DR. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE; HOLİ ZAMANI BİR HİNT MASALI; RAJASTAN, HİNDİSTAN

 • Tarih: 02.03.2020 - 12.03.2020
 • Fiyat: 3.490,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 4.840,00 EUR
DR. ELİF ÇAMLIKAYA EŞLİĞİNDE; HOLİ ZAMANI BİR HİNT MASALI; RAJASTAN, HİNDİSTAN

Gezi Programı:

      1 . Gün İstanbul -  Delhi / 02 Mart 2020, Pazartesi

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 18.45’te Atatürk Havalimanı’nda buluşmamızın ardından, bagaj ve gümrük işlemleri sonrası, Türk Havayolları’nın TK716 sefer sayılı uçuşu ile 20.55’de Delhi’ye uçuyoruz.  

 

 1. Gün Delhi - Mandawa / 03 Mart 2020, Salı  
Sabah erken (05.15) Delhi Havaalanı’na varışımızın ardından, özel aracımızla Mandawa’ya doğru ilerliyoruz. (otobüste kahvaltı paketleri dağıtılacaktır). Yolculuğumuz yaklaşık 7 saat sürecek. Mandawa 1755 yılında Thakur Nawal tarafından kurulmuştur. Hindistan'ın Rajasthan Eyaleti, Shekhawati bölgesinin kalbinde yer alan en güzel şehirlerden biridir. Şehir, konakları ve konakların duvarlarını süsleyen resimleriyle, Rajasthan'ın açık sanat galerisi olarak da bilinmektedir. Varışımızda otelimize yerleşiyoruz. Öğleden sonra Mandawa'nın duvar resimleriyle ünlü konaklarından en güzel örnekleri ziyaret edeceğiz.   Akşam yemeği ve konaklamamız Castle Mandawa Hotel’de.

 

 1. Gün Mandawa - Bikaner / 04 Mart 2020, Çarşamba

Kahvaltının ardından, Bikaner’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecek. Bikaner, aynı zamanda Asya'nın en büyük deve çiftliğine sahip olduğu için 'Develer Diyarı' olarak da bilinir. Öğle yemeği sonrası, şehri gezmeye Raja Rai Singh tarafından 16. yy da inşaa ettirilen  Junagarh Kalesi ile başlıyoruz. Kale yapıldıktan sonra devam eden üç yüzyılda içerisine yapılar eklenmiştir. Kale içerisinde 37 adet köşk bulunmaktadır. Bu köşklerin farklı balkon tasarımları  dikkati çeker. Kale içinde bulunan Chandra Mahal (Ay Sarayı) ayna işlemeleriyle, Phool Mahal (Çiçek Sarayı) farklı dekoratif mermer desenleriyle ünlüdür. Düğünlerin ve doğumların kutlandığı tapınak, Har Mandir’dir. 

Akşam yemeği ve konaklamamız Narendra Bhawan Hotel’de.

 

 1. Gün Bikaner - Jailsamer / 05 Mart 2020, Perşembe

Kahvaltının ardından, Karni Mata veya “Fare Tapınağı” denilen, tapınakta dolaşan minik farelerin ayrılan ruhların reenkarnasyonları olduğu düşünülen tapınağı ziyaret ediyoruz. Ardından, özel aracımızla Jaisalmer’a doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğini yolumuz üzerindeki Pokhran Kalesi’nde alacağız. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuk sonrası bir başka büyüleyici şehir, Jaisalmer’e ulaşıyoruz.

"Rajasthan'ın Altın Şehri" Jaisalmer, sarı kumtaşı yapıları, gölgeli manzaraları ve romantik kum tepeleriyle ünlüdür. Kentin “altın kent” diye anılmasının nedeni altın ile bal rengi karışımı göz alıcı doğasıdır. Nefes kesici manzaraya sahip Jaisalmer Kalesi, kum tepeleriı,  kumtaşından yapılmış binaları ve egzotik deve ticareti yolları ile kent adeta bir masal diyarı gibidir. 

Varışımıza istinaden otelimize transferimiz yapılıyor.

Akşam yemeği ve konaklamamız Suryagarh Hotel’de.

 

 1. Gün Jailsamer / 06 Mart 2020, Cuma

Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehri gezmeye başlıyoruz. Gezimize 12. yüzyıldan kalma ihtişamlı Jaisalmer Kalesi’yle başlıyoruz. Masif sarı kumtaşlarından yapılan, boyu 250 metre yüksekliği bulan kale, dünyanın en büyük kalelerinden biridir. Günümüzde dahi eski şehir nüfusunun dörtte biri kale içinde yaşamaktadır. Kale içindeki kuyular halen yaşayanlara düzenli bir su kaynağı sağlar.

