BİNBİR GECE MASALLARI VE MAVİ ŞEHİR CHEFCHAOUEN

  • Tarih: 18.04.2018 - 24.04.2018
  • Fiyat: 1680,00 EUR
  • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
BİNBİR GECE MASALLARI VE MAVİ ŞEHİR CHEFCHAOUEN

Gezi Programı:

1. Gün İstanbul - Malaga - Tanca – 18 Nisan 2018 Çarşamba

Siz değerli gezginlerimiz ile İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali E kontuarı önünde bulunan Coffee Nero’da sabah saat 06.00’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY TK1305 sefer sayılı uçağı ile saat 08.35’te Malaga’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12.15’te Malaga Havalimanına varmış olacağız.  Havalimanında bizi bekleyen transfer aracımız ile kısa bir şehir turu yapacağız. Malaga, İspanya‘nın güneyinde Costa del Sol denilen Güneş Sahilleri üzerine kurulu bir liman şehri. Malaga, Sevilla‘dan sonra Endülüs’ün en büyük şehri konumunda. Şehir bir rivayete göre adını İbranice’deki “melak” yani tuz kelimesinden alıyor. Tarihi şehrin kurulduğu Gibralfaro (Tarık’ın feneri) tepesi, Picasso Müzesi başta olmak üzere kısa bir şehir turundan sonra transfer aracımız ile Tarifa limanına hareket edeceğiz.

 Tarifa limanı ve Tanca şehri arasındaki Cebelitarık Boğazından geçen feribot yolculuğumuz yaklaşık 1 saat sürecektir.

Boğaz, Afrika ve Avrupa kıtalarını birbirinden ayırmaktadır. Burası antik çağda Herkül’ün Sütunları olarak da bilinirdi. Günümüzde kullanılan ismini ise Tarık Bin Ziyad’tan almıştır. Tanca’ya varışımız sonrasında konaklama için otelimize gidiyoruz. 

Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Hilton Tanger City Center Hotel’de olacaktır.

www3.hilton.com/en/hotels/morocco/hilton-tanger-city-center-hotel-and-residences-TNGCCHI/index.html

 

2. Gün Tanca - Chefchaouen – 19 Nisan 2018 Perşembe

Sabah otelimizden alacağımız kahvaltıdan sonra Cebelitarık boğazı kıyısında kurulmuş olan Tanca şehrinde yapacağımız gezimizde; ilk olarak Cape Spartel deniz fenerine giderek Atlas Okyanusu ile Akdeniz'in birleştiği noktayı keşfediyoruz. Birçok mitolojik hikayeye konu olmuş Herkül mağarasını gezdikten sonra, Tanca'nın eski yerleşim alanı olan Medine bölgesini keşfedeceğiz.  Bu mistik şehrin en eski ve en egzotik bölgesinde  Gran Socco, Petit Socco semtleri ile  1821’de kurulan Eski Amerikan Sefaretini göreceğiz.(Amerika Birleşik Devletleri’nin okyanus ötesindeki ilk ulusal kara parçasıdır.)

Turumuzun ardından mavi şehir Chefchaouen’e gideceğiz. Yaklaşık 3 saat sürecek keyifli yolculuğumuz sonrasında mavi şehire varıyoruz ve konaklama yapacağımız otele transferimiz gerçekleşiyor. Konaklama Darechchaouen Butik Otel olacaktır. www.darechchaouen.com/eng/

 

3. Gün Chefchaouen – 20 Nisan 2018 Cuma

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Şafşavan (Chefchaouen) gezimiz başlıyor. 1471 yılında bir kale olarak kurulan, tarih boyunca İspanyollar ve Yahudiler ağırlıklı olmak üzere birçok etniğe ev sahipliği yapan, kuzey Fas’taki Rif dağlarının eteklerinde kurulan, neredeyse tüm sokakların, evlerin maviye boyandığı ve mavi şehir olarak bilinen Şafşavan’ın mavi derinliklerinde kaybolacağız. Yemyeşil doğası ve maviye boyalı evleriyle sıra dışı bir yer olan şehirde V.Muhammed Meydanı, Medina, Kasbah ve bulunduğu tepeden göz alıcı manzarayı izleyeceğimiz Jemaa Bouzafar Cami Harabeleri gezi noktalarımızdan başlıcalarıdır. Konaklama Darechchaouen Butik Otel olacaktır.

 

4. Gün Chefchaouen - Meknes - Fez – 21 Nisan 2018 Cumartesi

Sabah kahvaltısı sonrası erken saatte otelden ayrılıp Fez şehrine hareket ediyoruz. Yolumuzda yer alan Fas’ın en eski başkentlerinden Meknes şehrinde kısa bir mola vereceğiz. Bu molamız esansında Doğu kültürünün en güzel şehir kapısı olarak bilinen Mansur Kapısı, Mulay Ismail türbesi ve eski şehir surları görülebilir.

