DR.ELİF ÇAMLIKAYA İLE NEPAL'DEN BHUTAN'A BİR FESTİVAL YOLCULUĞU THIMPHU FESTİVALİ

 • Tarih: 03.10.2019 - 11.10.2019
 • Fiyat: 3950,00 USD
 • Tek Kişilik Fiyat: 5200,00 USD
 • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
DR.ELİF ÇAMLIKAYA İLE NEPAL'DEN BHUTAN'A BİR FESTİVAL YOLCULUĞU THIMPHU FESTİVALİ

Gezi Programı:

1.Gün İstanbul – Katmandu (03.10.2019 Perşembe)

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 03 Ekim 2019 Perşembe günü saat 18:30’da buluşmamızın ardından bagaj ve gümrük işlemleri sonrası TK726 sefer sayılı uçuş ile saat  20:45’de Katmandu’ya hareket ediyoruz.

 

2.Gün Katmandu (04.10.2019 Cuma)

Yaklaşık yedi saat sürecek yolculuğumuz sonrasında 06:20’de inişimiz; vize, gümrük ve bagaj işlemlerimizin ardından alandan ayrılıyoruz. Sacred7 Travel ile Nepal ve Bhutan serüvenimiz başlıyor. 

Alandan otelimize geliyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmeden sonra “Güzellikler Şehri” olarak da tanınan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Patan’a hareket ediyoruz.

Katmandu vadisindeki ikinci büyük şehir olan Patan, Kathmandu’dan Bagmati nehri ile ayrılmaktadır. Çok sayıda Hindu ve Budist tapınağı bulunan şehrin eski bir Budist geçmişi olup, dört bir köşesi stupalar (Budist ibadethanesi) ile çevrilmiştir. Patan gezimiz sırasında, eşsiz bir mimari örneği olan  Keshav Narayan Chowk (Altın Kapı), Taleju Çanı, Kral Yoganarendra Malla’nın Heykeli, Krishna Mandir Tapınağı, Jagannarayan Tapınağı göreceğimiz özel yapılardan sadece bir kaçı olacaktır. Patan aynı zamanda sokaklarındaki el sanatları atölyeleri ile de meşhurdur.

Patan gezimiz sırasında öğle yemeğimizi belirlenmiş olan restoranda yiyor olacağız.

Öğle yemeğimiz sonrasında Kraliyet Sarayı Müzesini ziyaret ediyor ve otelimize hareket ediyoruz.

 

Öğlen Yemeği   : Belirlenmiş olan restoran

Akşam Yemeği : Otelimizde

Otelimiz             : Soaltee Crown Plaza Hotel Kathmandu www.ihg.com/crowneplaza/hotels/us/en/kathmandu     
 
 
 3.Gün Kathmandu - Durbar Meydanı (05.10.2019 Cumartesi)  

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Katmandu Durbar Meydanı gezimize başlıyoruz.

Durbar, Nepal dilinde meydan anlamına geldiği için “Sarayın olduğu meydan” anlamına da gelmektedir. Her şehirde akıllarda kalan Nepal fotoğraflarının çekildiği yerler genellikle Durbar’dadır. Durbar Meydanındaki binalar 1979 yılında UNESCO tarafında Dünya Mirası ilan edilmiş ve koruma altına alınmış durumdadır.

Bu meydan çok sayıda tapınakla ve mimari açıdan önemli binayla çevrilidir.  Ashok Binayak, Maru Tole, Maju Deval ve yaşayan tanrıça Kumari'nin evi göreceğimiz ev ve tapınaklar arasındadır.

Durbar gezimiz sırasında öğle yemeğimizi belirlenmiş olan restoranda yiyor olacağız.

Öğle yemeğimiz sonrasında çok eski bir dini mekân olan ve işinde bir çok tapınak bulunduran Sowayambhunath’ı ziyaret ediyor olacağız.

Günümüzü  Pashupatinath’da sonlandırıyoruz. Buradaki tapınak Hindu tanrısı Şiva'nın tapınağıdır. İçeri Hindu olmayanlar giremez. Katmandu’ un kutsal ölü yakma alanı burasıdır. Ölüm sonrası gerçekleşen bu tören, hayatın doğal akışına göre yaşandığı için cenazesi nedeniyle burada bulanan aileleri ve töreni görebileceğiz. Ardından otelimize geri dönüyoruz.

 

Öğlen Yemeği   : Belirlenmiş olan restoran

Akşam Yemeği : Otelimizde

Otelimiz             : Soaltee Crown Plaza Hotel Kathmandu www.ihg.com/crowneplaza/hotels/us/en/kathmandu          

 

4.Gün Paro - Timpu (06.10.2019 Pazar)

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ve çıkış işlemlerimizin ardından,havalimanına transferimizi gerçekleştiriyor ve Druk Air KB401 saat 13:20 seferi ile ile Bhutan'ın Paro şehrine hareket ediyoruz. Uçuş sırasında havanın bulutsuz olduğu günlerde Everest, Kanchenjunga, Makalu Chomolhari, Jichu Drake ve Tsering Ghang dağlarının eşsiz Himalaya manzaralarını izlemek mümkündür. Yaklaşık 1 saat sürecek olan yolculuğumuz sonrasında Paro’ya varıyoruz.

