DR. ELİF ÇAMLIKAYA İLE ZAMANIN DURDUĞU YER MOĞOLİSTAN VE NAADAM FESTİVALİ

  • Tarih: 08.07.2019 - 18.07.2019
  • Fiyat: 4870,00 USD
  • Tek Kişilik Fiyat: 5770,00 USD
DR. ELİF ÇAMLIKAYA İLE ZAMANIN DURDUĞU YER MOĞOLİSTAN VE NAADAM FESTİVALİ

Gezi Programı:

8 Temmuz 2019 Pazartesi / İstanbul – Ulan Batur

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalinde saat 15:00’da buluşmamızın ardından pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve THY TK342 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:10’da Ulanbatur’a hareket ediyoruz.

9 Temmuz 2019 Salı / Tonyukuk Yazıtları – Cengiz Han Anıtı – Terelj Kamp

Öğlen saat 10.05’de Ulanbatur Chinggis Khaan Uluslararası Havalimanı’na varıyoruz.

Otobüsümüz ve yerel rehberimizle buluşma ve şehir merkezine transferimizin ardından öğlen yemeğimizi yiyeceğimiz yerel Moğolistan BD’s Mongolian Barbekü Restoran’a gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Terelj Ulusal Parkı’na gideceğiz ve yolumuz üzerinde bulunan Türk tarihinin en eski  yazılı belgelerinden Tonyukuk Yazıtlarını ziyaret edeceğiz. 

II. Göktürk Devleti döneminin  büyük veziri, kumandanı ve danışmanı Bilge Tonyukuk'un ölümünden önce kendisi tarafından diktirilen dört cepheli iki yazıttan ibaret olan bu yazıt Göktürk dönemine ait tarihi olaylardan bahseden Göktürk harfli Türkçe bir metin içermektedir.

Ziyaretimiz sonrasında bir sonraki durağımız ise Cengiz Han’ın dev atlı heykeli olacak. Dünyanın en büyük heykellerinden biri olduğu belirtilen heykelin boyu 40 metreye ulaşıyor. Çelikten yapılan ve "Altın Kamçı" olarak adlandırılan heykelin içinden geçen bir asansörle atının kafasına ulaşan ziyaretçiler, buradan uçsuz bucaksız Moğol bozkırını görebilmektedir.

Keyifli geçen gezimiz sonrasında konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Ger Kampı’na gidiyoruz.

Terelj Milli Parkı yaklaşık 500 hektarlık alanı ile 1994’te milli park ilan edilmiştir. Şu anda Moğolistan’ın on milli parkından en  popüleridir. Parkın en ilgi çekici gezi noktası olan ve her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Kaya KaplumbağaTuul ve Terelj Nehirleri bölgenin ününe ün katmaktadır. 

 

  Öğle Yemeğimiz     : BD’s Mongolian Barbekü Restoran

  Akşam Yemeğimiz  : Terelj Lodge Ger Kamp

  Konaklamamız       : Terelj Lodge Ger Kamp / http://www.tereljlodge.com/

 

10 Temmuz 2019 Çarşamba / Terelj Kamp – Ulan Batar

Sabah kampımızda alacağımız kahvaltımız sonrası Ariyabal Meditasyon Tapınağı’na doğru hareket ediyor ve tapınak ziyaretimizi gerçekleştiriyor olacağız.

Tapınak ziyaretimiz sonrasında isteyen misafirlerimiz Terelj Kamp içerisinde ata binme deneyimini yaşayabilirler. Ayrıca kamp içerisinde bir de göçebe çadırı ( Moğol Göçebe ailesi ) ziyareti gerçekleştiriyor olacağız.

Öğle yemeğimizi Ger Camp içerisinde yiyoruz.

Keyifli geçen günümüzün ardından Ulan Batur’a doğru hareket ediyoruz ve varışımızı takiben konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Best Western Premier Tuushin Hotel’e yerleşiyoruz.

