FİRAVUNLARIN İZİNDE KADİM MISIR UYGARLIĞI

 • Tarih: 29.01.2019 - 04.02.2019
 • Fiyat: 2650,00 USD
 • Tek Kişilik Fiyat: 3550,00 USD
FİRAVUNLARIN İZİNDE KADİM MISIR UYGARLIĞI

Gezi Programı:

1. Gün      İstanbul - Kahire – 29 Ocak Salı

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 05:00’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 07:25’te Türk Hava Yolları’nın TK690 sefer sayılı uçuşu ile Kahire’ye hareket ediyor ve 08:40’ta varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından otele transfer oluyoruz. Dinlenmenin ardından şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Mısır antik dünyasının kalbi Mısır Müzesi. Öğle yemeğinin ardından şehir merkezini gezmeye başlıyoruz: 7000 yıllık tarihi ile en eski medeniyetlerden birisi olan Mısır’ın eski şehir merkezi, Mohamed Ali Cami ve Han El Halil Çarşısı’nı geziyoruz. Öğle yemeğini turumuz sırasında yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun bitiminde otele transfer oluyoruz. Akşam yemeği yerel bir restoranda ve konaklama otelde.

 

2. Gün      Kahire – 30 Ocak Çarşamba

Kahvaltının ardından piramitleri gezmek üzere hareket ediyoruz. İlk durağımız dünyanın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos Piramitleri oluyor. Gizemli piramitleri gezdikten sonra; kafası Firavun, gövdesi aslan şeklinde olan, doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i görüyoruz. Öğle yemeğini yerel bir restoranda alıyoruz. Yemek sonrası Mısır'ın antik başkenti Memphis'te bulunan, Basamaklı Piramit olarak da bilinen Sakkara Piramiti’ni geziyoruz. Dünya üzerinde taştan yapılan ilk büyük anıt olarak kabul edilen Sakkara Piramiti’ni gezdikten sonra otele dönüyoruz. Akşam yemeği Nil Nehri’nde teknede. konaklama otelde.

 

3. Gün      Kahire - Aswan 31 Ocak Perşembe

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Mısır Havayolları ile Aswan’a uçuyoruz. Varışın ardından gezimize başlıyoruz: ilk olarak “Yüksek Baraj” diye adlandırılan Nil üzerine kurulmuş Büyük Aswan Barajı’nı görüyoruz, baraj suları altında kalan Philae Adasından kurtarılıp Agilika adasındaki bugünkü yerine taşınan ana tanrıça İsis için yapılmış Philae tapınağını görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Agatha Christie’nin romanıyla ünlü, eski İngiliz kolonyal döneminden kalma Old Cataract Oteli’nde.

 

4. Gün      Aswan - Abu Simbel - Aswan – 1 Şubat Cuma

Kahvaltının ardından muhteşem bir başyapıt olan Abu Simbel gezimiz için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat süren bir yolculuğun ardından Güney Mısır’da Firavun 2. Ramses tarafından düşmanlarına ne kadar güçlü olduğunu göstermek ve eşi Nefertari’ye sevgisini için yaptırılmış olan Abu Simbel Tapınağı’nı geziyoruz. Tapınak Aswan Barajı yapımında sular altında kalma tehlikesine karşı, UNESCO liderliğinde 6 sene süren çalışma sonrası geriye taşınmıştır. Bu büyüleyici gezinin ardından öğle yemeğini yerel bir restoranda alıp Aswan’a geri dönüyoruz. Varışımızla birlikte gemiye yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

 

