FENER BALAT GEZİSİ

  • Tarih: 19.11.2017
  • Fiyat: 185,00 TL
FENER BALAT GEZİSİ

Gezi Programı:

Fener – Balat, İstanbul’un en önemli tarihi dokularından birine sahiptir. Sokaklarında geçmişi soluyabileceğiniz Balat programımızda bir çok önemli eser görüp, tarihe tanıklık edeceğiz.

Gezimiz esnasında göreceğiniz eserler arasında, günümüzün halen en geniş kapasiteli Sinagogu olan Ahrida Sinagogu(dışarıdan), Mimar Sinan eserlerinden biri olan tarihi Ferruh Kethüda Camii, Doğu Roma döneminden kalma yapısı ile Atik Mustafa Paşa Camii, Moğol-Bizans ilişkileri nedeniyle “Moğol Kilisesi”, Maria’nın şansızlığı nedeniyle ise de “Kanlı Kilise” olarak anılan Moukhliotissa Kilisesi, Fener Rum Patrikhanesi ve Rum Konakları Kalıntıları ve Kırmızı Mektep yer almaktadır.

Program Başlangıç : 10:00

Program Bitiş : 15.00

Öğle yemeğimizi ekonomik özgürlüğü olmayan kadınlara meslek kazandırmak amacıyla kurulan Balat Kültür Evi bünyesindeki Vodina Kafe’de ev hanımlarının yaptığı lezzetli yemeklerden oluşan menü alıyoruz

Programa Dahil Olan Hizmetler :
•  Rehberlik hizmeti
•  Vodina Cafe’de öğle yemeği
•  Tüm Bağış ve girişler

Programa Dahil Olmayan Hizmetler :
•  Kişisel harcamalar
 

KENAN TAMER

Türk baba ve İngiliz annenin oğlu olarak 1969 yılında Cheshire, İngiltere’de dünyaya geldi ve Türkiye’de büyüdü. Lise öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra üniversite öğrenimine Boğaziçi Üniversite’sinin Ekonomi bölümünde devam etti. Öğreniminin üçüncü yılında, Amerika’da Berry Üniversite’sinden tam burs kazandı ve aynı üniversitenin ekonomi ve işletme programlarında cifte lisans yaparak mezun oldu. Kazandığı başka bir burs ile Massachusetts Üniversitesi’nce Otel, Restoran ve Seyahat Yöneticiliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

Kendisi edebiyat aşığı, kitap kurdu, tatbilir ve tarih, kültür, klasik/modern sanat tutkunu... Türkiye içi ve yurt dışına yaptığı sayısız seyahatlerin sonunda tutkusunu, kariyerine dönüştürmeye karar verdi ve 27 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Profesyonel Turist Rehberi kokartını almaya hak kazandı.

Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışı tur rehberliği yapıyor ve şu ana kadar seyahat ettiği ülke sayısı 100’ün üzerinde. Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacıların, müze gruplarının, generallerin, sanat duayenlerinin, ünlü iş adamlarının/iş kadınlarının, arkeoloji derneklerinin rehberliğini yapıyor.

Sekizinci göbek İstanbullu ve bu şehrin gönlündeki yeri bir başka... İstanbul’un tarihine, coşkusuna, karmakarışıklığına, görmüş geçirmişliğine, eski ile yeninin zıtlıklarına, tatlarına, anlaşılmazlığına, çeşitliliğine aşık... Hele bir de tüm bunları anlatabileceği, paylaşabileceği, keşfedebileceği gezginler ile birlikteyse değmeyin keyfine!

Kontenjan İçin Arayınız
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03