Paro’ya varışımızı takiben Paro Vadisi'nden geçerek ismini nehirden alan Bhutan’ın modern başkenti Timpu’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında Budist alim, yogi, hekim  ve mimar olan Thangtong Gyalpo tarafından, 15. yüzyıl başlarında inşa edilmiş olan Tamchog Manastırını’da görüyor olacağız.

Thangtong Gyalpo’nun hayatı,derin öğretileri, benzeri görülmemiş mühendislik harikaları Tibet kültürüne çok önemli değerler katmıştır. İnşa ettiği 58 demir asma köprü, 60 ahşap köprü, 111 stupa,  anıtlar, tapınaklar ve sayısız manastır Tibet ve Butan’da bulunan eşsiz zenginliklerdir. 

Manastır gezimiz sonrasına öğle yemeğimizi belirlenmiş olan restoranda yiyoruz.

Thimphu’ya vardığımızda ilk olarak dünya barış ve refahına adanmış, Budist felsefesini sembolize eden çok sayıda resim ve heykeli barındıran Chorten Ulusal Anıt’ını ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Bu akşam, otel dışındaki yerel mağazalardan festival sırasında giyebileceğiniz yerel giysiler alabileceğiz. 

 

Öğlen Yemeği   : Belirlenmiş olan restoran

Akşam Yemeği : Otelimizde

Otelimiz             : Le Meridien Thimphu Hotel / http://www.lemeridienthimphu.com/

 

5.Gün Timpu - Punaka - Timpu (07.10.2019 Pazartesi)

Erken saatte otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından Punakha’ya doğru yola çıkıyoruz.

Üç saatlik bir yolculuktan sonra, 3080 m. yükseklikteki dua bayrakları ile ülkenin en güzel manzaralarından birine hakim, Dochu La geçidinden geçerek Punakha’ya geliyoruz.

İlk durağımız 15. yüzyılda inşa edilmiş olan Chimi Lhakhang Manastırı.

Manastır gezimiz sonrasında öğle yemeğimizi belirlenmiş olan restoranda yiyoruz.

Öğle yemeğinin ardından Mo Chhu (dişi) ve Pho Chhu (erkek) nehirleri arasında harika bir konumda yer alan Punakha Dzong’u ziyaret ediyoruz.

Bir zamanlar “Büyük Mutluluk Sarayı” olarak adlandırılan ve eski hükümet merkezi olan Punakha Dzong, günümüzde keşişlerin kışlık idari merkezi olarak kullanılmaktadır.

 

Öğlen Yemeği   : Belirlenmiş olan restoran

Akşam Yemeği : Otelimizde

Otelimiz             : Le Meridien Thimphu Hotel / http://www.lemeridienthimphu.com/

 

6.Gün Timpu - Paro (08.10.2019 Salı)

Otelimiz de alacağımız kahvaltımızın ardından  8.yüzyılda Tibet, Nepal ve Bhutan'da Nyigma Budizm okullarını kuran Guru Rinpoche'nin anısına düzenlenen Thimphu Tshechu’ya (Timpu Festivali) katılmak üzere festival bölgesine gidiyoruz.

Festival, bir Lotus çiçeğinden doğduğuna inanılan Guru Rinpoche'nin doğum günü anısına kutlanır. Rengarenk kıyafetler ve maskeler ile dans eden keşişlerin,  davul ve ziller eşliğinde yaptıkları danslarda her figürünün sembolik bir anlamı vardır. Genel inanışa göre, bu festivallere katılanlar bir erdem kazanmaktadırlar ve bazı katılımcılar dini maskeler ile dans etmeseler bile, ruhlarının arındırdığına ve kötü ruhlardan uzaklaştıklarına inanırlar.

 Fotoğraf çekmeyi seven konuklarımız için çok özel bir deneyim olan ve yılda bir kez düzenlen dini festivali izledikten sonra öğle yemeğimizi belirlenmiş olan restoranda yiyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Paro’ya yola çıkmadan önce  Timpu Vadisi’ne hakim ve “Buddha Point” olarak da bilinen Kuensel Phodrang’ı ziyaret ediyoruz. Paro’ya varışımızın ardından, akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.   

 

Öğlen Yemeği   : Belirlenmiş olan restoran

Akşam Yemeği : Otelimizde

Otelimiz             : Le Meridien Paro Hotel www.marriott.com/hotels/travel/pbhpr-le-meridien-paro-riverfront/     
 
 
       7.Gün Paro (09.10.2019 Çarşamba) 

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Bhutan'ın simgesi Takshang Manastırı'na doğru hareket ediyoruz. Bu manastırı gezebilmek için gidişte 3, dönüşte yaklaşık 2 saat patika yolda yürüyüş gerekmekte. Çıkışı kolaylaştırmak için yolun yarısındaki kafeteryaya kadar katırlarla çıkacağız.

