EŞSİZ MANZARALARIN TARİH İLE BULUŞTUĞU; İSKANDİNAVYA & FİYORDLAR

 • Tarih: 13.07.2019 - 21.07.2019
 • Fiyat: 2.670,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 3.420,00 EUR
 • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
EŞSİZ MANZARALARIN TARİH İLE BULUŞTUĞU; İSKANDİNAVYA & FİYORDLAR

Gezi Programı:

 1. Gün ISTANBUL – STOCKHOLM / 13 Temmuz 2019, Cumartesi                    

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde 04.30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın TK 1793 sayılı uçuşu ile 07.35’de Stockholm’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğun ardından saat 09.55’de Stockholm’e varışımızda ‘’Kuzeyin Venediği’’ olarak bilinen şehri gezmeye başlıyoruz.

13. yüzyıldan kalma şehir, 14 ada üzerine kurulu olup, 57 köprü ile birbirine bağlanır. Şehrin “Beauty on Water” takma adını kazanması şaşırtıcı değildir. Güzelliği ile ünlü Stockholm, aynı zamanda Baltık ülkelerinin yanı sıra, İskandinav başkentlerine de kolay erişime sahip olması nedeniyle Baltık bölgesinin merkezi olarak bilinir. Gezimiz sırasında eski şehrin dar ve Arnavut kaldırımlı sokaklarında dolaşırken 750 yıl geriye gidecek, yerli halkının "Gamla Stan" dediği ortaçağ atmosferini hissedeceğiz. Fjallgatan Tepesi, ortaçağlardan kalma Gamla Stan, Djurgarden parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası ve Kunqsrad Parkı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Öğle yemeğini gezimiz sırasında yerel bir restoranda alacağız. Gezinin ardından otele transferimiz yapılıyor. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda.

Konaklamamız Clarion Hotel Amarant en 4* Hotel’de.

 

 1. Gün STOCKHOLM / 14 Temmuz 2019, Pazar           

Kahvaltı sonrası Stockholm’ün meşhur adacıklarından birisi olan Djurgarden’da kurulmuş dünyanın ilk açık hava müzesi Skansen Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Ardından sadece İsveç’in değil aynı zamanda bütün İskandinavya’nın en meşhur ve en çok ziyaret edilen müzesi Vasa Gemi Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Müzeyi yılda yaklaşık 1 milyon kişi ziyaret eder. Vasa Müzesi’nin bu denli rağbet görmesinin nedeni ise içindeki muhteşem Vasa Gemi’sinin inanılmaz derecedeki ilginç hikâyesi ve 17. Yüzyılın ayakta duran tek gemisi olmasıdır. Gezinin ardından, günün kalan saatleri şehri yaşamak üzere serbest.

Konaklamamız Clarion Hotel Amaranten 4* Hotel’de.

 

 1. Gün STOCKHOLM – BERGEN / 15 Temmuz 2019, Pazartesi

Kahvaltının ardından havalimanına transferimiz yapılıyor. Finn Air’in AY681 sayılı seferi ile yerel saat 09.30’te Stockholm’den Bergen’e uçuyoruz. Fiyortların başkenti olan Bergen 1070 yılında kurulmuş ve 1830'a kadar Norveç'in en büyük şehri ve bir ticaret ve nakliye merkezi olmuş. 10.50’te Bergen’e varışımıza istinaden limana bakan pitoresk binaları arasında keyifli bir yürüyüşle gezimize başlıyoruz. Balık Pazarı Meydanı, St. Mary’s Klisesi ve Bergen Brygge Fyord Evleri göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Gezi bitiminde otele yerleşiyoruz.

Konaklamamız Scandic Ornen 4* Hotel’de.

 

 1. Gün BERGEN – FLAM - GEILO / 16 Temmuz 2019, Salı

Kahvaltının ardından muhteşem manzaralar eşliğinde Flam’a yapacağımız yolculuk için yola çıkıyoruz. Dünyanın en ünlü Fiyordlarından birisi olan Gudvangen üzerinden Flam’a varışımızın ardından, ünlü Mydral treni ile kısa bir gezi yapacağız. Gezi sonrası Geilo’daki otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

Konaklamamız Highland Lodge Hotel 4* Hotel’de.

