EŞSİZ MANZARALARIN TARİH İLE BULUŞTUĞU; İSKANDİNAVYA & FİYORDLAR

 • Tarih: 13.07.2019 - 21.07.2019
 • Fiyat: 2.670,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 3.420,00 EUR
 • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
EŞSİZ MANZARALARIN TARİH İLE BULUŞTUĞU; İSKANDİNAVYA & FİYORDLAR

Gezi Programı:

 1. Gün ISTANBUL – STOCKHOLM / 13 Temmuz 2019, Cumartesi                    

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde 04.30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın TK 1793 sayılı uçuşu ile 07.35’de Stockholm’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğun ardından saat 09.55’de Stockholm’e varışımızda ‘’Kuzeyin Venediği’’ olarak bilinen şehri gezmeye başlıyoruz.

13. yüzyıldan kalma şehir, 14 ada üzerine kurulu olup, 57 köprü ile birbirine bağlanır. Şehrin “Beauty on Water” takma adını kazanması şaşırtıcı değildir. Güzelliği ile ünlü Stockholm, aynı zamanda Baltık ülkelerinin yanı sıra, İskandinav başkentlerine de kolay erişime sahip olması nedeniyle Baltık bölgesinin merkezi olarak bilinir. Gezimiz sırasında eski şehrin dar ve Arnavut kaldırımlı sokaklarında dolaşırken 750 yıl geriye gidecek, yerli halkının "Gamla Stan" dediği ortaçağ atmosferini hissedeceğiz. Fjallgatan Tepesi, ortaçağlardan kalma Gamla Stan, Djurgarden parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası ve Kunqsrad Parkı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Öğle yemeğini gezimiz sırasında yerel bir restoranda alacağız. Gezinin ardından otele transferimiz yapılıyor. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda.

Konaklamamız Clarion Hotel Amarant en 4* Hotel’de.

 

 1. Gün STOCKHOLM / 14 Temmuz 2019, Pazar           

Kahvaltı sonrası Stockholm’ün meşhur adacıklarından birisi olan Djurgarden’da kurulmuş dünyanın ilk açık hava müzesi Skansen Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Ardından sadece İsveç’in değil aynı zamanda bütün İskandinavya’nın en meşhur ve en çok ziyaret edilen müzesi Vasa Gemi Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Müzeyi yılda yaklaşık 1 milyon kişi ziyaret eder. Vasa Müzesi’nin bu denli rağbet görmesinin nedeni ise içindeki muhteşem Vasa Gemi’sinin inanılmaz derecedeki ilginç hikâyesi ve 17. Yüzyılın ayakta duran tek gemisi olmasıdır. Gezinin ardından, günün kalan saatleri şehri yaşamak üzere serbest.

Konaklamamız Clarion Hotel Amaranten 4* Hotel’de.

 

 1. Gün STOCKHOLM – BERGEN / 15 Temmuz 2019, Pazartesi

Kahvaltının ardından havalimanına transferimiz yapılıyor. Finn Air’in AY681 sayılı seferi ile yerel saat 09.30’te Stockholm’den Bergen’e uçuyoruz. Fiyortların başkenti olan Bergen 1070 yılında kurulmuş ve 1830'a kadar Norveç'in en büyük şehri ve bir ticaret ve nakliye merkezi olmuş. 10.50’te Bergen’e varışımıza istinaden limana bakan pitoresk binaları arasında keyifli bir yürüyüşle gezimize başlıyoruz. Balık Pazarı Meydanı, St. Mary’s Klisesi ve Bergen Brygge Fyord Evleri göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Gezi bitiminde otele yerleşiyoruz.

Konaklamamız Scandic Ornen 4* Hotel’de.

 

 1. Gün BERGEN – FLAM - GEILO / 16 Temmuz 2019, Salı

Kahvaltının ardından muhteşem manzaralar eşliğinde Flam’a yapacağımız yolculuk için yola çıkıyoruz. Dünyanın en ünlü Fiyordlarından birisi olan Gudvangen üzerinden Flam’a varışımızın ardından, ünlü Mydral treni ile kısa bir gezi yapacağız. Gezi sonrası Geilo’daki otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

Konaklamamız Highland Lodge Hotel 4* Hotel’de.

