ELİF ÇAMLIKAYA İLE ALTIN ÜÇGEN HİNDİSTAN VE KUTSAL VARANASİ

  • Tarih: 17.01.2018 - 25.01.2018
  • Fiyat: 4420,00 EUR
ELİF ÇAMLIKAYA İLE ALTIN ÜÇGEN HİNDİSTAN VE KUTSAL VARANASİ

Gezi Programı:

1.Gün: İstanbul – Delhi / 17 Ocak 2018 Çarşamba

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 18:30’da Atatürk Havalimanında buluşmanın ardından TK716 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 20:55’te Delhi’ye hareket ediyoruz. Planlanan iniş saati 05:15; yaklaşık uçuş süresi 6 saat 20 dakikadır.

 

2.Gün: Delhi - Jaipur/ 18 Ocak 2018 Perşembe

Sabah 05.15’te varış ve ülkeye girişin ardından iç hatlar salonuna geçiyor ve 9W 2247 sefer sayılı uçuş ile saat 08:30’da Jaipur uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Planlanan iniş saatimiz 09:35’tir. Sabah kahvaltısı serbest alınacaktır ve alanda kafeler bulunmaktadır. 

Jaipur’a varışımız sonrasında bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Otele varışımız sonrasında öğlene kadar dinleniyoruz. 

Pembe şehir olarak bilinen Jaipur şehir turumuza başlıyoruz. Pembe renk geleneksel “hoş geldin” anlamında kullanılır; 1876 yılında Prens Albert'in ziyareti onuruna şehir pembe renge bürünmüştür ve halen şehirde hoş geldin kutlamaları için bu renk kullanılmaktadır. Hindistan kültüründe inanç çok önemli bir yer tutar. Bu nedenle inanç sistemleri mimari üzerinde de etkili olmuştur. Jaipur’daki en güzel tapınaklardan biri olan Laxmi Narayan Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz ve tapınak ziyaretimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Oberoi Rajvilas Hotel’dedir.

https://www.oberoihotels.com/hotels-in-jaipur-rajvilas-resort/   

 

3.Gün: Jaipur/ 19 Ocak 2018 Cuma

Sabah kahvaltısının ardından Amber Kalesi gezisi için hareket ediyoruz. Amber Kalesi ve etrafındaki tarihi yerleşim bölgesi, Jaipur şehrinin 11 km dışındadır. 1728 yılına kadar Maharaja, ailesi ve şehir halkı bu bölgede yaşardı. Tur sırasında kaleye fillerle çıkılacaktır (fillerin müsait olmaması durumunda jeep kullanılacaktır). Sheesh Mahal, Jai Mahal gibi birçok güzel mekân görülecek yerler arasındadır. Kale gezimiz sonrasında öğle yemeği için çok özel bir yerde mola veriyoruz.

Harika mekan ve yemeğin ardından Jaipur keşfimize devam ediyoruz. Jaipur, yarı değerli renkli taşların kesildiği ve mücevhere dönüştüğü bölgedir. Ayrıca ahşap, minyatür, ipek halı, tahta baskı kök boyalı el dokuma kumaşlarıyla ünlüdür. Öğleden sonra bu ürünleri keşfetmek için vaktimiz olacak. Gökyüzü gözlemlerinin yapıldığı Jantar Mantar Gözlemevi ve Hawa Mahal seyir köşkü de gezi ve fotoğraf noktalarımız arasındadır. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği için belirlenen saate buluşuyoruz. Yemeğimizi Hintli bir ailenin evinde bize özel hazılanmış yöresel lezzetler ile alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yemeğin yapımına yardım edebilir dileyenler de aile ile sohbet edebilir konaklama Oberoi Rajvilas Hotel’dedir.https://www.oberoihotels.com/hotels-in-jaipur-rajvilas-resort/

 

4.Gün: Jaipur  - Agra / 20 Ocak 2018 Cumartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrasında, bizleri bekleyen aracımızda Agra’ya hareket etmek üzere yerlerimizi alıyoruz. Yaklaşık beş saat sürecek yolculuğumuz esnasında yolumuzun üzerinde bulunan Fatehpur Sikri Şehri’ni ziyaret ediyoruz. Şehir 16. yy'da kısa bir dönem için Babür Devleti' e başkentlik yapmıştır. Agra’ya 40 km. uzaklıktadır. Muhteşem bir mimariye sahip bu şehir su sıkıntısından dolayı terk edilmek zorunda kalınmış ancak yaşam devam etmese de şehir olduğu gibi korunmuştur ziyaretimiz sonrasında Agra’ya ulaşacağız. Öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından Agra keşfimize başlıyoruz ve Agra Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Kalesi’nin farklı bölümlerinde Babür Devleti sultanlarının yaşam  ve çalışma alanlarını, saray bahçelerini göreceğiz. Oğlu Sultan Alemgir tarafından tahttan indirilen Şah Cihan‘ın ömrünün son günlerini kaledeki odasından Tac Mahal’i izleyerek geçirdiği bilinmektedir. Kale gezimiz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından Agra'lı geleneksel kuyum ustası Kohinoor'da, ünlü el işleme sanatçısı Şemseddin'in dünyaca ünlü eserlerinin bulunduğu müzeyi ve mücevher bölümünü görebiliriz. 

Akşam yemeği ve konaklamamız Oberoi Amarvilas Hotel’de olacaktır. https://www.oberoihotels.com/hotels-in-agra-amarvilas-resort/

 

5.Gün: Agra - Delhi 21 Ocak 2018 Pazar

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Agra’nın sembol anıtı Tac Mahal'e doğru yola çıkıyoruz. Babür Devleti Sultanı Şah Cihan’ın, 40 yaşında on dördüncü çocuğunu dünyaya getirirken hayatını kaybeden çok sevdiği eşi Ercüment Banu Begüm’ün (Mümtaz) hatırasına inşa edilmiştir. Tac Mahal Hindistan’da İslam sanatının mükemmel bir mücevheri olarak kabul edilmektedir. Gezimizin ardından öğle yemeği için sizlere özel bir mekanda mola veriyoruz.

