HİNDİSTAN'DA RENK RÜZGARI; DELHİ, AGRA, JAIPUR, VARANASI VE UDAIPUR'DA HOLİ

 • Tarih: 15.03.2019 - 24.03.2019
 • Fiyat: 2950,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 4300,00 EUR
HİNDİSTAN'DA RENK RÜZGARI; DELHİ, AGRA, JAIPUR, VARANASI VE UDAIPUR'DA HOLİ

Gezi Programı:

 1 . Gün İstanbul - Delhi / 15 Mart 2019

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 18:00’de, Atatürk Havalimanı’nda buluşuyoruz. Uçuş işlemlerimizin ardından, Türk Hava Yolları TK716 sefer sayılı uçuş ile, saat 20:55’te Delhi’ye uçuyoruz.

 1. Gün Delhi -Varanasi / 16 Mart 2019

Sabah erken (05:15) Delhi Havalimanı’na varışımızın ardından, iç hatlar terminaline geçerek AI 406 sayılı sefer ile saat 10:15’te Varanasi’ye uçuyoruz. 12.35’te şehre varışımızda bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transferimiz yapılıyor. Odaların müsait olması durumunda giriş işlemlerinin ve kısa bir dinlenme süresinin ardından şehri gezmeye başlıyoruz. Varanasi, Hindistan’ın en eski ve yedi kutsal şehrinden biri olarak kabul edilmektedir. 

Akşam üzeri, Ganj Nehri kıyısında gerçekleşen Aarti törenine katılıyoruz. Gün batımında, yeniden hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve kutsal Ganj nehri kıyısında mantralar ve davullar eşliğinde yapılan seremonileri izleyerek müthiş bir deneyim yaşayacağız..

Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Taj Gateway Hotel’de.

 

 1. Gün Varanasi – Delhi - Agra / 17 Mart 2019

Sabah erken saatte, Ganj nehri üzerinde unutulmaz bir tekne gezisi yapacak, gün doğumunda bu kutsal sularda kendilerini yıkayarak günahlarından arınmak isteyen insanları izleyeceğiz.  Varanasi, Hindu Tanrısı Shiva’nın şehridir ve bu şehirde ölmek bir Hindu için onur ve kurtuluş vaadidir. Gezimiz sırasında nehirde yıkanan, çamaşırlarını yıkayan ve ölülerini yakan insanları görme olanağı bulacaksınız. Ölü yakma ghatlarında (ghat, suya inen merdivenler demektir) Varanasi’de kremasyon konusunda alan araştırması yapan ve doktora tezi bu konuda olan rehberimiz Dr. Elif Çamlıkaya tarafından ayrıntılı bilgilendirme yapılacaktır. Ganga’da sabah ibadetini yaptıktan sonra yola koyulanlar, okula giden çocuklar, yeni bir güne başlayan Varanasi halkıyla birlikte biz de yeni güne merhaba diyoruz. Varanasi’nin kutsallığı Ganj Nehri’nin kutsallığına dayanmaktadır ve tarihi çok geçmişlere uzanmaktadır. Bu ilginç deneyimimizin ardından kahvaltımızı almak üzere otele dönüyoruz. Kahvaltı sonrası Varanasi Havalimanı’na transferimiz yapılıyor. 6E-3175 sayılı uçuş ile 10:30 da Delhi’ye uçuyoruz. Varışımızda bizleri bekleyen özel aracımız ile Agra’ya doğru yola çıkıyoruz (yaklaşık 4 saat). Yol boyunca rehberimizle Hindistan tarihi ve Hinduizm hakkında konuşacağız.

Akşam yemeği ve konaklamamız Courtyard By Marriott Hotel’de..

 

 1. Gün Agra - Jaipur / 18 Mart 2019

Kahvaltının ardından, dünyanın  en  önemli  yapıtları  arasında  yer  alan Tac Mahal’i ziyaret ediyoruz. Babür Devleti Sultanı Şah Cihan’ın, 39 yaşında on dördüncü çocuğunu dünyaya getirirken hayatını kaybeden çok sevdiği eşi Ercüment Banu Begüm’ün (Mümtaz) hatırasına inşa edilmiştir. Tac Mahal Hindistan’da İslam sanatının mükemmel bir mücevheri olarak kabul edilmektedir. Ardından, Agra Kalesi’ne gidiyoruz. Sultanların yaşam ve çalışma alanlarını, saray bahçelerini göreceğiz. Yapı İslami ve Hindu mimari tarzı için iyi bir örnekleme sunar. Oğlu Alemgir tarafından tahttan indirilen Şah Cihan’ın ömrünün son günlerini kaledeki odasından Tac Mahal’i izleyerek geçirdiği bilinmektedir.

