ÇİN SEDDİ'NDEN DÜNYANIN ÇATISI TİBET'E - EJDERHANIN İZİNDE

  • Tarih: 14.10.2018 - 25.10.2018
  • Fiyat: 4175,00 USD
ÇİN SEDDİ'NDEN DÜNYANIN ÇATISI TİBET'E - EJDERHANIN İZİNDE

Gezi Programı:

1. Gün İstanbul - Pekin (14 Ekim 2018 Pazar)

Siz değerli misafirlerimiz ile 13 EKİM 2018 Cumartesi akşamı Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 23.00’te buluşmamızın ardından pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve 13 Ekim’i 14 Ekim’e bağlayan gece saat 01.20’de Türk Hava Yolları’nın TK 020 sefer sayılı uçuşu ile PEKİN’e hareket ediyoruz.

Yaklaşık olarak 9 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 15.25’te Pekin’e varıyoruz. Havalimanında gümrük ve pasaport işlemleri sonrası bizleri bekleyen aracımızla otele transferimiz gerçekleşiyor.

Odaların dağlımı ve kısa bir istirahatten sonra akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Bizim için özel olarak hazırlanmış olan hoş geldiniz yemeği sonrası otelimize geçiyor ve ilk günümüzü sonlandırıyoruz. Konaklama Wanda Vista Hotel’de.

 

2. Gün Pekin  (15 Ekim 2018 Pazartesi)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün sürecek olan ÇİN SEDDİ TURU için otelden ayrılıyoruz. Dünyanın 7 harikasından biri seçilmiş olan bu devasa yapı dünyanın en uzun anıtıdır. Pasifik Okyanusu'ndan Orta Asya'ya kadar uzanır. Büyük Çin Seddi, Çin'i doğudan gelen saldırılardan koruma ve Çin hanedanlıkları arasındaki savaşlarda savunma amacıyla inşa edilmiştir. Ardından Ming ve Qing imparatorlarının bereketli hasatlar için birçok ritüel gerçekleştirdiği Cennet Tapınağı’nı geziyoruz. Turumuz sırasında öğle yemeğimizi Çin Seddi’nin yakınında bulunan yerel bir restoranda alıyoruz.

Tur bitiminde otele transfer ve istirahat. Bu akşam geleneksel savunma sanatlarının muhteşem bir hikâye içinde anlatıldığı  Kung Fu Show’u izleyeceğiz ve sonrasında yerel bir restoranda akşam yemeği aldıktan sonra otele transfer olacağız. Konaklama Wanda Vista Hotel’de.

 

3. Gün Pekin (16 Ekim 2018 Salı)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün sürecek olan PEKİN TURU’na başlıyoruz. Dünyanın en büyük açık alanları arasında olan Tiananmen Meydanı ilk durağımız. Rehberimizden, “Tiananmen Meydanı Olayları” olarak tarihe geçen dönemin ayrıntılarını dinledikten sonra Forbidden City (Yasak Şehir)’i geziyoruz. Forbidden City, Ming Hanedanı'nından Qing Hanedanı'nın sonuna kadar kullanılmış Çin imparatorluk sarayıdır. Ardından Yazlık Saray’ı geziyoruz. Turumuz sırasında öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Tur bitimi otele transfer. Akşam yemeği yerel bir restoranda aldıktan sonra ünlü Wang Fu Jing caddesinde zaman geçireceğiz. Konaklama Wanda Vista Hotel’de.

 

4. Gün Pekin - Lhasa (17 Ekim 2018 Çarşamba)

Sabah erken saatte havaalanına transfer. Air China’nın CA 4125 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.35’te LHASA’ya doğru yola çıkıyoruz. Saat 12.05’te Lhasa’ya varışın ardından dinlenme için akşam yemeğine kadar serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Lhasa Shangri-la Hotel’de.

 

5. Gün Lhasa (18 Ekim 2018 Perşembe)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında “Dünyanın Damı” da denen Tibet’ in başkenti LHASA TURU için otelden ayrılıyoruz.  Potala Sarayı, Jokhang Tapınağı ve Barkhor Pazarı bugün gezeceğimiz yerler arasında. Tur sırasında yerel bir restoranda öğle yemeğimizi de alacağız. 1000 odalı olan Potala Sarayı 1645-1959 yılları arasında kullanılmış. Jokhang Tapınağı ise bir Budist tapınağıdır. Genel olarak Tibetliler tarafından Tibet'in en kutsal ve önemli tapınağı olarak kabul edilmektedir. Lhasa tarihi şehirde bulunan Barkhor Caddesi ise Jokhang Tapınağı ile çevrilidir. Caddede Tibet’in en güzel yerel mağaza ve kafeleri vardır. Lhasa’nın bu önemli noktalarını gördükten sonra akşam yemeği için yerel bir restorana transfer oluyoruz. Yemekten sonra otele dönüş. Konaklama Lhasa Shangri-la Hotel’de.

