GULSHA İLE GÜLLER DİYARI VE KENAN TAMER İLE SAGALASSOS

  • Tarih: 08.06.2018 - 10.06.2018
  • Fiyat: 1350.00 TL
GULSHA İLE GÜLLER DİYARI VE KENAN TAMER İLE SAGALASSOS

Gezi Programı:

1. Gün: İSTANBUL / ISPARTA / EĞİRDİR GÖLÜ Değerli Sacred7 Gezginleri ile Atatürk Havalimanı’nda saat 12:00’da, İç Hatlar Gidiş Terminalinde buluşmamızın ardından, Türk Hava Havayolları TK2932sefer sayılı 13:30uçağı ile Isparta’ya hareket ediyoruz.

Isparta Havaalanı’na varışımızın ardından özel aracımız ile Türkiye’nin ikinci en büyük tatlı su gölü olan Eğridir Göl’üne hareket ediyoruz. Eğridir gölüne varışımızın ardından göl çevresinde eşsiz bir manzara eşliğinde yürüyüş yapıyoruz ve 2000 yıllık tarihe sahip olan Yeşil Ada’yı görme şansı buluyoruz. Yeşil Ada, Hristiyanlara göre, Hristiyanlığın ilk yayılmaya başladığı yerlerden biri. İsa’nın 12 havarisinden biri olan St. Paul yapmış yayma işini.

Bir bakıma Hristiyanlığın beşiği Yeşil Ada; daha sonra Yalvaç. Bu tarih barındıran ada gezimiz sonrasında akşam yemeğimizi alacağımız ve konaklamamız gerçekleştireceğimiz Sagalassos Lodge&Spa Otel’e geliyoruz.

Akşam yemeğimiz özel olarak hazırlanmış zeytinyağlılar, salatalar ve ızgaralar eşliğinde otelimizin terasında düzenlenecektir.

** Dileyen misafirlerimiz otelimizin açık ve kapalı havuzlarından yararlanabilirler.
 

2. Gün: SAGALASSOS/BURDUR

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından Sagalassos Antik Kenti’ne geliyoruz. İlk olarak, 1706'da Fransız gezgin Paul Lucastarafından keşfedilen Sagalassos'ta arkeolojik kazılar 1990'da başlatılmıştır. 1700 m rakımda meyilli araziye inşaa edilen bu kent Antik Yunan’da Pisidya’ya başkentlik yapmıştır. Bu antik kentin en önemli özellikleri, dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosu ve Antik dönemden buyana akan çeşmeleridir. Antik kenti keşfimizde; dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosunu, Mercellum (antik dönemde Pazar), Meclis Binası,  Antroninler Çeşmesi, Roma Hamamı, Odeon , Çömlekçiler mahallesi, Agora, Neon Kütüphanesi, antik dönemden bu yana suları halen akmakta olan Helenistik çeşme ve şehirdeki diğer kalıntıları görüyoruz.

Antik kent gezimizi takiben Ağlasun’da bulunan Alabalık Tesislerine geliyor ve öğle yemeğimizi yiyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrasında Burdur şehir merkezine hareket ediyoruz. Burdur’a varışımızı takiben 1969 senesinde ziyarete açılmış olan Burdur Müzesi’ne gidiyoruz. 57 binden fazla arkeoolojik ve etnoğrafik eserin sergilendiği müzede Sagalassos Antik Kentin’den çıkartılan eserleri görme imkanı bulacağız.

Müze gezimiz sonrasında verilecek olan serbest zaman sonrasında misafirlerimiz ile buluşuyor ve akşam yemeğimiz ile konaklamamız için otelimize dönüyoruz.

   

3. Gün: ISPARTA/İSTANBUL

Gül hasadı günümüzde, otelimizde 05:30’da alacağımız sabah kahvaltımızın ve otelimizden çıkış işlemlerimizin ardından Isparta’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saat sürecek olan yolculuğumuz sonrasında bizleri bu yöre insanı olan ve ailesi 1965 yılından bu yana, dünyaca ünlü parfüm ve kozmetik üreticilerine gül yağı, gül konkreti ve gül absolütü ham maddelerini tedarik eden Gülşah Gürkankarşılıyor.

