yınanistan'ın en büyük tapınağı olan binayı MÖ 6. yüzyılda zorba hükümdar Peisitratos başlatmış; fakat tapınak ancak 650 yıl sonra tamamlanabilmiştir. Roma İmparatoru Hadrianus MS 132 yılında tapınağı Zeus Olympias'a adamıştır. Bin yıllara meydan okumuş bu yapıyı gezdikten sonra öğle yemeğimizi almak için limana iniyoruz. Yemeğimizi deniz kenarında alıyoruz.

Öğleden sonra gezeceğimizi yerler Syntagma Meydanı, Parlamento Binası ve Kallimarmaro Stadyumuolacak. Gezilerimiz sonrasında otelimize ulaşıyoruz.

Kısa bir dinlenme sonrasında akşam yemeğimizi almak için otelden ayrılıyoruz. Konaklamamız Divani Acropolis 5* Hotel’de olacaktır.

2. Gün Atina 31 Aralık 2017 Pazar

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında şehri keşfe devam ediyoruz.

İlk ziyaret yerimiz Antik Agora’dır. Agora, MÖ 600 yılından itibaren eski Atina'nın siyasi merkezi olmuş; SocratesMÖ 339 yılında buradaki devlet hapishanesinde yargılanmış ve idam edilmiştir. Daha sonra Antik Yunan’daAkropolis olarak bilinen kentin en önemli bölgesidir. Akropolis (yaşayanların şehri), şehrin yönetildiği, tapınakların bulunduğu ve hazinenin muhafaza edildiği alandır. Tanrıça Athena için MÖ 5. Yüzyılda inşa edilmiş dünyanın en ünlü yapılarından Parthenon’a ulaşıyoruz. Eski Atina'nın ihtişamının bir ifadesi olarak inşa edilenParthenon, bugün de kentin simgesi olmak özelliğini taşımaktadır. Sizleri kendine hayran bırakacak bu yapıyı gezdikten sonra bölgede çıkarılan eserlerin sergilendiği müzeyi ziyaret ediyoruz. Ardından Glyfada'yı geziyoruz ve öğle yemeğimiz için restaurantımıza ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi alıyoruz.

Yemek sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Öğleden sonra alışveriş ve dinlenme için serbest zamanımız olacaktır. Akşam yemeği ve yeni yıl kutlamalarıyla 2018'e sizlerle birlikte merhaba demenin mutluluğu içindeyiz. Akşam yemeğimizi yeni yıl kutlamaları nedeni ile geç alıyor olacağız. Boemissa Restaurant’ta alacağımız yemeğimiz ve sohbetler sonunda 2018’in ilk dakikalarında eğlencemiz başlıyor.

Konaklamamız Divani Acropolis 5* Hotel’de olacaktır.


3. Gün Atina – İstanbul 01.01.2018 Pazartesi

Yeni yılın ilk gününe Atina’da merhaba diyoruz. Otelde alacağımız geç kahvaltı sonrasında havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz.

Alana varışımız sonrası gümrük ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve İstanbul’a uçacağımız TK1850 sefer sayılı uçuş ile saat 14:30 hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 16:55’tir.

Rehberimiz;

  DR. ELİF ÇAMLIKAYA

  Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak   mesleğimle tanıştım.

  Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990     yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

 

Uçuş Bilgileri

Nereden 
(Şehir/Havalimanı)

Nereye 
(Şehir/Havalimanı)

Kalkış

Varış

Havayolu

COD

 

İSTANBUL / Atatürk

ATİNA / Eleftherios Venizelos

08:35
30.12.2017 Cumartesi

09:00
30.12.2017 Cumartesi

TK1845

20 kg Max

ATİNA / Eleftherios Venizelos

İSTANBUL / Atatürk

14:30
01.01.2018 Pazartesi

16:55
01.01.2018 Pazartesi

TK1850

20 kg Max

 

Programa Dahil Olan Hizmetler

 • Belirtilen otelde B&B konaklama

 • 2 Öğle yemeği

 • 2 Akşam yemeği (1 gece yılbaşı eğlencesi)

 • Dr. Elif Çamlıkaya rehberliği ve danışmanlığı

 • Programda belirtilen tüm geziler

 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

 • Türsab zorunlu seyahat sağlık sigortası

Programa Dahil Olmayan Hizmetler

 • İst – Ath – İst gidiş dönüş uçak biletleri

 • Vize ve pasaport ücretleri

 • Şahsi harcamalar

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.