DR. ELİF ÇAMLIKAYA İLE KARADENİZ YAYLALAR VE MACAHEL

 • Tarih: 04.09.2019 - 08.09.2019
 • Fiyat: 2700,00 TL
 • Tek Kişilik Fiyat: 3200,00 TL
DR. ELİF ÇAMLIKAYA İLE KARADENİZ YAYLALAR VE MACAHEL

Gezi Programı:

 1. Gün İstanbul, Fırtına Vadisi– Zil Kale – Palovit Şelalesi – Çinçiva – Ayder Yaylası / 04 Eylül 2019, Çarşamba

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda saat 05.00’da buluşmanın ardından THY’nin TK2820 sefer sayılı uçuşu ile 06.45’te Trabzon’a hareket ediyoruz Trabzon Havalimanı’na varışımızı takiben aracımızla buluşuyoruz. Rotamızı doğuya çeviriyor ve Fırtına Vadisi’nin yolunu tutuyoruz. Karadeniz’in ihtişamlı deniz manzarası ve bin bir zahmetle dokunmuş olan çay, fındık, kivi bahçelerinin seyri ile yavaş yavaş Karadeniz sahil yolundan geçerek vadiye ulaşıyoruz. Fırtına Deresi’nin kenarındaki yöresel restoranda yerel lezzetler eşliğinde öğle yemeğimizi yiyeceğiz.

Ardından, tarihi konaklar ve tarihi köprüler eşliğinde istikamet Palovit Şelalesi…

Çat Vadisi’nde bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesine merhaba dedikten sonra kısa bir yürüyüş yapıyoruz ve tarihe tanıklık etmiş, yüzyıllardır ayakta kalmayı başarabilmiş Zil Kale’ye geliyor, ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Günümüzün sonunda akşam yemeğimizi yiyeceğimiz ve konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize hareket ediyoruz.

Öğle Yemeğimiz     : Belirlenmiş olan restoran

Akşam Yemeğimiz  : Kaçkar Resort Hotel

Konaklamamız        : Kaçkar Resort Hotel

 

 1. Gün Pokut Yaylası – Sal Yaylası – Çinçiva / 05 Eylül 2019, Perşembe

 Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından günümüze bulutların üzerinde başlıyoruz. İlk olarak adı “rüzgarlı vadi” anlamına gelen Pokut yaylasını geziyoruz. Kaçkarların en iyi terası konumundaki Pokut yaylasının sunduğu görsel şölende bizlere özel hazırlanmış menü ile yemeğimizi yiyeceğiz. Ardından kendimizi Kaçkar’ın eteklerine bırakıyor rotamızı yeşilin her tonuna hayran kalacağımız Sal Yaylası’na doğru çeviriyoruz.

Sal Yaylasındaki serbest zamanın ardından Çinçiva’ya (Şenyuva) hareket ediyoruz. Burada çaylarımızı yudumlarken dileyen misafirlerimiz zipline yapmanın keyfini çıkarabilecekler.

Öğle Yemeğimiz    : Belirlenmiş olan restoran

Akşam Yemeğimiz  : Belirlenmiş olan restoran

Konaklamamız       : Kaçkar Resort Hotel

 

 1. Gün Tar Şelalesi - Arhavi Çifte Köprüler – Macahel / 06 Eylül 2019, Cuma

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ve çıkış işlemlerimizin ardından Artvin’e doğru hareket ediyoruz. Fırtına Deresi’nden ayrılmadan önce Tar Şelalesi’nde yapacağımız orman içi yürüyüşte bizi harika manzaralar karşılayacak.

Ardından öğle yemeğimizi Fındıklı’da dere kenarında, fındık bahçesinin içerisinde yerel lezzetler eşliğinde yöresel restoranda yiyeceğiz.

Yemeğin ardından Arhavi’deki ünlü tarihi çifte köprüleri göreceğiz. Hopa üzerinden sahil yolundan ilerleyerek Doğu Karadeniz’in doğasında bambaşka bir kültüre sahip Macahel’de yer alan otelimize doğru yola koyulacağız.

Yol üzerinde 2018 yılında açılan 5.2 km’lik Borçka Cankurtaran Geçidi’nden geçerek Karçal Dağları’nda eşsiz dağ manzarası eşliğinde fotoğraf molaları vereceğiz.

Öğle Yemeğimiz     : Belirlenmiş olan restoran

Akşam Yemeğimiz  : Maral Hotel

Konaklamamız       : Maral Hotel

 

4.Gün Macahel - Camili Köyü - Efeler Köyü - Maral Şelalesi / 07 Eylül 2019, Cumartesi

Otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından UNESCO tarafından Türkiye’nin tek biyosfer rezerv alanı ilan edilmiş olan ayrıca Avrupa ve Asya’nın tek ılıman iklim yağmur ormanlarına ev sahipliği yapan Macahel’de yürüyüş rotamızı gerçekleştireceğiz. Yürüyüşümüz sonrasında Macahel köylerini dolaşmaya başlıyoruz. Camili Köyü’nde Gürcistan sınırını görecek ve 1855 yılında yapılan ahşap camiyi anlatımlar eşliğinde keşfedeceğiz.