Sabahın ilk ışıklarında, toprak ve gül kokuları harmanı eşliğinde Gül Hasadına başlıyoruz. Hep birlikte bizler için özel açılmış olan bu gül bahçesinde gül topluyor ve bilgiler alıyoruz. Gül hasadı

sonrasında,bölgeyi kuş bakışı izleyebileceğimiz Şahin Tepesi’ne çıkıyor ve keyifli bir mola veriyoruz.

Gezimizin en büyük sürprizi ise yağ çıkarma işlemine alınmamış ve bizler için bekletilen Güller

Bizler için bekletilmiş olan ve adeta bir havuzu andıran güller içinde unutulmaz anlar geçiriyor ve fabrika ziyeretimizi gerçekleştiriyoruz. Bu sürede distilasyon yapımını izliyor ve bilgiler alıyoruz.

Arkamızda unutamayacağımız anılar bırakarak hareket ediyor ve Isparta’nın meşhur restaurantlarından biri olan Kadir Restaurant’a geliyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrasında Isparta Havalimanına doğru hareket ediyor ve TK2861 15:35uçuşu ile İstanbul ‘a dönüyoruz.
 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
  •  Özel Otobüs İle Programda Belirtilen Tüm Transferler ve  Geziler
  •  Sagalassos Lodge Hotel ’de İki Gece Oda Kahvaltı Konaklama
  •  2 Adet Sabah Kahvaltısı
  •  2 Adet Öğle Yemeği
  •  2 Adet Akşam Yemeği
  •  Gül Toplama Programı
  •  Müze ve Ören Yeri Girişleri
  •  TURSAB Seyahat Sigortası
 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN VE EKSTRA ALINACAK HİZMETLER<
  •  Uçak Biletleri
  •  Yemekler sırasında alınacak belirtilen menü dışındaki ekstralar
  •  Kişisel harcamalar
 

İptal koşulları: Katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına otuz günden daha az bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir. Seyahat tarihine 30 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı geri iade edilmez. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.
 

KENAN TAMER

Türk baba ve İngiliz annenin oğlu olarak 1969 yılında Cheshire, İngiltere’de dünyaya geldi ve Türkiye’de büyüdü. Lise öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra üniversite öğrenimine Boğaziçi Üniversite’sinin Ekonomi bölümünde devam etti. Öğreniminin üçüncü yılında, Amerika’da Berry Üniversite’sinden tam burs kazandı ve aynı üniversitenin ekonomi ve işletme programlarında cifte lisans yaparak mezun oldu. Kazandığı başka bir burs ile Massachusetts Üniversitesi’nce Otel, Restoran ve Seyahat Yöneticiliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

Kendisi edebiyat aşığı, kitap kurdu, tatbilir ve tarih, kültür, klasik/modern sanat tutkunu... Türkiye içi ve yurt dışına yaptığı sayısız seyahatlerin sonunda tutkusunu, kariyerine dönüştürmeye karar verdi ve 27 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Profesyonel Turist Rehberi kokartını almaya hak kazandı.

Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışı tur rehberliği yapıyor ve şu ana kadar seyahat ettiği ülke sayısı 100’ün üzerinde. Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacıların, müze gruplarının, generallerin, sanat duayenlerinin, ünlü iş adamlarının/iş kadınlarının, arkeoloji derneklerinin rehberliğini yapıyor.

Sekizinci göbek İstanbullu ve bu şehrin gönlündeki yeri bir başka... İstanbul’un tarihine, coşkusuna, karmakarışıklığına, görmüş geçirmişliğine, eski ile yeninin zıtlıklarına, tatlarına, anlaşılmazlığına, çeşitliliğine aşık... Hele bir de tüm bunları anlatabileceği, paylaşabileceği, keşfedebileceği gezginler ile birlikteyse değmeyin keyfine!

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03