FUJİ DAĞI'NIN ETEKLERİNDE JAPONYA

  • Tarih: 26.10.2018 - 02.11.2018
  • Fiyat: 3850,00 USD
FUJİ DAĞI'NIN ETEKLERİNDE JAPONYA

Gezi Programı:

1. Gün İstanbul – Tokyo 26 Ekim 2018 Cuma

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 23:30 (25 Ekim 2018) de Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde Cafe Nero’da buluşuyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 01:40’ta gerçekleşecek olan TK52 sefer sayılı uçuşumuz ile Tokyo’ya hareket edeceğiz.

Tokyo yerel saati ile saat19:30’da inişimizin ardından otelimize transfer için aracımızdaki yerimizi alıyoruz. Konaklamamız Asakusa View Hotel Tokyo’da olacaktır. https://www.viewhotels.co.jp/asakusa/english/

 

2. Gün Tokyo 27 Ekim 2018 Cumartesi

Otelde yapacağımız kahvaltımız sonrasında doğası ve tarihi ile Tokyo keşfi için otelden ayrılıyoruz.

Tokyo kelime anlamı Doğudaki Başkent’tir. Şehrin adı 1868 yılına kadar Edo olarak anılmaktaydı. Japon İmparatoru Meiji’nin yönetime son vermesi ve merkezi Kyoto’dan Edo’ya taşıması sonucunda şehrin adı Tokyo olarak değiştirilmiştir.

Gezimize ilk olarak şehir turu ile başlıyoruz. Tokyo Kulesi, Parlemento Binası’nı dışardan görüyoruz ve ardından Kraliyet Sarayı’nı geziyoruz. Saray gezimiz sonrası Gezilerimiz sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz.

Yemek sonrasında Asakusa Tapınağı ve Nakamise Sokağı’nı geziyoruz. Daha sonrasında ise Tokyo Gökyüzü Ağacı Gözlemevi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Sumida Nehri üzerinden geçen deniz otobüsleri ile Hinode’ye geçiyoruz. Ginzo’da alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize geri dönüyoruz.

Konaklamamız Asakusa View Hotel Tokyo’da olacaktır. https://www.viewhotels.co.jp/asakusa/english/

 

3. Gün Tokyo – Fuji Dağı- Ashi Gölü – Hakone 28 Ekim 2018 Pazar

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrasında çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Japonya’nın en yüksek volkanik yapısı sebebi ile kaplıcaları ile ünlü Hakone’ye gidiyoruz. İlk durağımız Hakone teleferik istasyonu olacaktır. Teleferikler ile Fuji Dağı’nın çıkılabilen en son noktasına ulaşıyoruz. 3.766 metre rakıma sahip dağ aktif bir yanar dağ olmasına rağmen en son 1707-1708 yıllarında faaliyet göstermiştir.

Fuji Dağı gezimiz sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz ve Ashi Gölü’nde gerçekleştireceğimiz gezimiz için teknemize ulaşıyoruz. gezilerimiz sonrasında Hakone şehrine varıyoruz.

Akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama TOP Resort Hakone Onsen Goku no Yado’da olacaktır.

http://oa-top.co.jp/goku-yado/plan/67/

 

4. Gün Hakone – Kyoto 29 Ekim 2018 Pazartesi

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz ve Japonya’nın 1868’den önceki başkenti olan Kyoto’ya ulaşmak için Mishima tren istasyonuna ulaşıyoruz.

Kyoto’ya varışımız sonrasında rehberimiz ile buluşuyor ve öğle yemeğimizi almak için restoranımıza ulaşıyoruz. Ardından Japonya’nın en ünlü tapınaklarından biri olan Kiyomizu Tapınağı’nı geziyoruz. Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan bu tapınağın kelime anlamı ‘’Saf Su’’ anlamına gelmektedir. Bu muazzam yapı 780 yılında yapılmıştır. Gezimiz sonrasında Japonya’da Ninennzaka da Japonya’da çayın geçmişi hakkında bilgi alıyoruz ve çaylarımızı yudumlarken seramoniyi izliyoruz. Daha sonra Kyoto’nun en güzel sokaklarından biri olan Gion Sokağı’nı geziyoruz. Bu sokak eski Kyoto sokaklarının örneği olarak korunmaktadır.

Akşam yemeğimizi alıyoruz.

Konaklamamız Noku Kyoto Hotel’dedır. https://www.nokuroxy.com/ja/

 

5. Gün Kyoto 30 Ekim 2018 Salı

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Çıkışımız sonrası eski başkentin en önemli yapılarından biri olan Fushimi Inari Shrine tapınağına ulaşıyoruz. Bu tapınak Inari Dağı’nın eteklerinde bir Şinto tapınağıdır. Tapınak ziyaretimiz ardından Sushi yapımını deneyimlemek için buradan ayrılıyoruz. Öğle yemeğimizi kendi ellerimiz ile yaptığımız sushileri yiyoruz. Yemek sonrasında Okura Hatıra Müzesi’ni geziyoruz. Daha sonra 1236 kişilik Fujiwara ailesi tarafından yaptırılan Tofukuji Tapınağı’na ulaşıyoruz. Yapı 1425 yılından kalan 22 metrelik sonmon kapısı ve en eski Zen Kapısı örneğini bünyesinde barındırmaktadır.

Gezilerimiz sonrasında otelimize dönüyoruz.

Konaklamamız Noku Kyoto Hotel’dedır. https://www.nokuroxy.com/ja/

 

6. Gün Kyoto – Hiroshima 31 Ekim 2018 Çarşamba

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Kyoto’yu keşfe devam etmek için hareket ediyoruz.

