DR. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE; ÇİN SEDDİ'NDEN, DÜNYA'NIN ÇATISI TİBET'E EJDERHANIN İZİNDE..

 • Tarih: 13.10.2019 - 24.10.2019
 • Fiyat: 4250,00 USD
 • Tek Kişilik Fiyat: 5000,00 USD
 • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
DR. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE; ÇİN SEDDİ'NDEN, DÜNYA'NIN ÇATISI TİBET'E EJDERHANIN İZİNDE..

Gezi Programı:

 1. Gün İstanbul  / 12 Ekim 2019, Cumartesi

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde saat 23.00’da buluşuyoruz.

 

 1. Gün İstanbul - Pekin / 13 Ekim 2019, Pazar

Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, 01.25’de Türk Havayolları’nın TK 020 sefer sayılı uçuşu ile Pekin’e hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 9 saat sürecek. Yerel saate göre 15.25’de Pekin’e varışımızda otele transferimiz yapılıyor. 4 bin yıllık gizemli bir tarihin 6 asırlık başkenti olan Pekin’de; tarih ve son yıllarda yaşanan büyük değişim ile birlikte modernlik içiçe geçmiş. “Dünyanın 7 Yeni Harikası”ndan biri olan ihtişamlı Çin Seddi, Çin İmparatoru’nun yaşadığı, en önemli törenlerin yapıldığı, filmlere konu olan 500 yıllık Yasak Şehir, İmparatorların kutsal mekânları olan mistik tapınaklar, Çin mutfağının lezzetleri ve alışveriş imkânı gezimizin zirve noktaları olacak. Akşam yemeğimiz, Quanjude Roast Duck Restaurant’ta.

Konaklama, Beijing Renaissance Wangfujing Hotel’de.

 

 1. Gün Pekin / 14 Ekim 2019, Pazartesi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından,  Çin Seddi’ne gidiyoruz. “Dünyanın 7 Yeni Harikası”ndan biri seçilmiş olan bu devasa yapı, dünyanın en uzun anıtıdır. Pasifik Okyanusu'ndan Orta Asya'ya kadar uzanır. Büyük Çin Seddi, Çin'i doğudan gelen saldırılardan koruma ve Çin hanedanlıkları arasındaki savaşlarda savunma amacıyla inşa edilmiştir. Ardından, Ming ve Qing imparatorlarının bereketli hasat için dini törenler gerçekleştirdiği Cennet Tapınağı’nı geziyoruz. Turumuz sırasında öğle yemeğimizi Çin Seddi’nin yakınında bulunan Brick Restoran’da alacağız. Gezi bitiminde - yol ve trafik şartlarına bağlı olmak koşuluyla - otelde dinlenmek üzere serbest saatlerimiz olacak. Akşam yemeğimiz, Nuage Restaurant’ta. Bu akşam geleneksel savunma sanatlarının muhteşem bir hikâye içinde anlatıldığı Kung Fu Show’u izleyeceğiz.

Konaklama Beijing Renaissance Wangfujing Hotel’de.

 

 1. Gün Pekin / 15 Ekim 2019 Salı

Kahvaltının ardından, tam gün sürecek olan Pekin Şehir Gezisi yapıyoruz. Dünyanın en büyük açık alanları arasında olan Tiananmen Meydanı ilk durağımız. Rehberimizden, “Tiananmen Meydanı Olayları” olarak tarihe geçen dönemin ayrıntılarını dinledikten sonra Forbidden City (Yasak Şehir)’i gezeceğiz. Forbidden City, Ming Hanedanı'nın dan Qing Hanedanı'nın sonuna kadar kullanılmış Çin imparatorluk Sarayı’dır. Gezimiz sırasında öğle yemeğimizi Yihe Restoran’da alıyoruz. Gezimizin bitiminde otelde transferimiz yapılıyor. Akşam yemeği Annie’s Italian Restaurant’da.

Konaklama Beijing Renaissance Wangfujing Hotel’de.

 

 1. Gün Pekin - Lhasa / 16 Ekim 2019, Çarşamba

Sabah erken saatte havalimanına transferimiz yapılıyor. Air China’nın CA 4125 sayılı seferi ile 07.35’de Lhasa’ya uçuyoruz. Saat 12.05’de Lhasa’ya varışın ardından otelimize transferimiz yapılıyor. Dinlenmek üzere ayrılan saatlerin ardından, akşam yemeği otelimizde.

Konaklama Lhasa Shangri-la Hotel’de.