Öğleden sonra Fez şehri Medinası’nı keşfedeceğiz. Fez Medinası’nda yapacağımız yürüyüş   ortaçağa yapacağımız bir zaman yolculuğuna dönüşecek. Gezimiz, Mellah Musevi Mahallesi ve Endülüs semti, Karavin Camii ve Medresesi, Neccarin Çeşmesi ve Attarin Medresesi ile devam edecek. Hava kararmadan Fes Marriott Hotel Jnan Palace’a yerleşeceğiz. www.marriott.com/hotels/travel/fezmc-fes-marriott-hotel-jnan-palace/

 

5. Gün Fez - Rabat - Marakeş – 22 Nisan 2018 Pazar

Sabah kahvaltısı sonrası Marakeş’e hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde yer alan Fas Krallığı başkenti RABAT şehrini gezeceğiz. Kraliyet sarayının yer aldığı büyük tören alanı ile başlayacağımız turumuza bakanlıklar vb. önemli art deko binalarla süslü Muhammed V caddesi ile devam edeceğiz. V. Muhammedin anıt mezarı ve Hassan kulesi ile Endülüs camii kalıntıları sonraki durağımız olacak. Günün en keyifli anlarından biri, şüphesiz Udaya kalesinin daracık sokaklarından geçerek ulaşacağımız Moresk Kahvede vereceğimiz nane çayı molası olacak. Moresk kahvenin hemen karşısında yer alan Konsüller sokağı hediyelik eşya dükkanları ve tarihi dokusu ile ilgi çekicidir.

Yolumuza devam ederek, akşam saatlerinde Marakeş’e ulaşacağız. Marakeş otelimize yerleşeceğiz.

Konaklamamız  ve akşam yemeğimiz Radisson Blu Hotel, Marrakech Carrè Eden olacaktır.

www.radissonblu.com/en/hotel-marrakech    

 

6. Gün Marakeş – 23 Nisan 2018 Pazartesi

Sabah erkenden, şehrin tarihi mekanlarını keşfe çıkıyoruz. Dar sokakları ile bizleri yüzyıllar öncesine götürecek medinaya ulaştığımızda, uzun yıllar şehri yönetmiş Ba Ahmed’ in Bahia Sarayı ile Fas tarihine girerek, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. İspanyol Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresini seyrin ardından, maceramız Souk adı verilen Marakeş Kapalı Çarşı’sının dar ara sokaklarında devam ediyor. Gezimiz sırasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşacağız. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacak. Günümüz, UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen bu meydana, adeta bir “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz.

Konaklamamız  Radisson Blu Hotel, Marrakech Carrè Eden olacaktır.

 

7. Gün Marakeş - Kazablanka - İstanbul – 24 Nisan Salı

Sabah kahvaltı otelde alıyoruz ve Kazablanka transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra havalimanına ulaşacağız. THY TK618 sefer sayılı uçağı ile saat 15.40’ta İstanbul’a hareket ediyoruz ve yerel saat 22.15’te İstanbul’a ulaşıyoruz.

 

 

Nereden 
(Şehir/Havalimanı)

Nereye 
(Şehir/Havalimanı)

Kalkış

Varış

Havayolu

TK

Bagaj Hakkı

İSTANBUL / Atatürk

MALAGA / Costa Del Sol

08:35
18.04.2018 Çarşamba

11:15
18.04.2018 Çarşamba

THY

1305

30 kg Max

KAZABLANKA / Muhammed V.

İSTANBUL / Atatürk

15:40
24.04.2018 Salı

22:15
24.04.2018 Salı

THY

618

30 kg Max

 

Program Fiyatına Dahil Hizmetler
•  Gezi boyunca gerçekleştirilecek transferler ve araç hizmetleri
•  Profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti
•  Mustafa Seven ile fotoğrafçılık anlatıları
•  Zorunlu seyahat sigortası
•  Belirtilen tüm transferler
•  Konaklama
 •    Hilton Tanger City Center Hotel
 •    Darechchaouen Butik Otel
 •    Fes Marriott Hotel Jnan Palace
 •    Radisson Blu Hotel, Marrakech Carrè Eden   
•  İki Öğle yemeği
•  Üç akşam yemeği
•  Cebelitarık Feribot geçişi (Tanger – Tarifa)
•  Gezi ve ören yerleri giriş ücretleri.

GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
•  Uçak biletleri(THY bileti miller ile alınabilir.)
•  Kişisel harcamalar
•  Yurt dışı çıkış harcı
•  Shengen Vize Ücreti (Vize alımı tarafımızdan yürütülecektir.)
•  Program da belirtilmeyen yemekler
 

MUSTAFA SEVEN

Fotoğraf gazeteciliği kariyerine Sabah Gazetesi Dergisi Grubunda başlayan Mustafa Seven, Akşam Gazetesi'nin fotoğraf editörlüğü görevine başlamadan önce Hürriyet Dergisi Grubu, Gazete Pazar ve Milliyet'le devam etti.

Daha sonra Mustafa Seven, sokak fotoğrafçılığı üzerine çalışmaya başladı.

Birçok ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmasında ödül almış olan Mustafa Seven, 2013'te "Tek" adlı kişisel bir sergi düzenleyerek sayısız sergi ve festivalde yer aldı.

Meslek hayatı boyunca çeşitli medyalar ile çalışmış olan Mustafa Seven, son yıllarda Intagram'ı aktif bir kanal olarak kullanıyor. Bu mecrayı kişisel bir portföy alanı olarak görüyor ve en çok takipçilerine ulaşan Türk fotoğrafçılarından biri.

Mustafa ayrıca; sokak fotoğrafçılığı üzerine atölye çalışmaları yapıyor ve üniversiteler ile diğer eğitim kurumlarıyla birlikte projeler üzerinde çalışıyor.

İnkılap Kitabevi tarafından basılan iki kitabı var; Birincisi Instagram'da paylaşılan İstanbul fotoğraflarının bir koleksiyonu olan "Instagram", ikincisi bu özel fotoğraf alanında çalışmaya başlayanlar için bir kılavuz olarak yazdığı "Sokak Fotoğrafçılığı" dır.

Serbest foto muhabiri olarak çalışmaya devam eden Mustafa Seven, sokakta iletişim kuran ve yaşadığı çağın özel ulusal ve uluslararası projeleriyle belgeleyen fotoğraflar üretmeye devam ediyor.

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03