Jaisalmer Kalesi'nde bulunan Jain tapınakları mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Tarihi 12. ve 15. yüzyıllara dayanan bu tapınakların duvarlarında, ünlü Jain sanatıyla oyulmuş hayvan ve insan figürlerini bulabilirsiniz. Jaisalmer'deki diğer tüm yapılar gibi, bu güzel oymalı tapınaklarda sarı kumtaşı ile yapılmıştır. Bir sonraki durağımız, Jaisalmer’daki en büyük konak olan Patwon ki Haveli. 50 yıllık bir sürede yapımı tamamlanan konağın duvarlarındaki resimler ve ayna çalışmaları görülmeye değer.  300 yıl önce inşaa edilen Salim Singh ki konağı dönemin devlet adamı Salim Singh’e aittir.

Ardından, devam etsek bizi Pakistan sınırına kadar götürecek meşhur sarı kum tepelerinden oluşan çöle doğru yola çıkıyoruz. Çöle varmadan önce, terk edilmiş bir köyün göz yaşartan hikâyesini dinleyip, sokaklarında yürüyor; ardından çölde deveye binme deneyimini yaşıyoruz. Altın tepeler size zamansızlık ve sınırsızlık duygusunu yaşatacak.

Akşam yemeği ve konaklamamız Suryagarh Hotel’de.

 

 1. Gün Jailsamer – Jodhpur / 07 Mart 2020, Cumartesi
Kahvaltının ardından, Jodhpur’a doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 6 saat sürecek. Jaipur’dan sonra Rajastan’ın en büyük ve hareketli şehri olan Jodhpur, 1459'da Prens Jodha tarafından kurulmuş, görkemli kalesiyle ünlü. Şehre mavi şehir denmesi kaleye yakın evlerin mavi renge boyanmasından ileri gelir. Varışımızda otelimize transferimiz yapılıyor. Günün kalan saatleri dinlenmek üzere serbest.   Akşam yemeği ve konaklamamız ITC Welcom Hotel’de.

 

 1. Gün Jodhpur / 08 Mart 2020, Pazar
Kahvaltının ardından, 10 km. boyunca yüksek taş duvarlarla korunan muhteşem Jodhpur’u keşfe çıkıyoruz. Thar Çölü'nün kenarında bulunan Jodhpur, Rajasthan'ın en büyük ikinci şehridir. Batı tarafında Mehrangarh Kalesi ve doğu tarafında görkemli Umaid Bhawan Sarayı yükselir. Zarif saraylar, kaleler, tapınaklar, çeşitli el sanatları, halk oyunları ve parlak giyimli insanları şehre oldukça romantik bir hava katar.  Rajasthan'ın en etkileyici kalelerinden biri olan muhteşem Mehrangarh'ı ziyaretle başlıyoruz. 125 metre yüksekliğindeki bir tepe üzerinde kurulmuş kale 5 km uzunluğundadır. Kale içinde,  harika saraylar ve bir müze barındırmaktadır. Müzede silahlar, kraliyet ailesinin eşyaları, kraliyet çadırı, bebek beşikleri sergilenmektedir. Ardından Jaswant Thada anıtını göreceğiz.  Joshpur maharajaları ölümden sonra burada yakılır ve sonsuzluğa uğurlanırdı.   Akşam yemeği ve konaklamamız ITC Welcom Hotel’de. 

 1. Gün Jodhpur - Udaipur / 09 Mart 2020, Pazartesi

Kahvaltının ardından, Udaipur’a doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 6 saat sürecek. Yolumuzun üstünde, Maghai nehri kıyısında yer alan ve dağlarla sarılmış Ranakpur’da Jain Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Bu tapınak Hindistan'ın en ünlü ve güzel Jain dini ibadethanesidir ve beyaz mermerden yapılmıştır. Tapınak ziyaretimizin ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızda otelimize transferimiz yapılıyor. Mihracelerin mirasıyla bütünleşmiş binbir gece masallarının dekoru kıvamında bir şehir Udaipur.... Şehir, çöl olan komşularının aksine gölleri ile bilinmektedir. En bilinen gölü Pichola’dır. Şehir Sarayı bu göle bakan küçük bir tepe üzerine kurulmuştur.  Sarayın bir kısmı hala Udaipur Maharanası ve ailesi tarafından kullanılmaktadır.

Akşam, 18.00’ de Şehir Sarayı avlusunda, Udaipur maharanası ve  aile üyelerinin katılacağı ve Holi günü öncesi düzenlenen Holika Dahan törenine katılacağız. Hindistan’a özgü Holi Festivali’nin (Holi Fest) amacı baharın gelişini kutlamaktır. Festivale verilen diğer isim ise Renklerin Festivali’dir. Festival adına yaraşır bir şekilde rengârenk gerçekleştirilir. Holika Dahan, Phlaguna'nın dolunay gecesinde (Hindu takviminin 12 ayından biri) festivalin ateşinin yakıldığı ilk günüdür. Hindu mitolojisine göre, şeytani güç üzerinde ilahi gücün zaferini göstermektedir.