 

 1. Gün Lhasa / 17 Ekim 2019, Perşembe

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, “Dünyanın Damı” diye anılan Tibet’in başkenti Lhasa’yı gezmek üzere otelden ayrılıyoruz.  Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, 4 asırlık görkemli Potala Sarayı, Jokhang Tapınağı ve Barkhor Pazarı bugün gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimizi gezi sırasında Tibet Steak House’da alacağız. 1000 odalı olan Potala Sarayı 1645-1959 yılları arasında kullanılmış. Jokhang Tapınağı ise bir Budist tapınağıdır. Genel olarak Tibetliler tarafından Tibet'in en kutsal ve önemli tapınağı olarak kabul edilmektedir. Lhasa Tarihi Şehir’de bulunan Barkhor Caddesi ise Jokhang Tapınağı ile çevrilidir. Caddede Tibet’in en güzel yerel mağaza ve kafeleri vardır. Keyifli geçen günümüz sonrası akşam yemeği otelimizde.

Konaklama Lhasa Shangri-la Hotel’de.

 

 1. Gün Lhasa / 18 Ekim 2019, Cuma

Kahvaltının ardından, tüm gün sürecek olan Yamdrok Gölü gezisi için otelden ayrılıyoruz. Turkuaz renkteki sularıyla göz alan Yamdrok Gölü Tibet'in en büyük üç kutsal gölünden biridir ve karla kaplı dağlarla çevrilidir. Tibetliler, bu gölün bir tanrıça olduğuna, kendilerini ve Budizm’i koruduğuna inanmaktadırlar. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız.

Bugün göreceğimiz bir başka yapı ise Sera Manastırı olacak. Lhasa’nın 2 kilometre kuzeyinde yer alan bu manastır 15. yy’da inşa edilmiştir. Rehberimizin vereceği bilgiler eşliğinde tamamlayacağımız gezimiz sonrasında otele dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

Konaklama Lhasa Shangri-la Hotel’de.

 

 1. Gün Lhasa – Xi’an / 19 Ekim 2019 Pazar

Erken kahvaltının ardından, havalimanına transferimiz yapılıyor. China Eastern Havayolları’nın MU 2334 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.15’de Xi’an’a doğru yola çıkıyoruz. Saat 14.10’da varışımızda şehri gezmeye başlıyoruz. Şehir Surları ve Yabani Kaz Pagodası gezeceğimiz yerler arasında. Xi’an Şehir Surları, Çin’deki en sağlam ve ayakta kalmayı başarabilen şehir surları olmasından dolayı büyük önem taşımakta. Hatta Tang Hanedanlığı dönemindeki surların uzunluğu 38 km’yi buluyormuş. Yabani Kaz Pagodası ise 652 yılında yine Tang Hanedanlığı zamanında yapılmıştır. Pagoda, Çin'e rahip Xuanzang tarafından Hindistan'dan getirilen Budist heykelcikleri saklamak için yapılmıştır. Önceki yıllarda bugünkü görüntüsüne 5 kat daha ekli iken ne yazık ki savaşlar pagodaya zarar vererek onu şu anki yedi katlı seviyesine düşürmüştür.

Akşam yemek sırasında tüm gün adını duyduğumuz Tang Hanedanlığı’nı ve geleneklerini anlatan bir gösteri izleyeceğiz. Çin’in meşhur mantısından oluşan yemek ve gösteri, Tang Palace’da.

Konaklama Xian Wyndham Grand Xian South Hotel’de.

 

 1. Gün Xi’an / 20 Ekim 2018, Pazar

Otelde alınacak kahvaltının ardından tüm gün sürecek olan Xi’an gezisi yapıyoruz. Yeraltı Heykel Ordusu “Terracotta Savaşçıları ve Atları Müzesi” ve tarihi 8. yy’a dayanan bir mücevher gibi güzel, Büyük Xi’an Camii göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki “Terracotta Savaşçıları ve Atları Müzesi” Xi’an’ın en önemli yapısı sayılmaktadır. Bu devasa 8000 kişilik yeraltı toprak ordusu, gerçek boyutunda ve aslına uygun olarak yapılmış olup, atları ve savaş arabalarıyla sizlere gerçek bir ordu görünümü verecektir. Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında Lunch Restaurant’ta alacağız. Xi’an çarşısında geçireceğimiz serbest zamanın ardından otele transferimiz yapılıyor. Akşam yemeğimiz, Zui Chang An Restaurant’ta.

Konaklama Xian Wyndham Grand Xian South Hotel’de.

 

 1. Gün Xi’an – Shanghai / 21 Ekim 2019, Pazartesi

Sabah erken saatte havaalanına transferimiz yapılıyor. China Eastern Havayolları’nın MU 2151 sayılı seferi ile saat 09.00’da Shanghai’a uçuyoruz. 11.15’de varışımıza istinaden, Zhujiajiao Su Şehri ziyaretimize başlıyoruz. 1700’lü yıllarda kurulmuş olan şehir Çin’in Venedik’i olarak anılır. Oldukça mistik bir ambiyansa sahip olan kasabada, 36 adet taş köprü ve sayısız nehir kolu bulunmaktadır. Red Mansion Restaurant’ta alacağımız öğle yemeğinin ardından otele transferimiz yapılıyor. Akşam yemeğimiz Sasha Restaurant’ta.