5. Gün      Aswan - Kom Ombo - Edfu  – 2 Şubat Cumartesi

Kahvaltının ardından Felukalar ile nehir turu yapıyoruz. Gemiye dönüyoruz ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Gemiyle Kom Ombo’ya doğru Nil Nehri’nde seyre başlıyoruz. Öğleden sonra tanrıların şehri Kom Ombo’da yapacağımız turumuz için gemiden ayrılıyoruz. Nil Nehri kıyısında, timsah ve şahin tanrı tapınağı olan Kom Ombo Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. İyilik tanrısı Horus ve kötülük tanrısı Sobek tarafından 2 tanrı tarafından paylaşılan tek tapınak olan Kom Ombo içerisindeki kabartmalar, burayı daha sonra kilise olarak kullanan Kıptiler tarafından silinmiştir. Nil ırmağının taşmaları ve depremler sonucu zarar görmüş tapınağın taşlarından başka inşaatlarda kullanılmıştır. Gemideki çay saatinden sonra Edfu’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

 

6. Gün      Edfu - Luxor – 3 Şubat Pazar

Kahvaltının ardından şahin başlı horoz tapınağı olan M.Ö. 57 yılında tamamlanan Edfu Tapınağını geziyoruz. Doğum evi gibi Yunan kültürüne ait bölümleri de olan tapınağı gezdikten sonra gemimize transfer oluyoruz. Esna üzerinden Luxor’a doğru seyre çıkıyoruz. Öğle yemeğinin ardından dünyanın en büyük açık hava müzesinin bulunduğu Luxor’u geziyoruz. İlk durağımız Mısır’daki en büyük tapınak kompleksi olan Karnak Tapınağı. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağını gezdikten sonra 9. Firavun tarafından eski Mısır Tanrılarının en büyüğü Amon-Ra adına inşaa ettirilmiş Luksor Tapınağı’nı geziyoruz. Açık hava müzesini andıran tapınak gezimizin ardından gemimize dönüyoruz. Akşam yemeğii ve konaklama gemide.

 

7. Gün      Luxor - Kahire İstanbul – 4 Şubat Pazartesi

Kahvaltının ardından Krallar Vadisi gezimiz için hareket ediyoruz. Kral mezarlarını gezdikten sonra ilk kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepşut Tapınağı’nı görüyoruz. Kraliçe Hatşepsut’a ait mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepsut’u geziyoruz. Öğle yemeğinin ardından havalimanına transfer oluyoruz. Mısır Havayolu ile Kahire’ye uçuşumuzun ardından 21:20’de Türk Hava Yoları’nın TK695 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a uçuyoruz. 00:45’te İstanbul’a varıyoruz.

 

Hayat Bir Yolculuktur.

Bir sonraki yolculuğumuzda tekrardan görüşmek dileği ile…

 

 

ÖNERİLEN UÇUŞLAR:

GİDİŞ İstanbul - Kahire, 29 Ocak Salı

UÇUŞ Turkish Airlines TK690 KALKIŞ İstanbul 07:25 VARIŞ Kahire 08:40 SÜRE 2s 15d

DÖNÜŞ Kahire - İstanbul, 4 Şubat Pazartesi

UÇUŞ Turkish Airlines TK695 KALKIŞ Kahire 21:20 VARIŞ İstanbul 00:45 SÜRE 2s 25d

 

 

PROGRAM FİYATINA DAHİL HİZMETLER

 • Belirtilen 5* otellerde oda-kahvaltı konaklama
 • 5* gemide 3 gece tam pansiyon konaklama
 • Gezi boyunca gerçekleştirilecek transferler ve araç hizmetleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • 6 öğle yemeği ve 6 akşam yemeği
 • Gezi ve ören yerleri giriş ücretleri
 • İç hat uçuşları
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Bahşişler

 

GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kişisel harcamalar
 • Programda belirtilmeyen yemekler ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Uçak biletleri (THY bileti miller ile alınabilir)
 • Mısır Vizesi
 • Yurt dışı çıkış harcı

İptal koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %60'ı, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

 

* Mısır’a seyahat edecek umuma mahsus (bordo) pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik (siyah), hizmet (gri) ve hususi (yeşil) pasaport hamilleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır. Pasaportunuzun gezi bitiş tarihinden sonra 6 ay geçerliliği bulunmalıdır. Lütfen pasaportunuzu kontrol ediniz.

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.