Gezimizin bitiminde özel aracımız ile Jaipur’a doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz mola ile birlikte yaklaşık olarak 5 saat sürecektir.

Konaklama ve akşam yemeğimiz Jaipur Marriott Hotel’de.

 

 1. Gün Jaipur / 19 Mart 2019

Kahvaltının ardından, Rajput mimarisinin en ihtişamlı örneklerinden biri olan, Amber Kalesi’ne fillerin sırtında çıkıyoruz. (Fillerin müsait olmaması durumunda jeep kullanılacaktır.) Amber Kalesi; içinde bulunan işlemeli ve oymalı eserleri, kristal odaları ile sizi eski Hindistan zamanlarına götürecek. Öğleden sonra Pembe şehir olarak bilinen Jaipur şehir turumuza devam ediyoruz. Pembe renk geleneksel “hoşgeldin” anlamında kullanılır; 1876 yılında Prens Albert'in ziyareti onuruna şehir Pembe renge bürünmüştür ve halen şehirde hoş geldin ‘’kutlamaları için bu renk kullanılmaktadır. Turumuz esnasında görülecek yerler arasında Jantar Mantar Gözlemevi, Hawa Mahal veya Rüzgârlar Sarayı olarak da adlandırılan yapı yer almaktadır. 

Konaklama ve akşam yemeğimiz Jaipur Marriott Hotel’de.

 

 1. Gün Jaipur - Udaipur / 20 Mart 2019

Erken kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, havalimanına transferimiz yapılıyor. SG 2636 sayılı uçuş ile saat 08:40’ta Udaipur’a uçuyoruz. Mihracelerin mirasıyla bütünleşmiş binbir gece masallarının dekoru kıvamında bir şehir Udaipur..

Otelimize yerleşmenin ardından, dilerseniz Udaipur’un her daim kalabalık olan tarihi çarşısındaki mücevherciler, gümüşçüler, çanak çömlek dükkanları ve diğer yerel dükkanlarını gezebilirsiniz. Akşam ise Piccola Gölü’nün durgun sularında tekne ile unutulmaz bir gezi yapacağız. Şehir, çöl olan komşularının aksine gölleri ile bilinmektedir. En bilinen gölü Pichola’dır. Bu göl Rajasthan Bölgesi’nin en güzel ve en canlı gölüdür; şehrin kalbi olarak adlandırılmaktadır. 

Akşam yemeği ve konaklamamız, dünyanın en etkileyici otellerinden biri olan, Udaipur Maharanası’nın yazlık sarayına kurulmuş ve gölde bir adada yer alan Taj Lake  Palace Hotel’de..

 

 1. Gün Udaipur  / 21 Mart 2019

Hayatımızın en renkli günü için uyanma vakti… Bugün Holi Fest günü..

Hindistan’a özgü Holi Festivali’nin (Holi Fest) amacı baharın gelişini kutlamaktır. Festivale verilen diğer isim ise Renklerin Festivali’dir. Festival adına yaraşır bir şekilde rengârenk gerçekleştirilir. Hint halkı rengârenk toprak boyaları, önce yüzlerine sürerler, daha sonra ise birbirlerinin vücutlarına atarlar. İnsanların üzerine dökülen, etrafa saçılan boyalar baharın gelişiyle başlayan çok renkliliği ve yeniden doğuşu simgelemektedir.

Kahvaltının ardından, Udaipur sokaklarında Holi Festivali’ni yaşayan halkın arasına katılacak; günümüzü fotoğraf çekerek ve otelimizin olanaklarını değerlendirerek geçireceğiz.

Akşam yemeği ve konaklama Taj Lake  Palace Hotel’de.

