ÇİN SEDDİ'NDEN DÜNYANIN ÇATISI TİBET'E - EJDERHANIN İZİNDE

  • Tarih: 14.10.2018 - 25.10.2018
  • Fiyat: 4175,00 USD
ÇİN SEDDİ'NDEN DÜNYANIN ÇATISI TİBET'E - EJDERHANIN İZİNDE

Gezi Programı:

1. Gün İstanbul - Pekin (14 Ekim 2018 Pazar)

Siz değerli misafirlerimiz ile 13 EKİM 2018 Cumartesi akşamı Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 23.00’te buluşmamızın ardından pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve 13 Ekim’i 14 Ekim’e bağlayan gece saat 01.20’de Türk Hava Yolları’nın TK 020 sefer sayılı uçuşu ile PEKİN’e hareket ediyoruz.

Yaklaşık olarak 9 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 15.25’te Pekin’e varıyoruz. Havalimanında gümrük ve pasaport işlemleri sonrası bizleri bekleyen aracımızla otele transferimiz gerçekleşiyor.

Odaların dağlımı ve kısa bir istirahatten sonra akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Bizim için özel olarak hazırlanmış olan hoş geldiniz yemeği sonrası otelimize geçiyor ve ilk günümüzü sonlandırıyoruz. Konaklama Wanda Vista Hotel’de.

 

2. Gün Pekin  (15 Ekim 2018 Pazartesi)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün sürecek olan ÇİN SEDDİ TURU için otelden ayrılıyoruz. Dünyanın 7 harikasından biri seçilmiş olan bu devasa yapı dünyanın en uzun anıtıdır. Pasifik Okyanusu'ndan Orta Asya'ya kadar uzanır. Büyük Çin Seddi, Çin'i doğudan gelen saldırılardan koruma ve Çin hanedanlıkları arasındaki savaşlarda savunma amacıyla inşa edilmiştir. Ardından Ming ve Qing imparatorlarının bereketli hasatlar için birçok ritüel gerçekleştirdiği Cennet Tapınağı’nı geziyoruz. Turumuz sırasında öğle yemeğimizi Çin Seddi’nin yakınında bulunan yerel bir restoranda alıyoruz.

Tur bitiminde otele transfer ve istirahat. Bu akşam geleneksel savunma sanatlarının muhteşem bir hikâye içinde anlatıldığı  Kung Fu Show’u izleyeceğiz ve sonrasında yerel bir restoranda akşam yemeği aldıktan sonra otele transfer olacağız. Konaklama Wanda Vista Hotel’de.

 

3. Gün Pekin (16 Ekim 2018 Salı)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün sürecek olan PEKİN TURU’na başlıyoruz. Dünyanın en büyük açık alanları arasında olan Tiananmen Meydanı ilk durağımız. Rehberimizden, “Tiananmen Meydanı Olayları” olarak tarihe geçen dönemin ayrıntılarını dinledikten sonra Forbidden City (Yasak Şehir)’i geziyoruz. Forbidden City, Ming Hanedanı'nından Qing Hanedanı'nın sonuna kadar kullanılmış Çin imparatorluk sarayıdır. Ardından Yazlık Saray’ı geziyoruz. Turumuz sırasında öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Tur bitimi otele transfer. Akşam yemeği yerel bir restoranda aldıktan sonra ünlü Wang Fu Jing caddesinde zaman geçireceğiz. Konaklama Wanda Vista Hotel’de.

 

4. Gün Pekin - Lhasa (17 Ekim 2018 Çarşamba)

Sabah erken saatte havaalanına transfer. Air China’nın CA 4125 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.35’te LHASA’ya doğru yola çıkıyoruz. Saat 12.05’te Lhasa’ya varışın ardından dinlenme için akşam yemeğine kadar serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Lhasa Shangri-la Hotel’de.

 

5. Gün Lhasa (18 Ekim 2018 Perşembe)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında “Dünyanın Damı” da denen Tibet’ in başkenti LHASA TURU için otelden ayrılıyoruz.  Potala Sarayı, Jokhang Tapınağı ve Barkhor Pazarı bugün gezeceğimiz yerler arasında. Tur sırasında yerel bir restoranda öğle yemeğimizi de alacağız. 1000 odalı olan Potala Sarayı 1645-1959 yılları arasında kullanılmış. Jokhang Tapınağı ise bir Budist tapınağıdır. Genel olarak Tibetliler tarafından Tibet'in en kutsal ve önemli tapınağı olarak kabul edilmektedir. Lhasa tarihi şehirde bulunan Barkhor Caddesi ise Jokhang Tapınağı ile çevrilidir. Caddede Tibet’in en güzel yerel mağaza ve kafeleri vardır. Lhasa’nın bu önemli noktalarını gördükten sonra akşam yemeği için yerel bir restorana transfer oluyoruz. Yemekten sonra otele dönüş. Konaklama Lhasa Shangri-la Hotel’de.

