KENAN TAMER İLE OSMANLI TARİHİNE YOLCULUK - EDİRNE

  • Tarih: 27.04.2018 - 28.04.2018
  • Fiyat: 890,00 TL
KENAN TAMER İLE OSMANLI TARİHİNE YOLCULUK - EDİRNE

Gezi Programı:

27 Nisan 2018 Cuma / İstanbul – Edirne

Değerli Sacred7 Travel misafirlerimiz ile saat 07:30’da Kadıköy Evlendirme Daire‘si önünde ve 08:00 da Conrad Otel önünde buluşuyor ve yaklaşık üç saat sürecek olan yolculuğumuza başlıyoruz.

Yol boyunca rehberimiz Kenan Tamer’in keyifli söyleşileri ardından Edirne’ye varıyor ve ilk olarak Mimar Sinan’ın “Ustalık eserim” diye nitelendirdiği Selimiye Cami ve Arastasını ( Kavaflar Çarşısı) ziyaret ediyoruz.

Selimiye Cami ziyaretimiz sonrasında Eski Cami ve Üç Şerefeli Camii ziyaretlerimiz ile gezimize devam ediyor ve öğle yemeğimiz için gezimize kısa bir ara veriyoruz.

Öğle yemeğimizi Edirne’nin meşhur restoranlarından biri olan Lalezar Ciğercisi’nde yiyoruz.

Keyifli geçen öğle yemeğimiz sonrasında bir sonraki duraklarımız ise Sarayiçi oluyor ve Bulgar Kilisesi’ne geliyoruz. Bulgar geç rönesansına özgü plan karakterleri taşımakta olan kilise ziyaretimizden sonra Havra’ya ( Sinegog ) hareket ediyoruz.

Ziyaretlerimiz sonrası misafirlerimize serbest zaman veriyor ve ardından otelimize yerleşiyoruz.

Belirtilen saatte değerli misafirlerimiz ile buluşuyor ve akşam yemeğimizi canlı müzik eşliğinde Gazi Baba Meyhanesi’nde yiyoruz.

Eğlenceli geçen akşam yemeğimiz sonrasında konaklamamızı Edirne Palace Otel’de gerçekleştiriyoruz.

 

28 Nisan 2018 Cumartesi / Edirne – İstanbul 

Otelimizde alacağımız kahvaltı ve çıkış işlemlerimiz sonrasında Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış serhat şehri Edirne’de ikinci günümüzde Ali Paşa Çarşısı’na gidiyoruz. Çarşı içinde rengarenk şekillerde sabun çeşitleri, aynalı süpürgeler bizi bekliyor.

Serbest zaman sonrası Köfteci Osman’da öğle yemeğimizi yiyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrasında Tunca Nehri kıyısında bulunan Beyazıt Külliyesi’ne geliyoruz.

Külliye Edirne'nin en önemli yapıtlarındandır. Cami, tıp medresesi, imaret, darüşşifa, hamam, mutfak, Erzak depoları ve öbür bölümleriyle geniş bir alana yayılmıştır. Sultan II.Beyazıd'in 1484-1488 yılları arasında yaptırdığı külliyenin mimari Hayreddin'dir. Çok etkileyici bir görünümü olan külliye küçüklü büyüklü yüze yakın kubbeyle örtülüdür.

Gezimizin son durağı ise, Edirne'nin Karaağaç kasabasında bulunan ve II. Abdülhamit devrinde yaptırılan tren istasyon binası. Edirne Tren Garı olarak inşa edilmiş olan bina günümüzde Trakya Üniversitesi Rektörlük Binası olarak kullanılmaktadır.

Edirne serüvenizimiz sonrasında İstanbul’a doğru hareket ediyor ve gezimizi sonlandırıyoruz.

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

•    Özel araç ile transfer
•    2 adet sabah kahvaltısı ( İlk gün lunch box )
•    2 adet öğle yemeği
•    1 adet akşam yemeği ( Canlı müzik )
•    Programda belirtlmiş olan giriş  ücretleri
•    Kenan Tamer  ile söyleşiler ve rehberlik hizmeti
•    Seyahat Sigortası

 GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN VE EKSTRA ALINACAK HİZMETLER

•    Tüm kişisel harcamalar

KENAN TAMER

Türk baba ve İngiliz annenin oğlu olarak 1969 yılında Cheshire, İngiltere’de dünyaya geldi ve Türkiye’de büyüdü. Lise öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra üniversite öğrenimine Boğaziçi Üniversite’sinin Ekonomi bölümünde devam etti. Öğreniminin üçüncü yılında, Amerika’da Berry Üniversite’sinden tam burs kazandı ve aynı üniversitenin ekonomi ve işletme programlarında cifte lisans yaparak mezun oldu. Kazandığı başka bir burs ile Massachusetts Üniversitesi’nce Otel, Restoran ve Seyahat Yöneticiliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

Kendisi edebiyat aşığı, kitap kurdu, tatbilir ve tarih, kültür, klasik/modern sanat tutkunu... Türkiye içi ve yurt dışına yaptığı sayısız seyahatlerin sonunda tutkusunu, kariyerine dönüştürmeye karar verdi ve 27 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Profesyonel Turist Rehberi kokartını almaya hak kazandı.

Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışı tur rehberliği yapıyor ve şu ana kadar seyahat ettiği ülke sayısı 100’ün üzerinde. Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacıların, müze gruplarının, generallerin, sanat duayenlerinin, ünlü iş adamlarının/iş kadınlarının, arkeoloji derneklerinin rehberliğini yapıyor.

Sekizinci göbek İstanbullu ve bu şehrin gönlündeki yeri bir başka... İstanbul’un tarihine, coşkusuna, karmakarışıklığına, görmüş geçirmişliğine, eski ile yeninin zıtlıklarına, tatlarına, anlaşılmazlığına, çeşitliliğine aşık... Hele bir de tüm bunları anlatabileceği, paylaşabileceği, keşfedebileceği gezginler ile birlikteyse değmeyin keyfine!