Konaklama Shanghai Marriot City Centre’da.

 

 1. Gün Shanghai / 22 Ekim 2019, Salı

Kahvaltının ardından, tüm gün sürecek olan Shanghai şehir gezisi yapıyoruz. Jade Buddha Tapınağı, Yu Bahçesi, bir rıhtım bölgesi olan Bund, Nanjing Caddesi ve Televizyon Kulesi (Oriental Pearl Tower) gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimizi Lost Heaven Restaurant’ta alacağız. Gezi bitiminde otele transferimiz yapılıyor. Akşam yemeğimiz, Da Marco İtalyan Restoranı’nda.

Konaklama Shanghai Marriot City Centre’da.

 

 1. Gün Shanghai – İstanbul / 23 Ekim 2019, Çarşamba

Kahvaltının ardından, Shanghai’ı keşfe devam ediyoruz. Son günümüzde, Shanghai Müzesi ve Xintiandi göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin bitiminde akşam yemeğimizi havalimanı transferi öncesinde Cotton’s Restoran’da alacağız. Yemeğin ardından, havalimanına transferimiz yapılıyor. Türk Havayolları’nın TK 027 sefer sayılı uçuşu ile saat 23.15’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

 

 1. Gün İstanbul / 24 Ekim 2019, Perşembe

Yerel saatle 05.20’de İstanbul’a hoş geldiniz..

Hayat bir yolculuktur.. Başka bir yolculukta tekrar birlikte olmak dileği ile..

 

 

UÇUŞ BİLGİLERİ

 

GİDİŞ : 13 Ekim 2019 / Pazar

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK20

Economy Yarı Esnek (O)

Turkish Airlines

Boeing 777-300ER Geniş gövde

01:20

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

15:25

Pekin, Çin (PEK)

Pekin Capital Havalimanı

9s 5d

 

DÖNÜŞ : 23 Ekim 2019 / Çarşamba

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK27

Economy Yarı Esnek (O)

Turkish Airlines

Boeing 777-300ER Geniş gövde

22:25

Şanghay, Çin (PVG)

Şangay Pudong Uluslararası Havalimanı

05:15

24 Ekim Perşembe

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

11s 50d

 

        *Dış hat uçak biletleri fiyata dahil değildir. Uçuş saatleri bilgilendirme amacıyla verilmiştir.

 

OTELLERİMİZ

Pekin

Beijing Renaissance Wangfujing Hotel vb.

http://www.renaissancebeijingwangfujing.cn/

Xian

Xian Wyndham Grand Xian South vb.

https://www.wyndhamhotels.com/wyndham-grand/xian-china/wyndham-grand-xian-south/overview

Lhasa

Shangri-la Hotel Lhasa vb.

http://www.shangri-la.com/lhasa/shangrila/

 

Shanghai

Shanghai Marriot City Centre vb.

https://www.marriott.com.cn/

 

 

FİYATLARIMIZ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

4.250 USD

Tek Kişi Farkı

750 USD


 

Fiyatımıza Dahil Olan Hizmetler

 • Programda belirtilen otellerde vb. oda-kahvaltı konaklama,
 • Elif ÇAMLIKAYA rehberlik ve danışmanlık hizmeti,
 • Programda belirtilen tüm transferler,
 • Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri,
 • Pekin – Lhasa / Lhasa – Xi’an / Xi’an – Shanghai iç hat uçuşları,
 • Tam gün Çin Seddi Turu,
 • Tam gün Pekin Şehir Turu,
 • Tam gün Lhasa Şehir Turu,
 • Tam gün Tamdrok Gölü Turu
 • Tam gün Xi’an Şehir Turu,
 • Tam gün Terracotta Savaşçıları ve Atları Müzesi Turu,
 • Shanghai Şehir Turu
 • 9 akşam yemeği,
 • 7 öğle yemeği,
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası,
 • Shanghai’dan havalimanına Maglev (manyetik raylı tren) ile ulaşım,

 

Fiyatımıza Dahil Olmayan Hizmetler

 • İstanbul – Pekin / Shanghai – İstanbul uçak biletleri,
 • Çin vizesi
 • Yurtdışı çıkış harç pulu (15 TL)
 • Yemeklerde alınacak içecekler,
 • Kişisel harcamalar.

 

 

İptal koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde ise paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

 

Önemli Bilgiler;

Tibet’te yükseklik 3650 m’dir. Bu yükseklikte bir bölgeye yolculuk yapmak için lütfen doktorunuza danışın. Yükseklikten etkilenmemek için Tibet’e ulaştığımız ilk günü otelimizde dinlenerek geçireceğiz. Diğer basit ama etkili yöntemler ise, Tibet’te bulunan eczanelerden küçük bir oksijen tüpü edinmek, yavaş yürümek ve seyahatimiz boyunca bol bol sıvı tüketmek olacaktır.

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
T.C. Kimlik Numarası
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adres: Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############