FUJİ DAĞI'NIN ETEKLERİNDE JAPONYA

 • Tarih: 03.11.2019 - 12.11.2019
 • Fiyat: 5.390,00 USD
 • Tek Kişilik Fiyat: 6.880,00 USD
 • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
FUJİ DAĞI'NIN ETEKLERİNDE JAPONYA

Gezi Programı:

 1. Gün İstanbul – Tokyo / 02 Kasım 2019 / Cumartesi

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 23.00’da, İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz.

 

 1. Gün    Tokyo / 03 Kasım 2019 /  Pazar

Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, 02.00’da, TK52 sefer sayılı uçuşu ile Tokyo’ya hareket ediyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 12 saat sürecek. Tokyo’ya yerel saat ile 19.30’da inişimizin ardından, otele transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız Asakusa View Hotel Tokyo’da..

 

 1. Gün Tokyo / 04 Kasım 2019, Pazartesi

Keyifli bir kahvaltı sonrası şehri gezmeye başlıyoruz. Tokyo’nun kelime anlamı Doğu’daki Başkent’tir. Şehrin adı 1868 yılına kadar Edo olarak anılmaktaydı. Japon İmparatoru Meiji’nin yönetime son vermesi ve merkezi Kyoto’dan Edo’ya taşıması sonrası şehrin adı Tokyo olarak değiştirilmiştir.

Modern Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrılaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret edecek, 333 metrelik yüksekliği ile dünyanın en uzun yapısı olan Tokyo Kulesi ile Parlemento Binasını dışardan göreceğiz. Öğle yemeğimizi Gonpachi G-Zone Restaurant’ta alıyoruz. https://gonpachi.jp/ginza/ Yemeğin ardından, eski Tokyo’nun atmosferini yansıtan Asakusa ve Nakamise Sokağı’nı geziyoruz. Tokyo Gökyüzü Ağacı Gözlemevi’ni ziyaret edecek, Sumida Nehri üzerinden geçen deniz otobüsleri ile Hinode’ye geçeceğiz. Alışveriş ve eğlence merkezleri ile lüks mağazalar, restoran ve cafelerle çevrili caddesi Ginza’da vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize geri dönüyoruz.

Akşam yemeğimiz Tofuro Ginza Restaurant’ta Japanese Izakaya menü ile..  https://gurunavi.com/en/g223622/rst/

Konaklamamız Asakusa View Hotel Tokyo’da..

 

 1. Gün Tokyo / 05 Kasım 2019, Salı

Kahvaltının ardından, Tokyo Ulusal Müze’sini ziyaret edeceğiz. Muazzam koleksiyonlara ev sahipliği yapan Tokyo Ulusal müzesi, Japon ve Asya sanat eserlerinden en güzel örnekleri görebileceğiniz önemli bir müzedir. Maid Cafe Experience’da alacağımız öğle yemeğinin ardından Shinjuku’da günün kalan saatleri şahsi aktiviteleriniz için serbest.

Konaklamamız Asakusa View Hotel Tokyo’da..

 

 1. Gün Tokyo – Fuji Dağı- Ashi Gölü – Hakone / 06 Kasım 2019, Çarşamba

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimiz sonrası, Japonya’nın en yüksek volkanik dağı olan Fuji Dağı’na doğru ilerliyoruz. Komagatake Dağı’ndan bineceğimiz teleferik ile dağın ve gölün en muhteşem manzaralarına tanık olacağız. 3.766 metre rakıma sahip olan dağ, aktif bir yanar dağ olmasına rağmen, en son 1707-1708 yıllarında faaliyet göstermiştir. III Mirraigo’da alacağımız öğle yemeğinin ardından (nt/ilhttps://fhc.hakonehotel.jp/en-gb/restauramiraggio?page_id=3865954), Ashi Gölü’nde tekne gezintisi yapıyor ve kaplıcalarıyla ünlü Hakone’ye gidiyoruz. Otelimize yerleşmenin ardından, akşam yemeğimiz otelimizde, geleneksel Japon kültürünün yansımaları eşliğinde.

