DR. ELİF ÇAMLIKAYA İLE BAMBAŞKA HİNDİSTAN (GÜNEY HİNDİSTAN)

  • Tarih: 04.01.2019 - 15.01.2019
  • Fiyat: 3170,00 EUR
DR. ELİF ÇAMLIKAYA İLE BAMBAŞKA HİNDİSTAN (GÜNEY HİNDİSTAN)

Gezi Programı:

1.Gün İstanbul Q Mumbai 04 Ocak 2019 Cuma

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 18:00’da buluşuyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından THY TK 720 sefer sayılı uçuş ile saat 20:35’te Mumbai’ye hareket ediyoruz.

 

2.Gün Mumbai QCochin 05 Ocak 2019 Cumartesi

Mumbai’ye varışımız saat 05:15’tir. Varışımız sonrası Cochin’e uçuşumuz için işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Mumbai’den saat 09:20 de kalkan SG157 sefer sayılı uçağımız ile Cochin’e hareket ediyoruz. Ardından otelimize giriş yapıyor ve kısa bir dinlenmenin ardından şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak Cochin kalesi sınırları içerisindeki 1503’te Portekizli Fransisken rahiplerinin kurduğu ve Hindistan’daki en eski Avrupa tarzında inşa edilmiş yapı olan St. Francis Kilisesi’ni geziyor ve Vasco de Gama’nın Mezar Taşı’nı görüyoruz. Sonrasında, 16 yy da yapılmış olan ve Cochin Rajası’na ait Mattenchery Sarayı’nı görüyoruz. Ardından Yahudi Mahallesi’ne gidiyor ve Güney Hindistan’ın en güzel çarşılarından biri ile karşılaşıyoruz

Dört yüz yıllık bir Yahudi Sinagogu’nu ziyaret etmek üzere tarihin içine bir yolculuk yapıyoruz. Sinagoga giden yol üzerinde bazı ilginç antika ve biblo dükkânları yer almaktadır. Mahallenin içinde yer alan sinagogda, Kanton Çin'den Ezekial Rahabi tarafından, 18.yüzyılda getirilen, elle yer zeminine boyanmış Çin Porseleni motifli yer karoları bulunmaktadır. Sahilde dolaşıp Hintli balıkçıların, Çin balıkçı ağlarını onarışlarını seyrediyoruz. Bu balık ağları, buraya Çinliler tarafından yüzyıllar önce getirilmişlerdir. Gezimiz sonrası Cochin’de tekne gezisine çıkıyoruz. Daha sonra otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Cochin’deki otelimizdedir.

 

3.Gün Cochin 06 Ocak 2019 Pazar

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Cochin şehir turumuza başlıyoruz. Portekiz, Alman ve İngiliz ruhunu yansıtan Cochin evlerini görüyoruz. Bu şehir cesedi St. Francis Kilisesi’nde yakılan Vasgo da Gama tarafından dünya haritasına konulmuştur. Şehir gezimizde limanda Çin balıkçılarının ağlarını görüyoruz.

Günümüz Cochin'in güzel sokakları ve tarihi eserleri arasında geçecek.

Ziyaretlerin ardından Kathakali dans drama gösterisini seyrediyoruz. Gösteri yaklaşık bir saat sürmektedir. İsteyenler gösteriden yarım saat önce sanatçıların gösteri makyajını özenle yapışını izleyebilirler. Gösteri sonrası otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Konaklama Cochin’deki otelimizdedir.

 

4.Gün Cochin - Alleppey – Kumarakum 07 Ocak 2019 Pazartesi

Otelde alacağımız geç kahvaltımız sonrası check out yapıyoruz ve Alleppey’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımız sonrası Ketuvallam  adı verilen geleneksel tekne ile yolculuk, yerel yaşam ve kültür hakkındaki deneyimimiz devam ediyor. Bu güney kıyı eyaletini ziyaret ederken, sakin sular boyunca yaptığımız yolculukta gölü, kanalları, hindistancevizi ağaçları, çeltik alanları ve Mangrove (Tuzlu su lagünleri kıyılarında ve acı su bataklıklarında yetişen yegâne ağaç türü) ormanlarının oluşturduğu manzaraları görmek bizim için benzersiz bir hatıra oluyor. Birbirine bağlı 900 kilometrelik kanalları ve göllerden oluşan "arka sular" da denilen Backwaters’ta öğle yemeğini de alacağımız 4 saat sürecek keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Çevremizdeki sıra dışı Kerela yaşam tarzını seyrederek farklı ve inanılmaz bir deneyim yaşıyoruz. Burada insanlar kendine has kültürü ile bu sularda yaşamını sürdürüyor. Gezimiz sonrasında Kumarakum’a ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Kumarakum’daki otelimizdedir.