 

 1. Gün GEILO – OSLO (334 km) / 17 Temmuz 2019, Çarşamba

Kahvaltının ardından Oslo’ya yapacağımız yolculuk için özel otobüsümüzle hareket ediyoruz.  Norveç'in başkenti Oslo, yaşam standardının oldukça yüksek olduğu, bol oksijene sahip ülkenin en büyük şehridir. Oslo aynı zamanda şehrin bulunduğu eyaletin adıdır. Kopenhag, ve Stockholm'nin ardından İskandinavya'nın dördüncü büyük şehridir. Bir liman kenti olan Oslo adını 1925’te almış ve ülkenin kültürel ve finans merkezi haline gelerek gelişimini devam ettirmiştir.  Şehre varışımızın ardından yapacağımız şehir turu ile Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı Belediye Sarayı, Folk Müzesi ve Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi ve Vigeland Parkı’nı panoramik olarak göreceğiz.

Konaklamamız Radisson Blu Scandinavia Hotel, Oslo 4* Hotel’de.

 

 1. Gün OSLO – DFDS CRUISE / 18 Temmuz 2019, Perşembe

Kahvaltının ardından limana transferimiz yapılıyor. Burada, Kopenhag’a gideceğimiz DFDS gemisine biniyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz gemimizde. 

 

 1. Gün KOPENHAG /19 Temmuz 2019, Cuma

Kahvaltının ardından gemiden ayrılıyoruz. Kopenhag, İskandinav ülkesi Danimarka’nın başkenti ve en kalabalık şehridir. Danimarkalılar her araştırmada dünyanın en mutlu halkı olarak gösterilir. Refah düzeylerinin çok yüksek olmasından dolayı göçmen talebi yoğundur. Bizi bekleyen özel otobüsümüzle şehri gezmeye başlıyoruz. Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı, Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, Ortaçağ Borsa Binası, Belediye Binası Meydanı göreceğimiz yerler arasında yeralıyor. Gezinin bitiminde otelimize transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız Scandic Kødbyen* 4* Hotel’de.

 

 1. Gün KOPENHAG / 20 Temmuz 2019, Cumartesi

Kahvaltının ardından şehri gezmeye devam ediyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından günün kalan saatleri şahsi aktiviteleriniz için serbest. Akşam otelde buluşarak yemeğimizi alacağımız restorana transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız Scandic Kødbyen* 4* Hotel’de.

 

 1. Gün KOPENHAG – İSTANBUL / 21 Temmuz 2019, Pazar

Kahvaltının ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, havalimanına transferimiz yapılıyor. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın TK1782 sefer sayılı uçağı ile 14.55’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19.05’de İstanbul Havalimanına hoş geldiniz.

 

 

 

UÇUŞ BİLGİLERİ

Istanbul – Stockholm, 13 Temmuz 2019, Cumartesi

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK1793

Turkish Airlines

Airbus A330-203 Geniş gövde

Economy Promosyon (L)

07:30

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

09:55

Stockholm, İsveç (ARN)

Stockholm Arlanda Havalimanı

3s 25d

 Kopenhag - Istanbul, 21 Temmuz 2019, Pazar

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK1782

Turkish Airlines

Boeing 737-900 Dar gövde

Economy Promosyon (T)

14:55

Kopenhag, Danimarka (CPH)

Kopenhag Kastrup Havalimanı

19:05

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

3s 10d

 

 

OTEL BİLGİLERİ:

STOCKHOLM

Clarion Hotel Amaranten 4* Hotel vb.

https://www.nordicchoicehotels.se/hotell/sverige/stockholm/clarion-hotel-amaranten/

BERGEN

Scandic Ornen 4* Hotel vb.

https://www.scandichotels.no/hotell/norge/bergen/scandic-ornen

GEILO

Highland Lodge Hotel 4* Hotel vb.

https://highland.no/en/

OSLO

Radisson Blu Scandinavia Hotel, Oslo 4* vb.

https://www.radissonblu.com/en/scandinaviahotel-oslo?facilitatorId=CSOSEO&csref=org_gmb_sk_en_sn_ho_OSLZA

KOPENHAG

Scandic Kødbyen* 4* Hotel vb.

https://www.scandichotels.com/kodbyen

 

GEZİ ÜCRETİMİZ:

İki Kişilik Odada Kişi Başı Ücret

2.670 EURO

Tek Kişilik Odada Konaklama Farkı

750 EURO

 

GEZİ FİYATINA DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen ya da benzeri otellerde kahvaltı dâhil konaklama,
 • Programda belirtilen öğle yemekleri
 • Programda belirtilen akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Programda belirtilen gemi, tren, otobüs ve uçak ile yapılacak tüm transferler,
 • Müze, ören yeri giriş ücretleri
 • Murat Kurumlu rehberliği ve danışmanlığı
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası 

 

 

GEZİ FİYATINA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İstanbul – Stockholm / Oslo - İstanbul dış hat uçak biletleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Yurtdışı çıkış harç pulu (kişi başı 15 TL)

 Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
T.C. Kimlik Numarası
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adres: Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############