Güne Golden Pavilion olarakta adlandırılan Kinkakuji Tapınağı’nı gezimiz ile başlıyoruz. Bu tapınağın en üst 2 katının tamamı altın kaplamadır. Tapınak gezimizin ardından Arashiyama Bambu Korusu’nu geziyoruz. Son olarak şehrin önemli yapılarından biri olan Togetsu Köprüsü’nü görüyoruz.

Bu deneyimler sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz. hemen sonrasında Hiroshima’ya ulaşmak için Kyoto tren istasyonuna varıyoruz. Nozomi 111 seferi ile saat 15:10 da Hiroshima’ya hareket ediyoruz.

Hiroshima istasyona varışımız sonrasında otele transferimizi gerçekleştiriyoruz.

Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Sheraton Grand Hiroshima Hotel’dadır.

http://www.sheraton-hiroshima.jp/jp?SWAQ=94Z0

 

7. Gün Hiroshima – Miyajima –Hiroshima - Osaka 01 Kasım 2018 Perşembe

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrası çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından insanoğlunun en karanlık izlerinden biri olan Hiroshima’yı gezmeye başlıyoruz. Hiroshima patlaması anısına yapılan Barış Parkı ve Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında Miyajima’yı gezmek için feribot iskelesine ulaşıyoruz. Feribotla ulaşacağımız Miyajima Japonya’nın en iyi 3 manzarasında birine sahiptir. İlk ziyaret yerimiz yüzen kapı Torii olacak. Torii Kapısı sonrası gelgitler sebebi ile su üzerinde yüzüyormuş gibi duran Itsukushima Shine Tapınağı’nı geziyoruz. Ardından öğle yemeğimizi alıyoruz ve Miyajima Geleneksel El Sanatları Fabrikası’na gidiyoruz. Burada geçireceğimiz zaman sonrasında tekrar feribot ile Hiroshima’ya geri dönüyoruz.

Feribot ile Hiroshima’ya ulaşmamızın ardından tren istasyonunda araçtan ayrılıyoruz ve Nozomi 40 seferi ile Osaka’ya ulaşmak için trendeki yerlerimizi alıyoruz.

Akşam yemeğimizi alıyoruz.

Konaklamamız Swiss Hotel Nankai Osaka’dadır. http://www.swissotel.com/hotels/nankai-osaka/

 

8. Gün Osaka – Tokyo – Istanbul 2 Kasım 2018 Cuma

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrasında çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Japonya’nın en önemli simgelerinden biri olan Osaka Kalesi’ne ulaşıyoruz. Osaka kentinin Chuo semtinde bulunan kale 16. yüzyılda Azuchi-Momoyama döneminde Japonya'nın birleşmesinde önemli bir rol oynamıştır. Gezimiz sonrası kısa bir mola veriyoruz ve İstanbul’a ulaşmak için Tokyo’ya hareket ediyoruz. NH2178 sefer sayılı uçuş ile saat 13:55’te Tokyo’ya hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 14:55’tir. Varışımız sonrasında gümrük ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve TK53 sefer sayılı uçuş ile saat 21:25’te İstanbul’a uçuyoruz. Planlanan iniş saatimiz 04:05’tir.(02.11.2018)

Hayat Bir Yolculuktur.

Bir sonraki yolculuğumuzda tekrardan görüşmek dileği ile…

 

Uçuş Bilgileri

 

Cuma 26 Ekim 2018

01:40 İstanbul (IST)-

19:30 Tokyo (NRT)-

TK52

  11s50

Cuma 02 Kasım 2018 Sonraki Gün

21:25 Tokyo (NRT)-

04:05 İstanbul (IST)-CMT 03 KAS

TK53

  12s40

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
•    Programda belirtilen ya da benzeri otellerde kahvaltı dahil konaklama,
•    Yerel hava yolları ile iç hat uçuşu (Osaka – Tokyo)
•    4 akşam yemeği
•    6 öğle yemeği
•    Programda belirtilen tüm transferler,
•    Programda belirtilen geziler
•    Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
•    Yerel rehberlik hizmetleri,
•    Hakone – Kyoto, Kyoto – Hiroshima, Hiroshima - Osaka tren biletleri
•    Müze, ören yeri giriş ücretleri.
•    Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER
•    İstanbul – Tokyo – İstanbul dış hat uçak biletleri
•    Programda belirtilmeyen yemekler
•    Yurtdışı çıkış harç pulu (kişi başı 15 TL)
•    Bahşişler (30 USD)
 

 

Şehir

Oteller

Web Sitesi

Tokyo

Asakusa View Hotel Tokyo

https://www.viewhotels.co.jp/asakusa/english/

Hakone

TOP Resort Hakone Onsen Goku no Yado

http://oa-top.co.jp/goku-yado/plan/67/

Kyoto

Noku Kyoto Hotel

https://www.nokuroxy.com/ja/

Hiroshima

Sheraton Grand Hiroshima

http://www.sheraton-hiroshima.jp/jp?SWAQ=94Z0

Osaka

Swiss Hotel Nankai Osaka

http://www.swissotel.com/hotels/nankai-osaka/

 Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: Asamanya Turzim Eğitim ve Organziasyon Ltd Şti
Adres: Esentepe mah Dumankaya Vizyon A 2 Blok D: 11 ,Kartal, İstanbul
Telefon : 0 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : DUMANKAYA VİZYON A 2 BLOK D.11 KARTAL
Telefon : 0216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############