DR. ELİF ÇAMLIKAYA İLE KARADENİZ VE YAYLALAR

 • Tarih: 13.09.2018 - 16.09.2018
 • Fiyat: 2150 TL
 • Tek Kişilik Fiyat: 280 TL
 • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
DR. ELİF ÇAMLIKAYA İLE KARADENİZ VE YAYLALAR

Gezi Programı:

Gezi Programı:

 1. Gün İstanbul (saw) –Trabzon – Tar  Deresi – Galer Düzü  13 Eylül 2018

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:00’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nında ilgili kontuarda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimiz sonrası TK7422 sefer sayılı Anadolujet uçuşumuz ile saat 07:05’te Trabzon’a hareket ediyoruz. Varışımız sonrası aracımıza yerleşiyor ve yali yali Çayeli’nden öteye yola devam ediyoruz. Fırtına Vadisi’ne ulaşana kadar mavi ve yeşil bizlere yol arkadaşlığı yapacak. Fırtına Vadisi’ne girdikten sonra şehrin keşmekeşini geride bırakacağız.

İlk durağımız Tar Deresi olacak. Yaklaşık 40 dakikalık yürüyüşümüz ile derenin ve kuşların sesi eşliğinde zirvede bizi bekleyen Bulut Şelalesi’ne ulaşacağız. Fotoğraf molası sonrasında aracımıza döneceğiz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra rotamız Galer Düzü. Buradaki çay molamız sonrasında otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Kaçkar Resort Hotel’dedir. http://kackarresorthotel.com/  

 1. Gün Ayder Çat Vadisi- Zil Kale – Palovit Şelalesi – Badara Yaylası – Gito Yaylası 14 Eylül 2018

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından kendimizi Karadeniz Bölgesi’nin huzur veren doğasına bırakıyoruz. Ayder’den ayrıldıktan sonra Çat Vadisi boyunca tarihi konakları ve köprüleriyle ayakta kalmayı başarabilmiş Zil Kale’ye ulaşıyoruz. Gezimiz sonrasında vadinin akış hızı en yüksek şelalesi Palovit’i gördükten sonra aracımıza dönüyoruz ve yaylalara doğru yola devam diyoruz. İlk durağımız Badara Yaylası. Öğle yemeğini burada aldıktan sonra kısa bir yürüyüş yapacağız. Dileyenler bulutlara doğru salıncakta sallanabilirler. İkinci durağımız Gito Yaylası olacak. Yaylada sizi iki ihtimal bekliyor ya bulutların dansını seyredeceğiz ya da uçsuz bucaksız Kaçkar manzarasını izleyeceğiz. Gito Yaylası’nda kartpostallık kareleri ölümsüzleştirdikten sonra otelimize dönüşe geçiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Kaçkar Resort Hotel’dedir. http://kackarresorthotel.com/

 1. Gün Ayder – Pokut Yaylası – Sal Yaylası 15 Eylül 2018

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında yine bulutların üzerine çıkacağız. Bugün birbirine komşu iki yaylanın hikayelerini dinleyeceğiz. Yapacağımız yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk ile Sal Yaylası’na ulaşıyoruz. Sal vadisi geniş meralık alanda kurulmuş, güçlü ahşap evlerin bulunduğu ve sessizliği sadece doğanın bozduğu muazzam bir yerdir. Burada halk ile sohbet edip fotoğrafları çektikten sonra ormanın içerisindeki bir patikadan Pokut Yaylası’na geçiyoruz. Geçişimiz sonrasında öğle yemeğimizi yaylada alıyoruz. Yemek sonrasında iki ihtimalli güzellik bizleri bekliyor. Eğer hava açık olursa Kaçkarlar’ı, Hazindağ’ı, Gito’yu, Amlakit’i, Hüser’i, Ayder’i tepeden izleyeceğiz. Hava bulutlu olursa da bulutların üzerinde yürüyeceğiz. Pokut’ta geçireceğimiz zamanın ardından aracımızla otelimize dönüyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Kaçkar Resort Hotel’dedir. http://kackarresorthotel.com/

 1. Gün Çinçiva – Tabzon – Ayasofya – İstanbul 16 Eylül 2019

Otelde yapacağımız kahvaltımız sonrasında çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Aracımız ile buluşma sonrasında dağların yamaçlarında gördüğümüz ve oralara nasıl ulaşıldığını merak ettiğimiz bir köye gidiyoruz. Konakları yakından inceliyoruz ve demli çay eşliğinde sohbet ediyoruz. Gezimiz sonrasında öğle yemeğimizi Çinçiva’da yiyoruz.

Yemek sonrası Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Trabzon’a ulaştıktan sonra günümüzde cami olarak kullanılan fakat kilise olarak yapıldığı dönemden kalma duvar resimlerinin bazı bölümlerinde görülebildiği Trabzon Ayasofya Camisi’ni  ziyaret ediyoruz. Bu yapı geçmişinde kilise, hastane, cephanelik ve cami olarak kullanılmıştır.

Gezilerimiz sonrasında havalimanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz.

Alana vardıktan sonra TK7431 sefer sayılı uçuş ile saat 17:55’de İstanbul’a hareket ediyoruz.

 

Önemli Not: Yaylalarda hava durumu anlık olarak değişiklik gösterdiğinden dolayı programdaki yaylalara çıkılamama ihtimaline karşı farklı bir rota belirlenecektir.

 

13 Eylül 2018

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK7422

AnadoluJet

07:05

İstanbul, Türkiye (SAW)

Sabiha Gökçen Havalimanı

08:45

Trabzon, Türkiye (TZX)

Trabzon Havalimanı

1s 40d

16 Eylül 2018

 TK7431

AnadoluJet

17:55

Trabzon, Türkiye (TZX)

Trabzon Havalimanı

19:45

İstanbul, Türkiye (SAW)

Sabiha Gökçen Havalimanı

1s 50d

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • HB konaklama
 • Yöresel lezzetler ile tüm öğünler
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Tüm yayla gezileri
 • Programda belirtilen geziler ve giriş ücretleri
 • Elif Çamlıkaya anlatımları ve danışmanlığı
 • Müze, ören yeri giriş ücretleri.
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER

 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • İstanbul (Saw) – Trabzon–Istanbul(Saw) uçak biletleri
 • Otelde ve diğer mekânlardaki tüm şahsi harcamalar.

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.