Otelimize yerleştikten sonra misafirlerimize serbest zaman veriyor ve sonrasında Moğol kültürel dans ve müzik gösterisini izliyoruz. Gösteri sonrasında belirlenmiş olan restoranda akşam yemeğimizi yiyor ve günümüzü sonlandırıyoruz.

 

  Öğle Yemeğimiz     : Terelj Lodge Ger Kamp

  Akşam Yemeğimiz  : Belirlenmiş olan restoran

  Konaklamamız        : Best Western Tuushin Hotel / http://bestwesternmongolia.mn/

 

11 Temmuz 2019 Perşembe / Naadam Festivali

Sabah erkenden otel’de alacağımız kahvaltının ardından tüm Moğol halkının yıl boyu bekledikleri festivalleri olan Naadam Festivali’ni izlemek için Naadam Stadyumu’na gideceğiz. Türkçe’de “3 Erkek Oyunu” anlamına gelen Naadam Festivali; okçuluk, güreş ve at yarışlarından oluşmaktadır.

Her yıl Moğolları aynı çatı altında birleştiren bu festival Moğol halkı için dini ve siyasi açıdan oldukça önemli bir etkinliktir. Zor geçen kış mevsiminden sonra gerçekleşen çok özel bir bayramdır. Festival boyunca Moğol halkı birlik dıygusunu pekiştirir. Naadam Stadyumu’na varışımız sonrası festivalin açılış törenini, okçuluk ve güreş müsabakalarını izleyeceğiz.

 

Öğlen yemeğimizi Gobi Restoran’da yiyeceğiz.

Öğle yemeğimizin ardından şehir merkezine geçiyor ve Ulan Batur’daki Milli Tarih Müzesi’ne uğrayıp, Moğolistan’ın genel tarihi ve Türklerin bölge tarihindeki yeriyle ilgili eserleri görüyoruz. Keyifli geçen günümüzün sonunda konaklamamız ve akşam yemeğimiz için otelimize geri dönüyoruz.

 

    Öğle Yemeğimiz     :  Gobi Restoran

    Akşam Yemeğimiz  : Best Western Tuushin Hotel

  Konaklamamız        : Best Western Tuushin Hotel / http://bestwesternmongolia.mn/

 

12 Temmuz 2019 Cuma / Khui Doloon Khudag – Bogd Han – Choijin Lama

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası siz değerli gezginlerimiz ile sıradışı at  yarışlarına tanık olmak için Ulanbatur’un batısındaki Khui Doloon Khudag ovasına transferimiz gerçekleşecektir.

At yarışlarının yapılacağı alana geldiğimizde 6 farklı kategoride yapılacak olan at yarışlarını izleyeceğiz. Yarışlar sonrası öğle yemeğimizi alacağımız Temporary Restoran’a gideceğiz.

Yemek sonrasında Ulanbatur’a dönüşümüz gerçekleşecek ve 1893'te inşaatına başlanıp, 10 yılda tamamlanan Bogd Han'ın sarayını ziyaret edeceğiz. Bogd Han olarak da bilinen, Moğolistan'ın son kralı VIII. Jebtzun Damba Hutagt bu sarayda 20 yılını geçirmiştir.

Saray ziyaretimiz sonrasında bir Budist tapınağı olan Choljin Lama Manastırı ve Müzesi’ni ziyaret edeceğiz

Manastır gezimiz ardından Moğol müzik gösterisini izliyoruz. Gösteri sonrasında akşam yemeğimizi belirlenmiş olan restoranda yiyor ve otelimize geçiyoruz.

 

    Öğle Yemeğimiz     :  Temporary Restoran

    Akşam Yemeğimiz  :  Modern Nomads

    Konaklamamız        : Best Western Tuushin Hotel / http://bestwesternmongolia.mn/              

 

13 Temmuz 2019 Cumartesi / Ugi Gölü – Orhun Yazıtları

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından yaz sezonunda binlerce kuşa ev sahipliği yapan bir tatlı su gölü olan Ugi Gölü ve çevresini keşfetmek için yola çıkacağız. Bu göl, kuş ve bazı balık türleri için önemli bir ekolojik alandır ve koruma altındadır.

