KARADENİZ'DEN İÇ ANADOLU'YA SONBAHAR

  • Tarih: 22.09.2017 - 24.09.2017
  • Fiyat: 1180,00 TL
KARADENİZ'DEN İÇ ANADOLU'YA SONBAHAR

Gezi Programı:

1. Gün : İstanbul – Taraklı – Sünnet Gölü – Göynük

Siz değerli misafirlerimiz ile 06:00 da Conrad Otel (Beşiktaş) önünde buluşmanın ardından Kadıköy’de bekleyen misafirlerimizi almak üzere yola çıkıyoruz. 06:15’te Kadıköy’de bekleyen misafirlerimiz ile buluştuktan sonra yolculuğa başlıyoruz. Kendimizi sonbaharın huzuruna bırakacağımız bu rota ilk olarak Osmanlı döneminden kalma evleri ve dokusu ile bizleri etkisi altına alacak Taraklı olacak. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz sonrasında şehre varıyoruz. Kısacık bir molanın ardından şehir gezimize başlıyoruz.

Antik dönemdeki adı ile Dablar’ın tarihi M.Ö 2000 yılına kadar uzanmaktadır. Türkler’in burayı ele geçirmesi ise Osmanlı’nın ilk yıllarına kadar uzanmaktadır. Ertuğrul Gazi döneminde ele geçirilen bu şehir yüzyıllarca Türk egemenliğinde kalmıştır. Tarihi sokaklarda dolanarak ulaşacağımız ilk nokta Yunus Paşa Camii diğer adı ile Kurşunlu Camii, Yavuz Sultan Selim tarafından veziri Yunus Paşa’ya 1517 yılında yaptırılmıştır. Bu şehrin adı ise burada yaşayanların şimşir ağacından kaşık ve ağırlıklı olarak tarak yapmasından gelir. Gezimiz şehrin önemli yapılarından olan Kadirler Konağı ile devam edecek. Son olarak Etnografya Müzesi’ni de ziyaret ettikten sonra yöresel yemekleri tadacağımız öğle yemeğimizi almak için Paşazade restauranta ulaşıyoruz.

Yemeğimizin ardından sonbaharda renklerin ruhuna dokunabilmek için kısa bir doğa yürüyüşü yapacağımız, Sünnet Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl etrafındaki yürüyüşümüz sonrasında manzara eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz.

Günün ardından rotamızı otelimize çeviriyoruz.

Konaklama yemeği Sular Otel’dedir. http://sularbutikotel.com/

Akşam yemeğimizi Lalezar Restaurant’ta alıyoruz.

2. Gün Göynük – Çayırhan - Beypazarı

Mis gibi orman kokusu ve kuşların yaza veda cıvıltıları ile güne merhaba diyoruz. Kahvaltımızı şehir ve doğa manzarası eşliğinde alıyoruz.
Otelden çıkış işlemlerimizi yaptıktan sonra gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Sakarya zaferi anısına Kaymakam Hurşit Bey’in yaptırdığı Zafer Kulesi (Saat Kulesi) olacak yapı ikİ defa restorasyon geçirmiş 2001 yılında yapılan ikinci restorasyonda yanan yapı aslına uygun olarak tekrar yapılmıştır. Kule gezimiz sonrasında şehrin içine doğru ilerliyoruz. Şehrin bazı kısımlarında bozulmalar olsa da Osmanlı dokusunu koruyabilmiştir. Ahşap cumbalı Osmanlı evlerinin arasından geçerek Gazi Süleyman Paşa Camii ve Hamamı’na ulaşıyoruz. yaklaşık 1000 yıllık bir tarihi olan camiinin içerisine girdiğinizde ahşap ve taş işçiliği bizleri etkiliyor.

Hamamı da gördükten sonra Akşemseddin Hz. Türbesi’ni de ziyaret ediyor ve Göynük’ten ayrılıyoruz.

İlginç bir deneyimi yaşamak için aracımızdaki yerlerimizi alıyoruz. Ankara’da tekne turu için yaklaşık 2 saatlik bir yolculuğun ardından Ankara’nın Çayırhan beldesine ulaşıyoruz. Yolculuk esnasında Karadeniz’den İç Anadolu’ya geçişte doğanın inanılmaz değişimine tanıklık edeceğiz. Beldeye gelmeden önce yolda Kuş Cenneti için kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Beldeye vardığımızda ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Biz yemeğimizi yerken müsaitlik durumuna göre teknemiz hazırlanıyor olacak.

Yemek sonrasında bir kısmı Eskişehir bir kısmı da Ankara sınırları içinde kalan Sarıyar Barajı üzerinde tekne ile geziyoruz. Gezimiz esnasında rotamız Juliopolis Akropol’ünü geziyoruz ve tekne ile geri dönüyoruz.

Gezimiz sonrasında yarım saat sürecek yolculuğun ardından Beypazarı’na ulaşıyoruz.

Konaklama Bey Palas Otel’dedir. Akşam yemeğimizi ise Bağ Evi Anadolu Mutfağı’nda alıyoruz.

3. Gün Beypazarı – Istanbul

Bir sonbahar sabahında bugünde İç Anadolu’da güne merhaba diyoruz. Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında şehir gezimize başlıyoruz. İlk noktamız Hıdırlık Tepesi olacak. Buradan tarihi dokusunu yeni binalara karşı korumaya çalışan Beypazarı’nı geniş açıdan inceliyoruz. İpek Yolu’nun önemli rotalarında olan şehri içerisine inerek keşfetmeye başlıyoruz. Tarihi Çarşı içerisinde Telkarici ve Gümüşçüler çarşısını geziyoruz. Ardından Selçuklu Camii ve müzeye çevrilmiş bir konak olan Suluhan Müzesi’ni geziyoruz.

Bugün öğle yemeğimizi serbest alıyoruz. Ev yapımı baklavayı kesinlikle tavsiye ederiz. Alış-veriş ve yemek için verilen mola sonrası buluşuyoruz ve İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz.

20:00 civarında İstanbul’a ulaşmayı planlıyoruz.

Hayat Bir Yolculuktur…

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
• Uzman rehberlik hizmeti
• Konforlu araçlarımızla ulaşım
• Programda belirtilen otellerde kahvaltı oda konaklama
• Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri (son gün hariç)
• Programda belirtilen çay kahve ikramları
• Araç içi ikramlar
• Gezi yerleri giriş ücretleri
• Otoban ve otopark ücretleri
• TURSAB zorunlu seyahat sigortası

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
• Kişisel harcamalar
• Yemekler esnasında alınacak içecekler
• Son gün öğle yemeği

İptal koşulları: Katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına otuz günden daha az bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir. Seyahat tarihine 30 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı geri iade edilmez. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.