ÇARLAR DİYARINDA BEYAZ GECELER; MOSKOVA & ST PETERSBURG

 • Tarih: 16.07.2019 - 21.07.2019
 • Fiyat: 2100,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 2550,00 EUR
 • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
ÇARLAR DİYARINDA BEYAZ GECELER; MOSKOVA & ST PETERSBURG

Gezi Programı:

 1. GÜN İSTANBUL-MOSKOVA / 16 Temmuz 2019, Salı

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah 08.00’da İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 417 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.05’de İstanbul’dan Moskova’ya hareket ediyoruz. 13.55’de varışımızı takiben şehri gezmeye başlıyoruz. Rusya’yı Kazak ve Moğol işgalinden kurtarışının anısına inşa edilen, dünyada eşi benzeri olmayan mimarisi ile Moskova’nın hatta Rusya’nın simgesi haline gelmiş Kremlin Meydanı’ndaki ünlü Aziz Vasili Katedrali, ünlü Kızıl Meydan, Rusya’nın en büyük alışveriş merkezi Gum, Kurtarıcı İsa Kilisesi ve Meclis Binası gezi esnasında panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Gezinin bitiminde otelimize transferimiz yapılıyor. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda..

Konaklamamız Radisson Blu Belorusskaya Hotel’de.

 

 1. GÜN MOSKOVA / 17 Temmuz 2019, Çarşamba

Oteldeki kahvaltının ardından Metro ve Arbat Turu için otelden ayrılıyoruz. Josef Stalin tarafından 1931’de inşasına başlanılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Her biri sanat harikası olarak kabul edilen istasyonlarda her gün yaklaşık 8 milyon kişi taşınmaktadır. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından, Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı’nı ziyaret ediyoruz. Bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüyeceğimiz trafiğe kapalı bu yolda mağazaların rengârenk vitrinlerine bakabilir, Paris’i aratmayan şık kafeteryalarda oturabilir veya bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları izleyebilirsiniz. Gezinin ardından serbest saatler.

 Konaklamamız Radisson Blu Belorusskaya Hotel’de.

 

 1. GÜN MOSKOVA - ST. PETERSBURG / 18 Temmuz 2019, Perşembe

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından tren istasyonuna transferimiz yapılıyor. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli bir tren seyahati ile St. Petersburg’a gidiyoruz. St. Petersburg bugünkü halini Kral 1 Petro’ya borçludur. 1. Petro, Deli Petro ve Büyük Petro olarak da anılır. Bir bataklık halinde olan şehri, Avrupa kentleri ile yarışabilecek bir seviyeye ulaştırmak ister ve bu amacına ulaşır. St. Petersburg adını şehrin mimarından almaktadır. Varışımızda otelimize transfer ve dinlenmenin ardından, akşam yemeğinde buluşuyoruz. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda.

Konaklamamız Rossi Boutique Hotel’de.

 

 1. GÜN ST. PETERSBURG / 19 Temmuz 2019, Cuma

Kahvaltının ardından, Deli Petro, Puşkin, Büyük Katherina ve daha birçoklarının yaşadığı, büyüleyici beyaz gecelere ev sahipliği yapan St. Petersburg’u geziyoruz. Sanat eseri niteliğindeki şehrin kalbi olarak anılan ünlü Nevski Caddesi, devasa Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, Saray Meydanı, Şair Puşkin’in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, devrimin simgesi Aurora Gemisi göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından, 1764 yılında II. Katerina tarafından kurulan, dünyanın en geniş sanat koleksiyonuna sahip ve en ünlü müzesi olan Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Yaklaşık 100 yıl sonra kamu hizmetine geçen bu müze, 3 milyon sanat eseri barındırmaktadır. Peter ve Paul Katedral ziyaretinden sonra otelimize transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız Rossi Boutique Hotel’de.

 

 1. GÜN ST. PETERSBURG / 20 Temmuz 2019, Cumartesi

Kahvaltının ardından, Finlandiya körfezinde bulunan, Petro’nun planlarını kendi çizdiği yazlık saray olan Petergoff Yazlık Sarayı’na gidiyoruz. Paris’teki Versailles’a rakip muazzam binası ve bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksi olan Peterhof, Rus sanat ve mimarisinin doruk noktasıdır. 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği muhteşem bir bahçe gözlerinizi kamaştıracak.. 1714 ‘te Petro tarafından ünlü İtalyan Mimar Rastrelli’ye inşa ettirilen saray, 2 Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmüş, ancak savaş sonrası tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Sarayın ardından öğleden sonra Neva Nehri’nde tekne turu yapacağız. Turumuzun ardından dilerseniz otele dönebilir ya da güne alış-veriş ile devam edebilirsiniz.

Konaklamamız Rossi Boutique Hotel’de.

 

 1. GÜN ST. PETERSBURG / 21 Temmuz 2019, Pazar

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimiz sonrası havalimanına transferimiz yapılıyor. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK 402 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.15’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 18.45’te İstanbul Havalimanı’na hoşgeldiniz.

 

 

UÇUŞ BİLGİLERİ:

16 Temmuz 2019, Salı

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK417

Turkish Airlines

Boeing 737-800 Dar gövde

Economy Promosyon (V)

11:05

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

13:55

Moskova, Rusya (VKO)

Vnukovo Uluslararası Havalimanı

2s 50d


21 Temmuz 2019,  Pazar

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK402

Turkish Airlines

Airbus A321 Dar gövde

Economy Promosyon (T)

15:15

St. Petersburg, Rusya (LED)

St Petersburg Pulkovo Havalimanı

18:45

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

3s 30d

 

 

OTELLERİMİZ:

 

Moskova

Radisson Blu Belorusskaya Hotel

https://www.radissonblu.com/en/

 

St. Petersburg

Rossi Boutique Hotel

https://rossihotels.com/

 

GEZİ ÜCRETİMİZ

 

İki Kişilik Odada Kişi Başı

2.100 EURO

Tek kişilik oda farkı

450 EURO


 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

 • Belirtilen otellerde (veya benzeri) kahvaltı dahil konaklama
 • 2 öğle ve 2 akşam yemeği
 • Panaromik Şehir gezileri
 • Metro ve Arbat Turu
 • Hermitage Müzesi gezisi
 • Petergoff Yazlık Sarayı gezisi
 • Neva Nehri’nde tekne turu
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Belirtilen gezilerin tüm giriş ücretleri
 • Profesyonel Sacred7 Travel rehberlik hizmeti
 • Seyahat sağlık sigortası

Gezimize Dahil Olmayan Hizmetler

 • THY Dış Hat gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler