IŞIĞA YOLCULUK, DİSİPLİNLERARASI BİR SANAT SOHBETİ

  • Tarih: 18.07.2018
  • Fiyat: 100,00 TL
IŞIĞA YOLCULUK, DİSİPLİNLERARASI BİR SANAT SOHBETİ

Gezi Programı:

IŞIĞA YOLCULUK, Disiplinlerarası Bir Sanat Sohbeti


18 Temmuz, Çarşamba günü 18:00’de Çağla Cabaloğlu Gallery ev sahipliğinde, 42 Maslak Art Space’de buluşuyor ve Feride Çelik anlatımı, moderatörlüğü eşliğinde farklı disiplinlerden iki sanatçı ile birlikte ışık dolu bir sanat yolculuğuna çıkıyoruz.

Çağla Cabaoğlu Gallery sanatçılarından Şenol Altun, ikinci kişisel sergisi olan “Aydınlatan Heykeller Vol. II” ve “Fotomorfoz” sergileri ile 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor. Sergi, son yılların en dikkat çeken çağdaş sanat ve tasarım (art&design) sergilerinden biri olarak görülüyor; ‘ileri dönüşüm sanatı’na da özgün bir örnek olarak gösteriliyor ve büyük beğeni toplamaya devam ediyor. Şenol Altun; “Aydınlatan Heykeller Vol. II” Sergisi ’nde, her biri atık endüstriyel parçalardan oluşan, gün ışığında bulunduğu mekâna farklı bir hava katan tasarım objesi, hava karardığında ise ‘ışık’ kaynağı olabilen eserlerini; “Fotomorfoz” Sergisi’nde ise, bilindik nesnelerin ışıkla etkileşimi sonucu, anlık gerçekliğini kaybedip sanki başka bir boyuttan bize göründüğü fotoğraflarını sergiliyor.

Sohbete Şenol Altun ile birlikte film yapımcısı, yazar ve sanatçı kimlikleriyle Kerem Topuz da katılıyor. Topuz, film dünyasının yanı sira farklı disiplinlerden ürettiği işleri, seri üretim nesneleri, popüler imgeleri ile sanat dünyasına farklı bir bakış açısı getiriyor. Sanat semineri eşliğinde gerçekleştireceğimiz sanatçılar sohbetine ve sergi gezimize hepinizi bekliyoruz.

Sanatçılarla sohbet, sergi gezisi ve şık ikramlar eşliğinde gerçekleştireceğimiz bu dolu dolu sanat seminerimize hepinizi bekliyoruz.


Tarih: 18 Temmuz 2018 Çarşamba
Saat: 18:00-20:00
Yer: 42 Maslak Art!Space (42 Maslak / Ahi Evran Cad. No:6)
(Kontenjan sınırlıdır)

FERİDE ÇELİK

Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Entstitüsü ile başlayan eğitim dönemi Boston University, Boston, Massachusetts, Old Dominion University, Yeditepe Üniversitesi, Işık Üniversitesi Sanat Bilimi Doktora Programı ile devam etmiştir. Eğitimini yanında resim, takı tasarım ve yoga eğitmenliği sertifikası bulunmaktadır.

1 Ocak 1970 yılında Isparta’da doğan Feride Hanım evli ve iki çocuk annesidir.