 

5.Gün Kumarakum – Periyar 08 Ocak 2019 Salı

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından ayrılıyor ve Periyar’a doğru yola çıkıyoruz. Sisli dağların eteğinde bulunan Periyar, yüksek alanlardaki sık yağmur ormanlarını içinde barındırmaktadır. Bereketli bitki örtüsü, ansızın fışkıran şelaleler, kadife vadilerin canlı manzarası, dağ geçitlerindeki yolculuğumuzun arka planını oluşturacaktır. Bu sakin, adeta bir rehabilite merkezi olan yerin dolambaçlı dağ yolları, çay plantasyonları ile sınırlandırılmıştır. Periyar ‘a varışımız sonrası otelimize giriş yapıyoruz. Sonrasında baharat bahçelerini geziyor ve Güney Hindistan’ın meşhur baharatlarını tanıyoruz.

Periyar baharat bahçeleri için ideal bir yerdir. Biberden tarçına, karanfilden kakuleye kadar pek çok çeşit bitkiler yabani yamaçlarda yetişir. Çevremizdeki çay ağaçlarının taze kokusu, sakin ve temiz havaya karışmaktadır. Yaptığımız turun ardından otelimize geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Periyar’daki otelimizdedir.

 

6.Gün Periyar – Madurai 09 Ocak 2019 Çarşamba

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile Periyar'dan ayrılıyor ve Madurai’ye hareket ediyoruz. Madurai Tamil Nadu eyaletinin en eski yerleşim yerlerindendir. Ünlü Madurai yasemini ve Tanrıça Parvati'nin avatarı Meenakshi'nin şehri Madurai'ye varışımız sonrası otele giriş yapıyor ve dinleniyoruz.

Otelde alacağımız erken akşam yemeği sonrası Meenakshi Tapınağında düzenlene gece ibadetine katılıyoruz. Her akşam tanrı Şiva’nın eşi tanrıça Parvati’nin (bölgedeki adıyla Meenakshi) tapınağına ilahiler eşliğinde taşınması unutamayacağınız bir deneyim olacaktır. Konaklama ve akşam yemeğimiz Madurai’deki otelimizdedir.

 

7.Gün Madurai 10 Ocak 2019 Perşembe

Sabah kahvaltımızın ardından, Madurai’deki şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bu şehri meşhur eden, nefis bir kokuya sahip Madurai Yasemini, günümüzde de parfüm üretimi için önemli bir hammaddedir. Tanrıça Meenakshi ve tanrı Siva’ya adanmış Sri Meenakshi Tapınağı’nı  bugün gezi amaçlı bir kez daha ziyaret ediyoruz. Tapınağın kuzeyinde, Madurai Pazarı’nı göreceğiz. Aromalı otları bulabileceğiniz Madurai Pazarı’nın hemen bitişiğinde, yasemin ve kadife çiçeklerini terazilerde tartan satıcıların, yığınlar halinde çiçek sattığı pazarı göreceğiz. Bu otantik pazarların ardından, gezimize Thirumalai Nayak Sarayı ile devam ediyoruz. 1636 tarihli Hindu-İslami bir yapı olan Thirumalai Nayak Sarayı, orijinalinde bugünkü halinden dört kez daha büyük inşa edilmişti. Görülmeye değer kısımları olan giriş kapısı, ana salon ve dans salonu bizim de ziyaret edeceğimiz yerler arasında. 

Akşam yemeği ve konaklama Madurai’deki otelimizdedir.

 

8.Gün Madurai – Chennai 11 Ocak 2019 Cuma

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Madurai’den kalkan 9W sefer sayılı uçağımız ile saat 07:55’te Chennai‘ye hareket ediyoruz. Chennai'ye vardıktan sonra şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Chennai, Hindistan’ın en büyük ve güzel şehirlerinden biridir. Şehre ayak bastığınızda ülkenin tüm renkleri ve romantizmi sizi selamlayacaktır. 1653 yılında İngiliz Doğu Hindistan Şirketi tarafından yapılan ve önünde 17. yüzyılda gemi enkazından kurtarılmış bir bayrak direği bulunan St. George Kalesi, Hindistan'ın ilk İngiliz kilisesi olan, yapılışından itibaren günümüze ulaşabilmiş en eski kilise St. Mary Kilisesi, Hindistan'ın en eski kiliselerinden Hz. İsa'nın havarisi Aziz Thomas'ın mezarının bulunduğu Saint Thomas Katedrali ve Hint mimarisinin zengin örneklerini sunan tanrı Shiva’ya ithaf edilen Kapaleeshwarar Tapınağı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Konaklama ve akşam yemeği Chennai’deki otelimizdedir.