Gezimiz esnasında öğle yemeğimizi ‘yöresel Gürcü mutfağı lezzetleri’ eşliğinde sizin için çok özel bir köy evinde yeme fırsatı bulacağız.

Öğle yemeğimiz sonrasında Efeler köyüne doğru rotamızı çevireceğiz ve renkli camiyi göreceğiz. Ardından, Maral Köyü üzerinden anıt ormanlarının eşliğinde, Türkiye’nin tek kırılmadan dökülen 30 mt. yüksekliğindeki, adeta Tanrının gözyaşı diye tabir edebileceğimiz Maral Şelalesine yarım saatlik yürüyüş yapıp, dileyen misafirlerimizle şelalenin altına inip, serinleyeceğiz. 

Konaklamamız ve akşam yemeğimiz otelimizde.

Öğle Yemeğimiz      : Belirlenmiş olan restoran  

Akşam Yemeğimiz  : Maral Hotel

Konaklamamız        : Maral Hotel

 

5.Gün Borçka Karagöl – Trabzon Ayasofyası – İstanbul / 08 Eylül 2019, Pazar

Otelimizde yapacağımız kahvaltının ve çıkış işlemlerimizin ardından; yeşilin bin bir tonunu, etrafındaki kızılağaç, ladin, gürgen, kestane, kumar ağaçlarıyla saklanmış, heyelan-set gölü olan Karagöl’ü ziyaret etmek için otelimizden ayrılıyoruz.

Karagöl’e varışımızı takiben kendine has bitki örtüsü içerisinde göl etrafında yürüyüş yapıyoruz. Öğle yemeğimizi yöresel lezzetler eşliğinde yerel restoranda yiyoruz. Keyifli geçen öğle yemeğimiz sonrasında rotamızı Trabzon Ayasofya Camii’ne çeviriyoruz.

Ayasofya, yüzyıllar boyunca şehri ziyarete gelen seyyah ve araştırmacıların ilgisini çekmiştir. Trabzon üzerine anlattıkları ile ünlü Evliya Çelebi (1648), Pitton Tournefort (1701), Hamilton (1836), Texier (1864), Trabzonlu Şakir Şevket (1878) ve Lynch (1893) yapıya önem veren kişiler arasındadır. 1868 yılında harap durumda olan caminin Bursa’lı Rıza Efendi’nin teşvikleriyle yeni baştan onarıldığı bilinmektedir. Bina I. Dünya Savaşı yıllarında sırası ile depo, hastane, müze ve daha sonra yeniden cami olarak kullanılmıştır.

Ayasofya ziyaretimiz sonrasında havalimanına transferimiz yapılıyor ve THY’nin TK2833 sefer sayılı uçağı ile 18.05’te İstanbul Havalimanı’na hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından İstanbul’a hoşgeldiniz.

 

UÇUŞ BİLGİLERİ

 

İstanbul – Trabzon / 4 Eylül 2019, Çarşamba

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK2820

Economy Esnek (B)

Türk Hava Yolları

Airbus A321 Dar gövde

06:45

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

08:25

Trabzon, Türkiye (TZX)

Trabzon Havalimanı

1s 40d

 

Trabzon – İstanbul / 8 Eylül 2019, Pazar

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK2833

Economy Esnek (B)

Türk Hava Yolları

Boeing B737 Dar gövde

18:05

Trabzon, Türkiye (TZX)

Trabzon Havalimanı

20:10

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

2s 5d


 

GEZİ ÜCRETİMİZ

İki kişilik Odada Kişi Başı Ücretimiz

2.700 TL

 

Tek Kişilik Odada Konaklama Farkı

500 TL


 

Gezimize Dahil Olan Hizmetlerimiz

 • Kaçkar Resort Hotelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Maral Otel’de 2 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Otobüs ve özel midibüsler ile yapılacak tüm transferler
 • 5 Adet Kahvaltı
 • 5 Adet Öğle Yemeği
 • 4 Adet Akşam Yemeği
 • Yemekler sırasında alınacak kişi başı 1 adet soft içecek
 • Programda belirtilmiş olan tüm ikramlar
 • Programda belirtilmiş olan tüm girişler
 • Dr. Elif Çamlıkaya rehberlik hizmeti
 • TURSAB zorunlu sigortası

 

Gezimize Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

 • Gidiş – Dönüş uçak biletleri
 • Rafting
 • Yemeklerde alınacak ekstra soft içecekler
 • Mini bar
 • Şahsi harcamalar

 

 

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03