Yemek sonrasında Yamuna otoyolu üzerinden Delhi’ye ulaşmak için aracımıza geçiyoruz. Yaklaşık dört saat sürecek yolculuğumuzun ardından Delhi’deki otelimize ulaşıyoruz

Akşam yemeği ve konaklamamız The Oberoi Gurgaon Hotel’de olacaktır.

https://www.oberoihotels.com/hotels-in-gurgaon/   

 

6. Gün Delhi - Varanasi 22 Ocak 2018 Pazartesi

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından özel aracımız ile Delhi Havalimanına transferimizi gerçekleştirdikten sonra 9W 2423 sefer sayılı uçuş ile saat 10:50’de Varanasi’ye uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Planlanan iniş saatimiz 12:10’dur. Varanasi, Hindistan’ın en eski ve yedi kutsal şehrinden biri olarak kabul edilmektedir. Varanasi'de bizi karşılayan özel aracımız ile ilk olarak muhteşem ipek kumaşların bulunduğu, "bulunmaz Hint kumaşı" deyimine ilham vermiş Banaras ipek atölyesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Akşam üzeri, Ganj Nehri kıyısında gerçekleşen Aarti Töreni’ne katılıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Brijrama Palace Hotel’de olacaktır. http://www.brijrama.com/

 

7. Gün Varanasi-Delhi 23 Ocak 2018 Salı

Sabah çok erken, güneş doğmadan otelimizden ayrılarak Ganj nehrinde tekne turuna çıkıyoruz. Varanasi, Hindu Tanrısı Shiva’nın şehridir ve bu şehirde ölmek bir Hindu için onur ve kurtuluş vaadidir. Tur sırasında nehirde yıkanan, çamaşırlarını yıkayan ve ölülerini yakan insanları görme olanağı bulabilirsiniz. Ganga’da (Ganj) sabah ibadetini yaptıktan sonra yola koyulanlar, okula giden çocuklar, yeni bir güne başlayan Varanasi halkıyla birlikte biz de yeni güne merhaba diyoruz.

Ganj gezimiz sonrasında sizlere özel yoga etkinliğini gerçekleştiriyoruz.

Yoga dersimiz sonrasında otelde kahvaltımızı alıyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından çıkış işlemlerimizi ve Delhi’ye dönmek için havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. 9W 2424 sefer sayılı uçuşumuz ile 15:25’te Delhi’ye uçuyoruz.

Uçuşumuzun ardında otelimize ulaşıyoruz.

Konaklamamız The Imperial Hotel’de olacaktır.

http://www.theimperialindia.com/

 

8. Gün Delhi 24 Ocak 2018 Çarşamba

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Delhi keşfimize başlıyoruz. Şah Cihan tarafından yaptırılmış olan Kızıl Kale (dışarıdan), Hindistan’ın en büyük  camisi Jama Masjid, Mahatma Gandhi'nin ölümünden sonra bedeninin yakıldığı Raj Ghat, Hindistan Kapısı Anıtı, Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento Binaları gezilerimizin ardından öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek sonrasında Delhi'nin sembol anıtı Kutub Minar’ı geziyoruz. Günün geri kalanında Ritu Kumar, Manish Malhotra, Satya Paul, Anokhi, Fabindia vb. designer veya günlük şık ünlü markalardan alışveriş yapabileceğimiz yerlerde olacağız.  

Konaklamamız The Imperial Hotel’de olacaktır.

http://www.theimperialindia.com/

 

9. Gün Delhi - İstanbul 25 Ocak 2018 Perşembe

"Hindistan'da Altın Üçgen ve Kutsal Varanasi" turumuzu sonlandırmak üzere otelden ayrılıyoruz. Havaalanına transferimiz  sonrasında pasaport ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Hindistan’a veda ediyoruz.

İstanbul’a hareket TK717 sefer sayılı uçuş ile saat 06:55’tedir.

Planlanan iniş saatimiz 11:25 ve uçuş süresi 6 saat 30 dakikadır.

 

 

 

Çarşamba 17 Ocak 2018

20:55 İstanbul (IST)-

05:15 Delhi (DEL)-PER 18 OCA

 TK716

Perşembe 25 Ocak 2018

06:55 Delhi (DEL)-

11:25 İstanbul (IST)-

 TK717

 

FİYATLARA DÂHİL OLAN HİZMETLER:
•  Belirtilen lüks otellerde H&B konaklama
•  Tüm geziler ve şehir turları
  •  Size özel lüks Volvo araç ile transfer
•  Kutsal Şehir Varanasi’de Yoga dersi
•  Delhi – Jaipur, Delhi – Varanasi, Varanasi – Delhi iç hat uçuşları
  •  Program dahilinde bulunan tüm giriş ücretler
•   Akşam yemekleri
•   Dr. Elif Çamlıkaya rehberliği ve Danışmanlığı
  •   Yerel rehberlik hizmeti
•  Vergiler
•  Geleneksel Hindistan karşılaması
•  Seyahat sigortası

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :
•  İstanbul Delhi - Delhi İstanbul Uçuşu
•   Tüm öğle yemekleri
•   2 Akşam yemeği
•  Ziyaret edilen yerlerde kamera çekim ücretleri
•  Tüm kişisel harcamalar
•  Yurtdışı çıkış harcı
•  Vize Ücretleri
 

İptal koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.