 

9.Gün Chennai QMumbai 12 Ocak 2019 Cumartesi

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası günümüzü muhteşem Hint Okuanusu ve Mahabalipuram Sahil Tapınaklarında geçirmek için yola çıkıyoruz. Hindistan'ın en önemli duvar rölyefi, Mahabharata Efsanesinin kahramanlarına adanmış Beş Ratha Tapınakları ve Mahabalipuram Sahil Tapınağını gezdikten sonra, havalimanına transfer oluyoruz. Madurai’den kalkan 6E sefer sayılı saat 17:25 uçağı ile Mumbai’ye hareket ediyoruz ve varışımız sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Mumbai’deki otelimizdedir.

 

10.Gün Mumbai 13 Ocak 2018 Pazar

Otelde alacağımız kahvaltının ardından hareket ediyoruz. Bugün UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndekiElephanta Mağaraları’nı ziyaret ediyoruz. Mumbai Limanı’na gelecek olan bir bot, bir saatlik yolculuk sonrasında bizi Elephanta Adasına götürecek. Adanın ünü Tanrı Şiva için yapılmış tapınaklardan ve göz alıcı rölyeflerinden gelmektedir. Bu olağanüstü rölyefler, tanrı Şiva’nın en iyi tasvirlerindendir. Bu mağaralarda görülecek eserlerin en dikkat çekeni, 5 metre yüksekliğinde, tek parça kayadan oyulan üç kafasıyla Şiva’nın yaratıcı, koruyucu ve yıkıcı özelliklerine göndermede bulunan Maheshmurty veya diğer adıyla Trimurthy’dir. Daha sonra yine tekne yolculuğuyla Mumbai'ye geri dönüyoruz. Öğleden sonra serbest zamanımız olacak.

Konaklama Mumbai’deki otelimizdedir.

 

11.Gün Mumbai 14 Ocak 2019 Pazartesi

Kahvaltımızı aldıktan sonra Mumbai şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sahilde yer alan 16 yy. Hint- İslam mimarisi öğeleri taşıyan "Hindistan'a Giriş Kapısı"nı, gotik stilindeki Mumbai Üniversitesinde yer alan Rajabai saat kulesini görüyoruz. Sonrasında 1887 yılında Frederick Stevens tarafından Great Indian Peninsular Railway Şirketi’nin merkez ofisi olarak inşa edilen ve yakın zamanda UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne giren şehrin en görkemli gotik binası olan Victoria Merkez tren garını ziyaret ediyoruz. Ziyaretimize Mani Bhawan Gandi müzesi ile devam ediyor. Sonrasında ise Hintli çamaşırcıların küçük havuzlarda yıkadıkları çamaşırları ve binlerce çamaşırın asılarak kurutulduğu Dhobi Ghat'ı geziyor, ardından otelimize dönüyoruz. Mumbai’de serbest alacağımız akşam yemeği için seçkin restaurant önerilerimiz olacaktır

Konaklama Mumbai’deki otelimizdedir.

 

12 .Gün Mumbai – Istanbul 15 Ocak 2019 Salı

Otelde alacağımız kahvaltının ardından havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz ve THY TK 721 sefer sayılı uçuş ile saat 06:55 uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a planlanan uçuş saatimiz 11:35’tir.

 

 TK720

Türk Hava Yolları

Boeing 777-300ER  Geniş gövde

20:35

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

05:15

5 Ocak Cumartesi

Mumbai, Hindistan (BOM)

Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havalimanı

6s 10d

 TK721

Türk Hava Yolları

Boeing 777-300ER  Geniş gövde

06:55

Mumbai, Hindistan (BOM)

Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havalimanı

11:35

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

7s 10dFiyata Dâhil Olan Servisler

* Bölgeyi Dr. Elif Çamlıkaya ile gezme ayrıcalığı

* Konforlu tur aracı ile ulaşım

* Beş yıldız otellerde, yarım pansiyon konaklama ve açık büfe kahvaltı ( Mumbai’de akşam yemekleri hariç)

* Backwaters’da öğle yemekli tekne turu

*  Müze ve ören yeri giriş ücretleri         

* Mumbai –Cochin / Madurai- Chennai / Chennai –Mumbai olmak üzere 3 iç hat uçuş bileti

* Tüm havalimanı vergileri

* Zorunlu Seyahat Sağlık sigortası

* Bahşişler

 

Fiyata Dâhil Olmayanlar

* Kişisel harcamalar ve Otel ekstraları

* Öğle yemekleri (Backwaters’ta teknede öğle yemeği dahil)                           

* Yurtdışı çıkış harcı (15.-TL)

* Hindistan Vize ücreti

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
T.C. Kimlik Numarası
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: Asamanya Turzim Eğitim ve Organziasyon Ltd Şti
Adres: Esentepe mah Dumankaya Vizyon A 2 Blok D: 11 ,Kartal, İstanbul
Telefon : 0 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : DUMANKAYA VİZYON A 2 BLOK D.11 KARTAL
Telefon : 0216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############