GÜNDOĞAN GÜNEŞ İLE PORTOFİNO'DA AŞK (LİGURYA)

  • Tarih: 23.06.2017 - 27.06.2017
  • Fiyat: 1650,00 EUR
  • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
GÜNDOĞAN GÜNEŞ İLE PORTOFİNO'DA AŞK (LİGURYA)

Gezi Programı:

23.06.2017 /  İstanbul – Milano - Torino

Siz değerli gezginlerimiz ile saat 09.00 da Atatürk Havaalanı dış hatlar terminalinde buluşuyoruz.

Sonrasında bagaj ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve THY TK1895 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.55’te Milano’ya hareket ediyoruz. Milano’ya iniş saatimiz 13.45’tir. İşlemler sonrası özel aracımız ile Torino’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saat sürecek yolculuğumuz sonrasında Torino’nun en önemli yerlerinden olan Mole Antonelliana Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu kule İtalya’nın Eyfel’i olarak adlandırılır ve Torino’nun simgesidir. Kulenin uzunluğu 167 metredir. Gezimiz sonrasında Castle of Rivoli (Rivoli Kalesi)’ne ulaşıyoruz. Günümüzde modern sanatlar müzesi olarak kullanılan kale Birleşik İtalya Krallığı döneminde kraliyet ailesine ait bir konak olarak kullanılmıştır.

Roma Caddesi ve Kateral gezilerimiz sonrası otelimize ulaşıyoruz.

Akşam yemeğimizi alıyoruz.

Konaklama: Starhotel Majestic http://www.starhotels.com/it/i-nostri-hotel/majestic-torino/

24.06.2017 / Torino Kasabaları – Cenova

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrasında Torino’nun Piemonte Bölgesi’nde bağları ve şarapları ile ünlü kasabalarını gezmek üzere otelden çıkış işlemlerimiz yapıp ayrılıyoruz. Gezeceğimiz bu bölge asiller bölgesi olarak anılmaktadır ve neredeyse her kasaba adını bir konttan almaktadır. İlk durağımız olan Alba Kasabası tüm dünyada trüf mantarıyla bilinmektedir. Çiğ olarak tüketilen bu mantar özenli bir toplayıcılık gerektirmektedir. Kasaba aynı zamanda şaraplarıyla da tanınmaktadır. Alba gezimiz sonrası Barolo kasabasını geziyoruz. 700 kişinin yaşadığı bu köy dünyanın en iyi şarap köyüdür, yaşayan halkın 250’si şarap üretimi ile uğraşmaktadır. Bu kasabada şarap yüzyıllardır üretilmekte ancak 1970 sonrasında üne kavuşmuştur. Daha sonra Barbaresco kasabasına ulaşıyoruz. Barolo’nun ardından şarapları ile dünyaca bilinen bir başka kasabaya ulaşıyoruz. Piemonte bölgesindeki en önemli şarap markası Nebbiolo’dır. En kalitelisi ise bu kasabada yapılmaktadır. Kasabaya varışımız sonrası şarap tadımımızı gerçekleştiriyoruz ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Doğa ve şarap ile dolu kasaba gezilerimiz sonrası Cenova’ya doğru yola çıkıyoruz. Cenova’ya varışımız sonrasında otelimize giriş yapıyoruz.

Konaklama: Starhotel President http://www.starhotels.com/en/our-hotels/president-genoa/
 

25.06.2017 / Cenova – Rapallo – Portofino – La Spezia

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrası çıkış işlemlerimiz gerçekleştiriyor ve gezimize başlıyoruz.  Gezimize mavi ile yeşilin birleştiği şirin kasaba olan Rapallo’ya ulaşıyoruz.  Bu şirin kasaba Kuzey İtalya’nın Tigullio Körfezi’nde bulunmaktadır. Bu şehir yeşil ahşap panjurları ve rengarenk evleri ile dikkat çekmektedir. Şehir gezimiz sonrasında Portofino’ya hareket ediyoruz. ‘’I found my love in Portofino’’ şarkısında anlatıldığı gibi bu şehir aşıklar şehri olarak anılmaktadır. Palmiye ağaçları arasında seyehat ederken Osmanlı denizcilerinden korunmak için yapılan denizin içindeki Castello sul Mare kalesini görüyoruz. Bu şehrin adından denizciliğin burada çok önemli olduğunu anlıyoruz. İtalyanca ‘’son liman’’ anlamına gelmektedir.

