KENAN TAMER İLE BUDAPEŞTE ORTODOKS PASKALYASINDA SANAT VE MÜZİK

 • Tarih: 27.04.2019 - 29.04.2019
 • Fiyat: 1080,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 1320,00 EUR
KENAN TAMER İLE BUDAPEŞTE ORTODOKS PASKALYASINDA SANAT VE MÜZİK

Gezi Programı:

 

 

 

27 Nisan 2019 Ctesi: İstanbul - Budapeşte

Siz değerli misafirlerimiz ile 09:30’da buluşmamızın ardından pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve THY’nın saat 11.55 kalkışlı uçağıyla Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Yerel saatle 13.00’te Budapeşte Havaalanı’na varışımızın ardından bizi bekleyen aracımız ile Budapeşte şehir turumuza başlıyoruz. Tarih açısından Avrupa’nın çok özel bir şehri olan Budapeşte’de Kahramanlar Meydanı’ndaki kahve molamızdan sonra başlayacağımız şehir gezimizde göreceğimiz başlıca noktalar; Budin Kalesi, Şehir Parkı, Andrassy Caddesi, Opera Binası, Zincirli Köprü, Balıkçılar Burcu, Gellert Tepesi olacaktır. Gezimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklamamız 5 yıldızlı Sofitel Otel’de, Tuna nehri manzaralı odalarda olacaktır.

Akşam yemeğinin ardından, Budapest Festival Orkestrası’nın, Liszt Academy Concert Center’da 19.45’te başlayacak konseri için ayrılıyoruz. Şef Manfred Honeck yönetimindeki Budapeşte Festival Orkestrasının konserinde, pianoda Leif Ove Andsnes yer alacak. Konserde Guiseppe Verdi, Wolfgang Amedeus Mozart ve Tchaikovsky’nin eserleri çalınacaktır.

 

28 Nisan 2019 Pazar Budapeşte

Sabah kahvaltımızın ardından kısa bir sabah yürüyüşüyle kaleye çıkıyoruz, daha sonra özel aracımızla sırasıyla Macar Ulusal Galeri’yi ziyaret edeceğiz ve öğle yemeği için Avrupa’nın en ünlü kafelerinden New York Cafe’de mola vereceğiz. Yemek sonrasında Sinagog ve Ludwig Modern Sanat Müzesi gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeği için 19.30’da otelden ayrılıp Tuna Nehri kenarında şık bir tekne- restaurant olan Spoon’a gidiyoruz. Yemekten sonra ise özel tekne ile yapacağımız Tuna nehri gezimizde Budapeşte’yi nehirden izleme imkânı bulacağız.

 

 29 Nisan 2019 Ptesi: Budapeşte-Estergon-Vizegrad-Szentendre- İstanbul

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından 9.30’da check-out işlemlerini tamamlayıp Estergon Kalesi karşısındaki Slovakya’nın Sturovo kasabasına gideceğiz. Tuna Nehri kenarından Estergon Kalesi manzarasını gördükten sonra Estergon Kalesine çıkmak üzere Macaristan’a geri dönüyoruz. Kale içerisinde Macaristan’ın en büyük katedrali Estergon Bazilikası’nı ve kaleyi gördükten sonra Vizegrad kasabasına Burada alacağımız öğle yemeği esnasında Rönesans dönemini en iyi şekilde yaşayacağız. Sadece kral ve kraliçelere verilen kral sofrasında kostümler giyerek çektireceğimiz fotoğraflar güzel bir anı olarak kalacak. Sonrasında Szentendre sanatçılar kasabasına geçiyoruz. İki saat kadar sürecek serbest zaman içerisinde köyde yürüyüş ve alışverişin ardından yaklaşık saat 17.00 de havaalanına doğru hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlerinin sonrasında THY’nin saat 20.10’da kalkan uçağı ile Budapeşte’den ayrılıyoruz. İstanbul’a varış saatimiz 23.15’tir.

 

 GEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Belirtilen otelde oda kahvaltı konaklama
 • Programda bulunan transferler
 • Şehir gezileri
 • Gezilerdeki giriş ücretleri
 • Konser ücreti
 • Özel tekne turu
 • 2 akşam ve bir öğle yemeği
 • Zorunlu seyahat sigortası

 

 GEZİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Yapılacak şahsi harcamalar ve yemeklerde alınacak içkiler
 • Vize
 • Yurt dışı çıkış harcı

 

KENAN TAMER

Türk baba ve İngiliz annenin oğlu olarak 1969 yılında Cheshire, İngiltere’de dünyaya geldi ve Türkiye’de büyüdü. Lise öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra üniversite öğrenimine Boğaziçi Üniversite’sinin Ekonomi bölümünde devam etti. Öğreniminin üçüncü yılında, Amerika’da Berry Üniversite’sinden tam burs kazandı ve aynı üniversitenin ekonomi ve işletme programlarında cifte lisans yaparak mezun oldu. Kazandığı başka bir burs ile Massachusetts Üniversitesi’nce Otel, Restoran ve Seyahat Yöneticiliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

Kendisi edebiyat aşığı, kitap kurdu, tatbilir ve tarih, kültür, klasik/modern sanat tutkunu... Türkiye içi ve yurt dışına yaptığı sayısız seyahatlerin sonunda tutkusunu, kariyerine dönüştürmeye karar verdi ve 27 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Profesyonel Turist Rehberi kokartını almaya hak kazandı.

Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışı tur rehberliği yapıyor ve şu ana kadar seyahat ettiği ülke sayısı 100’ün üzerinde. Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacıların, müze gruplarının, generallerin, sanat duayenlerinin, ünlü iş adamlarının/iş kadınlarının, arkeoloji derneklerinin rehberliğini yapıyor.

Sekizinci göbek İstanbullu ve bu şehrin gönlündeki yeri bir başka... İstanbul’un tarihine, coşkusuna, karmakarışıklığına, görmüş geçirmişliğine, eski ile yeninin zıtlıklarına, tatlarına, anlaşılmazlığına, çeşitliliğine aşık... Hele bir de tüm bunları anlatabileceği, paylaşabileceği, keşfedebileceği gezginler ile birlikteyse değmeyin keyfine!

Bu turumuzu satın almak için lütfen aşağıda yer alan numaralardan bizimle irtibata geçiniz.
90 216 326 29 03