ELİF ÇAMLIKAYA İLE MAHARACALARIN DİYARI RAJASTHAN

 • Tarih: 14.02.2019
 • Fiyat: 3190 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 1480 EUR
ELİF ÇAMLIKAYA İLE MAHARACALARIN DİYARI RAJASTHAN

Gezi Programı:

 1. Gün 14 Şubat 2019 İstanbul – Delhi 

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havalimanı’nda saat 18:30 da buluşmamızın ardından valiz ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. İşlemler sonrası TK716 sefer sayılı uçuş ile saat 20:55’te Delhi’ye hareket ediyoruz. Gece uçakta geçirilecektir. Planlanan iniş saatimiz 05:15’tir.

 1. Gün 15 Şubat 2019 Delhi – Mandawa

Uçağımız sabah saat 05:15’te Delhi’ye varmış olacaktır. İnişimiz sonrası otobüsümüze biniyor ve kahvaltı yapmak üzere yola çıkıyoruz. Beş yıldızlı bir otelde kahvaltıdan sonra, Rajasthan yolculuğumuz başlıyor. Mandawa’ya ulaşmak için yaklaşık olarak 6 saat sürecek yolculuk sırasında Dr. Elif Çamlıkaya’dan bölgenin ve Hindistan’ın tarihini dinliyoruz.

Varışımız ile birlikte otele giriş işlemlerimizi yapıyoruz ve dinleniyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Castle Mandawa’dadır.  http://mandawahotels.com/   

 1. Gün 16 Şubat 2019 Mandawa - Bikaner

Kahvaltımızı otelimizde alıyoruz. Kahvaltı sonrası çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Ardından Mandawa’yı keşfetmeye başlıyoruz. Mandawa 1755 yılında Thakur Nawal tarafından kurulmuştur. Şehir konakları ve konakların duvarlarını süsleyen resimleriyle ünlüdür. Bu evlerin en güzel örneklerini gördükten sonra Bikener’e ulaşmak için yola çıkıyoruz.

Varışımız sonrasında ‘’Deve Şehri ‘’ olarakta anılan Bikener’de Asya’nın en büyük deve çiftliğini ziyaret ediyoruz. Devletin yaptırmış olduğu bu çiftlikte develeri besleyeceğiz.

Ziyaretimizden sonra otelimize ulaşıyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Laxmi Niwas Palace’dir. http://www.laxminiwaspalace.com/     

 1. Gün 17 Şubat 2019 Bikaner - Jaisalmer

Kahvaltımızı otelimizde alıyoruz. Çıkışımız sonrası Bikaner şehrini keşfe başlıyoruz.

İlk ziyaret yerimiz Karni Mata Tapınağı diğer adıyla Fareli Tapınak. Halk burada bulunan farelerin yeniden dünyaya gelen insanlar olduğuna inanmaktadır. Şehir gezimize Raja Rai Singh tarahından 16. Yy da inşaa ettirilen  Junagarh Kalesi ile başlıyoruz. Kale yapıldıktan sonra devam eden üç yüzyılda içerisine yapılar eklenmiştir. Kale içerisinde 37 adet köşk bulunmaktadır. Bu köşklerin farklı balkon tasarımlarını görüyoruz. Kale içinde bulunan Chandra Mahal (Ay Sarayı) ayna işlemeleri ile, Phool Mahal (Çiçek Sarayı) farklı dekoratif mermer çalışmaları ile ünlüdür. Düğünlerin ve doğumların kutlandığı tapınak, Har Mandir’dir. Şehir gezimizin sonunda Jaisalmer’e ulaşmak için Bikaner’den ayrılıyoruz.

