BİNBİR GECE MASALLARI-FAS

 • Tarih: 22.03.2019 - 26.03.2019
 • Fiyat: 1630,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 2120,00 EUR
 • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
BİNBİR GECE MASALLARI-FAS

Gezi Programı:

1. Gün İstanbul – Casablanca- Marrakesh / 22 Mart 2019, Cuma 
 
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 09.00’da Atatürk Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın TK617 sayılı seferi ile saat 10:50’da Casablanca’ya hareket ediyoruz. Her bir şehri adeta “Binbir Gece Masalları”ndan ayrı birer sahne olan bu gizemli ülkeye yerel saatle 14.00’de inişimiz sonrası, özel aracımız ile Marakeş’e gidiyoruz. Yolculuk esnasında sandviç ve içecek ikramımız olucaktır. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuk sonrası otelimize yerleşiyoruz.

Gizemli, egzotik, heyecan veren doğası, ekonomik ve siyasi açıdan diğer Afrika ülkelerinin tersine Avrupa’ya da yakın olması nedeniyle Fransız ve İspanyol Kültür mirasıyla harmanlanmış bir ülke olan Fas, ayrıca şehirlerinin renkleri ile ziyaretçilerinin hafızasında iz bırakmakta.. Dinlenmek üzere ayırılan kısa bir sürenin ardından, muhteşem gün batımını içeceklerimizle karşılamak üzere, Terrace Des Epices’e gidiyoruz. Akşam yemeğimiz Terrace Des Epices’de. https://terrassedesepices.com/

Konaklamamız Grand Savoy Hotel’de.


2. Gün Marrakesh / 23 Mart 2019, Cumartesi
 
Sabah erken kahvaltının ardından, şehrin tarihi mekanlarında gezimiz başlıyor. Daracık sokaklarının kalabalık çarşılara, toprak meydanlara, İslami mimarinin örneği büyüleyici saraylara ulaştığı gizemli bir ülke Fas.. Bizleri adeta yüzyıllar öncesine götürecek Medina’ya ulaştığımızda, uzun yıllar şehri yönetmiş Ba Ahmed’in Bahia Sarayı ile Fas tarihine girerek, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri ve İspanyol Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresini göreceğiz. Gezimize, Souk adı verilen Marakeş Kapalı Çarşısı’nın dar ara sokaklarında devam ediyoruz. Gezimiz sırasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşacağız. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacak. Öğle yemeğimizi gezimiz esnasında El Fenn’de alacağız..

Günümüz, UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da sonlanacak. Tüm renkleri, yılan oynatıcıları, her derde devacıları, falcıları, zenneleri, sokak çalgıcılarıyla birlikte tarihin derinliklerine dalıp gideceğiz. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydana, adeta bir “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. Sonrasında alışveriş için serbest zamanımız olacaktır.

Akşam yemeği için La Mamonuia Hotel’i tavsiye ederiz. (Programa dahil değildir)

Konaklamamız Grand Savoy Hotel ‘dedir.

 

3 Gün Marrakesh - Majorel Bahçeleri ve Saint Laurent Müzesi / 24 Mart 2019 Pazar

Kahvaltının ardından, kırmızı şehir Marakeş’in ortasında, adeta bir vahayı andıran, dünyanın dört bir yanından toplanan bitkilerle süslü, Majorel Bahçeleri’ni gezeceğiz. Ardından Saint Laurent Müzesi’ni geziyoruz. Hayatı boyunca birçok koleksiyona imzasını atan, ünlü Fransız moda tasarımcısı Yves Saint Laurent’in 5.000 parçalık kıyafet ve 15.000 parçalık aksesuar paletinden oluşan YSL Müzesi’nde keyifli vakit geçireceğiz. 


Gezimizin ardından, 4x4 jeepler ile Sahra’nın kumlarına gölge yapan Atlas dağlarına doğru ilerliyoruz. . Eşsiz vadi manzaraları, palmiye ağaçlı vahalar, Berberi Köyleri yol boyunca bizlere eşlik edecek. Gittiğimiz yer kadar, gittiğimiz yolun kendisi de bir o kadar görülmeye değer. Doğa sürekli değiştiği ve sürekli farklı bir manzara sunduğu için tüm yol boyunca yolu seyredebilirsiniz ve sık sık mola verip güzel yol fotoğraflar çekebilirsiniz. Öğle yemeğinde Atlas Dağları’nın havası eşliğinde, Fas mutfağını deneyimleyeceğiz.
Yemeğin ardından otelimize dönerken yol üzerinde bulunan Concept Store’ da alışveriş molası veriyoruz. Akşam yemeğimiz canlı müzik ve eğlence eşliğinde Comptoir Restaurant’ta.

Konaklamamız Grand Savoy Hotel’de.
 
