DR. ELİF ÇAMLIKAYA İLE 3 DİN 3 SEMBOL

  • Tarih: 14.12.2018
  • Fiyat: 245,00 TL
DR. ELİF ÇAMLIKAYA İLE 3 DİN 3 SEMBOL

Gezi Programı:

09:15’da Galata Kulesi’nde toplanıyoruz. 09:30’da turumuz başlayacaktır.

Turumuza Neve Şalom Sinagogu’nu ziyaret ederek başlıyoruz. 'Barış Vahası' anlamına gelen Neve Şalom; eski dönemlerde de ve farklı ülkelerde sinagoglara verilmiş bir isimdir. Neve Şalom Sinagogu, Beyoğlu Kuledibi’nde Büyük Hendek Caddesi’nde inşa edilmiştir. Yahudilerin başlıca ve en ünlü sinagogudur. İstanbul’daki sinagogların en büyüğü olan Neve Şalom, 1949'da yıkılan Birinci Karma Yahudi İlkokulu tören salonundan dönüştürülerek inşa edilmiştir. Neva Şalom Sinagog’u ziyareti ardından 500. Yıl Musevi Müzesini geziyoruz. 

Ardından özel aracımız ile hareket ederek Fener Rum Patrikhanesine gidiyoruz. Ortodoks dünyasının merkezi olan Fener Rum Patrikhanesi’nin bulunduğu İstanbul ve dolayısıyla Fener semti, Ortodoksların manevi başkenti sayılır. 

Öğlen yemeğimizi ekonomik özgürlüğü olmayan kadınlara meslek kazandırmak amacıyla kurulan Balat Kültür Evi bünyesindeki Vodina Kafe’de, lezzetli yemeklerden oluşan mönü ile alıyoruz

Öğlen yemeğimizin ardından Süleymaniye Camii ile gezimize devam ediyoruz. Süleymaniye Camii, İstanbul'da aynı isimdeki semtte yer alan; Mimar Sinan tarafından yapılmış, şehrin en büyük ve görkemli camiidir. Mimar Sinan’ın kalfalık dönemi eseri olarak nitelendirilmektedir. Camii, Osmanlı mimarisinin tipik örneklerinden biri olup günümüze kadar sayısız deprem yaşamış olmasına rağmen en ufak bir hasar bile almamıştır. Süleymaniye Camii, tarihi ve kültürel açıdan en önemli dini sembollerden biri olarak kabul edilmektedir.

 

  • Programa Dahil Olan Hizmetler :

Rehberlik hizmeti

Vodina Cafe’de öğlen yemeği

Tüm bağış ve giriş ücretleri 

Transfer

  • Programa Dahil Olmayan Hizmetler :

Kişisel harcamalar

 

  • Kesin rezervasyon işlemlerinde 15 günden az kalan süre zarfında iptal/iade işlemi gerçekleştirilmemektedir.
  • Kontenjanlar değişiklik göstermektedir. Garanti altına alınmamış rezervasyonlar için acenta herhangi bir yer opsiyonu tutmakla yükümlü değildir.

 

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.