FOTOĞRAF ÖYKÜLERİ İLE LAVANTA ZAMANI

 • Tarih: 04.07.2019 - 06.07.2019
 • Fiyat: 1680,00 TL
 • Tek Kişilik Fiyat: 1850,00 TL
 • Not: * UÇAK BİLETİ DAHİL
FOTOĞRAF ÖYKÜLERİ İLE LAVANTA ZAMANI

Gezi Programı:

1.Gün: İSTANBUL / ISPARTA / KUYUCAK KÖYÜ

 Değerli Sanatla Randevu Gezginleri ile İstanbul Havalimanı’nda saat 12:00’da, İç Hatlar Gidiş Terminalinde buluşmamızın ardından, Türk Hava Havayolları TK2860 sefer sayılı 13:30 uçağı ile Isparta’ya hareket ediyoruz. Isparta Havalimanı’na varışımızın ardından özel aracımız ile konaklayacağımız otelimiz varıyor, eşyalarımızı bırakarak gün batımı fotoğraf çekimi Türkiye’nin lavanta cenneti Kuyucak köyüne doğru yola çıkıyoruz. Torosların eteğinde konuşlanmış lavanta tarlalarının mis gibi kokusu gün batımının sıcacık renkleri ile bizi bekliyor. Güneşin batışına kadar Fotoğraf Öyküleri’nden tanıdığımız Esin Karagöz hem fotoğraf çekimi ile bilgiler veriyor hem de sizleri lavanta tarlalarının arasında fotoğraflıyor.

Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Kuyucak köyünün ilk ve tek butik oteli olan Lavanta Villa’da.

 http://lavantavilla.com/

 

2. Gün :KUYUCAK KÖYÜ/EĞİRDİR GÖLÜ/ SAGALASSOS,

Güne daha mutlu başlamanızı sağlayacak muhteşem gün doğumu fotoğrafları çekmek için otelimizden saat 4.30’ta ayrılıyoruz. Fotoğraf çekiminin ardından gün doğumuna katılan misafirlerimiz ile lavanta tarlalarının içinde bize özel hazırlanmış köy kahvaltısı ediyoruz. Kahvaltı sonrasında Kuyucak köyünün merkezine gidiyor ve serbest zamanda köyün keyfini çıkartıyoruz.

Akabinde otele biraz dinlenmek için uğruyor, 1 saat dinleme molasından Türkiye’nin ikinci en büyük tatlı su gölü olan Eğridir Göl’üne hareket ediyoruz. Eğridir gölüne varışımızın ardından göl çevresinde eşsiz bir manzara eşliğinde yürüyüş yapıyoruz ve 2000 yıllık tarihe sahip olan Yeşil Ada’yı görme şansı buluyoruz. Yeşil Ada, Hristiyanlara göre, Hristiyanlığın ilk yayılmaya başladığı yerlerden biri. İsa’nın 12 havarisinden biri olan St. Paul yapmış yayma işini. Bir bakıma Hristiyanlığın beşiği Yeşil Ada gezimiz sonrasında öğlen yemeğimizi göl kenarında yapıyoruz.

Öğlen yemeğinin ardından yaklaşık 2 saat yolculuk sonrası Sagalassos Antik Kenti’ne geliyoruz. İlk olarak, 1706'da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen Sagalassos'ta arkeolojik kazılar 1990'da başlatılmıştır. 1700 m rakımda meyilli araziye inşaa edilen bu kent Antik Yunan’da Pisidya’ya başkentlik yapmıştır. Bu antik kentin en önemli özellikleri, dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosu ve Antik dönemden buyana akan çeşmeleridir. Antik kenti keşfimizde; dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosunu, Mercellum (antik dönemde Pazar), Meclis Binası, Antroninler Çeşmesi, Roma Hamamı, Odeon , Çömlekçiler mahallesi, Agora, Neon Kütüphanesi, antik dönemden bu yana suları halen akmakta olan Helenistik çeşme ve şehirdeki diğer kalıntıları görüyoruz ve fotoğraflıyoruz.

Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Lavanta Villa’da.

http://lavantavilla.com/

 

3. Gün :SALDA GÖLÜ

Kahvaltımızın ardından Türkiye’nin en berrak, en temiz ve en derin gölleri arasında 1. sırada olan Salda gölüne doğru yola çıkıyoruz. Salda Gölü’nü özel kılan bir diğer özellik ise Dünya’da Mars ile aynı özellikleri taşıyan iki yerden biri olması. Gölde bulunan yüksek magnezyum içerikli beyaz kayaçların Mars’ta da bulunduğu söyleniyor. Eşine ender rastlanacak beyazlıkta kumun üzerinde kısa bir yürüyüş sonrası fotoğraf çekimlerimizi yaparak oradan ayrılıyoruz.

Öğlen yemeği için yolda mola verip 19.30 uçuşu ile Denizli Havalimanından dönüş yoluna geçiyoruz.

 

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Istanbul-Isparta gidiş, Denizli-İstanbul dönüş uçak bileti
 • Özel otobüs ile programda belirtilen tüm transferler
 • Lavanta Villa’da 2 gece oda kahvaltı konaklama ve akşam yemeği
 • 2 Öğle Yemeği
 • Sagalassos Müze-Ören yeri girişi ücreti
 • Seyahat Sigortası
 • İkramlar

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN VE EKSTRA ALINACAK HİZMETLER

 • Kişisel harcamalar
 • Yemekler sırasında alınacak belirtilen menü dışındaki ekstralarBu turumuzu satın almak için lütfen aşağıda yer alan numaralardan bizimle irtibata geçiniz.
90 216 326 29 03