KENAN TAMER İLE KAPALIÇARŞI VE HANLAR

  • Tarih: 21.09.2018
  • Fiyat: 195,00 TL
KENAN TAMER İLE KAPALIÇARŞI VE HANLAR

Gezi Programı:

KENAN  TAMER İLE KAPALIÇARŞI, ÇARŞILAR VE HANLAR      

 

Dünyanın en eski ve en büyük alışveriş merkezi Kapalıçarşı ile turumuza başlamaktayız. 10.00’da Nuruosmaniye Kahve Dünyası’nın ikinci katında gezimize katılacak misafirlerimizle buluşuyoruz. İlk olarak Nuruosmaniye Camii ziyaretimiz sonrası sırasıyla Kapalıçarşı, Beyazıt meydanı, Bakırcılar Çarşısı, sahaflar çarşısı, Çuhacı Han, Mahmut Paşa camii, Büyük Valide Han, Yeni Çarşı, Yıldız Han, Kürkçü Han, Balkapanı Han, Rüstem Paşa Hanları, Mısır Çarşısı’nı ziyaret edeceğiz.

12:30-13:30 Geleneksel Türk mutfak kültürü değerlerinden ve lezzetli yemeklerinden oluşan Aslan Restaurant’ta öğle yemeğimizi alıyoruz.

13:30-15:00 Beyazıt Meydanı, bakırcılar Çarşısı, Shaflar Çarşısı, Evliya Çelebi’nin gördüğü eski ve yeni bedestenler, Çuhacı Han, Mahmut Paşa Camii, Büyük Valide Han, Büyük ve Küçük Yeni Hanlar, Yeni Çarşı, Yıldız Han, Kürkçü Han, Balkapanı Hanı, Rüstempaşa Hanları, Mısır Çarşısı.

15:00 turumuz son bulacaktır.

 

 
PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER
*  Kenan Tamer ile Uzman Rehberlik Hizmeti
* Kulaklık Hizmeti
* Aslan Restaurant’ta Öğle Yemeği

 

 
 
PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 * Tüm kişisel harcamalar

 

  • Kesin rezervasyon işlemlerinde 15 günden az kalan süre zarfında iptal/iade işlemi gerçekleştirilmemektedir.
  • Kontenjanlar değişiklik göstermektedir. Garanti altına alınmamış rezervasyonlar için acenta herhangi bir yer opsiyonu tutmakla yükümlü değildir.

Hayat bir yolculuktur...

Bu yolculukta beraber olabilmek dileğiyle...

KENAN TAMER

Türk baba ve İngiliz annenin oğlu olarak 1969 yılında Cheshire, İngiltere’de dünyaya geldi ve Türkiye’de büyüdü. Lise öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra üniversite öğrenimine Boğaziçi Üniversite’sinin Ekonomi bölümünde devam etti. Öğreniminin üçüncü yılında, Amerika’da Berry Üniversite’sinden tam burs kazandı ve aynı üniversitenin ekonomi ve işletme programlarında cifte lisans yaparak mezun oldu. Kazandığı başka bir burs ile Massachusetts Üniversitesi’nce Otel, Restoran ve Seyahat Yöneticiliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

Kendisi edebiyat aşığı, kitap kurdu, tatbilir ve tarih, kültür, klasik/modern sanat tutkunu... Türkiye içi ve yurt dışına yaptığı sayısız seyahatlerin sonunda tutkusunu, kariyerine dönüştürmeye karar verdi ve 27 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Profesyonel Turist Rehberi kokartını almaya hak kazandı.

Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışı tur rehberliği yapıyor ve şu ana kadar seyahat ettiği ülke sayısı 100’ün üzerinde. Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacıların, müze gruplarının, generallerin, sanat duayenlerinin, ünlü iş adamlarının/iş kadınlarının, arkeoloji derneklerinin rehberliğini yapıyor.

Sekizinci göbek İstanbullu ve bu şehrin gönlündeki yeri bir başka... İstanbul’un tarihine, coşkusuna, karmakarışıklığına, görmüş geçirmişliğine, eski ile yeninin zıtlıklarına, tatlarına, anlaşılmazlığına, çeşitliliğine aşık... Hele bir de tüm bunları anlatabileceği, paylaşabileceği, keşfedebileceği gezginler ile birlikteyse değmeyin keyfine!