İPEK DARGA İLE FARKINDALIĞA YOLCULUK BAKSI MÜZESİ

  • Tarih: 01.06.2018 - 03.06.2018
  • Fiyat: 1450,00 TL
İPEK DARGA İLE FARKINDALIĞA YOLCULUK BAKSI MÜZESİ

Gezi Programı:

1. Gün :  İSTANBUL / ERZURUM / BAYBURT
Sabiha Gökçen Havalimanı’da 10:30’da buluşmamızın ardından Pegasus Havayolları PC 2552 sefer sayılı uçağımız ile 12:00’da Erzurum’a hareket ediyor  ve 13:50’de varışımıza takiben aracımızla Bayburt Bayraktar Köyü ve konaklamamızı alacağımız Baksi Konuk Evine gidiyoruz.

Akşam yemeğimiz öncesinde ‘Bedensel ve Zihinsel Hazırlık’ yapıyoruz. Bu keşif yolculuğumuz bir saat sürecek olup, bedenimize ve nefesimize odaklanmayı öğrenerek bu seyahat sırasında doğaya, renklere ve kokulara olan farkındalığımız artmış olacak.

Akşam yemeğimizi Baksi Müzesi’nin muhteşem ortamında alıyoruz ve akşam yemeğimiz sonrasında Baksı Müzesi klasiği olan terasta ateşin etrafında ‘Meditasyon ve Sanat Söyleşileri’ gerçekleştiriyoruz.
 

2. Gün : BAYBURT
Sabah kahvaltımız öncesinde Huykesen Ağacı’na güzel bir yürüyüş yapıyoruz. Bu yürüyüşümüz sırasında Mauna dediğimiz sessizlik meditasyonu yaparak adımlarımıza ve bedensel hareketlerimize odaklanarak zihinsel arınma çalışması yapmış olacağız.

Sabah kahvaltımızı Baksi Müzesi’nin muhteşem ortamında aldıktan sonra Baksi Müzesi’ni, Depo Müzeyi tüm detaylarıyla geziyor ve bilgi alıyoruz.Baksi Müzesi gezimiz sonrasında bizim için özel hazırlanmış olan menü eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz.

Akşam yemeğimiz öncesinde ‘Yoga ve Nefes’ çalışması gerçekleştiriyor ve akşam yemeğimizi tekrar Baksi Müzesi’nin muhteşem ortamında alıyoruz.

Akşam yemeğimiz sonrasında terasımızda ateşin etrafında ‘Meditasyon ve Sanat Söyleşileri’ gerçekleştiriyoruz.
 

3. Gün : BAYBURT / ERZURUM / İSTANBUL
Sabah kahvaltımız öncesinde ‘Yoga ve Bedensel - Zihinsel Hazırlık’ yapıyoruz. Son gün ki bu seansımız ile; kendimize, doğaya, resme, ilişkiye veya ihtiyaçlarımıza bakışımız netleşmiş olacak ve duygusal gücümüzü arttırmış olacağız.

Sabah kahvaltımızı tekrar Baksi Müzesi’nin muhteşem ortamında aldıktan sonra ‘Yoga ve Nefes’ çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Öğle yemeğimizi Baksı Konuk evi’nin muhteşem ortamında aldıktan sonra, söyleşilerimize devam ediyoruz.

Otelimizden ayrılmadan önce son kez hep bereber Çay saati içerisinde söyleşilerimizi gerçekleştiriyor ve belirtilen saatte konuk evimizden çıkış yaparak Erzurum Havaalanı’na doğru haraket ediyoruz. Pegasus Havayolları PC 2555 sayılı 21:20 uçuşu ile İstanbul’a dönüyoruz.
 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
•  Baksı Konuk Evi’nde ( Taş Oda ) 2 Gece Konaklama
•  Gezi Sırasındaki Tüm Transferler
•  2 Adet Sabah Kahvaltısı
•  1 Adet Lunch Box
•  2 Adet Öğle Yemeği
•  2 Adet Akşam Yemeği
•  Yoga Danışmanımız İpek DARGA ile söyleşiler
•  Yoga Nefes ve Meditasyon Seansları
•  TURSAB Seyahat Sigortası
 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN VE EKSTRA ALINACAKHİZMETLER •  Pegasus Havayolları Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri
•  Yemeklerde Alınacak Ekstra İçecekler
•  Tüm Kişisel Harcamalar
 

Konaklama Detayı: http://baksi.org/konuk-evi/
 

İPEK DARGA

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunu. İşletme yüksek lisansı yaptıktan sonra 14 yıl profesyonel yöneticilik yaptı. Amerika'da yaşadığı yıllarda hobi olarak yoga yapmaya başladı. 1992 yılında başlayan bu yoga öğrenciliği, Türkiye’de Yaasc Siddashram Yoga Merkezi'nden Adnan Ananada Siddviho Çabuk'tan, Hindistan'da Airo Bındo Ashram'da İntegral Yoga ve Amerika’da Vinyasa Yoga, Shiva Rea Teacher Training'den aldığı yoga eğitmenliği sertifikalarından sonra yoga eğitmeni olarak devam etti.

2005 yılından günümüze birçok yerli ve yabancı kurumsal şirkette ofis yogası dersleri ve öfke yönetimi gibi kişisel gelişim seminerleri veriyor. Şirket sağlık projeleri ve sosyal sorumluluk projeleri yapıyor. Türkiye’de ilk kez yogayı astroloji ile birleştiren İpek Darga 2012 yılında çıkardığı Yıldızlarla Duruş kitabı ile ilgili çeşitli seminerler vermekte ve konuşmacı olarak görev almaktadır.

Kurucusu olduğu Yoga Darga Yoga Merkezi dışında fizyoterapi merkezi, spor merkezleri gibi kuruluşlarda özel veya grup yoga dersleri vermektedir.