EFSANELERİN BÜYÜLÜ ÜLKESİ İSKOÇYA

 • Tarih: 18.07.2019 - 22.07.2019
 • Fiyat: 2.490,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 3.040,00 EUR
 • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
EFSANELERİN BÜYÜLÜ ÜLKESİ İSKOÇYA

Gezi Programı:

 1. Gün İstanbul – Edinburgh  / 18 Temmuz 2019, Perşembe

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 10.30’da Atatürk Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın TK1345 sayılı seferi ile saat 13.10’da Edinburgh’a hareket ediyoruz. Saatlerimiz 15.35’i gösterdiğinde görkemli ortaçağ şatoları, hayaletleri, canavarları ve misafirperverliği ile ünlü Edinburgh’tayız..

Varışımızın ardından şehir merkezine transferimiz yapılıyor. Avrupa'daki en çarpıcı şehirlerden birinin tarihini keşfetmeye başlamadan önce öğle yemeği için boş vaktimiz olacak. Ardından prensler şehri diye bilinen, görkemli bir ortaçağ şatosunun tepesinden tüm ülkeye hükmeden başkent Edinburgh’u gezmeye başlıyoruz.

Şehir gezimize kentin odak noktası Edinburgh Kalesi ile başlıyoruz. Dünyanın en görkemli kalelerinden biri olarak kabul edilen ve eski krallık sarayı olan Edinburgh Kalesi, her yıl yaklaşık bir milyon ziyaretçiyi ağırlıyor. Edinburgh’un simgesi olan yapı, yaklaşık 1000 yıldır yıkılmadan ayakta kalmayı başaran dünyanın nadir kalelerinden biridir. Kale, muazzam kent manzarası haricinde içerisinde çok önemli bir yapı olan St. Margaret’s Chapel’ini de barındırıyor ve

Avrupa'daki en eski Kraliyet Mücevherleri seti olan 'Honours of Scotland'e de ev sahipliği yapıyor. Ardından, Kraliçenin İskoçya'daki resmi konutu olan Holyroodhouse Sarayı’nı gezeceğiz. Kraliyet ailesinin hiçbir üyesi kalmıyorsa, devlet odalarını ziyaret etme ve İskoç Kraliçesi Mary'nin yaşadığı tarihi daireleri keşfetme şansımız olacak. Sarayın komşusu olan ve çarpıcı çağdaş tasarımlarıyla sarayın klasik tarzına tezat oluşturan İskoç Parlamento Binası’nı göreceğiz. Otele transferimiz ve dinlenmek üzere ayrılan zamanın ardından, akşam yemeğinde buluşuyoruz.

Akşam yemeği ve konaklamamız Apex City Center Hotel’de.

 

 1. Gün Edinburgh – Pitlochry / 19 Temmuz 2019, Cuma

Kahvaltının ardından, Highlands bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Dağlar, sulak alanlar, göz alabildiğine çalılık araziler.. Buralar yüzyıllarca İskoçların İngilizlere karşı verdiği özgürlük mücadelesine sahne olmuş. Eskiden klan reislerinin geri çekildiği Highland adlı dağlık bölgelerde bugün el değmemiş doğada huzurlu yürüyüşler yapanlara rastlanıyor

Yolculuğumuzda haliçlerden ve UNESCO listesindeki Forth Rail Bridge'e paralel uzanan dikkat çekici bir yapı olan Queensferry geçidinden geçeceğiz. İlk durağımız Perth'in kuzeyinde, katedrallerin Tay Nehri'ne kadar uzanan çimler üzerinde pastoral olarak durduğu karakteristik Dunkeld kasabası olacak. Dunkeld'in parlak renkli 'küçük evleri', 1700'lerin başında inşa edilmiş ve şu anda National Trust tarafından korunuyor. Ardından, Viktorya dönemi kenti olan Pitlochry'nin tepelerinde bulunan Edradour Distillery'ye gideceğiz.  İskoçya ve viski malum, ayrılmaz ikili. Ülkede her yer viski imalathanesi ile dolu.. Ustaların arpaları nasıl 'yaşam suyu’na dönüştürdüklerine şahit olacağız ve sonunda elde edilen üründen tadım yapma şansını elde edeceğiz.


Pitlochry kasabası, Kuzey İskoçya’nın en resmedilmeye değer yerlerinden biridir. Jacobite güçlerinin 1689'da savaştığı bir savaşta Kral William'a sadık birliklerin zafer kazandığı Killiecrankie Geçidi'nin hemen güneyinde yer alır. Geçidin diğer tarafında konumlanmış Athol düküne ev sahipliği yapan beyaz kuleleriyle ünlü görkemli Blair Kalesi’ni ziyaret edecek ve kalenin odalarını keşfedeceğiz. Burada, kraliçenin manzarasının ülkedeki en güzel manzaralardan biri olarak kabul edildiği Loch Tummel gölü manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.
Ardından otelimize transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız Atholl Palace Hotel’de.

 

 1. Gün Highlands  / 20 Temmuz 2019, Cumartesi

Kahvaltının ardından, “Great Glen” vadisine doğru yola çıkıyoruz. Bu vadi Fort William'dan Inverness'e kadar uzanan İskoçya’nın Highlands denilen kuzey kısmını ikiye bölen bir vadidir. Vadi, jeolojik bir değişim sonrası, İskoçya'nın en dikkat çekici topografik özelliklerinden biri haline gelmiştir. Bölgede eğitim almış İkinci Dünya Savaşı Komandoları anısına yapılmış Komando Anıtı’nı göreceğiz.

