FERİDE ÇELİK İLE BAKSI'DA SANAT

 • Tarih: 07.09.2018 - 09.09.2018
 • Fiyat: 1450,00 TL
FERİDE ÇELİK İLE BAKSI'DA SANAT

Gezi Programı:

 1.  
  1. Gün : 7 EYLÜL CUMA - İSTANBUL / ERZURUM / BAYBURT

  Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 7:30’da buluşmamızın ardından Anadolu Jet’in TK7400 sefer sayılı uçuşu ile 8:05’te Erzurum’a hareket ediyor ve 9:50’de varışımızı takiben aracımızla şehir merkezine ulaşıyoruz. Tabyalar, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Erzurum Evleri gezileri ve öğle yemeği ardından konaklama için Baksı Konuk Evi’ne gidiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeği için Baksı Müzesi’nin muhteşem ortamında soluğu alıyoruz. Buradaki akşam yemeği sonrasında Baksı Müzesi klasiği olan terasta ateşin etrafında Prof. Dr. Hüsamettin Koçan Hoca ile tanışıp sanat söyleşileri gerçekleştiriyoruz. Konaklamamız Baksı Konuk Evi’nde...

   

  1. Gün : 8 EYLÜL CUMARTESİ - BAYBURT

  Sabah kahvaltımızı Baksı Müzesi’nin muhteşem ortamında aldıktan sonra Baksı Müzesi’ni ve müzedeki yeni sergiyi tüm detaylarıyla anlatım eşliğinde geziyor ve bilgi alıyoruz. Baksı Müzesi gezimiz sonrasında ehram dokuma ve kilim atölyelerini geziyoruz ve ehram tezgâhlarında, unutulmaya yüz tutan geleneksel bir dokuma olan ehramın dokumasını deneme şansı buluyoruz. Ardından, bizim için özel hazırlanmış olan menü eşliğinde öğle yemeği yiyoruz. Öğleden sonra kete yapılmasını izliyor ve tadıyoruz.  Ardından konferans salonunda Baksı Müzesi’nin geçmiş projeleri ile ilgili bir sunum izliyoruz.

  Akşam yemeğini Baksı Müzesi’nin muhteşem ortamında yiyoruz. Konaklamamız Baksı Konuk Evi’nde olacak.

   

  1. Gün : 9 EYLÜL PAZAR - BAYBURT / ERZURUM / İSTANBUL

  Sabah kahvaltısını Baksı Müzesi’nin muhteşem ortamında aldıktan sonra Huykesen Ağacı’na yürüyüş yapıyoruz. Ardından Depo Müzeyi tüm detaylarıyla anlatım eşliğinde geziyor ve bilgi alıyoruz. Gezilerimiz sonrasında Baksı Müzesi dükkanından alışveriş yapma şansını yakalıyoruz.

  Öğle yemeğimizi köydeki balıkçıda aldıktan sonra Çoruh Nehri kıyısında yürüyüş yapıyoruz.

  Konukevine dönüp dinlendikten sonra belirtilen saatte konuk evinden çıkış yaparak Erzurum Havaalanı’na doğru hareket ediyoruz. Anadolu Jet’in TK7409 sefer sayılı uçuşu ile 20:25’te İstanbul’a dönüyoruz.

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Baksı Konukevi’nde 2 Gece Konaklama
 • Gezi Sırasındaki Tüm Transferler
 • 2 Sabah Kahvaltısı
 • 3 Öğle Yemeği
 • 2 Akşam Yemeği
 • Sanat Danışmanımız Feride Çelik ile söyleşiler
 • TURSAB Seyahat Sigortası

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN VE EKSTRA ALINACAK HİZMETLER

 • Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri
 • Yemeklerde Alınacak Ekstra İçecekler
 • Tüm Kişisel Harcamalar

 

KONAKLAMA:

Baksı Konukevi www.Baksı.org/konuk-evi

 

UÇUŞLAR:

GİDİŞ İstanbul - Erzurum, 7 Eylül Cuma

Anadolu Jet TK7400 UÇUŞ KALKIŞ İstanbul 08:05 VARIŞ Erzurum 09:50 SÜRE 1s 45d

DÖNÜŞ Erzurum - İstanbul, 9 Eylül Pazar

Anadolu Jet TK7409 UÇUŞ KALKIŞ Erzurum 20:25 VARIŞ İstanbul 22:20 SÜRE 1s 55d

 

FERİDE ÇELİK

Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Entstitüsü ile başlayan eğitim dönemi Boston University, Boston, Massachusetts, Old Dominion University, Yeditepe Üniversitesi, Işık Üniversitesi Sanat Bilimi Doktora Programı ile devam etmiştir. Eğitiminin yanında resim, takı tasarım ve yoga eğitmenliği sertifikası bulunmaktadır.

1 Ocak 1970 yılında Isparta’da doğan Feride Hanım evli ve iki çocuk annesidir.

 

BAKSI MÜZESİNDE TOPRAK SERGİSİ

Haldun Dostoğlu’nun küratörlüğünde Alev Ebüzziya eserleri ile yerel çömleklerden oluşan TOPRAK sergisi, Alev Ebüzziya’nın modern seramik formları ile geleneksel üretimin aynı çatı altında sergilenmesinin yaratacağı sinerjinin büyüsünü seyirciyle paylaşıyor. Aslında bu topraklarda binlerce yıldır sürüp giden toprakla boğuşma, toprağı alt etme kavgasının kısa bir öyküsünü yazmaya çalışıyor.

Alev Ebüzziya’nın, büyüleyici ve havada süzülüyormuş hissi yaratan çanakları için Amerikalı seramik sanatı yazarlarından Garth Clark “Alev'in çanakları, tıpkı sanatçının kendisi gibi, doğuştan zarif, içten ve ilk bakışta anlaşılmasa da derin bir şekilde tutkuludurlar.” Demiştir. Yerel çömleklerde ise Anadolu kadınının buram buram toprak kokan ellerindeki tutkuyu görmemek  imkansızdır.

Alev Ebüzziya eserleri Kemal Servi koleksiyonundan, geleneksel çömlekler ise Baksı Müzesi ve Hüsamettin Koçan koleksiyonundan derlendi. Ebüzziya’nın neredeyse her döneminden eseri 2001 yılından beri büyük bir tutkuyla toplamaya çalışan Kemal Servi gibi Hüsamettin Koçan’ın yerele, zanaata, geleneksel objelere olan tutkusu sayesinde oluşturduğu koleksiyon bu serginin kaynağı oldu.

Alev Ebüzziya çanakları ve yerel çömleklere ek olarak TOPRAK sergisinde Ali Kazma’nın Alev Ebüzziya’nın atölyesinde çektiği ‘Studio Ceramist’ adlı vide eseri de gösterilecek.

 

İptal koşulları:

Katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına otuz günden daha az bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir. Seyahat tarihine 30 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı geri iade edilmez. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

 

**Acentamız gerekli gördüğü durumlarda (Bölge koşulları itibari ile olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, savaş ihtimali) misafirlerimizin güvenliği ön planda olmak üzere tur iptali hakkını saklı tutmaktadır.

 

 

FERİDE ÇELİK

Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Entstitüsü ile başlayan eğitim dönemi Boston University, Boston, Massachusetts, Old Dominion University, Yeditepe Üniversitesi, Işık Üniversitesi Sanat Bilimi Doktora Programı ile devam etmiştir. Eğitimini yanında resim, takı tasarım ve yoga eğitmenliği sertifikası bulunmaktadır.

1 Ocak 1970 yılında Isparta’da doğan Feride Hanım evli ve iki çocuk annesidir.
Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03