Konaklamamız Resorpia Hakone Hotel’de.

https://rt-clubnet.jp/hotels/smc/hako/

*Bagajlarınız otelden sabah alınacak ve Kyoto’ya gönderilecektir. Önemli eşyalarınızı yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

 

 1. Gün Hakone – Kyoto / 07 Kasım 2019 / Perşembe

Kahvaltının ardından, Japonya’nın 1868’den önceki başkenti olan Kyoto’ya yapacağımız tren yolculuğumuz için JR Odawara Tren İstasyonu’na gidiyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz sonrası varışımızda, öğle yemeğimizi Fortune Garden Kyoto’da (https://www.fortunegarden.com/restaurant/) alıyoruz. Yemeğin ardından, Ninennzaka da Japonya’da geleneksel çay seremonisi deneyimleyecek, çayın tarihi hakkında bilgi alacağız. Çay seremonisi Japonların yemek kültürünün önemli bir parçasıdır. Bu seremoniye Sado denilmektedir. Bugün Japonya’da çay seremonileri popüler bir hobidir. Güne Kyoto’nun en güzel sokaklarından biri olan Gion Sokağı’nda devam edeceğiz. Bu sokak eski Kyoto sokaklarının tarihi bir örneği olarak koruma altındadır. Gezimizin ardından otelimize transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız Hotel Monterey Kyoto’dadır.

 

 1. Gün Kyoto / 08 Kasım 2019, Cuma

Kahvaltının ardından, 794 -1868 yılları arasında Japonya'nın başkenti olmuş ve İmparatorun ikametgâhına ev sahipliği yapmış Kyoto’yu gezmeye başlıyoruz. Japonya’nın en ünlü tapınaklarından biri olan "Gerçek Su Mabedi" denilen ünlü Kiyomizu Mabedi’ni ziyaret edeceğiz. Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan bu muazzam yapı, 780 yılında yapılmıştır. 1001 tane heykelin bulunduğu Sanjusangendo Mabedi ile Togukawa Shogun'un ikametgâhı olan Nijo Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğinde Sushi yapımı deneyimleyeceğiz ve kendi ellerimiz ile yaptığımız sushileri yiyeceğiz. Keyifli günümüz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz Yakiniku menü ile Daishogun Restaurant’ta. http://www.daishogun.co.jp/yakiniku_sijyo/

Konaklamamız Hotel Monterey Kyoto’dadır.

 

 1. Gün Kyoto – Hiroshima / 09 Kasım 2019 / Cumartesi

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından güne Golden Pavilion olarakta adlandırılan Kinkakuji Tapınağı gezisi ile başlıyoruz. Bu tapınağın en üst 2 katının tamamı altın kaplamadır. Tapınak gezimizin ardından Arashiyama Bambu Korusu’nu geziyoruz. Son olarak şehrin önemli yapılarından biri olan Togetsu Köprüsü’nü göreceğiz. Gezimizin hemen sonrasında Hiroshima’ya yapacağımız yolculuk için Kyoto tren istasyonuna gidiyoruz. Nozomi 111 seferi ile saat 14.27’de Hiroshima’ya hareket ediyoruz. 16.08’de Hiroshima istasyona varışımız sonrası otele transferimiz yapılıyor. Akşam yemeğimiz Benbe Restaurant’ta Okonomiyaki menü ile. https://gurunavi.com/en/y079602/rst/

Konaklamamız Grand Prince Hotel Hiroshima’da.

*Bagajlarınız otelden sabah alınacak ve Osaka’ya gönderilecektir. Önemli eşyalarınızı yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

 