 

 1. Gün Udaipur - Delhi / 22 Mart 2019

Kahvaltının ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından şehri gezmeye devam ediyoruz. Şehir Sarayı, göle bakan küçük bir tepe üzerine kurulmuştur. Bu sarayın bir kısmı hala Udaipur Maharanası ve ailesi tarafından kullanılmaktadır. Diğer kısmı ise eserlerin sergilendiği müze olarak kullanılmaktadır. Şık salonları, dekoratif kapıları, taş ve cam mozaikleri ile gözleri kamaştırıcı bir güzellik sunar. Ardından Jagdish Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Gezimizin bitiminde havalimanına transferimiz yapılıyor. AI472 sayılı uçuş ile 15.10’da Delhi’ye uçuyoruz.. 16.10’da varışımızda otelimize transferimiz yapılıyor.

Akşam yemeği ve konaklamamız Le Meridien Hotel’de.

 

 1. Gün Delhi / 23 Mart 2019

Kahvaltının ardından, eski ve yeniyi, antik ve moderni bir arada deneyimleyeceğimiz, Hindistan’ın başkenti Delhi’yi gezmeye başlıyoruz. Gezimiz sırasında, Kızıl Kale, Jama Mesjid, Raj Ghat, Hindistan Kapısı yeşil parklar ve bahçeler göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento Binası’nı dırşarıdan gördükten sonra Delhi’nin sembol anıtı Kutub Minar’ı gezeceğiz.

Akşam Gurgaon’da bulunan, müzikal show Kingdom of Dreams’da Zangoora’yı izleyeceğiz. Kendinizi, Bollywood filmlerinden bir sahnede hissedeceğiniz unutulmaz gösteri ile günümüz teknolojisinin katkısıyla Hint kültürü ve tarihini geleneksel performanslar ile tanıyacağız.

Akşam yemeği ve konaklamamız Le Meridien Hotel’de.

 

 1. Gün Delhi - İstanbul / 24 Mart 2019

Sabah erken kahvaltının ardından, havalimanına transferimiz yapılıyor. Türk Hava Yolları,  TK717 sayılı sefer ile yapacağımız İstanbul dönüş uçuşumuz 06:55’te kalkıyor. Yerel saat ile 11.25’te İstanbul’a hoşgeldiniz.

Hayat Bir Yolculuktur.

Başka bir yolculukta tekrar birlikte olmak dileği ile…


 

OTELLERİMİZ:

 

ŞEHİR

OTEL

Varanasi

Taj Gateway Hotel

https://gateway.tajhotels.com/en-in/

Agra

Courtyard By Marriott

http://www.marriott.com/hotels/travel/agrcy-courtyard-agra/

Jaipur

Jaipur Marriott Hotel

www.marriott.com

Udaipur

Taj Lake  Palace Hotel

https://taj.tajhotels.com/en-in/taj-lake-palace-udaipur/

Delhi

Le Meridien Hotel

http://www.lemeridiennewdelhi.com/

 

FİYATIMIZ:

UÇAK BİLETİ HARİÇTİR

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODADA KONAKLAMA FARKI

HESABA HAVALE VEYA NAKİT ÖDEME

2.950 EURO

1.350 EURO

 

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

 • 5 yıldızlı merkezi otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Belirtilen tüm iç hat uçuşları
 • Tüm transferler ve şehir turları
 • Program dahilinde bulunan tüm giriş ücretleri
 • Elif Çamlıkaya ile söyleşiler
 • Delhi’de Zangoora Show
 • Tüm akşam yemekleri
 • Geleneksel Hindistan karşılaması
 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

 • THY ile İstanbul Delhi - Delhi İstanbul Uçuşu
 • Tüm öğle yemekleri
 • Ziyaret edilen yerlerde kamera çekim ücretleri
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Vize Ücretleri

 

UÇUŞ BİLGİLERİ:

 TK716

15 Mart 2019

Türk Hava Yolları

Boeing 777-300ER  

20:55

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

05:15

16 Mart 2019 Cumartesi

Delhi, Hindistan (DEL)

Indra Gandhi Uluslararası Havalimanı

5s 50d

 TK717

24 Mart 2019

Türk Hava Yolları

Boeing 777-300ER  

06:55

Delhi, Hindistan (DEL)

Indra Gandhi Uluslararası Havalimanı

11:25

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

7s

 

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03