HİNDİSTAN'DA RENK RÜZGARI; DELHİ, AGRA, JAIPUR, VARANASI VE UDAIPUR'DA HOLİ

  • Tarih: 24.02.2018 - 05.03.2018
  • Fiyat: 3120,00 EUR
HİNDİSTAN'DA RENK RÜZGARI; DELHİ, AGRA, JAIPUR, VARANASI VE UDAIPUR'DA HOLİ

Gezi Programı:

1 . Gün İstanbul Q Delhi 24 Şubat 2017

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 18:45’te Atatürk Havalimanı’n da buluşuyoruz. Ardından işlemlerimizi gerçekleştiriyor  ve Thy TK716 sefer sayılı uçuş ile saat 20:55’te Delhi’ye uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 

 

2. Gün Delhi  Q Varanasi 25 Şubat 2017

Sabah erken (05:15) Delhi Havalimanı’na varışımızın ardından iç hatlar terminaline geçiyoruz ve Varanasi uçuşumuzu 9W-2423 sefer sayılı uçuş ile saat 10:50’de gerçekleştiriyoruz. Şehre varışımız sonrasında bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize ulaşıyoruz.

Otele transferin ardından check-in işlemlerimizi tamamlıyor (otelde oda durumunun müsait olması durumunda) ve kısa bir dinlenme sonrasında şehri gezmeye başlıyoruz. Varanasi Hindistan’ın en eski ve yedi kutsal şehrinden biri olarak kabul edilmektedir. 

Akşam üzeri, Ganj Nehri kıyısında gerçekleşen Aarti törenine katılıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Radisson https://www.radisson.com/varanasi-hotel-up-221002/indvaran  otelimizdedir.

 

3. Gün Varanasi Q Delhi Agra 26 Şubat 2018

Sabah erken  güneş doğmadan önce otelimizden ayrılarak Ganj nehrinde tekne turuna çıkıyoruz. Varanasi, Hindu Tanrısı Shiva’nın şehridir ve bu şehirde ölmek bir Hindu için onur ve kurtuluş vaadidir. Tur sırasında nehirde yıkanan, çamaşırlarını yıkayan ve ölülerini yakan insanları görme olanağı bulabilirsiniz. Ölü yakma ghatlarında (ghat, suya inen merdivenler demektir) Varanasi’de kremasyon konusunda alan araştırması yapan ve doktora tezi bu konuda olan rehberimiz tarafından ayrıntılı bilgilendirme yapılacaktır. Ganga’da sabah ibadetini yaptıktan sonra yola koyulanlar, okula giden çocuklar, yeni bir güne başlayan Varanasi halkıyla birlikte biz de yeni güne merhaba diyoruz. Bu ilginç deneyimimizin ardından kahvaltımızı almak üzere otele dönüyoruz.

Dinlenme ve kahvaltı sonrasında Varanasi Havaalanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz. Delhi uçuşumuzu 6E-3175 sefer sayılı uçuş ile gerçekleştiriyoruz.  Sonrasında alanda bekleyen özel aracımız ile Agra’ya transferimizi gerçekleştiriyoruz (yaklaşık 5 saat). Yolculuk boyunca rehberimlzle Hindistan tarihi  ve Hinduizm hakkında konuşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Courtyard By Marriott      http://www.marriott.com/hotels/travel/agrcy-courtyard-agra/ otelimizdedir.

 

4. Gün Agra Jaipur 27 Şubat 2018

Otel de alacağımız kahvaltının ardından Agra’daki ilk ziyaret noktamız  dünyanın  en  önemli  yapıtları  arasında  yer  alan   Tac Mahal’dir. Babür Devleti Sultanı Şah  Cihan’ın, 39 yaşında  ondördüncü çocuğunu dünyaya getirirken hayatını kaybeden çok sevdiği eşi Ercüment Banu Begüm’ün (Mümtaz) hatırasına inşa edilmiştir. Tac Mahal Hindistan’da İslam sanatının mükemmel bir mücevheri olarak kabul edilmektedir. Ardından  Agra  Kalesine  yapılacak  gezide sultanların yaşam  ve çalışma alanlarını, saray bahçelerini göreceğiz. Oğlu Alemgir tarafından tahttan indirilen Şah Cihan‘ın ömrünün son günlerini kaledeki odasından Tac Mahal’i izleyerek geçirdiği bilinmektedir.

Gezilerimiz sonrasında özel aracımız ile Jaipur’a doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz mola ile birlikte yaklaşık olarak 5 saat sürecektir.

Konaklama ve akşam yemeğimiz ITC Rajputana https://www.itchotels.in/hotels/jaipur/itcrajputana.html  otelimizdedir.

 

5. Gün Jaipur 28 Şubat 2018

Sabah kahvaltısının ardından Amber Kalesi gezisi için hareket (Jaipur şehrinin 11 km dışındadır). Tur sırasında kaleye filler ile çıkılacaktır. (Fillerin müsait olmaması durumunda jeep kullanılacaktır.) Sheesh Mahal, Jai Mahal gibi birçok güzel mekân görülecek yerler arasındadır.