 1. Gün Hiroshima – Miyajima –Hiroshima - Osaka / 10 Kasım 2019 / Pazar

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, insanoğlunun en karanlık izlerinden biri olan Hiroshima’yı gezmeye başlıyoruz. Hiroshima patlaması anısına yapılan Barış Parkı ve Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Daha sonrasında Miyajima’yı gezmek için feribot iskelesine ulaşıyoruz. Feribotla gideceğimiz Miyajima Japonya’nın en iyi 3 manzarasından birine sahiptir. İlk ziyaret yerimiz yüzen kapı Torii olacak. Torii Kapısı sonrası gelgitler sebebi ile su üzerinde yüzüyormuş gibi duran Itsukushima Shine Tapınağı’nı geziyoruz. Öğle yemeğimiz Torya Restaurant’ta. (http://www.toriiya.co.jp/menu/index.html) Yemeğin ardından Miyajima Geleneksel El Sanatları Fabrikası’na gidiyoruz. Gezi sonrası feribot ile Hiroshima’ya dönerek tren istasyonuna transferimiz yapılıyor. 18.35’te Nozomi 40 seferi ile Osaka’ya gidiyoruz. Varışımızda direk akşam yemeğimizi alacağımız Naniwasoba Restaurant’a gidiyoruz. https://naniwasoba-shinsaibashi.com/

Konaklamamız Swiss Hotel Nankai Osaka’dadır.

*Bagajlarınız otelden sabah alınacak ve Tokyo’ya gönderilecektir. Önemli eşyalarınızı yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

 

 1. Gün Osaka – Tokyo – Istanbul / 11 Kasım 2019 / Pazartesi

Kahvaltı ve çıkış işlemlerimiz sonrası Japonya’nın en önemli simgelerinden biri olan Osaka Kalesi’ni geziyoruz. Osaka kentinin Chuo semtinde bulunan kale 16. yüzyılda Azuchi-Momoyama döneminde Japonya'nın birleşmesinde önemli bir rol oynamıştır.

Garden Oriental Osaka Restaurant’ta alacağımız öğle yemeği sonrası (https://www.gardenoriental.com/) tren istasyonuna transferimiz yapılıyor ve hızlı tren ile Tokyo’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden, gümrük ve bagaj işlemlerimizin ardından, TK53 sayılı sefer ile saat 21.25’te İstanbul’a uçuyoruz. Planlanan iniş saatimiz 04.10’dur. (12.11.2019)

 

Hayat Bir Yolculuktur..

Bir sonraki yolculuğumuzda tekrardan görüşmek dileği ile..


 

OTELLERİMİZ:

Şehir

Oteller

Web Sitesi

Tokyo

Asakusa View Hotel Tokyo

https://www.viewhotels.co.jp/asakusa/english/

 

Hakone

Resorpia Hakone Hotel

https://rt-clubnet.jp/hotels/smc/hako/

Kyoto

Hotel Monterey Kyoto

https://www.hotelmonterey.co.jp/kyoto/

Hiroshima

Grand Prince Hotel Hiroshima

http://www.princehotels.com/hiroshima/

 

Osaka

Swiss Hotel Nankai Osaka

http://www.swissotel.com/hotels/nankai-osaka/

 

 

 

UÇUŞ BİLGİLERİ:

03 Kasım 2019
 

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK52

Economy Yarı Esnek (Q)

Turkish Airlines

Boeing 777-300ER Geniş gövde

02:00

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

19:30

Tokyo, Japonya (NRT)

Narita Uluslararası Havalimanı

11s 30d

11 Kasım 2019

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK53

Economy Yarı Esnek (Q)

Turkish Airlines

Boeing 777-300ER Geniş gövde

21:25

Tokyo, Japonya (NRT)

Narita Uluslararası Havalimanı

03:25

12 Kasım Salı

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

12s

      

 

GEZİ ÜCRETİMİZ:

İki Kişilik Odada Kişi Başı Ücret

5.390 USD

Tek kişilik odada konaklama farkı

1.490 USD

 

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen ya da benzeri otellerde kahvaltı dâhil konaklama,
 • Hakone – Kyoto, Kyoto – Hiroshima, Hiroshima – Osaka, Osaka - Tokyo arası, turist class tren biletleri
 • Programda belirtilen 7 öğle yemeği
 • Programda belirtilen 5 akşam yemeği
 • Sushi yapım deneyimi
 • Programda belirtilen tüm transferler,
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Yerel rehberlik hizmetleri,
 • Müze, ören yeri giriş ücretleri
 • Elif Çamlıkaya rehberliği ve danışmanlığı
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası (3000 USD teminatlı)

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER

 • İstanbul – Tokyo / Tokyo-İstanbul dış hat uçak biletleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Yurtdışı çıkış harç pulu (kişi başı 15 TL)

 

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
T.C. Kimlik Numarası
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adres: Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############