GENÇ KAŞİFLER KUZEY IŞIKLARI PEŞİNDE

 • Tarih: 19.01.2019 - 23.02.2019
 • Fiyat: 2925 EUR
 • Not: * SÖMESTRE ÖZEL & UÇAK BİLETİ DAHİL
GENÇ KAŞİFLER KUZEY IŞIKLARI PEŞİNDE

Gezi Programı:

Sömestr tatilinde, çocuklarınıza bugüne dek hayal dünyalarında canlandırdığı masalsı yolculuğu yaşatacağınız, bambaşka bir coğrafya deneyimine sizleri bekliyoruz.

 Snowman World Glass Villalarda Kuzey Işıkları altında konaklıyor,

 Sevimli dostlarımız huskylerle kızak yapıyoruz.

 Ren geyiği çiftliğinde vakit geçirip, Noel Baba’nin evine giden Elflerin Gizli Orman yolunu buluyoruz.

 Noel Baba’nın ışıl ışıl köyünde unutulmaz anılar biriktiriyoruz.

 

1.GÜN İSTANBUL- HELSİNKİ 19.01.2019

Siz değerli misafirlerimizle Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşuyor, bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları'nın saat 14:45’te Helsinki'ye hareket ediyoruz.  Yaklaşık 3 saat 30 dakikalık uçuşumuzun ardından, yerel saat ile saat 17:15’de Helsinki'ye iniyoruz.

Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeği için  bir araya geliyor, Helsinki Teatteri Restaurant’a gidiyoruz.

Akşam konaklamamız Helsinki 4* Glo Hotel Art Otel’de.

 

2.GÜN HELSİNKİ -ROVANİEMİ - NOEL BABA KÖYÜ 20.01.2019

Sabah kahvaltımızın ardından bize özel aracımızla otelimizden hareket ediyoruz.

Helsinki panoramik şehir turunda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli gezip göreceklerimiz arasında yer alıyor. (Binaların içerisine giriş yapılmayarak, dışardan görülecektir )

Turumuz sonrasında havaalanına hareket ediyoruz ve 12:15 kalkışlı uçuşumuzu gerçekleştirerek Rovainemi’ye ulaşıyoruz.

Rovaniemi, Kuzey Kutup Dairesi'nin geçtiği Finlandiya’nın en önemli şehirlerindendir. Rovaniemi, Noel Baba Köyü'ne ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca koşullar elverişli olduğu takdirde Kuzey Işıklarının görüldüğü nadir yerlerden biridir. Bölge, 1998 yapımı Lovers of the Arctic Circle filminin çekildiği yerdir.

Öğle yemeğimizi alarak, Noel Baba’nın rengarenk köyünde ilk durağımız postaneye gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz sevdiklerine buradan kartpostal gönderebilir. Köyü detaylı gezdikten sonra her gün köye gelen Noel Baba ile fotoğraf çektiriyoruz.

Güzel anıların ardından, akşam yemeğimizi bizlere özel hazırlanan barbekü menü ile ateşin etrafında almak üzere karlara yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz.

 

3.GÜN HUSKY SAFARİ – ROVANİEMİ 21.01.2019

Sabah aldığımız kahvaltımızın ardından, Buz Otel ziyaretimizi gerçekleştirmek üzere, yola çıkıyoruz.

Buzdan yapılmış heykelleri, odaları ve restoranı göreceğimiz bu kompleksteki gezimizin ardından bizim için özel hazırlanmış dondurulmuş kar balyaları ile çocuklarımız için heykel yapma deneyimimiz başlıyor. Rehberimiz eşliğinde neler yapabileceğimiz hep beraber görüyoruz. Çocuklarımızın heykeltraşlık deneyimi sonrasında,

Buz otelimizin hemen yanında özel ahşaptan yapılmış Kota Restaurant’ta öğle yemeğimizi alıyoruz.

Öğle yemeğimizin ardından dünyanın en sevimli köpekleri olan huskyleri ziyarete gideceğiz. Bugün kendi takımımızdaki husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz, bu sevimli dostlarımız bize kızakları ne kadar hızlı çekebildiklerini gösterecekler, koşmayı çok seven sevimli dostlarımızın saatlerce koştukları halde ne kadar enerjik olduklarını gözlemleyebileceksiniz. Ayrıca bölgenin iklim koşulları gereği en eski ulaşım aracı olan kızakları sessiz ve bembeyaz doğada unutulmaz bir sürüş keyfi ile tadacağız. 

Akşam yemeğimiz serbest olacaktır.