Öğle yemeğimizi göl çevresinde bulunan Khatan Ger Camp’ta yiyeceğiz. Yemek sonrasında keşfedilmesi ile Türk tarihi açısından bir dönüm noktası olan  Orhun Yazıtları’nı görmeye gideceğiz. Türklerin bilinen ilk alfabesi olan Orhun alfabesi, Göktürkler tarafından kullanılmıştır. 

 Yazıtlarda bu abidelerin sonsuzluğa kadar kalması temennisi ile "Bengü Taşlar" denmiştir. Yazıtlar Türk dili, tarihi, edebiyatı, sanatı, töresi hakkında önemli  bilgiler sağlamaktadır. Türk ve Türkçe adı, ilk kez Göktürkler dönemine ait bu yazıtlarda geçmektedir. 

 Gezimizin ardından konaklama yapacağımız Ger Kamp’a ulaşıyor ve akşam yemeğimizi de aynı kampta alıyoruz. 

 

  Öğle Yemeğimiz     : Khatan Ger Kamp

  Akşam Yemeğimiz  : Tsaidam Ger Kamp

  Konaklamamız       : Tsaidam Ger Kamp

 

 

14 Temmuz 2019 Pazar / Karakurum Müzesi – Erdenezuu Manastırı

Sabah kampımızda alacağımız kahvaltının ardından Moğol imparatorluğu’nun ilk başkenti olan Karakurum’a transferimiz gerçekleşecektir. 13. yüzyılda imparatorluğa 30 yıl boyunca başkentlik yapmış bu şehirde Karakurum Müzesini ziyaret edeceğiz.

Müze gezimiz sonrası öğle yemeğimiz için Munkhtenger Ger Camp’a gideceğiz.

Yemek sonrası aynı heyecanla Moğolistan’ın ilk Budist manastırı olan Erdenezuu Manastırı’nı keşfedeceğiz. 1586 yılında inşa edilen ve o yıllarda yaklaşık 1000 keşişin bulunduğu Erdenezuu Manastırı, 400x400 metre ebadında duvarlarla çevrili ve içerisinde 100 tapınağın olduğu bir kompleks idi. 1937 olaylarından sonra şu an sadece duvarları ve 3 tapınağı ile tarihe tanıklık etmektedir. Halen Moğolistan'daki en muhteşem eser olarak göze çarpan manastırda keşişler ayinlerini devam ettirmektedir.

Manastır ziyaretimiz sonrasında konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Ikh Khorum Hotel’e geliyoruz.

 

  Öğle Yemeğimiz     : Munkhtenger Ger Kamp

  Akşam Yemeğimiz  : Ikh Khorum Hotel

  Konaklamamız       : Ikh Khorum Hotel / http://www.ikhkhorum.com/

 

15 Temmuz 2019 Pazartesi / Hustai Milli Parkı – Ungut Anıtları

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında transfer aracımız ile yaklaşık 270 km uzaklıkta bulunan Khustai Ulusal Parkı’na gideceğiz.

1993 yılında koruma altına alınmış olan park, Takhi yada Yaban Moğol Atları’nın yurdudur. Ayrıca küçük Molstog Kum Tepesi’de görülebilir.

 

Öğle  yemeğimiz için Gobi Çölü’nün batı kenarındaki Khoyorzagal Ger Camp’a gideceğiz. 

Yemek sonrası yola devam ediyoruz ve yabani atları görebilmek için milli parkta bir gezintiye çıkıyoruz.

Günümüzün geri kalanında yine milli park içinde Ungut Anıtları’nı ve dünyada en uzun sıralanmış “balbal” silsilesini de görüyor ve 3000 yıllık Türk mezar kalıntılarına uğruyoruz.

Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Hustai Complex Ger Kamp’ta.

 

    Öğle Yemeğimiz     :  Khoyorzagal

    Akşam Yemeğimiz  : Hustai Complex Ger Kamp

  Konaklamamız        : Hustai Complex Ger Kamp

 

 

16 Temmuz 2019 Salı / Gandan Manastırı – Shaman Gösterisi

Sabah erkenden kampımızda alacağımız kahvaltının ardından şehir merkezine doğru hareket ediyor ve tarihi Gandan Manastırı’nı ziyaret ediyor olacağız.