 
4. Gün Marrakesh – Casablanka / 25 Mart 2019 Pazartesi

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, özel aracımızla 2,5 saatlik bir yolculuk ile Casablanca’ya gidiyoruz. Varışımızda, oryantal ruhlu, beyaz şehir Casablanca’yı gezmeye Hassan II Camii’ni ziyaret ile başlıyoruz. 1980-1993 yılları arasında yaptırılan II. Hasan Camii, Mekke'deki Mescid-i Haram'dan ve Medine'deki Mescid-i Nebevi'den sonra dünyanın en büyük üçüncü camisi olarak bilinir. Fransız mimar Michel Pinseau tarafından tasarlanan ve Bouygues tarafından inşa edilen cami, Atlantik okyanusu kıyısında denizin doldurulması ile elde edilen bir alan üzerine inşa edilmiştir. İç mekânda 25.000 kişinin ayni anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabilir, ayrıca 210 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir..

Gezinin ardından otele transferimiz yapılıyor, akşam yemeğine kadar dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam yemeğimiz Rick’s Cafe&Restaurant’ta. Rick’s Restaurant 1942 yapımı Casablanca filmi ile ünlüdür. Filmden esinlenerek yapılan restoranda, cafe içerisinde en ünlü yer ise piyanonun bulunduğu bar kısmıdır. “Bir daha çal Sam, o günlerin hatırı için…” sahnesi gözünüzde canlanacak. Mekânda film setinden canlandırmalar yapılarak düzenlenen köşeler mevcuttur.

Konaklamamız Sofitel Hotel’dedir.

 

5.Gün Marakeş – Casablanca / 26 Mart 2019 

Kahvaltının ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, Casablanca Limanı ve Korniş bölgelerini gezerek havalimanına gidiyoruz. Gümrük ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın TK618 sefer sayılı uçağı ile saat 15.40’ta İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat 22.10’te İstanbul’a hoş geldiniz.

 

FİYATLARIMIZ:

 

UÇAK BİLETİ HARİÇ

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODA FİYATI

Banka Havalesi veya Kredi Kartı

1.630 EURO

490 EURO

 

Fiyatımıza Dahil Olan Hizmetler:

 • Gezi boyunca gerçekleştirilecek transferler ve araç hizmetleri,
 • Marrakesh’te belirtilen otel veya benzerinde 3 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Casablanca’da belirtilen otel veya benzerinde 1 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Majorel Bahçeleri ve müze gezisi
 • Jeep’lerle Kasbah Tamadot’a gidiş ve öğle yemeği
 • 3 akşam yemeği
 • Gezi ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Zorunlu seyahat sigortası

 

Fiyatımıza Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Türk Hava Yolları ile Dış Hat Uçak biletleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı

 

 

UÇUŞ BİLGİLERİ:

 

İstanbul - Casablanca, 22 Mart Cuma

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK617

Turkish Airlines

Boeing 777-300ER Geniş gövde

10:50

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

14:00

Kazablanka, Fas (CMN)

Muhammed V Uluslararası Havalimanı

5s 10d

 

Casablanca - İstanbul, 26 Mart Salı

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK618

Turkish Airlines

Boeing 777-300ER Geniş gövde

15:40

Kazablanka, Fas (CMN)

Muhammed V Uluslararası Havalimanı

22:10

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

4s 30d

 

 

 

 

İptal koşulları:

Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

 

 

KENAN TAMER

Türk baba ve İngiliz annenin oğlu olarak 1969 yılında Cheshire, İngiltere’de dünyaya geldi ve Türkiye’de büyüdü. Lise öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra üniversite öğrenimine Boğaziçi Üniversite’sinin Ekonomi bölümünde devam etti. Öğreniminin üçüncü yılında, Amerika’da Berry Üniversite’sinden tam burs kazandı ve aynı üniversitenin ekonomi ve işletme programlarında cifte lisans yaparak mezun oldu. Kazandığı başka bir burs ile Massachusetts Üniversitesi’nce Otel, Restoran ve Seyahat Yöneticiliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

Kendisi edebiyat aşığı, kitap kurdu, tatbilir ve tarih, kültür, klasik/modern sanat tutkunu... Türkiye içi ve yurt dışına yaptığı sayısız seyahatlerin sonunda tutkusunu, kariyerine dönüştürmeye karar verdi ve 27 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Profesyonel Turist Rehberi kokartını almaya hak kazandı.

Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışı tur rehberliği yapıyor ve şu ana kadar seyahat ettiği ülke sayısı 100’ün üzerinde. Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacıların, müze gruplarının, generallerin, sanat duayenlerinin, ünlü iş adamlarının/iş kadınlarının, arkeoloji derneklerinin rehberliğini yapıyor.

Sekizinci göbek İstanbullu ve bu şehrin gönlündeki yeri bir başka... İstanbul’un tarihine, coşkusuna, karmakarışıklığına, görmüş geçirmişliğine, eski ile yeninin zıtlıklarına, tatlarına, anlaşılmazlığına, çeşitliliğine aşık... Hele bir de tüm bunları anlatabileceği, paylaşabileceği, keşfedebileceği gezginler ile birlikteyse değmeyin keyfine!

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03