Jaiselmer’de konaklama ve akşam yemeğimiz Suryagarh Hotel’dedir. http://www.suryagarh.com/  

 1. Gün 18 Şubat 2019 Jaisalmer

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından çok özel bir festivale katılacağız. Her sene Şubat ayında düzenlenen Jaisalmer Çöl Festivali’nde Hint Dansları, deve yarışları, kültüler etkinlikler ön plana çıkmaktadır. Festivalde düzenlenen etkinlikleri deneyimledikten sonra kendimizi Thar Çölü’nün orta yerinde develerin sırtında buluyoruz. Büyüleyici güzellikteki kum tepelerinin arasında geziyoruz. Develer ile yapacağımız yolculuk sonrasında otele geri dönüyoruz.

Jaiselmer’de konaklama ve akşam yemeğimiz Suryagarh Hotel’dedir. http://www.suryagarh.com/

 1. Gün 19 Şubat 2019 Jaisalmer - Jodhpur

Kahvaltımızı otelimizde alıyoruz. Ardından şehir gezimiz için otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız 12. yüzyıla ait olan Jaisalmer Kalesi. Bir önceki şehrin aksine bu şehir kale içine, sarı kumtaşından 12-15. yy arasında kurulmuştur. Jaisalmer Kalesi dünyanın büyük kaleleri arasında ön sıralarda yer almaktadır. Kale içerisinde bulunan Dilwara tarzında yapılmış Jain sanatı ön plandadır.  Kalenin meşhur oyma cephelerinden Patwon ki ve Salim Sigh ki cephelerini geziyoruz. Maharajalar’a ev sahipliği yapmış olan bu muazam yapıları gezdikten sonra Jaisalmer’den ayrılıyoruz ve Jodhpur’a hareket ediyoruz. Jodhpur yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecektir.

Konaklama ve akşam yemeğimiz ITC Welcom Hotel’dedir. http://www.itchotels.in/hotels/welcomhoteljodhpur.aspx     

 1. Gün 20 Şubat 2019 Jodhpur

Kahvaltımızı otelde yapıyoruz.  Şehir gezimiz için otelden özel aracımız ile ayrılıyoruz. Bir zamanlar Marwar Maharajalığının başkenti olan Jodhpur gezimize başlıyoruz.

Şehir tepenin üzerine yapılmış Mehrangarh Kalesi etrafına yayılmıştır. Şehir gezimiz esnasında kale gezimizi gerçekleştiriyoruz. Kale bünyesinde, harika saraylar ve bir müze barındırmaktadır. Müzede silahlar, kraliyet ailesinin eşyaları, kraliyet çadırı, bebek beşikleri sergilenmektedir. Jodhpur, mavi şehir olarak bilinir. Neden mavi şehir sorusunun cevabını, mavi boyalı evlerden kaleye doğru yürürken bulacaksınız! 

Şehir gezimiz sonrası otelimize geri dönüyoruz.

Konaklama ve akşam yemeğimiz ITC Welcom Hotel’dedir. http://www.itchotels.in/hotels/welcomhoteljodhpur.aspx     

 

8.Gün 21 Şubat 2019 Jodhpur - Udaipur

Otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrasında Udaipur’a hareket etmek için çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Yolculuk rotamızda bulunan Ranakpur Jain Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Bu tapınak Hindistan'ın en ünlü ve güzel Jain dini ibadethanesidir ve beyaz mermerden yapılmıştır. Daha sonra öğle yemeğimizi Ranakpur’da Mana Resort’ta alıyoruz. Yemek sonrasında Udaipur’a hareket ediyoruz.

Şehir, çöl olan komşularının aksine gölleri ile bilinmektedir. En bilinen gölü Pichola’dır. Şehir Sarayı bu göle bakan küçük bir tepe üzerine kurulmuştur. Bu sarayın bir kısmı hala Udaipur Maharanası ve ailesi tarafından kullanılmaktadır.

 Akşam yemeği ve konaklama Hindistan’ın en ünlü ve değerli otellerinden, Udaipur Maharacasının yazlık sarayına kurulmuş ve gölde bir adada yer alan Taj Lake  Palace otelimizde olacaktır. Taj Lake Palace sadece konaklama yapan misafirlere açıktır. Dışarıdan gelen çay ve yemek misafirlerine dahi kapalıdır.  https://taj.tajhotels.com/en-in/taj-lake-palace-udaipur/     

 1. Gün 22 Şubat 2019 Udaipur

Muhteşem manzara eşliğinde kahvaltımızı otelimizde alıyoruz.