 

6. Gün Lhasa (19 Ekim 2018 Cuma)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün sürecek olan YAMDROK GÖLÜ gezisi için otelden ayrılıyoruz. Turkuaz renkteki sularıyla aklınızı başınızdan alacak olan Yamdrok Gölü Tibet'in en büyük üç kutsal gölünden biridir ve karla kaplı dağlarla çevrilidir. Tibetliler, bu gölün bir tanrıça olduğuna, kendilerini ve Budizm’i koruduğuna inanmaktadırlar. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda.

Bugün göreceğimiz bir başka yapı ise Sera Manastırı olacak. Lhasa’nın 2 kilometre kuzeyinde yer alan bu manastır 15. yy’da inşa edilmiştir. Rehberimizin vereceği bilgiler eşliğinde tamamlayacağımız gezimiz sonrasında otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Lhasa Shangri-la Hotel’de.

 

7. Gün Lhasa - Xi’an (20 Ekim 2018 Cumartesi)

Sabah havaalanına transfer. Sichuan Havayolları’nın 3U8754 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.50’de XI’AN’a doğru yola çıkıyoruz. Saat 13.45’te Xi’an’a varışın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Şehir Surları ve Yabani Kaz Pagodası gezeceğimiz yerler arasında. Xi’an Şehir Surları, Çin’deki en sağlam ve ayakta kalmayı başarabilen şehir surları olmasından dolayı büyük önem taşımakta. Hatta Tang Hanedanlığı dönemindeki surların uzunluğu 38 km’yi buluyormuş.

Yabani Kaz Pagodası ise 652 yılında yine Tang Hanedanlığı zamanında yapılmıştır. Pagoda, Çin'e rahip Xuanzang tarafından Hindistan'dan getirilen Budist heykelcikleri saklamak için yapılmıştır. Önceki yıllarda bugünkü görüntüsüne 5 kat daha ekli iken ne yazık ki savaşlar pagodaya zarar vererek onu şu anki yedi katlı seviyesine düşürmüştür. Özellikle Pagoda’nın üst katı Xi'an şehrine önemli bir seyir imkânı sunar.

Akşam yemek sırasında tüm gün adını duyduğumuz Tang Hanedanlığı’nı ve geleneklerini anlatan bir gösteri izleyeceğiz. Çin’in meşhur mantısından oluşan yemek ve gösteri, Tang Palace’da. Konaklama Hilton Xi’an  Hotel’de.

 

8. Gün Xi’an (21 Ekim 2018 Pazar)

Otelde alınacak kahvaltının ardından tüm gün sürecek olan Xİ’AN TURU için otelden ayrılıyoruz. Bugün göreceğimiz yerler arasında Yeraltı Heykel Ordusu “Terracotta Savaşçıları ve Atları Müzesi ve tarihi 8. yy’a dayanan bir mücevher gibi güzel, Büyük Xi’an Camii bulunmakta. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Yeraltı Heykel Ordusu “Terracotta Savaşçıları ve Atları Müzesi” Xi’an’ın en önemli yapısı sayılmakta. Bu devasa 8000 kişilik yeraltı toprak ordusu, gerçek boyutunda ve aslına uygun olarak yapılmış olup atları ve savaş arabalarıyla sizlere gerçek bir ordu görünümü verecektir. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Yemekten sonra Müslüman Mahallesi’nde Ulu Camii’yi görüyoruz ve Baiyuamen çarşısında geçireceğimiz serbest zamanın ardından otele transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi almak için yerel bir restorana transfer. Konaklama Hilton Xi’an  Hotel’de.

 

9. Gün Xi’an - Şanghay  (22 Ekim 2018 Pazartesi)

Sabah erken saatte havaalanına transfer. China Eastern Havayolları’nın MU 2151 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.00’da ŞANGHAY’ya doğru yola çıkıyoruz. Saat 11.15’te Şangay’a varışın ardından Zhujiajiao Su Şehri ziyaretimize başlıyoruz. 1700’lü yıllarda kurulmuş olan şehir Çin’in Venedik’i olarak anılmaktadır. Oldukça mistik bir ambiyansa sahip olan kasabada 36 adet taş köprü ve sayısız nehir kolu bulunmakta. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra otele transfer oluyoruz. Odaların dağılması ve akşam yemeğine kadar istirahatten sonra yemek için yerel bir restorana doğru yola çıkıyoruz. Konaklama Shanghai Marriott City Center Hotel’de.

 

10. Gün Şanghay  (23 Ekim 2018 Salı)

Tüm gün sürecek olan ŞANGHAY TURU’nda bugün Yeşim Buda Tapınağı, Yu Bahçesi, bir rıhtım bölgesi olan Bund, Nankin Caddesi ve Doğu’nun İncisi Televizyon Kulesi gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimizi açık büfe olarak 267 metre yükseklikteki Televizyon Kulesi’ndeki restoranda alacağız. Akşam yemeğimiz ise yerel bir restoranda olacak. Konaklama Shanghai Marriott City Center Hotel’de.

