DOĞU'NUN KALELERİ'NE YOLCULUK

  • Tarih: 30.08.2018 - 02.09.2018
  • Fiyat: 1550,00 TL
DOĞU'NUN KALELERİ'NE YOLCULUK

Gezi Programı:

1. Gün İstanbul (AHL) – Iğdır 30 Ağustos Perşembe

Değerli gezginlerimiz ile Atatürk Havalimanı’nda 04:30’da buluşuyoruz. 06.10’da THY’nin TK 2718 sefer sayılı uçuşu ile Iğdır’a uçuyoruz.

Havaalanında bizleri bekleyen aracımızla transferimizi gerçekleştiriyoruz. Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesine ulaşıyoruz. Doğubeyazıt’ta 5137 m. yükseklikteki Türkiye’nin en yüksek zirvesini oluşturan Ağrı Dağı tüm ihtişamıyla bizi karşılıyor.

Yöresel lezzetler ile alacağımız öğle yemeğimizin ardından Doğubeyazıt’ta bulunan 18.yüzyılda Osmanlı Valisi İshak Paşa tarafından tamamlanan ve yapımı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa Sarayı ve Ahmed-i Hani Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Yolumuz üzerinde insana huzur veren ve dinlendiren Muradiye Şelalesini gördükten sonra, Van Gölü manzarası eşliğinde Van şehrine ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Elit World Otel’de.

 

2. Gün Van Kalesi – Van Çarşıları – Van Kedisi Evi – Urartu Arkeoloji Müzesi 31 Ağustos 2018 Cuma

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Urartuların başkenti Van’daki gezimize Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış olan Van Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin en yüksek noktasında eski Van şehri ve kalıntıları görülmektedir. Van’ın ünlü Urartu modellerinden esinlenen gümüş takıları ve Savat işini görebileceğimiz bir atölyeyi ziyaretin ardından, Van’ın sevimli kedileri ile tanışmak üzere Van 100. Yıl Üniversitesi Kampüsü’nde bulunan Kedi Evi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından, Van şehrinde bir yürüyüş yapacağız. İran Pazarı Pasajı, Eski Müze binası, Peynirciler ve Sakatatçılar Çarşısında yürüdükten sonra şehirde serbest zamanımız olacak. Akşam yemeği ve konaklama Elit World Otel’de.

 

3. Gün Van – Tatvan – Nemrut Dağı Krater Gölü – Van 01 Eylül 2018 Cumartesi

Van kahvaltısı ile meşhurdur. Sabah kahvaltımızı otel dışında, göl manzaralı ve lezzetli bir Van kahvaltı salonunda alacağız.  Ardından Van Gölü çevresinde gezeceğimiz turumuza başlıyoruz. Bir yanda Van Gölü bir yanda Süphan Dağı manzarasını izleyerek Tatvan’a doğru hareket ediyoruz. Tatvan’a varışımız sonrasında aracımızdan ayrılıyoruz ve 1441-43 yılları arasında aktif olan Nemrut Krater Gölü’ne ulaşmak için küçük araçlara geçiyoruz. Krater Gölü’nü gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz ve sonrasında Ahlat’a hareket ediyoruz. Ahlat’ta Selçuklu Mezarlığı’nı, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ve Emir Bayındır Kümbeti’ni ziyaret ediyoruz. Ardından gölün çevresindeki yolculuğumuza devam ederek, Van’a dönüyoruz. Otele varışımız sonrası Tamara Otel’de Ocakbaşı’nda akşam yemeğimiz alıyoruz

 

4. Gün Akdamar Adası – Çavuştepe 02 Eylül 2018 Pazar

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Gevaş’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Özel bir tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek yolculukla Akdamar Adası’na geçiyoruz. Adada bulunan Kutsal Haç (Aktamar) Kilisesi’ni ve diğer kalıntıları gördükten sonra tekne ile kıyıya dönüp göl kıyısında öğle yemeğimizi Grand Deniz Restoran’da alıyoruz. Van gölünün meşhur inci kefalini deneyebilirsiniz.

Yemek sonrası Van’ın önemli Urartu şehri Çavuştepe’ye hareket ediyoruz. Urartu döneminin en önemli şehirlerinden olan Çavuştepe, muhteşem manzarasıyla hayran bırakacak. 

Gezilerimiz sonrasında Van Havalimanı’na transferimiz gerçekleştiriyoruz. Varışımız ve işlemler sonrasında TK2751 sefer sayılı uçuş ile saat 18:40’ta İstanbul’a hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 21:05’tir.

 

Uçuş Bilgileri

30 Ağustos 2018

06:10 İstanbul (IST)

08:15 Iğdir (IGD)

 TK2718

  2s 05d

02 Eylül 2018

18:40 Van (VAN)

21:05 İstanbul (IST)

 TK2751

  2s 25d

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
•  Elite World Otel’de HB ve BB konaklama
•  Yöresel lezzetler ile 3 öğle, 3 akşam yemeği
•  Programda belirtilen tüm transferler
•  Nemrut Krater Gölü için küçük araç
•  Programda belirtilen geziler ve giriş ücretleri
•  Elif Çamlıkaya anlatımları ve danışmanlığı
•  Müze, ören yeri giriş ücretleri.
•  Zorunlu seyahat sağlık sigortası

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
•  Tüm yemeklerde alınan içecekler
•  THY İstanbul (Ahl) – Iğdır – Van – Istanbul uçak biletleri
•  Otelde ve diğer mekânlardaki tüm şahsi harcamalar.
 

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03