 

6. Gün Lhasa (19 Ekim 2018 Cuma)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün sürecek olan YAMDROK GÖLÜ gezisi için otelden ayrılıyoruz. Turkuaz renkteki sularıyla aklınızı başınızdan alacak olan Yamdrok Gölü Tibet'in en büyük üç kutsal gölünden biridir ve karla kaplı dağlarla çevrilidir. Tibetliler, bu gölün bir tanrıça olduğuna, kendilerini ve Budizm’i koruduğuna inanmaktadırlar. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda.

Bugün göreceğimiz bir başka yapı ise Sera Manastırı olacak. Lhasa’nın 2 kilometre kuzeyinde yer alan bu manastır 15. yy’da inşa edilmiştir. Rehberimizin vereceği bilgiler eşliğinde tamamlayacağımız gezimiz sonrasında otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Lhasa Shangri-la Hotel’de.

 

7. Gün Lhasa - Xi’an (20 Ekim 2018 Cumartesi)

Sabah havaalanına transfer. Sichuan Havayolları’nın 3U8754 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.50’de XI’AN’a doğru yola çıkıyoruz. Saat 13.45’te Xi’an’a varışın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Şehir Surları ve Yabani Kaz Pagodası gezeceğimiz yerler arasında. Xi’an Şehir Surları, Çin’deki en sağlam ve ayakta kalmayı başarabilen şehir surları olmasından dolayı büyük önem taşımakta. Hatta Tang Hanedanlığı dönemindeki surların uzunluğu 38 km’yi buluyormuş.

Yabani Kaz Pagodası ise 652 yılında yine Tang Hanedanlığı zamanında yapılmıştır. Pagoda, Çin'e rahip Xuanzang tarafından Hindistan'dan getirilen Budist heykelcikleri saklamak için yapılmıştır. Önceki yıllarda bugünkü görüntüsüne 5 kat daha ekli iken ne yazık ki savaşlar pagodaya zarar vererek onu şu anki yedi katlı seviyesine düşürmüştür. Özellikle Pagoda’nın üst katı Xi'an şehrine önemli bir seyir imkânı sunar.

Akşam yemek sırasında tüm gün adını duyduğumuz Tang Hanedanlığı’nı ve geleneklerini anlatan bir gösteri izleyeceğiz. Çin’in meşhur mantısından oluşan yemek ve gösteri, Tang Palace’da. Konaklama Hilton Xi’an  Hotel’de.

 

8. Gün Xi’an (21 Ekim 2018 Pazar)

Otelde alınacak kahvaltının ardından tüm gün sürecek olan Xİ’AN TURU için otelden ayrılıyoruz. Bugün göreceğimiz yerler arasında Yeraltı Heykel Ordusu “Terracotta Savaşçıları ve Atları Müzesi ve tarihi 8. yy’a dayanan bir mücevher gibi güzel, Büyük Xi’an Camii bulunmakta. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Yeraltı Heykel Ordusu “Terracotta Savaşçıları ve Atları Müzesi” Xi’an’ın en önemli yapısı sayılmakta. Bu devasa 8000 kişilik yeraltı toprak ordusu, gerçek boyutunda ve aslına uygun olarak yapılmış olup atları ve savaş arabalarıyla sizlere gerçek bir ordu görünümü verecektir. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Yemekten sonra Müslüman Mahallesi’nde Ulu Camii’yi görüyoruz ve Baiyuamen çarşısında geçireceğimiz serbest zamanın ardından otele transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi almak için yerel bir restorana transfer. Konaklama Hilton Xi’an  Hotel’de.

 

9. Gün Xi’an - Şanghay  (22 Ekim 2018 Pazartesi)

Sabah erken saatte havaalanına transfer. China Eastern Havayolları’nın MU 2151 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.00’da ŞANGHAY’ya doğru yola çıkıyoruz. Saat 11.15’te Şangay’a varışın ardından Zhujiajiao Su Şehri ziyaretimize başlıyoruz. 1700’lü yıllarda kurulmuş olan şehir Çin’in Venedik’i olarak anılmaktadır. Oldukça mistik bir ambiyansa sahip olan kasabada 36 adet taş köprü ve sayısız nehir kolu bulunmakta. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra otele transfer oluyoruz. Odaların dağılması ve akşam yemeğine kadar istirahatten sonra yemek için yerel bir restorana doğru yola çıkıyoruz. Konaklama Shanghai Marriott City Center Hotel’de.

