HİMALAYALAR'DA SAKLI CENNET, AMRİTSAR'DAN LADAKH'A İÇSEL BİR YOLCULUK

  • Tarih: 20.06.2018 - 29.06.2018
  • Fiyat: 3360,00 EUR
HİMALAYALAR'DA SAKLI CENNET, AMRİTSAR'DAN LADAKH'A İÇSEL BİR YOLCULUK

Gezi Programı:

1. Gün İstanbul – Delhi 21 Haziran 2018 Perşembe

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 17:30 da Atatürk Havalimanı’nda buluşuyoruz. Ardından bagaj ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştirerek TK716 sefer sayılı uçuş ile saat 20:15’te Delhi’ye hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 04:35’tir.

 

2. Gün Delhi –22 Haziran 2018 Cuma

04:35’te inen İstanbul uçağımız sonrasında gümrük işlemlerini gerçekleştiriyor ve Leh uçuşumuz için havalimanın iç hatlar bölümüne geçiyoruz. G8-715 sefer sayılı uçuş ile saat 08:40’ta hareket ediyoruz. Planlan iniş saatimiz 10:00’dır. İnişimiz sonrasında özel aracımız ile otelimize ulaşıyoruz. Giriş işlemleri sonrasında odalarımıza yerleşiyoruz.

Jammu&Kashmir eyaletinin bir parçası olan, kuzeyinde Pakistan sınırındaki Karakurum Dağları, güneyinde Himalaya Sıradağları arasında yer alan Ladakh’ın kelime anlamı ‘’yüksek geçitler’’dir. Bu bölge Hindistan’da yerleşimin en az olduğu yerdir. En önemli nedeni dağlık bir bölge olmasıdır. Yükselti olarak da oldukça tepelerde yer almaktadır.

Otele ulaşmamızın ardında havaya ve rakıma bedenimizi alıştırabilmemiz için otelde dinleniyoruz. Akşama doğru etrafı keşfetmek için biraz yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında yerel kültüre ait ilk fikrimizi edinmeye başlayacağız. Ardından akşam yemeğimizi Ladakh geleneksel yemekleri ile alıyoruz.

Konaklamamız Leh’de, Hotel Grand Dragon’da olacaktır.

 

3. Gün Leh 23 Haziran 2018 Cumartesi

Sabah çok erken saatte Thiksey Manastırı’nda gerçekleşecek olan sabah seramonisini kaçırmamak için uyanıyoruz. Lobide alacağımız kahve, çay sonrasında otelden ayrılıyoruz ve Thiksey Tapınağı’na ulaşıyoruz. (Herhangi bir sebeple sabah ibadetinin gerçekleşmemesi durumunda, tapınak ziyaretine uygun bir saatte çıkılacaktır). Beş yüz yaşındaki bu tapınak Leh şehrine 17 km uzakta bir tepeye inşa edilmiştir. İndus’un zirvesine koşlandırılan bu tapınakta 100 keşiş bulunmaktadır. Sabah erkenden boynuzdan yapılmış kutsal müzik aletinden gelen ses ile tören başlamaktadır Bu muazzam tapınağı gezdikten sonra kahvaltımızı yakındaki bir yerel restoranda yapacağız.  Ardından Hemis Manastırı’na devam ediyoruz. Üç yüz atmış yıl önce  Chemre, Hanle ve Themisgam tapınaklarını yaptıran Kral Singe Namgyal’ı Ladakh’a davet eden Stagtshang Raspa tarafından temelleri atılan Hemis Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ladakh’ın yılda bir kez düzenlenen en önemli ve geniş çaplı festivali de bu adı taşımaktadır. 

Dünyaca ünlü bu festivalin en önemli anları Budist rahiplerin ortada bulunan direğin etrafında toplanması ve mistik maskeler ile dans etmesidir. 

Maskeler takarak yapılan bu dini gösteriye Cham dansı denir ve Tantrik geleneğinin parçasıdır. Bu gösteriler esnasında renkli kıyafetler ve bazen bir metreyi bulan mistik maskeler kullanırlar. Kötülüğü simgeleyen kişiler şarkılar ve danslarla yok edilir ve iyilik kazanır. 

Festival sonrasında otelimize dönüyoruz. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Hotel Grand Dragon’da olacaktır.

 

4. Gün Leh 24 Haziran 2018 Pazar

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Shey Manastırı ve Shey Sarayı’nı gezmek için hareket ediyoruz.