 

 1. Gün GEILO – OSLO (334 km) / 17 Temmuz 2019, Çarşamba

Kahvaltının ardından Oslo’ya yapacağımız yolculuk için özel otobüsümüzle hareket ediyoruz.  Norveç'in başkenti Oslo, yaşam standardının oldukça yüksek olduğu, bol oksijene sahip ülkenin en büyük şehridir. Oslo aynı zamanda şehrin bulunduğu eyaletin adıdır. Kopenhag, ve Stockholm'nin ardından İskandinavya'nın dördüncü büyük şehridir. Bir liman kenti olan Oslo adını 1925’te almış ve ülkenin kültürel ve finans merkezi haline gelerek gelişimini devam ettirmiştir.  Şehre varışımızın ardından yapacağımız şehir turu ile Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı Belediye Sarayı, Folk Müzesi ve Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi ve Vigeland Parkı’nı panoramik olarak göreceğiz.

Konaklamamız Radisson Blu Scandinavia Hotel, Oslo 4* Hotel’de.

 

 1. Gün OSLO – DFDS CRUISE / 18 Temmuz 2019, Perşembe

Kahvaltının ardından limana transferimiz yapılıyor. Burada, Kopenhag’a gideceğimiz DFDS gemisine biniyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz gemimizde. 

 

 1. Gün KOPENHAG /19 Temmuz 2019, Cuma

Kahvaltının ardından gemiden ayrılıyoruz. Kopenhag, İskandinav ülkesi Danimarka’nın başkenti ve en kalabalık şehridir. Danimarkalılar her araştırmada dünyanın en mutlu halkı olarak gösterilir. Refah düzeylerinin çok yüksek olmasından dolayı göçmen talebi yoğundur. Bizi bekleyen özel otobüsümüzle şehri gezmeye başlıyoruz. Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı, Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, Ortaçağ Borsa Binası, Belediye Binası Meydanı göreceğimiz yerler arasında yeralıyor. Gezinin bitiminde otelimize transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız Scandic Kødbyen* 4* Hotel’de.

 

 1. Gün KOPENHAG / 20 Temmuz 2019, Cumartesi

Kahvaltının ardından şehri gezmeye devam ediyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından günün kalan saatleri şahsi aktiviteleriniz için serbest. Akşam otelde buluşarak yemeğimizi alacağımız restorana transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız Scandic Kødbyen* 4* Hotel’de.

 

 1. Gün KOPENHAG – İSTANBUL / 21 Temmuz 2019, Pazar

Kahvaltının ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, havalimanına transferimiz yapılıyor. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın TK1782 sefer sayılı uçağı ile 14.55’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19.05’de İstanbul Havalimanına hoş geldiniz.

 

 

 

UÇUŞ BİLGİLERİ

Istanbul – Stockholm, 13 Temmuz 2019, Cumartesi

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK1793

Turkish Airlines

Airbus A330-203 Geniş gövde

Economy Promosyon (L)

07:30

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

09:55

Stockholm, İsveç (ARN)

Stockholm Arlanda Havalimanı

3s 25d

 Kopenhag - Istanbul, 21 Temmuz 2019, Pazar

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK1782

Turkish Airlines

Boeing 737-900 Dar gövde

Economy Promosyon (T)

14:55

Kopenhag, Danimarka (CPH)

Kopenhag Kastrup Havalimanı

19:05

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

3s 10d

 

 

OTEL BİLGİLERİ:

STOCKHOLM

Clarion Hotel Amaranten 4* Hotel vb.

https://www.nordicchoicehotels.se/hotell/sverige/stockholm/clarion-hotel-amaranten/

BERGEN

Scandic Ornen 4* Hotel vb.

https://www.scandichotels.no/hotell/norge/bergen/scandic-ornen

GEILO

Highland Lodge Hotel 4* Hotel vb.

https://highland.no/en/

OSLO

Radisson Blu Scandinavia Hotel, Oslo 4* vb.

https://www.radissonblu.com/en/scandinaviahotel-oslo?facilitatorId=CSOSEO&csref=org_gmb_sk_en_sn_ho_OSLZA

KOPENHAG

Scandic Kødbyen* 4* Hotel vb.

https://www.scandichotels.com/kodbyen

 

GEZİ ÜCRETİMİZ:

İki Kişilik Odada Kişi Başı Ücret

2.670 EURO

Tek Kişilik Odada Konaklama Farkı

750 EURO

 

GEZİ FİYATINA DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen ya da benzeri otellerde kahvaltı dâhil konaklama,
 • Programda belirtilen öğle yemekleri
 • Programda belirtilen akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Programda belirtilen gemi, tren, otobüs ve uçak ile yapılacak tüm transferler,
 • Müze, ören yeri giriş ücretleri
 • Murat Kurumlu rehberliği ve danışmanlığı
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası 

 

 

GEZİ FİYATINA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İstanbul – Stockholm / Oslo - İstanbul dış hat uçak biletleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Yurtdışı çıkış harç pulu (kişi başı 15 TL)