 

10. Gün Şanghay  (23 Ekim 2018 Salı)

Tüm gün sürecek olan ŞANGHAY TURU’nda bugün Yeşim Buda Tapınağı, Yu Bahçesi, bir rıhtım bölgesi olan Bund, Nankin Caddesi ve Doğu’nun İncisi Televizyon Kulesi gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimizi açık büfe olarak 267 metre yükseklikteki Televizyon Kulesi’ndeki restoranda alacağız. Akşam yemeğimiz ise yerel bir restoranda olacak. Konaklama Shanghai Marriott City Center Hotel’de.

 

11. Gün Şanghay - İstanbul (24 Ekim 2018 Çarşamba)

Son günümüzde Şanghay’ı keşfe devam ediyoruz. Şanghay Müzesi ve Xintiandi yaya caddesi bugün görülecek yerler arasında. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Turumuzun bitiminde akşam yemeğimizi havaalanı transferi öncesinde yerel bir restoranda alıp MAGLEV manyetik raylı tren ile havaalanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 027 sefer sayılı uçuşu ile saat 22.45’te İstanbul’a hareket ediyoruz. ERTESİ GÜN yerel saatle 05.20’de İSTANBUL’a varış. Geceleme uçakta.

 

KONAKLAMA BİLGİLERİ

PEKİN: WANDA VISTA HOTEL                                                    

www.accorhotels.com/gb/hotel-6215-sofitel-wanda-beijing/index.shtml                                   

 

LHASA: SHANGRI-LA HOTEL

www.shangri-la.com/lhasa/shangrila

 

XI’AN: HILTON HOTEL                                                               

www3.hilton.com/en/hotels/china/hilton-xian-XIYHIHI/index.html                                  

 

ŞANGHAY: SHANGHAI MARRIOTT CITY CENTER

www.marriott.com/hotels/travel/shamc-shanghai-marriott-hotel-city-centre

 

 

UÇUŞ BİLGİLERİ

 

HAVAYOLU

UÇUŞ NO

NEREDEN

NEREYE

KALKIŞ

VARIŞ

THY

TK 020

İSTANBUL/ATATÜRK

PEKİN/CAPITAL

01.20

15.25

THY

TK 027

SHANGHAI/PUDONG

İSTANBUL/ATATÜRK

22:45

     05.20 +1

 

Dahil Olan Hizmetler
•    Dr. Elif ÇAMLIKAYA rehberlik ve danışmanlık hizmeti,
•    4* Beijing Wanda Vista Hotel’de 3 gece oda-kahvaltı konaklama,
•    4* Lhasa Shangri-la Hotel’de 3 gece oda-kahvaltı konaklama,
•    5* Xi’an Hilton Hotel’de 2 gece oda-kahvaltı konaklama,
•    5* Shanghai Marriott City Center Hotel’de 2 gece oda-kahvaltı konaklama,
•    Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,
•    Programda belirtilen tüm transferler,
•    Programda belirtilen tüm giriş ücretleri,
•    Pekin - Lhasa / Lhasa - Xi’an / Xi’an - Shanghai iç hat uçuşları,
•    Tam gün Çin Seddi turu, tam gün Pekin şehir turu, tam gün Lhasa şehir turu, tam gün Tamdrok Gölü turu, tam gün Xi’an şehir turu, tam gün Terracotta Savaşçıları ve Atları Müzesi turu, Şanghay turu,
•    10 akşam yemeği, 7 öğle yemeği,
•    Kung fu gösterisi,
•    Tang Hanedanlığı geleneksel gösterisi,
•    Geniş kapsamlı seyahat sigortası,
•    Şanghay’dan havalimanına Maglev (manyetik raylı tren) ile ulaşım,
•    Tur boyunca kulaklık hizmeti,
•    Bahşişler.


Dahil Olmayan Hizmetler
•    İstanbul – Pekin / Shanghai – İstanbul uçak biletleri,
•    Çin vizesi,
•    Yurtdışı çıkış harç pulu (15 TL).
•    Kişisel harcamalar.
 

 

FİYAT BİLGİLERİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

4,175 USD

Tek Kişi Farkı

750 USD

 

İptal koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde ise paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

 

Ödemeler İçin:

Banka

Para Birimi

Şube Kodu

Hesap Numarası

IBAN Numarası

Garanti Bankası

TL Hesabı

799

6298840

TR31 0006 2000 7990 0006 2988 40

Garanti Bankası

EUR Hesabı

799

9097093

TR15 0006 2000 7990 0009 0970 93

 

Diğer Bilgiler;

Tibet’te yükseklik 3650 m’dir. Bu yükseklikte bir bölgeye yolculuk yapmak için lütfen doktorunuza danışın. Yükseklikten etkilenmemek için Tibet’e ulaştığımız ilk günü otelimizde dinlenerek geçireceğiz. Diğer basit ama etkili yöntemler ise, Tibet’te bulunan eczanelerden küçük bir oksijen tüpü edinmek, yavaş yürümek ve seyahatimiz boyunca bol bol sıvı tüketmek olacaktır.

 

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03