Kelime anlamı Tam Huzurun Büyük Yeri olan bu manastır Moğolistan’daki az sayıdaki aktif manastırdan birisidir.

1938 yılında yıkılmayan ancak kapatılan manastır, 1944 yılında Amerika  Başkan Yardımcısı Henry Wallace’ın Moğolistan’ı ziyareti sırasında Ulan Batur’da işleyen bir  manastır ziyareti yapma arzusu karşısında yeniden açılmıştır. Bu tarihten sonra da göstermelik olarak görev yapan rahip ve çalışanlarla Moğolistan’ı ziyaret eden yabancı devlet adamlarının  gezdirildiği bir manastır olarak kalmıştır. Moğolistan’da dini etkinliklere getirilen yasakların kalkması  sonucunda insanlar yeniden Budist inançlarının gereklerini yerine getirmeye başlamışlar.

 

Gezimiz esnasında öğle yemeğimizi Adventure Temple restoranda yiyor olacağız.

Öğle yemeğimiz sonrasında Shaman’lara ait olan bir ev ziyareti yapıyor ve ritüellerine tanıklık ediyoruz.  Keyifli geçen günümüzün ardından şehir merkezinde misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte değerli misafirlerimiz ile buluşmamızın ardından Blue Fin Restoran’a gidiyor ve

 akşam yemeğimizi yiyoruz.

 

 Öğle Yemeğimiz     : Adventure Temple Restoran

 Akşam Yemeğimiz  : Blue Fin Le Bistro

 Konaklamamız        : Best Western Tuushin Hotel                                  

 

17 Temmuz 2019 Çarşamba / Zanabazar Müzesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ulan Batur’da yer alan Zanabazar Sanat Müzesi’ne gidiyoruz. 1965 senesinde kurulmuş olan müzede, eskiden bu güne bir çok eseri görebiliyor olacağız.

Müze ziyaretimiz sonrasında Zaisan Anıtı’na giderek tüm şehri panaromik olarak izliyor ve öğlen yemeğimizi Silk Road Restoranda yiyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrasında misafirlerimiz şehirde serbest zaman fırsatı bulabilecekler.

 

  Öğle Yemeğimiz     : Silk Road Restoran

  Akşam Yemeğimiz  : Best Western Tuushin Hotel

  Konaklamamız        : Best Western Tuushin Hotel / http://bestwesternmongolia.mn/                                   

 

18 Temmuz 2019 Perşembe / Ulan Batur – İstanbul 

 Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapacağız ve transfer aracımız ile Ulanbatur Chinggis Khaan Uluslararası Havalimanı’na gideceğiz.

Türk Havayolları’nın TK343 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.05’de İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlayacak. 18 Temmuz günü saat 17.25’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varmış olacağız.

 

GEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER:

- Programda belirtilen 5 yıldızlı oteller ve Ger Campların’da konaklama

-Türk Hava Yolları gidiş ve dönüş uçak biletleri

- Programda belirtilen tüm transferler

- Programda belirtilen tüm kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri

- Her gün kişi başı 1 litrelik şişe su

- Belirtilen yerlerde geziler ve tüm giriş ücretleri

- Naadam Festivali açılış seramonisi giriş biletleri

- Kumullarda yapılacak olan deve ve at gezisi

- Zorunlu seyahat sigortası

GEZİ FİYATLAMASINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: 

 

-Ekstra harcamalar

-Yemeklerde alınacak içecekler

-Bahşişler ( Tur katılımcısı kişi başı 50 USD’dir) ve turda rehberiniz tarafından toplanıp Moğolistan’da

   servis verecek yerel personele tur boyunca grup adına verilecektir.

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
T.C. Kimlik Numarası
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: Asamanya Turzim Eğitim ve Organziasyon Ltd Şti
Adres: Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############