DR. ELİF ÇAMLIKAYA İLE KARADENİZ YAYLALARI

  • Tarih: 02.08.2018 - 05.08.2018
  • Fiyat: 1975,00 TL
DR. ELİF ÇAMLIKAYA İLE KARADENİZ YAYLALARI

Gezi Programı:

1. Gün İstanbul (saw) –Trabzon – Memişağa Konağı – Bulut Şelalesi- Ayder - 2 Ağustos 2018 Perşembe

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:00’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nında ilgili kontuarda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimiz sonrası TK7422 sefer sayılı Anadolujet uçuşumuz ile saat 07:10’da Trabzon’a hareket ediyoruz. Varışımız sonrası buluşuyor ve Memişağa Konağı’na kahvaltımızı almak üzere yola çıkıyoruz. Döneminde Memişağa tarafından vergi toplamak ve kontrolü sağlamak için yapılan bu yapı halk tarafından Döner Tavan ve Kastel Konağı olarak da adlandırılmaktadır. Evden daha çok bir kaleyi andıran bu taş ve ahşap işçiliğinin en güzel örneklerinden olan yapı Çaykur tarafından korumaya alınmıştır.

Kahvaltı ve konak gezimiz sonra yali yali Çayeli’nden öteye gideceğiz. Fırtına Vadisi’ne ulaşana kadar mavi ve yeşil bizlere yol arkadaşlığı yapacak. Fırtına Vadisi’ne girdikten sonra şehrin keşmekeşini geride bırakacağız.

Öğle yemeğimizi vadinin lezzetli alabalıkları ile yiyeceğiz.

Yemek sonrası Tar Deresi’nın huzur veren sesi eşliğinde yaylalara ve oksijene alışmak için yaklaşık 1 saatlik bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Yürüyüşümüz esnasında Bulut Şelalesi’ni göreceğiz.

Yürüyüşümüz sonrasında otelimize dönüyoruz.

Konaklama ve akşam yemeğimiz Ayder'de olacak.

 

2. Gün Avusor Yaylası – Hüser Yaylası- Ayder 3 Ağustos 2018

Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra bulutların üzerine doğru yolculuğa başlıyoruz. Aracımızla yapacağımız yolculuk sonrasında yaylalara ulaşıyoruz. İlk olarak Hacızeni – Tobaya –Peryatak yaylalarını geziyoruz. Daha sonra elektiriğini kendi imkanları ile üreten modern hayatın girdabına kapılmamış Laz yaylasına ulaşıyoruz.

Hayvancılığın hala devam ettiği ve yayla şartlarında severek yaşayan insanlarla sohbet edeceğiz. Yaklaşık yarım saat bu yaylada vakit geçireceğiz. Laz yaylasından sonra kendimizi Kaçkar’ın eteklerine bırakıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yürüyüş sonrasında Avusor Yaylası’nda bulunan Büyük Avusor Gölü’ne ulaşıyoruz. Dileyenler de Kaçkar’ın göle yansıyan görüntüsünü ölümsüzleştirebilir.

Öğle yemeğimizi yemek üzere yaylaya doğru yürüyoruz. Bizlere özel hazırlanmış menü ile yemeğimizi yiyeceğiz.

Yemek ve dinlenme sonrasında aracımız ile yarım saatlik yolculuğun ardından bulutların üzerine çıkacağız. Rotamız Hüser Yaylası. Burdan çaylarımızı yudumlarken Çaymakçur ve Kavrun vadilerini izleyeceğiz. Ayaklarımızın altındaki bulutların ardında güneşin kayboluşunu izledikten sonra otelimize döneceğiz.

Konaklama ve akşam yemeğimiz Ayder'de olacak.

 

3. Gün Sal Yaylası – Pokut Yaylası 4 Ağustos 2018

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında yine bulutların üzerine çıkacağız. Bugün birbirine komşu iki yaylanın hikayelerini, aşklarını dinleyeceğiz. Aracımız ile yapacağımız yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk ile Sal Yaylası’na ulaşıyoruz. Sal vadisi geniş meralık alanda kurulmuş, güçlü ahşap evlerin bulunduğu sessizliği sadece doğanın bozduğu muazzam bir yer. Burada halk ile sohbet edip fotoğrafları çektikten sonra ormanın içerisindeki bir patikadan Pokut Yaylası’na geçiyoruz. Geçişimiz sonrasında öğle yemeğimizi yaylada alıyoruz. Yemek sonrasında iki ihtimalli güzellik bizleri bekliyor. Eğer hava açık olursa Kaçkarlar’ı, Hazindağ’ı, Gito’yu, Amlakit’i, Hüser’i, Ayder’i tepeden izleyeceğiz. Hava bulutlu olursa da bulutların üzerinde yürüyeceğiz. Yapacağımız yaklaşık bir saatlik yürüyüş sonrasında aracımıza ulaşıp otelimize döneceğiz.

Konaklama ve akşam yemeğimiz Ayder'de olacak.

 

4. Gün Çat Vadisi – Zil Kale – Polovit Şelalesi Fırtına Vadisi 5 Ağustos 2018

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Artık yavaş yavaş bulutların üzerinden aşağıya doğru inme vakti. Çat Vadisi içerisinden Tarihi konaklar ve köprüleri ile ayakta kalmayı başarabilmiş zil kaleye ulaşıyoruz. Gezimiz sonrasında vadinin gümbür gümbür akan Povalit deresinin eşliğinde 45 dakikalık bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Povalit Şelalesini gördükten sonra öğle yemeğimizi Çinçiva Köyü’nde alıyoruz.

Daha sonra Fırtına deresinin sularında rafting yapıyoruz ve Trabzon Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz.

Alana vardıktan sonra TK7431 sefer sayılı uçuş ile saat 17:50’de İstanbul’a hareket ediyoruz.

 

 

TK7422

AnadoluJet

Boeing B737-800 Dar gövde

07:10

İstanbul, Türkiye (SAW)
Sabiha Gökçen Havalimanı

08:55

Trabzon, Türkiye (TZX)
Trabzon Havalimanı

1s 45d

TK7431

AnadoluJet

Boeing B737-800 Dar gövde

17:50

Trabzon, Türkiye (TZX)
Trabzon Havalimanı

19:45

İstanbul, Türkiye (SAW)
Sabiha Gökçen Havalimanı

1s 55d

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
•    Kaçkar Resort Otel’de HB konaklama
•    Yöresel lezzetler ile tüm öğünler
•    Programda belirtilen tüm transferler
•    Tüm yayla gezileri
•    Programda belirtilen geziler ve giriş ücretleri
•    Elif Çamlıkaya anlatımları ve danışmanlığı
•    Müze, ören yeri giriş ücretleri.
•    Zorunlu seyahat sağlık sigortası

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER
•    Tüm yemeklerde alınan içecekler
•    THY İstanbul (Saw) – Trabzon–Istanbul(Saw) uçak biletleri
•    Otelde ve diğer mekânlardaki tüm şahsi harcamalar.
 

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03