Portofino gezimiz sonrasında La Spezia şehrine ulaşıyoruz. La Spezia şehir gezimiz sonrasında otelimize ulaşıyoruz.

Akşam yemeğimizi alıyoruz.

Konaklama: Hotel Ghironi  http://www.hotelghironi.it/eng/

26.06.2017 / La Spezia - Cinque Terra – Pisa

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. İşlemler sonrasında Cinque Terra’ya doğru yola çıkıyoruz. Bu bölgede özel botumuz ile geziyoruz.

Cinque Terra 5 küçük köyden oluşan dünya üzerindeki en az tahrip edilmiş doğal güzelliklerden biridir. Gezeceğimiz köyler Akdeniz kıyısındaki kayalıklarına inşaa edilmiş Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza ve Monterosso köyleridir. Bu köyler birbirine çok benzerlik gösterse de her biri farklı özellikleri ile sizleri hayrete düşürecek. En önemli ortak yanları tarlalarda yetiştirilen ürünlerin taze olarak satılması ve kayalara gelişi güzel inşa edilmiş rengarenk evleridir. Monterosso köyünü diğerlerinden ayıran özelliği ise aralarındaki en uzun kumsala sahip olmasıdır. Bu yüzden yaz aylarında bu köyü ziyaret edenlerin sayısı diğerlerine göre daha fazladır.

5 köy gezimizi tamamladıktan sonra Pisa’ya doğru hareket ediyoruz.

Konaklama: Grand Hotel Bonanno  http://grandhotelbonanno.pisahotelsitaly.it/
 

27.06.2017 / Pisa - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Pisa Havaalanı’na hareket ediyoruz.

İşlemlerimiz sonrasında THY TK1400 sefer sayılı uçuş ile saat 13.25’te İstanbul’a hareket ediyoruz.

İstanbul’a varış saatimiz tahmini olarak saat 17.10’da olacaktır.
 

 

Nereden 
(Şehir/Havalimanı)

Nereye 
(Şehir/Havalimanı)

Kalkış

Varış

Havayolu

İSTANBUL / Atatürk

MİLANO / Malpensa

11.55
23.06.2017 Cuma

13.45
23.06.2017 Cuma

THY

PİSA / Gal Galilei

İSTANBUL / Atatürk

13.25
27.06.2017 Salı

17.10
27.06.2017 Salı

THYGeziye Dahil Olan Hizmetler
- THY gidiş dönüş uçak biletleri
- Programda belirtilen transferler
- Belirtilen otellerde (ve benzeri) B&B konaklama
- Şehir gezileri
- Şarap tadımı
- Cinque Terra da tekne gezisi
- 2 akşam yemeği
- 3 öğle yemeği
- Belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
- Profesyonel rehberlik hizmeti

Gezi Fiyatlamasına Dahil Olmayan Hizmetler
- Pasaport ve vize ücretleri
- Bahşişler
- Ekstra harcamalar

İptal koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

GÜNDOĞAN GÜNEŞ

1973 senesinde Bursa’da doğdum. 84-92 yıllarında Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra 92-97 yıllarında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldum.

Takip eden 97-98 senelerinde ise Shibusawa eichi’de, Tokyo’da ve Japonya’da dil öğrendim.

Turizm Rehberlik kokartımı 1992 senesinde aldım.

Özel ilgi alanlarım arasında budizm ,hinduizm, sintoizm,zenizm ve uzak doğu dinleri ve felsefesi ayrıca golf oynamak bulunmaktadır.