KENAN TAMER İLE FENER BALAT

  • Tarih: 17.04.2019
  • Fiyat: 225,00 TL
KENAN TAMER İLE FENER BALAT

Gezi Programı:

Fener – Balat, İstanbul’un en önemli tarihi dokularından birine sahiptir. Sokaklarında geçmişi soluyabileceğiniz Balat programımızda bir çok önemli eser görüp, tarihe tanıklık edeceğiz. Gezimize Kadir Has Üniversitesi’nin kampüsünde buluşarak başlayacağız. Üniversite altındaki sarnıcı ziyaretimizle turumuz başlayacaktır. Gezimiz esnasında göreceğiniz eserler arasında, Cibali kapı, Aya Nikola, Aya Karalambos Klisesi, Aya Kapı, Gül Camii, Adile Sultan Sübyan Mektebi, küçük Mustafa Paşa Hamamı, Dimitri Kandemir Sarayı’nı, Vlah Klisesi’ni( dışardan görülecektir) ziyaret edeceğiz. Moğol-Bizans ilişkileri nedeniyle “Moğol Kilisesi”, Maria’nın şansızlığı nedeniyle ise de “Kanlı Kilise” olarak anılan Moukhliotissa Kilisesi, Fener Rum Patrikhanesi ve Rum Konakları Kalıntıları ve Kırmızı Mektep yer almaktadır.

Program Başlangıç : 10:00

Program Bitiş : 15.00
 
Öğle yemeğimizi ekonomik özgürlüğü olmayan kadınlara meslek kazandırmak amacıyla kurulan Balat Kültür Evi bünyesindeki Vodina Kafe’de ev hanımlarının yaptığı lezzetli yemeklerden oluşan menü alıyoruz

Programa Dahil Olan Hizmetler :
Rehberlik hizmeti
Vodina Cafe’de öğle yemeği
Tüm Bağış ve girişler
Kulaklık hizmeti

Programa Dahil Olmayan Hizmetler :
Kişisel harcamalar

KENAN TAMER

Türk baba ve İngiliz annenin oğlu olarak 1969 yılında Cheshire, İngiltere’de dünyaya geldi ve Türkiye’de büyüdü. Lise öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra üniversite öğrenimine Boğaziçi Üniversite’sinin Ekonomi bölümünde devam etti. Öğreniminin üçüncü yılında, Amerika’da Berry Üniversite’sinden tam burs kazandı ve aynı üniversitenin ekonomi ve işletme programlarında cifte lisans yaparak mezun oldu. Kazandığı başka bir burs ile Massachusetts Üniversitesi’nce Otel, Restoran ve Seyahat Yöneticiliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

Kendisi edebiyat aşığı, kitap kurdu, tatbilir ve tarih, kültür, klasik/modern sanat tutkunu... Türkiye içi ve yurt dışına yaptığı sayısız seyahatlerin sonunda tutkusunu, kariyerine dönüştürmeye karar verdi ve 27 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Profesyonel Turist Rehberi kokartını almaya hak kazandı.

Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışı tur rehberliği yapıyor ve şu ana kadar seyahat ettiği ülke sayısı 100’ün üzerinde. Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacıların, müze gruplarının, generallerin, sanat duayenlerinin, ünlü iş adamlarının/iş kadınlarının, arkeoloji derneklerinin rehberliğini yapıyor.

Sekizinci göbek İstanbullu ve bu şehrin gönlündeki yeri bir başka... İstanbul’un tarihine, coşkusuna, karmakarışıklığına, görmüş geçirmişliğine, eski ile yeninin zıtlıklarına, tatlarına, anlaşılmazlığına, çeşitliliğine aşık... Hele bir de tüm bunları anlatabileceği, paylaşabileceği, keşfedebileceği gezginler ile birlikteyse değmeyin keyfine!

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03