İlk ziyaret noktamız şehir sarayı olacaktır. Göl manzarasına sahip bu sarayı gezdikten sonra Jagdish Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz.

Akşam üzeri, gündüz çevresini gezdiğimiz Pichola Gölü’nü tekne ile dolaşıyoruz. Bu göl Rajasthan Bölgesi’nin en güzel ve en canlı gölüdür; şehrin kalbi olarak adlandırılmaktadır.

Akşam yemeği ve konaklama Taj Lake  Palace otelimizde olacaktır. https://taj.tajhotels.com/en-in/taj-lake-palace-udaipur/     

 1. Gün 23 Şubat 2019 Udaipur -Delhi

Geç uyanışın ardından kahvaltımızı dünyanın en iyi otellerinden biri olan Taj Lake Palace’de alıyoruz ve dinlenme sonrasında otelden Delhi ulaşmak üzere ayrılıyoruz.

9W838 sefer sayılı uçuş ile saat 13:50’de olacaktır. Planlanan iniş saatimiz 15:20’dir.

Konaklama ve akşam yemeğimiz Taj Mahal Otel’de olacaktır. https://taj.tajhotels.com/en-in/the-taj-mahal-hotel-new-delhi/

 1. Gün 24 Şubat 2019 Delhi – İstanbul

Otelden erken ayrılıyoruz. Delhi Havalimanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz. İşlemler sonrası THY, TK 717 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:55’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız 10:25’tir.


Şehir

Oteller (5*) 

Web Sitesi

Udaipur

Taj Lake Palace  

https://taj.tajhotels.com/en-in/taj-lake-palace-udaipur/   

Jodhpur

ITC Welcom  

http://www.itchotels.in/hotels/welcomhoteljodhpur.aspx   

Jaisalmer

Suryagarh

  http://www.suryagarh.com/

Bikaner 

Laxmi Niwas Palace 

http://www.laxminiwaspalace.com/    

Mandawa

Castle Mandawa 

http://mandawahotels.com/

Delhi

The Taj Mahal 

https://taj.tajhotels.com/en-in/the-taj-mahal-hotel-new-delhi/

Oteller:

 TK716

Türk Hava Yolları

Boeing 777-300ER  Geniş gövde

20:55

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

05:15

15 Şubat Cuma

Delhi, Hindistan (DEL)

Indra Gandhi Uluslararası Havalimanı

5s 50d

 TK717

Türk Hava Yolları

Boeing 777-300ER  Geniş gövde

06:55

Delhi, Hindistan (DEL)

Indra Gandhi Uluslararası Havalimanı

11:25

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

7s

 

 

FİYATLARA DÂHİL OLAN HİZMETLER:

*5 yıldızlı bölgenin en iyi otellerde konaklama

*Belirtilen tüm iç hat uçuşları

*Tüm transferler ve şehir turları

*Program dahilinde bulunan tüm giriş ücretler

* Çöl Festivali

*Thar Çölü’nde develerle gezi

*Elif Çamlıkaya ile söyleşiler

 * Tüm akşam yemekleri

*Vergiler

*Geleneksel Hindistan karşılaması

*Seyahat sigortası

* Bahşişler

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

*İstanbul Delhi - Delhi İstanbul Uçuşu

* Tüm öğle yemekleri

*Ziyaret edilen yerlerde kamera çekim ücretleri

*Tüm kişisel harcamalar

*Yurtdışı çıkış harcı

*Vize Ücretleri

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
T.C. Kimlik Numarası
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: Asamanya Turzim Eğitim ve Organziasyon Ltd Şti
Adres: Esentepe mah Dumankaya Vizyon A 2 Blok D: 11 ,Kartal, İstanbul
Telefon : 0 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : DUMANKAYA VİZYON A 2 BLOK D.11 KARTAL
Telefon : 0216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############