Bu kompleks yapı Ladakh bölgesi Leh şehrinden 15 km uzağa kayaların üzerine yapılmıştır. Ladakh’ın yazlık sarayı olarak kullanılan Shey’e ulaşım Leh-  Manali yolu ile sağlanmaktadır. Saray Ladakh kralı tarafından Shey Köyü’ne 1655 yılında yaptırılmış ve hala ayaktadır.

Shey gezimiz sonrasında bölgenin en eski tapınağını gezmek için buradan ayrılıyoruz. Alchi Tapınağı 1000 yıllık tarihi ile zamana meydan okumuş ve günümüzde hala kullanılmaktadır. Alchi gezimiz sonrasında öğle yemeğimizi aynı adı taşıyan Alchi Restoran’da alıyoruz.

Yemeğimiz ve dinlenme sonrası Ladakh bölgesini keşfe devam ediyoruz. Gezimiz Basgo Sarayı ile devam edecek. Daha önceleri kale olarak da kullanılan bu yapının muhteşem bir manzarası vardır. Bölgede dinleyeceğiniz en ilginç hikayelerden biri de burada yaşamış Budist kral, Müslüman eşi ve Budist oğulları arasında yaşanmış bir hatıradan kalan izler olacak.

Gezimiz sonrasında konaklamamız ve akşam yemeğimiz Leh’de, Hotel Grand Dragon’da olacaktır.

 

5. Gün Leh Srinagar 25 Haziran 2018 Pazartesi

Otelimizde alacağımız erken kahvaltımız sonrasında çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra özel aracımızdaki yerlerimizi alarak Srinagar uçuşumuz için havaalanına ulaşıyoruz. G8-386 sefer sayılı uçuş ile saat 07:20 de uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Planlanan iniş saatimiz 08:00’dır. Bagajlarımızı aldıktan sonra bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize ulaşıyoruz. Hindistan'ın 29 eyaletinden biri olan Jammu & Keşmir'in kışlık başkenti Jammu, yazlık başkenti Shirinagar şehridir.  Kısa bir dinlenme sonrasında şehrin ünlü bahçesi Shalimar'ı geziyoruz. Dal gölü kenarında bulunan bu bahçe ‘’aşkın meskeni ‘’ olarak da adlandırılır. Dört yüz yıl önce Babür Devleti sultanı Cihangir tarafından eşi Nur Cihan adına yaptırılmıştır.  Teras şeklinde yapılan bu bahçe ağaçlar, çiçekler ve havuzlar ile süslenmiştir.

Gezilerimiz sonrasında Srinagar’da bulunan Hotel Taj Srinagar’a ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.

 

6. Gün Srinagar – Gulmarg – Srinagar 26 Haziran 2018 Salı

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında bölgenin yüzlerce yıllık tapınaklarının ardımızda bırakarak, Karakurum ve Himalaya Dağları arasındaki doğal güzellikleri için otelden ayrılıyoruz. Gulmarg’a gidiyoruz. Burası vadideki en güzel yazlık yerlerden biridir. Belirli bir noktaya kadar aracımız ile gittikten sonra yolumuza teleferikle devam edeceğiz. Doğanın hediyesi olan bölgeyi gezdikten sonra yine teleferikle aşağıya inerek otobüsümüz ile otelimize ulaşacağız. Gezilerimiz sonrasında Srinagar’da bulunan Hotel Taj Srinagar’a ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.

 

 

7. Gün Srinagar – Amritsar 27 Haziran 2018 Çarşamba

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. SG 415 sefer sayılı uçuş ile saat 12:45’te Amritsar’a hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 13:45’tir. Valizlerimizi aldıktan sonra otelimize hareket ediyoruz. Otele varışımız sonrası kısa bir dinlenme molası veriyoruz.

Amritsar şehri Hindistan’ın kuzeyinde Pakistan sınırında bulunmaktadır. Burası Pencar Eyaleti’nin en büyük şehridir. Aynı zamanda Sih dininin de merkezidir.

Akşam üzerine yakın bir saatte otelden ayrıldıktan sonra Wagah’a gidiyoruz. Burası Hindistan - Pakistan 30 km sınır hattında bulunan karakoldur. İki ülkenin askerlerinin katılımı ile gerçekleştirilen günlük bayrak ve sınır kapama töreni burada gerçekleştirilir. Askerlerin katılımı ile oluşan bu renkli anlara tanıklık ettikten sonra otelimize geri dönüyoruz. Pakistan tarafını çok net göreceğiniz, iki ülkenin töreni izlemeye 365 gün gelen halkının şarkı, dans ve heyacanlarına tanık olacağınız unutulmaz anlar yaşayacaksınız.

Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Amritsar’daki Hotel Taj Swarna’ya gidiyoruz.

 

8. Gün Amritsar - Delhi 28 Haziran 2018 Perşembe

Otelimizden kahvaltı yapmadan ayrılıyoruz. Bu şehir Sih inancının merkezi olduğundan dolayı hac yerleri de burada bulunmaktadır.  En önemli ibadet yerleri ise Altın Tapınak'dır. Altın Tapınağın adından da anlaşılacağı gibi büyük bir kısmı altından yapılmıştır. Çatısı 100 kg altın ile kaplanmıştır. Bu yapının diğer bir adı da Harmadir Sahib’dir. Yapımı 1577'de başlatılmış, 1604'de kutsal kitabın yerleştirilmesiyle ibadete açılmıştır. Her inançtan ziyaretçiye açık mutfağında bedelsiz yemek hazırlığı tüm gün devam eder. Daha sonrasında Sih ve Hindistan bağımsızlık tarihinin en önemli ve trajik olaylarından birinin yaşandığı Jalian wala Bagh’ı geziyoruz. 1919 Amritsar Katliamı olarak da bilinen olayda, 13 Nisan 1919 günü İngiliz General Dyer 1526 Hintlinin öldürülmesiyle sonuçlanan emrini vermiştir. Gezimizin ardından otelimize dönüyor ve geç kahvaltı yapıyoruz. Ardından Delhi uçuşu için havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz.

UK-813 sefer sayılı uçuş ile saat 15:10'da hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 16:25’tir.

Varışımız sonrası otel transferimizi gerçekleştiriyoruz. Konaklama Delhi’deki Le Meridien otelimizdedir.

 

9. Gün Delhi – İstanbul 29 Haziran 2918 Cuma

Otelde alacağımız kahve sonrasında çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve otelden ayrılıyoruz. Tk727 sefer sayılı İstanbul uçuşu için gümrük ve bagaj işlemlerimizin ardından saat 06:15’te hareket ediyoruz. Planlana iniş saati 10:30’dur.

 

 

Perşembe 21 Haziran 2018

20:15 İstanbul (IST)-

04:35 Delhi (DEL)-CUM 22 HAZ

 TK716

  5s50

Cuma 29 Haziran 2018

06:15 Delhi (DEL)-

10:30 İstanbul (IST)-

 TK717

  6s45
Şehir

Otel

Web Sitesi

LEH

Hotel Grand Dragon

http://www.thegranddragonladakh.com/

SRINAGAR

Hotel Taj Srinagar

https://vivanta.tajhotels.com/en-in/dal-view-srinagar/

AMRITSAR

Hotel Taj Swarna

https://taj.tajhotels.com/en-in/taj-amritsar/

DELHİ

Le Meridien

http://www.lemeridiennewdelhi.com/

 

Programa Dahil Olan Hizmetler
  •  Belirtilen otellerde (ve benzeri) konaklama
  •  Leh şehrindeki tüm yemekler
    •  Alchi Restaurant (öğle yemeği)
    •  Jigmet Couture Museum (akşam yemeği)
  •  Srinagar ve Amritsar şehirlerinde akşam yemekleri
  •  Programda belirtilen tüm geziler
  •  Belirtilen yerlerin tüm giriş ücretleri
  •  Homis Festivali
  •  Şehir vergileri
  •  Gulmarg’ta gondol turu
  •  Rahat ve klimalı Volvo araçlar ile transfer
  •  Yerel rehberlik hizmeti
  •  Dr. Elif Çamlıkaya’nın danışmanlığı ve rehberliği
  •  Seyehat sağlık sigortası (tur iptallerini kapsamamaktadır.)
  •  Belirtilen tüm iç hat uçuşları (Del- Leh, Leh – Srn -
 

Gezi Programına  Dahil Olmayan Hizmetler
  •  İst – Del – İst dış hat uçak biletleri
  •  Programda belirtilmeyen yemekler ve extralar
  •  Vize ve pasaport bedelleri (vize işlemleri tarafımızdan yürütülecektir.)
  •  Delhi’de akşam yemekleri
 

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: Asamanya Turzim Eğitim ve Organziasyon Ltd Şti
Adres: Esentepe mah Dumankaya Vizyon A 2 Blok D: 11 ,Kartal, İstanbul
Telefon : 0 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : DUMANKAYA VİZYON A 2 BLOK D.11 KARTAL
Telefon : 0216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############