Yolculuğumuza devam ederken Great Glen'in en güzel dört körfezinden biri olan ve özellikle Culloden Savaşı'ndan sonra Bonnie Prince Charlie'nin saklandığı yer olarak bilinen Loch Lochy‘den geçeceğiz. Derinliklerinde efsanevi Nessie canavarının yaşadığı söylenen meşhur Loch Ness kıyılarını göreceğiz. Körfezin orta kısmına hâkim olan Urquhart Kalesi'nin kalıntıları arasında dolaşırken bu gizemli yaratığı arayacağız.

Loch Ness'in kuzeyinde akan nehri takip ederek, Dağlıkların Başkenti olarak kabul edilen küçük ama büyüleyici bir şehir olan Inverness'e varıyoruz. İskoçya’daki en önemli tarihi yerlerden biri olan, Bonnie Prince Charlie’nin Stuarts tahtını yeniden kazanma girişimini sona erdiren 1746’da yenildiği Culloden Moor savaş alanı Inverness’in hemen yakınında. Bu önemli noktada, bu olayların İskoçya'nın tarihini sonsuza dek nasıl değiştirdiğini öğreneceğiz.

Neolitik bir mezarlık alanı olan Clava Cairns'i keşfin ardından Cairngorms Ulusal Parkı'ndan yada Loch Ness'in sessiz doğu kıyısından geçerek Pitlochry’ye döneceğiz.

Konaklamamız Atholl Palace Hotel’de.

 

 1. Gün Pitlochry – Edinburg / 21 Temmuz 2019, Pazar

Oteldeki kahvaltının ardından, Orta İskoçya’nın merkezinde yer alan Stirlingshire’a doğru yola çıkıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında olan Stirling Kalesi, İskoçya’nın merkezinde yer alan ve stratejik olarak bölgenin kontrolünü ele geçirmede önemli bir yer teşkil eden Forth Nehri’nin yanında yer almaktadır. Volkanik bir kayanın üstünde yer alan şato, etrafındaki millerce alanı komuta edecek bir konuma sahiptir. İskoçya özgürlük tarihinde, önemli savaşların yaşandığı bir milli gurur sembolüdür. Kült film “Braveheart” ‘ın ana tarihi karakteri William Wallace ve

Ordusu 1297'de istilacı güçleri bu kalede yenmiştir. Burada, Sir William Wallace'ı andıran Abbey Craig tepesinin en üstünde konumlanmış Wallace Anıtı’nı göreceğiz.

Ardından İskoçya'nın Robin Hood'u olarak nitelendirilen haydut Rob Roy McGregor'dan sonra sık sık Rob Roy ülkesi olarak bilinen Trossachs’ı keşfetmek için batıya doğru yolcuğumuza devam ediyoruz. Dağların, ormanların ve körfezlerin muhteşem manzarasını gören bu koruma alanı içinde, İskoçya'nın en huzurlu ve yalıtılmış yerlerinden biri olan Loch Katrine'nin huzuruna, suyun üzerinde zarif bir şekilde yelken açan tarihi bir gemi olan SS Sir Walter Scott'ın

güvertesine hayranlıkla bakacağız. Robert Bruce'un 1314'te işgalci orduları çarpıcı bir askeri zaferle yendiği savaş alanı Bannockburn'u görmenin ardından Edinburgh’a doğru ilerliyoruz.
Akşam yemeğimiz Amber Restaurant'ta. Geleneksel bir İskoç akşamı için mükemmel bir konum olan Amber, Royal Mile caddesindeki Scotch Whisky Experience alanı içerisinde yer almaktadır. Geleneksel İskoç mutfağının özgün lezzetlerini, 300 farklı İskoç malt viski arasından seçeceğimiz viskiyle taçlandıracağız.

Konaklamamız Apex City Center Hotel’de.

 

 1. Gün Edinburgh - Istanbul / 22 Temmuz 2019, Pazartesi

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, Edinburgh Havalimanı’na transferimiz yapılıyor. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerimiz sonrası Türk Hava Yolları’nın TK1346 sayılı seferi ile 16.30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22.45’te İstanbul’a hoş geldiniz.

 

Hayat bir yolculuktur..

 

Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar buluşmak dileğiyle..

 

UÇUŞ BİLGİLERİ:

18 Temmuz 2019, Perşembe

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK1345

Economy Yarı Esnek (Q)

Turkish Airlines

Boeing 737-800 Dar gövde

13:10

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

15:35

Edinburgh, Birleşik Krallık (EDI)

Edinburgh Havalimanı

4s 25d

 

22 Temmuz 2019, Pazartesi

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK1346

Economy Yarı Esnek (E)

Turkish Airlines

Boeing 737-800 Dar gövde

16:30

Edinburgh, Birleşik Krallık (EDI)

Edinburgh Havalimanı

22:45

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

4s 15d

 

 

OTELLERİMİZ:

ŞEHİR

OTEL

Edinburgh

Apex City Center Hotel

https://www.apexhotels.co.uk/apex-city-of-edinburgh-hotel

Pitlochry

Atholl Palace Hotel

https://www.athollpalace.com/ 

 

 

GEZİ FİYATIMIZ:

UÇAK BİLETİ HARİÇ

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODA FİYAT FARKI

Banka Havalesi veya Kredi Kartı

2.490 EURO

550 EURO

 

 

Fiyatımıza Dâhil Olan Hizmetler:

 • Programda belirtilen vb. otellerde, 4 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • 2 akşam yemeği
 • Gezi boyunca gerçekleştirilecek tüm transferler ve araç hizmetleri,
 • Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
 • Profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası

 

Fiyatımıza Dâhil Olmayan Hizmetler:

 • Türk Hava Yolları ile Dış Hat Uçak biletleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Vize ücreti

 

 

İptal koşulları:

Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
T.C. Kimlik Numarası
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adres: Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############