DR. ELİF ÇAMLIKAYA İLE KARADENİZ YAYLALAR VE MACAHEL

  • Tarih: 19.06.2019 - 23.06.2019
  • Fiyat: 2700,00 TL
  • Tek Kişilik Fiyat: 3200,00 TL
DR. ELİF ÇAMLIKAYA İLE KARADENİZ YAYLALAR VE MACAHEL

Gezi Programı:

1. Gün İstanbul, Fırtına Vadisi– Zil Kale – Palovit Şelalesi – Çinçiva – Ayder Yaylası

Siz değerli misafirlerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanı’nda saat 06:30’da buluşmanın ardından Pegasus Hava Yolları’nın 07:40, PC2814 seferi ile Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzon Havalimanı’na varışımızı takiben aracımız ile buluşuyor ve ilk olarak Trabzon’un Sürmene ilçesinde yer alan Memişağa Konağı’na geliyoruz. Konakta bizleri harika bir kahvaltı bekliyor olacak.
Kahvaltımız ve konak gezimizin ardından rotamızı daha da doğuya çeviriyor ve Fırtına Vadisi’nin yolunu tutuyoruz.
Karadeniz’in ihtişamlı deniz manzarası ve bin bir zahmetle dokunmuş olan çay, fındık, kivi bahçelerinin seyri ile yavaş yavaş Karadeniz sahil yolundan geçerek vadiye ulaşıyoruz.Bizi ilk karşılayan,tarihi konaklar ve tarihi köprüler ziyaretimizden sonra,istikamet Palovit Şelalesi…Bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesine merhaba dedikten sonra kısa bir yürüyüş yapıyoruz ve öğle yemeğimiz Çat Vadisi’ne doğru yola koyuluyoruz.Öğle yemeğimiz sonrasında tarihe tanıklık etmiş, yüzyıllardır ayakta kalmayı başarabilmiş Zil Kale’ye geliyor ve ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.Günümüzün sonunda keyifli bir kahve molası için Çinçiva’ya geliyor ardından akşam yemeğimizi yiyeceğimiz ve konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize hareket ediyoruz.
 
Öğlen Yemeğimiz : Belirlenmiş olan restoran
Akşam Yemeğimiz : Kaçkar Resort Hotel
Konaklamamız : Kaçkar Resort Hotel

2. Gün Avusor Yaylası ( Buzul Gölü ) – Huser Yaylası
 
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından günümüze bulutların üzerinde başlıyoruz.Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra tekrar bulutların üzerine doğru yolculuğumuza başlıyoruz.İlk olarak Hacızeni – Tobaya –Peryatak yaylalarını geziyoruz.
Daha sonra elektriğini kendi imkanları ile üreten modern hayatın girdabına kapılmamış Laz Yaylasına ulaşıyoruz. Burada hayvancılığın hala devam ettiği ve yayla şartlarında severek yaşayan insanlarla sohbet edeceğiz.
Laz yaylasından sonra kendimizi Kaçkar’ın eteklerine bırakıyoruz. Yaklaşık bir saatlik yürüyüş sonrasında Avusor Yaylası’nda bulunan Büyük Avusor Gölü’ne ulaşıyoruz. Dileyenler de Kaçkar’ın göle yansıyan görüntüsünü ölümsüzleştirebilir.
Öğle yemeğimizi yemek üzere yaylaya doğru yürüyoruz. Bizlere özel hazırlanmış menü ile yemeğimizi yiyeceğiz.
Öğle yemeğimiz ve serbest zamanımız sonrasında bulutların üzerine, Hüser Yaylasına çıkıyor ve burda çaylarımızı yudumlarken Çaymakçur ve Kavrun vadilerini izliyoruz.Ayaklarımızın altındaki bulutların ardında güneşin kayboluşunu izledikten sonra otelimize döneceğiz.
 
Öğlen Yemeğimiz : Belirlenmiş olan restoran
Akşam Yemeğimiz : Kaçkar Resort Hotel
Konaklamamız : Kaçkar Resort Hotel
 
3. Gün Arhavi Çifte Köprüler – Mençuna Şelalesi – Macahel

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ve çıkış işlemlerimizin ardından Artvin’e doğru hareket ediyoruz. Bizleri ilk olarak Artvin’in Arhavi ilçesinde MENÇUNA Şelalesi karşılıyor olacak. Arhavi şehir merkezinden yaklaşık 12 km araç güzergahıyla beraber tarihi çifte köprüleri görüp 15-20 dakikalık orman içi yürüyüşümüz ile Mençuna Şelalesi’ne varmış olacağız.
MENÇUNA Şelalesi:90 mt. yükseklikten dökülen tabiat güzelliğinin eseri olan bakmaya doyamayacağımız bir yer olup altında ise küçük bir havuzu olan doğa severlerin uğrak yerlerindendir.
Burada kısa bir mola verip, dinlendikten sonra dileyen misafirlerimizle şelalenin altında serinlemenin keyfini çıkartıyor olacağız.
Öğle yemeğimizi dere kenarında, fındık bahçesinin içerisinde yer alan restoranımızda yiyor olacağız.
Öğle yemeğimiz sonrasına sahil yolundan Doğu Karadeniz’in doğasına bambaşka bir kültüre Macahel’de yer alan otelimize doğru yola koyulacağız.Öğlen Yemeğimiz : belirlenmiş olan restoran
 