Akşam yemeğimiz ve konaklamamız, dünyanın en etkileyici otellerinden biri olan, Udaipur Maharanası’nın yazlık sarayına kurulmuş ve gölde bir adada yer alan Taj Lake  Palace Hotel’de..

 

 1. Gün Udaipur / 10 Mart 2020, Salı

Sabah kahvaltının ardından, Lake Palace iskelesinde düzenlenecek Holi kutlamalarına katılıyoruz. Ardından, Holi kutlamalarını yerel olarak deneyimlemek için sokaklarda gezeceğiz.

Öğleden sonra, Piccolo Gölü'nün sakin, mistik sularında tekneyle gezecek, Rajasthan'ın esrarengiz çöllerinde, gölün üzerinde görkemli bir şekilde yükselen Udaipur şehrini göreceğiz. (Not: Pichola Gölü'ndeki tekne turu gölün su seviyesine bağlıdır).

Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde..

 

 1. Gün Udaipur – Delhi / 11 Mart 2020, Çarşamba

Kahvaltının ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, şehri gezmeye devam ediyoruz. Şehir Sarayı, göle bakan küçük bir tepe üzerine kurulmuştur. Bu sarayın bir kısmı hala Udaipur Maharanası ve ailesi tarafından kullanılmaktadır. Diğer kısmı ise eserlerin sergilendiği müze olarak kullanılmaktadır. Şık salonları, dekoratif kapıları, taş ve cam mozaikleri ile gözleri kamaştırıcı bir güzellik sunar. Ardından Jagdish Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Gezimizin bitiminde havalimanına transferimiz yapılıyor. AI472 sayılı uçuş ile 15.15’dea Delhi’ye uçuyoruz.. 16.10’da varışımızda otelimize transferimiz yapılıyor.

Akşam yemeği ve konaklamamız Le Meridien Hotel’de.

 

 1. Gün Delhi / 12 Mart 2020, Perşembe

Sabah erken saatte havaalanına transferimiz yapılıyor. Türk Havayolları’nın  TK717 sefer sayılı uçuş ile saat 06.55’te İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. Yerel saat ile 11.25’te İstanbul’a hoş geldiniz..

Hayat bir yolculuktur..

Başka bir yolculukta tekrar birlikte olmak dileği ile..

 

 

UÇUŞ DETAYLARI:

İstanbul - Delhi, 02 Mart 2020, Pazartesi

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK716

Turkish Airlines

Boeing 777-300ER Geniş gövde

20:55

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

05:15

03 Mart Salı

Delhi, Hindistan (DEL)
Indra Gandhi Uluslararası Havalimanı

5s 50d

Delhi - İstanbul, 12 Mart 2020, Perşembe

 TK717

Turkish Airlines

Boeing 777-300ER Geniş gövde

06:55

Delhi, Hindistan (DEL)

Indra Gandhi Uluslararası Havalimanı

11:30

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

7s 5d

 

OTELLERİMİZ

şehir

hotel

web

Mandawa

Castle Mandawa

http://castlemandawa.com/

Bikaner

Narendra Bhawan

https://www.narendrabhawan.com/

Jaisalmer

Suryagarh

https://www.suryagarh.com/

Jodhpur

Welcom hotel

https://www.itchotels.in/hotels/jodhpur

Udaipur

Taj Lake Palace

https://www.tajhotels.com/en-in/taj/

Delhi

Le Meridien Hotel

https://www.marriott.com/hotels/travel/delmd-le-meridien-new-delhi/?scid=bb1a189a-fec3-4d19-a255-54ba596febe2

 

 

GEZİ ÜCRETİMİZ (Uçak Bileti Hariç)

İki Kişilik Odada Kişi Başı

3.490 EUR

Tek kişilik oda farkı

1.350 EUR

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Belirtilen otellerde vb. yarım pansiyon konaklama
 • Belirtilen tüm iç hat uçuşları
 • Programda belirtilen tüm transferler (Volvo araç ile)
 • Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
 • Tüm akşam yemekleri, 1 öğle yemeği
 • Udaipur’da Şehir Sarayın’nda Holika Dahan seremonisine katılım,
 • Bikaner’de eski şehirde tuk tuk ile gezi
 • Jaisalmer’de deve sürüş deneyimi
 • Jodhpur’da eski şehirde tuk tuk ile gezi
 • Lake Pichola, Udaipur’da özel tekne ile gezi
 • Otoyol ve şehir vergileri
 • Geleneksel Hindistan karşılaması
 • Elif Çamlıkaya rehberliği ve danışmanlığı
 • Seyahat sağlık sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

 • THY ile İstanbul - Delhi / Delhi - İstanbul Dış Hat Uçuşu
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Vize Ücretleri

 

İptal koşulları:

Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
T.C. Kimlik Numarası
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adres: Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############