KENAN TAMER İLE MİMAR SİNAN'NIN İZİNDEN

  • Tarih: 19.09.2018
  • Fiyat: 195,00 TL
KENAN TAMER İLE MİMAR SİNAN'NIN İZİNDEN

Gezi Programı:

Mimaɾ Sinan veya Koca Mi'mâɾ Sinân Âğâ  Osmanlı baş mimaɾı ve inşaat mühendisidir. Mimar Sinan’ın ilginç yaşamı sizlere ilham verecek. Yapıları inşa ederken bulduğu çözümler onun dehasına hayran olmanızı sağlayacak.1976 yılında Merkür gezegeninde ki bir kratere “Sinan Krateri” adı verilmiş. Bu olay bile Mimar Sinan’ın ne kadar ünlü ve önemli biri olduğunu gösteriyor.

İlk olarak Beşiktaş Sinan Paşa Camisi ile turumuza başlıyoruz.Tophane Kılıç Ali Paşa Camii, Galata Sokullu Paşa Camii, Piyale Paşa Camii, Rüstem Paşa Camii ile devam edeceğiz.

Osmanlı padişahlaɾı I. Süleyman, II. Selim ve III. Muɾat dönemleɾinde baş mimaɾ olaɾak göɾev yapan Mimaɾ Sinan, yapıtlaɾıyla geçmişte ve günümüzde dünyaca tanınmıştıɾ. Şehzade Camisi ve Süleymaniye bizleri bekliyor.

Öğle Yemeğimiz Süleymaniye’de meşhur Ali Baba Kurufasülyeci’de alınacaktır.

Öğle Yemeği sonrasında Mimar Sinan Türbesi, Şehzade Külliyesi Camii, Edirnekapı Mihrimah Sultan Camii, Zal Mahmut Paşa Camii ile turumuz sonlanacaktır.

*Bazı yapılar dışarıdan ziyaret edilecektir.

 

TUR FİYATI

195 TL Kişi Başı Fiyatıdır.

 Programa Dahil Olan Hizmetler:

  • Uzman rehberlik hizmeti ve danışmanımız Kenan Tamer ile söyleşiler,
  • Meşhur Ali Baba Kuru Fasulyecisinde Öğle Yemeği
  • Tüm girişler ve bağışlar
  • Tur yetkilimiz tüm ihtiyaç ve sorularınız için tur boyunca yanınızda olacaktır.

Programa Dahil Olmayan Hizmetler:

  • Kişisel harcamalar

TUR SAATLERİ

10:00-16:00

 

Önemli Not:

 

*Yürüyüşlü bir tur olacağı için rahat ayakkabı tercih etmenizi öneririz.

*Cami ve Türbeler için yanınızda eşarp,şal..vb  bulundurmanızı ve kolay çıkarılabilen ayakkabı tercih etmenizi öneririz.

 

KENAN TAMER

Türk baba ve İngiliz annenin oğlu olarak 1969 yılında Cheshire, İngiltere’de dünyaya geldi ve Türkiye’de büyüdü. Lise öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra üniversite öğrenimine Boğaziçi Üniversite’sinin Ekonomi bölümünde devam etti. Öğreniminin üçüncü yılında, Amerika’da Berry Üniversite’sinden tam burs kazandı ve aynı üniversitenin ekonomi ve işletme programlarında cifte lisans yaparak mezun oldu. Kazandığı başka bir burs ile Massachusetts Üniversitesi’nce Otel, Restoran ve Seyahat Yöneticiliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

Kendisi edebiyat aşığı, kitap kurdu, tatbilir ve tarih, kültür, klasik/modern sanat tutkunu... Türkiye içi ve yurt dışına yaptığı sayısız seyahatlerin sonunda tutkusunu, kariyerine dönüştürmeye karar verdi ve 27 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Profesyonel Turist Rehberi kokartını almaya hak kazandı.

Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışı tur rehberliği yapıyor ve şu ana kadar seyahat ettiği ülke sayısı 100’ün üzerinde. Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacıların, müze gruplarının, generallerin, sanat duayenlerinin, ünlü iş adamlarının/iş kadınlarının, arkeoloji derneklerinin rehberliğini yapıyor.

Sekizinci göbek İstanbullu ve bu şehrin gönlündeki yeri bir başka... İstanbul’un tarihine, coşkusuna, karmakarışıklığına, görmüş geçirmişliğine, eski ile yeninin zıtlıklarına, tatlarına, anlaşılmazlığına, çeşitliliğine aşık... Hele bir de tüm bunları anlatabileceği, paylaşabileceği, keşfedebileceği gezginler ile birlikteyse değmeyin keyfine!