Öğleden sonra Pembe şehir olarak bilinen Jaipur şehir turumuza devam ediyoruz. Pembe renk geleneksel “hoşgeldin” anlamında kullanılır; 1876 yılında Prens Albert'in ziyareti onuruna şehir Pembe renge bürünmüştür ve halen şehirde hoş geldin ‘’kutlamaları için bu renk kullanılmaktadır. Turumuz esnasında görülecek yerler arasında Jantar Mantar Gözlemevi, Hawa Mahal veya Rüzgârlar Sarayı olarak da adlandırılan yapı yer almaktadır. 

Konaklama ve akşam yemeğimiz ITC Rajputana https://www.itchotels.in/hotels/jaipur/itcrajputana.html  otelimizdedir.

 

6. Gün JaipurQ Udaipur  01 Mart 2018

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrasında havaalanına transferimizi ve Udaipur uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

Varışımız sonrasında Pichola Gölü’nü tekne ile dolaşıyoruz. Şehir, çöl olan komşularının aksine gölleri ile bilinmektedir. En bilinen gölü Pichola’dır. Bu göl Rajasthan Bölgesi’nin en güzel ve en canlı gölüdür; şehrin kalbi olarak adlandırılmaktadır. Akşam yemeği ve konaklama Hindistan'ın en ünlü ve değerli otellerinden, Udaipur Maharanasının yazlık sarayına kurulmuş ve gölde bir adada yer alan Taj Lake  Palace https://taj.tajhotels.com/en-in/taj-lake-palace-udaipur/ otelimizde olacaktır. Taj Lake Palace sadece konaklama yapan misafirlere açıktır. Dışarıdan gelen çay ve yemek misafirlerine dahi kapalıdır. 

 

7. Gün Udaipur  02 Mart 2018

Hayatımızın en renkli günü için uyanma vakti…

Bugün Holi Festivali var…

Kahvaltımızı otelimizde yapıyoruz. Ardından Udaipur sokaklarında Holi Festivali’ni yaşayan halka katılıyor; günümüzü fotoğraf çekerek ve otelimizin olanaklarını değerlendirerek geçiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Taj Lake  Palace https://taj.tajhotels.com/en-in/taj-lake-palace-udaipur/ otelimizde olacaktır.

8. Gün Udaipur Q Delhi 03 Mart 2018

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve şehri keşfe devam ediyoruz.

Şehir Sarayı bu göle bakan küçük bir tepe üzerine kurulmuştur. Bu sarayın bir kısmı hala Udaipur Maharanası ve ailesi tarafından kullanılmaktadır. Diğer kısmı ise eserlerin sergilendiği müze olarak kullanılmaktadır. Gölün manzarasına sahip bu sarayı gezdikten sonra Jagdish Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrasında havaalanına transferimizi ve Delhi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

Serbest alınacak akşam yemeği sonrasında ünlü Bollywood müzikal gösterisi Zangoora'yı izlemek üzere gösterinin gerçekleşeceği yere ulaşıyoruz.

Konaklama Le Meridien http://www.lemeridiennewdelhi.com/  otelimizdedir.

 

9. Gün Delhi 04 Mart 2018

Sabah kahvaltısından sonra Eski ve Yeni Delhi'de otobüsle yapacağımız panoramik gezide Kızıl Kale, Jama Mesjid, Raj Ghat, Hindistan Kapısı, Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento Binasını dışarıdan gördükten sonra, Delhi'nin sembol anıtı Kutub Minar’ı geziyoruz.

Öğle yemeği sonrasında yarım gün serbest zamanda dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilir veya otelde dinlenebilir.

Konaklama Le Meridien http://www.lemeridiennewdelhi.com/  otelimizdedir.

 

10. Gün Delhi Q İstanbul 05 Şubat 2018

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından özel aracımız ile havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Thy  TK717 sefer sayılı uçuş ile saat 06:55’te İstanbul uçuşu ile dönüşe geçiyoruz. Varışımız saat 11:25’tir.

 

Hayat Bir Yolculuktur.

Başka bir yolculukta birlikte olmak dileği ile…

 

 TK716

Türk Hava Yolları

Boeing 777-300ER

20:55

İstanbul, Türkiye (IST)
Atatürk Havalimanı

05:15

25 Şubat Pazar

Delhi, Hindistan (DEL)
Indra Gandhi Uluslararası Havalimanı

5s 50d

 TK717

Türk Hava Yolları

Boeing 777-300ER  

06:55

Delhi, Hindistan (DEL)

Indra Gandhi Uluslararası Havalimanı

11:25

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

7s

 

FİYATLARA DÂHİL OLAN HİZMETLER:
*5 yıldızlı merkezi otellerde 8 gece konaklama
*Belirtilen tüm iç hat uçuşları (3 adet)
*Tüm transferler ve şehir turları
*Program dahilinde bulunan tüm giriş ücretler
*Elif Çamlıkaya ile söyleşiler
*Delhi’de  Zangoora Show
* 7 adet akşam yemeği (Delhi’de hariçtir.)
*Vergiler
*Geleneksel Hindistan karşılaması
*Seyahat sigortası


FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :
*İstanbul Delhi - Delhi İstanbul Uçuşu
* Tüm öğle yemekleri
*Ziyaret edilen yerlerde kamera çekim ücretleri
*Tüm kişisel harcamalar
*Yurtdışı çıkış harcı
*Vize Ücretleri
*Bahşişler (50 USD) alanda toplanılacaktır.
 

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03