İSTANBUL'DA NOEL YEMEĞİ VE AYİNİ

  • Tarih: 24.12.2018
  • Fiyat: 325,00 TL
İSTANBUL'DA NOEL YEMEĞİ VE AYİNİ

Gezi Programı:

İstanbul...

Tarih boyunca bir çok medeniyeti ağırlamış, farklı kültürleri ve farklı dinleri barındırıp, kozmopolit bir kültür yaratmış, cami ile kilise, sinagog ile ayazma yan yana yer almıştır.

Dünyanın farklı coğrafyalarında Aralık ayının 24’ünü 25’ine bağlayan gece Hz. İsa’nın dünyaya gelişi ışıl ışıl yanan kiliselerde ayinlerle, ilahilerle kutlanır. Hristiyanların bu en kutsal gününde, kutlamaların İstanbul’daki buluşma adresi ise Beyoğlu’nda ki Kiliselerdir…

 

24 Aralık,2018  günü Beyoğlu’nda yapacağımız gezi esnasında Rehberimiz MİNE KARAHAN TANER ile Hristiyanlık ve Noel hakkında bilgi alırken, farklı inançların eşsiz kentimizdeki birlikteliğine bir kez daha tanıklık ediyoruz.

 

Gezi Programı :

15:00            Tur Başlangıcı

Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi, Vosgeperan Ermeni, Katolik Kilisesi, İnci pastanesi tadım, Ermeni Katolik Patrikanesi, Surp Yerortutyun Üç Horan Kilisesi, Panagia Maria Rum Ortodoks Kilisesi, Saint Antoine Latin Katolik Kilisesi, Dutch Chapel, Santa Maria Draperis Latin Katolik Kilisesi, Anglikan Kırım Kilisesi ve Fıccın restauran ev yapımı sıcak şarap tadımı ve Noel Yemeği

 

22:00               Program sonu

 
Dahil Olan Hizmetler
*Rehberlik Hizmeti ve Söyleşiler
*Kulaklık Hizmeti
*Tüm Giriş ve Bağışlar
*İnci Pastanesi'nde belirlenen ikramlar
*Noel Yemeği 
*Şarap Tadımı
 
Dahil Olmayan Hizmetler
*Kişisel Harcamalar
 
 
 
  • Kesin rezervasyon işlemlerinde 15 günden az kalan süre zarfında iptal/iade işlemi gerçekleştirilmemektedir.
  • Kontenjanlar değişiklik göstermektedir. Garanti altına alınmamış rezervasyonlar için acenta herhangi bir yer opsiyonu tutmakla yükümlü değildir.

MİNE KARAHAN TANER

1977 Corlu dogumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Çorum'da tamamladım. 1995'te ilk yurtdışı tecrübem olan 3 aylık Japonya seyahatimin ardından, gerek işim gereği, gerekse kişisel merakımdan dolayı seyahatlerime devam ettim. Okulla beraber devam ettiğim Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Rehberlik Kursunu 1997'de bitirerek profesyonel rehberliğe başladım. Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden 1998'de mezun oldum. 2001-2003 yılları arasında İspanya'nın Barcelona kentinde yaşadım. 2005'te gezmeye ara vererek Boğaziçi Üniversitesi'nde Avrupa Birliği Çalışmaları Yüksek Lisans programına girdim ve 2006'da M.A derecesi ile mezun oldum. 

2007 Aralık'ta bir arkadaşımla çıktığım 92 günlük Güney Amerika gezim gazetelerin seyahat eklerinde ve internet bloglarında yayınlandı. 

Şimdiye kadar İstanbul Rehberler Odası'nın düzenlediği VİP rehberlik, Musevi Mirası, İstanbul Uzmanlığı, Mimar Sinan Uzmanlık Programı, Türkiye'de Hristiyan Mirası gibi kursları bitirdim. 

 

Yaşam boyu eğitimin önemine inandığım için 2017’de tekrar üniversiteye girerek Adnan Menderes Üniversitesi’nde Sağlık Turizmi üzerine yüksek lisans yapmaya başladım. Eğitimim halen devam etmektedir.

Başta Avrupa olmak üzere 70 kadar ülkeyi gezme fırsatım oldu. Asıl branşım, Türkiye içerisinde Amerikalı grupları gezdirmek olsa da, gezmek ve gezdirmek benim için bir hayat tarzı ve vazgeçilmez bir tutku.

İstanbul içinde yürüyüş turları özel uzmanlık alanlarımdan biri. 

Evliyim ve dört yaşında bir oğlum var.

Bu turumuzu satın almak için lütfen aşağıda yer alan numaralardan bizimle irtibata geçiniz.
90 216 326 29 03