Budizm'in en kutsal mekanlarından biri olan Takshang Manastırı, Paro Vadisi'nin 900 m. yukarısında bir uçurumun kenarında bulunan kaya çıkıntısı üzerine 1692 yılında inşa edilmiştir. Budizm öğretilerini Bhutan'a taşıdığına inanılan bilge Padmasambhava (Guru Rinpoche) aynı inanca göre dişi bir kaplan sırtında bu tepeye gelerek oradaki bir mağarada meditasyona başlamış ve civarda hakimiyet kurmuş ifritleri uzaklaştırmıştır.

Bu sebeple manastıra Kaplan Yuvası (Tiger’s Nest) da denilmektedir. 1998'de çıkan bir yangınla ana yapı hasara uğramış ancak tekrar orijinaline bağlı kalınarak restore edilmiştir.

Manastır gezimiz sonrasında öğle yemeğimizi belirlenmiş olan restoranda yiyoruz.

Yemekten sonra katırla çıktığımız ilk etabı yürüyerek iniyoruz ve otobüsümüzle Kyichu Lhakhang’a gidiyoruz. Paro kentinin Lamgong Gewog bölgesinde bulunan bu tapınak çok önemli bir Himalaya Budist Tapınağıdır. Aynı zamanda Lho Kyerchu olarak da bilinir. Burada yer alan Jowo tapınağının orijinali, 7. yüzyılda Tibet imparatoru Songsten Gampo tarafından yaptırılmıştır.

Bu durum, tapınağı Bhutan’daki en eski tapınaklardan biri yapmaktadır. Bir diğer özelliği de Tibet imparatoru Songsten Gampo’nun hayatı boyunca yaptırdığı 108 tapınaktan biri olmasıdır. Çünkü 108 rakamının Budizm’de ayrı bir önemi vardır. Tapınak ziyaretimiz sonrasında şehirde alışveriş ve kahve molası verdikten sonra otelimize dönüyoruz.

 

Öğlen Yemeği   : Belirlenmiş olan restoran

Akşam Yemeği : Otelimizde

Otelimiz             : Le Meridien Paro Hotel www.marriott.com/hotels/travel/pbhpr-le-meridien-paro-riverfront/   
 
  8.Gün Paro - Katmandu (10.10.2019 Perşembe) 
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ve çıkış işlemlerimizin ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Druk Air KB400 11:40 seferi ile Katmandu’ya hareket ediyoruz. Varışımıza takiben Kathmandu’ya yaklaşık 15 km mesafede eski bir Newar şehri olan Bhaktapur’a geliyoruz.  Öğle yemeğimizi belirlenmiş olan restoranda yiyoruz. Malla krallığı döneminde 15. yüzyılın ikinci yarısına Nepal’in başkenti olan 300 bin nüfuslu şehrin önemli bir kısmını Newar halkı oluşturur.   Şehir, Nepal’deki en iyi korunmuş saray avlularına ve eski şehir merkezine sahiptir. Ortaçağ sanat ve mimarisine ev sahipliği yapan kent aynı zamanda Bertolucci’nin Küçük Buda’sının yaşadığı yerdir. Adanmışlar kenti anlamına gelen Bhaktapur’da çömlekçilik ve hasırcılık geleneksel üretim alanlarıdır. 

Bhaktapur gezimiz sonrasında otelimize dönüyoruz.

 

Öğlen Yemeği   : Belirlenmiş olan restoran

Akşam Yemeği : Otelimizde

Otelimiz             : Soaltee Crown Plaza Hotel Kathmanduwww.ihg.com/crowneplaza/hotels/us/en/kathmandu

 

9.Gün Katmandu - İstanbul  (11.10.2019 Cuma)

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ve çıkış işlemlerimizin ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Varışımıza takiben bagaj ve gümrük işlemleri sonrası TK727 sefer sayılı uçuş ile saat 07:35'de İstanbul’a hareket ediyoruz. Türkiye saati ile varışımız 12:55’tir.

 

 

GEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Belirtilen otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilmiş olan tüm geziler
 • Programda belirtilmiş olan tüm yemekler
 • Druk Air Dış Hat gidiş – dönüş uçak biletleri
 • Bhutan Vize ücreti
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • İkramlar
 • Dr. Elif Çamlıkaya ile söyleşiler


  GEZİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • THY gidiş – dönüş uçak biletleri
 • Yapılacak şahsi harcamalar
 • Vize ( Nepal vizesi için gerekli bilgilendirme yapılacaktır )
 • Yurt dışı çıkış harcı

 İptal koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

 

 

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
T.C. Kimlik Numarası
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adres: Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############