Akşam Yemeğimiz : Tema Vakfı Konuk Evi
Konaklamamız : Tema Vakfı Konuk Evi

4. Gün Macahel – Camili Köyü – Maral Şelalesi – Efeler Köyü
 
Otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından UNESCO tarafından Türkiye’nin tek biyosfer rezerv alanı ilan edilmiş olan ayrıca Avrupa ve Asya’nın tek ılıman iklim yağmur ormanlarına ev sahipliği yapan Macahel’i dolaşmaya başlıyoruz.
Köyü ziyaret edip, Maral Köyü üzerinden anıt ormanlarının eşliğinde, Türkiye’nin tek kırılmadan dökülen 30 mt. Yüksekliğindeki; adeta Tanrının göz yaşı diye tabir edebileceğimiz Maral Şelalesine yarım saatlik yürüyüş yapıp, dileyen misafirlerimizle şelalenin altına inip, serinleyeceğiz.
Gezimiz esnasında öğle yemeğimizi ‘yöresel gürcü mutfağı lezzetler’ eşliğinde sizin için çok özel bir köy evinde yeme fırsatı bulacağız.
Öğle yemeğimiz sonrasında Efeler köyüne doğru rotamızı çevireceğiz ve güzel bir köy gezisi sonrasında, camili köyüne doğru otelimize dönüşümüzü yapıp Kafkas Arı ırkı ile ilgili laboratuarımızı ziyaret edeceğiz.
Konaklamamız ve akşam yemeğimiz otelimizde.
 
Öğlen Yemeğimiz : belirlenmiş olan restoran
Akşam Yemeğimiz : Tema Vakfı Konuk Evi
Konaklamamız : Tema Vakfı Konuk Evi
 
5. Gün Borçka Karagöl – Trabzon Ayasofyası – Boztepe - İstanbul
 
Otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ve çıkış işlemlerimizin ardından; yeşilin bin bir tonunu, etrafındaki kızılağaç, ladin, gürgen, kestane, kumar ağaçlarıyla saklanmış, heyelan-set gölü olan Karagöl’ü ziyaret etmek için otelimizden ayrılıyoruz.Karagöl’e varışımıza takiben kendine has bitki örtüsü içerisinde yürüyüşler yapıyor ardından öğle yemeğimizi belirlenmiş olan restoranda yiyoruz.Keyifli geçen öğle yemeğimiz sonrasında rotamızı Trabzon Ayasofya’sına çeviriyoruz.Ayasofya, yüzyıllar boyunca şehri ziyarete gelen seyyah ve araştırmacıların ilgisini çekmiştir. Trabzon üzerine anlattıkları ile ünlü Evliya Çelebi (1648), Pitton Tournefort (1701), Hamilton (1836), Texier (1864), Trabzonlu Şakir Şevket (1878) ve Lynch (1893) yapıya önem veren kişiler arasındadır. 1868 yılında harap durumda olan caminin Bursa’lı Rıza Efendi’nin teşvikleriyle yeni baştan onarıldığı bilinmektedir. Bina I. Dünya Savaşı yıllarında sırası ile depo, hastane daha sonraları yine cami olarak kullanılmıştır.Ayasofya ziyaretimiz sonrasında havalimanı’na doğru hareket ediyor ve Pegasus Hava Yolları’nın 22:00 PC2827 seferi ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na dönüyoruz.
 
Gezimize Dahil Olan Hizmetlerimiz
 
• Kaçkar Resort Hotelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama
• Tema Vakfı Konuk Evi 2 gece kahvaltı dahil konaklama
• Otobüs ve özel midibüsler ile yapılacak tüm transferler
• 5 Adet Kahvaltı
• 5 Adet Öğle Yemeği
• 4 Adet Akşam Yemeği
• Yemekler sırasında alınacak kişi başı 1 adet soft içecek
• Programda belirtilmiş olan tüm ikramlar
• Programda belirtilmiş olan tüm girişler
• Dr. Elif Çamlıkaya rehberlik hizmeti
• TURSAB zorunlu sigortası
 
Gezimize Dahil Olmayan Hizmetlerimiz
 
• Gidiş – Dönüş uçak biletleri
• Rafting
• Yemeklerde alınacak ekstra soft içecekler
• Mini bar
• Şahsi harcamalar
amalar

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03