 

4.GÜN ROVANIEMI – REN GEYİĞİ ÇİFTLİĞİ VE JOULUKKA 22.01.2019

Sabah kahvaltımızın ardından, geyik çiftliğine hareket ediyoruz,

Burada dünyanın ilk dini olarak kabul edilen Şamanizm hakkında bilgi alıyoruz. Şamanizm inanışının temelini doğaya hükmeden güçler oluşturmaktadır. İnsanların yağmur, fırtına, güneş gibi doğa olaylarına tapınma inancı ile ortaya çıkmış ve yayılmıştır. Bu kısa süreli anlatım sonrasında Ren Geyikleri ve bölge hakkında detaylı bilgiyi rehberimizden aldıktan sonra Ren Geyikleri’nin çektiği kızaklar ile 30 dakikalık sessiz ve bembeyaz bir ortamda unutulmaz bir deneyim yaşıyoruz. Kızak gezimiz sonrasında Ren Geyiği çiftliğinde bölgeye özel lezzetlerden oluşan yemeğimizi yiyoruz ve ardından Lapland’ın en özel parklarından biri olan JOULUKKA’ya gidiyoruz.

MASAL DÜNYASINA ILK ADIM

Rumppi, Dumppi, Pum...

Bu günkü hikayemiz dev Troller Noel Baba’nin eveine giden Gizli Orman yolunu bulmaları ile başlıyor...

Noel Baba’nın ve elflerinin çok gizli bir orman yolu bulunmaktadır ve bu yolu kendilerinden başka kimse bilmemektedir. Bir gün bu yol dev Troller tarafından tesadüfen keşfedildi ve Noel Baba’nın evine kadar geldiler. Elfler her zaman çok nazik ve sevecen oldukları için, trolleri karşılarında gördüklerinde onlara sevecen davranarak onları içeri kabul ettiler. Troller ise karşılarında gördükleri nezaketten dolayı onlara hiç kötü davranmadılar ve Elflerle anlaşma yolunu seçerek kendilerinin de burada kalmak istedikleri konusunda ikna ettiler. Bu anlaşmanın yapılmasının ardından Noel Baba Elflerin okulunun yanında birde Troll okulu açılmasına izin verdi. Troll okulunda geçireceğimiz bu mükemmel ortamda filmlerdeki o masalsı hikâyeyi canlı olarak yasama şansı bulacağız.

İşte bu hikâyenin yaşandığı o masalsı programı hep birlikte yasama ne dersiniz?

Bu aksam Lapland’ın en yeni konaklama adresi olan Noel Baba Köyü’nün arkasında yer alan cam villalarda konaklıyoruz. Her bir villanın kendine ait jakuzisi bulunmakta olup aksam yemeğinin ardından bahçenizde bulunan özel jakuzilerde zaman geçirirken belki de kuzey ışıklarını izleyebilirsiniz.

Akşam yemeğimiz ise kara verilen şekiller ile oluşturan sanat eserlerini içinde barındıran Buz Otel’de olacaktır.

 

5.GÜN ROVAINEMI – HELSINKI-ISTANBUL 23.01.2019

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Noel Baba Köyü’nde çocuklarımız için inanılmaz keyifli olacak kar motoru ile  kızak deneyimini gerçekleştiriyoruz. Bu güzel anıların ardından Rovaniemi Havaalanı’na hareket ediyoruz. 14:10 kalkışlı uçuş ile Helsinki’ye uçuşumuzu ve ardından aktarma ile 18:10 İstanbul uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.

 

Geziye Dahil Olan Hizmetler:

 • Helsinki 4* Glo Hotel Art Konaklama 1 Gece
 • Santa Claus Holiday Village 2 Gece Konaklama
 • Snowman World Glass Villas 1 Gece Konaklama
 • İstanbul - Helsinki – İstanbul Dış Hat Uçak Biletleri
 • Helsinki – Rovaniemi – Helsinki Iç Hat Biletleri
 • Programda Belirtilen Tüm Transferler
 • 3 Akşam Yemeği
 • 3 Öğle Yemeği
 • Çocuklar Için Heykeltıraş Deneyimi
 • Çocuklar için Kuzey Kutbu Geçiş Sertifikası
 • Husky Çiftliği Ve Kızak Turu
 • Ren Geyiği Çifliği Ve Kızak Turu
 • Kar Motoru Safari
 • Buz Otel Ziyareti
 • Masal Dünyası

 

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Gezide Yapacağınız Ekstra Harcamalar
 • Vize Ücreti (Schengen)

 

Önemli Notlar:

 • Çocuk fiyatı 2 yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerlidir.
 • 1 yetişkin 1 çocuk katılım durumunda 2 yetişkin fiyatı geçerlidir.
 • Programa çocuğu ile katılacak misafirlerimizin nüfus müdürlüklerinden doğum belgesi almaları gerekmektedir. Bu belgeyi gezi boyunca yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 

İptal Koşulları:

Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

 

TK1763

Turkish Airlines

Airbus A321 Dar gövde

 

14:45

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

 

 

 

17:15

Helsinki, Finlandiya (HEL)

Helsinki-Vantaa Havalimanı

 

 

 TK1764

Economy Promosyon   (T)

Turkish Airlines

Airbus A321 Dar gövde

 

18:10

Helsinki, Finlandiya (HEL)

Helsinki-Vantaa Havalimanı

 

22:40

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

 Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03