 

11. Gün Şanghay - İstanbul (24 Ekim 2018 Çarşamba)

Son günümüzde Şanghay’ı keşfe devam ediyoruz. Şanghay Müzesi ve Xintiandi yaya caddesi bugün görülecek yerler arasında. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Turumuzun bitiminde akşam yemeğimizi havaalanı transferi öncesinde yerel bir restoranda alıp MAGLEV manyetik raylı tren ile havaalanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 027 sefer sayılı uçuşu ile saat 22.45’te İstanbul’a hareket ediyoruz. ERTESİ GÜN yerel saatle 05.20’de İSTANBUL’a varış. Geceleme uçakta.

 

KONAKLAMA BİLGİLERİ

PEKİN: WANDA VISTA HOTEL                                                    

www.accorhotels.com/gb/hotel-6215-sofitel-wanda-beijing/index.shtml                                   

 

LHASA: SHANGRI-LA HOTEL

www.shangri-la.com/lhasa/shangrila

 

XI’AN: HILTON HOTEL                                                               

www3.hilton.com/en/hotels/china/hilton-xian-XIYHIHI/index.html                                  

 

ŞANGHAY: SHANGHAI MARRIOTT CITY CENTER

www.marriott.com/hotels/travel/shamc-shanghai-marriott-hotel-city-centre

 

 

UÇUŞ BİLGİLERİ

 

HAVAYOLU

UÇUŞ NO

NEREDEN

NEREYE

KALKIŞ

VARIŞ

THY

TK 020

İSTANBUL/ATATÜRK

PEKİN/CAPITAL

01.20

15.25

THY

TK 027

SHANGHAI/PUDONG

İSTANBUL/ATATÜRK

22:45

     05.20 +1

 

Dahil Olan Hizmetler
•    Dr. Elif ÇAMLIKAYA rehberlik ve danışmanlık hizmeti,
•    4* Beijing Wanda Vista Hotel’de 3 gece oda-kahvaltı konaklama,
•    4* Lhasa Shangri-la Hotel’de 3 gece oda-kahvaltı konaklama,
•    5* Xi’an Hilton Hotel’de 2 gece oda-kahvaltı konaklama,
•    5* Shanghai Marriott City Center Hotel’de 2 gece oda-kahvaltı konaklama,
•    Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,
•    Programda belirtilen tüm transferler,
•    Programda belirtilen tüm giriş ücretleri,
•    Pekin - Lhasa / Lhasa - Xi’an / Xi’an - Shanghai iç hat uçuşları,
•    Tam gün Çin Seddi turu, tam gün Pekin şehir turu, tam gün Lhasa şehir turu, tam gün Tamdrok Gölü turu, tam gün Xi’an şehir turu, tam gün Terracotta Savaşçıları ve Atları Müzesi turu, Şanghay turu,
•    10 akşam yemeği, 7 öğle yemeği,
•    Kung fu gösterisi,
•    Tang Hanedanlığı geleneksel gösterisi,
•    Geniş kapsamlı seyahat sigortası,
•    Şanghay’dan havalimanına Maglev (manyetik raylı tren) ile ulaşım,
•    Tur boyunca kulaklık hizmeti,
•    Bahşişler.


Dahil Olmayan Hizmetler
•    İstanbul – Pekin / Shanghai – İstanbul uçak biletleri,
•    Çin vizesi,
•    Yurtdışı çıkış harç pulu (15 TL).
•    Kişisel harcamalar.
 

 

FİYAT BİLGİLERİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

4,175 USD

Tek Kişi Farkı

750 USD

 

İptal koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde ise paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

 

Ödemeler İçin:

Banka

Para Birimi

Şube Kodu

Hesap Numarası

IBAN Numarası

Garanti Bankası

TL Hesabı

799

6298840

TR31 0006 2000 7990 0006 2988 40

Garanti Bankası

EUR Hesabı

799

9097093

TR15 0006 2000 7990 0009 0970 93

 

Diğer Bilgiler;

Tibet’te yükseklik 3650 m’dir. Bu yükseklikte bir bölgeye yolculuk yapmak için lütfen doktorunuza danışın. Yükseklikten etkilenmemek için Tibet’e ulaştığımız ilk günü otelimizde dinlenerek geçireceğiz. Diğer basit ama etkili yöntemler ise, Tibet’te bulunan eczanelerden küçük bir oksijen tüpü edinmek, yavaş yürümek ve seyahatimiz boyunca bol bol sıvı tüketmek olacaktır.

 

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
T.C. Kimlik Numarası
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: Asamanya Turzim Eğitim ve Organziasyon Ltd Şti
Adres: Esentepe mah Dumankaya Vizyon A 2 Blok D: 11 ,Kartal, İstanbul
Telefon : 0 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : DUMANKAYA VİZYON A 2 BLOK D.11 KARTAL
Telefon : 0216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############