KENAN TAMER İLE TRAKYA BAĞ ROTASI

  • Tarih: 07.10.2017 - 08.10.2017
  • Fiyat: 1120,00 TL
KENAN TAMER İLE TRAKYA BAĞ ROTASI

Gezi Programı:

1.Gün : İSTANBUL / TEKİRDAĞ

Sabah, önce saat 07.00’de Anadolu Yakası’ndaki buluşma noktamız Kadıköy Evlendirme Dairesi’nin önünde, sonrasında saat 07.30’da Avrupa Yakası’ndaki buluşma noktamız Conrad Otel önünde yol üzerinde buluşarak seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat sürecek yolculuğumuz boyunca Kenan Tamer’in özel anlatımıyla mitolojiden günümüze Trakya’nın bağcılık tarihini dinliyoruz. Keyifli yolculuk sonrası saat 10.00 civarında ilk durağımız olan Tekirdağ yakınlarındaki Bizans’ın şarap kenti Perinthos yakınlarında şarabın yeniden doğuşuna tanıklık eden organik üretici Chateau Nuzun’a varıyoruz.

Chateau Nuzun, tüm bağları için geçerli olan organik tarım sertifikasının öngördüğü yöntemlerle, Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir, Syrah, Zinfandel ve Öküzgözü üzümlerinden yaptıkları kupaj ve monosepaj ürünlerini aylarca Fransız meşe fıçılar ve daha sonra da şişelerde dinlendirdikten sonra tüketime sunuyorlar. Burada bağlarının hikayesini, özelliklerini dinledikten sonra üretim tesisine geçerek üzümün şarap haline nasıl getirildiğini öğreniyoruz.

Chateau Nuzun’daki eşsiz deneyim ve tadımdan sonra eskiden bir liman kenti olan Hera’nın Surları anlamına gelen Heraion Teichos’un olduğu yerde kurulu olan Barel Bağları’na geliyoruz. Barel Bağları Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay, Syrah cinsi üzümler yetiştiriyor. Sabahın ilk ışıklarıyla elle, salkım salkım hasat edilen üzümler hiç beklemeden bağların içindeki işletmeye alınıyor ve şato tipi üretimiyle bölgenin bu leziz üzümleri, yüksek kaliteli ürünlere dönüşüyor.

İlhamını keyifli ve samimi dost sohbetlerine tanıklık eden sofralardan, lezzetini ise Trakya’nın bereketli topraklarından alan Barel Bağları’nı gezdikten sonra, bağların arkasına saklanmış harika bir bağ evinde öğle yemeğimize geçiyoruz.

Mangal keyfi sonrasındaki durağımız için Rakoczi Müzesi’ne gidiyoruz. Frenc Rakoczi, 18. yüzyılın başlarında Habsburg Hanedanlığı’na karşı bağımsızlık savaşı başlatarak başarısı sebebiyle prens ilan edilen ama sonrasında yenilerek sürgün hayatı yaşayan ve en sonunda da Tekirdağ’a yerleşerek hayatının sonuna kadar burada yaşayan bir Macar Prensidir. Ancak Rakoczi’nin çok önemli bir özelliği daha var. Dünyanın Chianti’den sonraki ikinci en eski apelasyonu olan Macar Tokaj bağ bölgesi, 1720’lerde Rakoczi’nin ailesinin egemenliğindeki kuzeydoğu Macaristan’da doğmuştur.

Günümüzün sonunda Umurbey Bağları’na geçiyoruz. Umurbey Bağları’nın bulunduğu topraklarda bağcılığın milattan önceki yıllara kadar uzanması Umur Bey’in şato tarzındaki üretim özelliği ile bütünleşmektedir. Üzümlerde zarif kokular ve tanenler oluşturmaya uygun bir iklime sahip bölgenin sunduğu bütün avantajlardan faydalanarak yetiştirdiği Sauvignon Blanc, Chardonnay, Merlot, Syrah ve Cabernet Sauvignon cinsi üzümlerle şato tipi üretimi ve Türkiye’de üretiminin tamamını kendi üzümleriyle gerçekleştiren ilk üretici olmasıyla gurur duyuyor. Umurbey Bağları gezisi sonrası yaklaşık bir saatlik yolculuk sonrası konaklamamızı gerçekleştireceğimiz ve akşam yemeğimizi yiyeceğimiz, Arcadia Bağları’ndaki Bakucha Vineyard Hotel’e geliyoruz.

 

2.  Gün : TEKİRDAĞ/ İSTANBUL

Sabah otelimizdeki muhteşem kahvaltımız ve geç çıkış işlemlerimizi gerçekleştirmemizin ardından Arcadia Bağları ayrıca üretim tesisini gezmeye başlıyoruz. Öğlen saatlerinde sonlandıracağımız gezimiz sonunda otelimizden ayırlıyoruz.

Keyifli geçen bu bağ gezimiz sonrasında ‘Chamlija Markası’ yaratıcısı olan İrem Çamlıca Bağcılık ailesine konuk oluyoruz.  Çamlıca ailesi, Lüleburgaz’ın Büyükkarıştıran kasabasında 1936 yılından beri çiftçilik ile uğraşan bir aile. Ailenin ilk nesli 1936 yılında, filoksera hastalığı sonrası Bulgaristan’da dikilen ilk Amerikan anacı asmaların anısına adı, ‘Bağlık Yer’ anlamına gelen Loznitsa olarak değiştirilen Kubadın’dan göç etmiş Türkiye’ye.

Öğle yemeğimizi üreticilere ait olan Çamlık Restoran’da yiyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrasında İstanbul’a doğru hareket ediyoruz ve gezimizi sonlandırıyoruz.

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
•   Bakucha Vineyard Hotel&Spa Hotel ‘de Oda Kahvaltı konaklama
•   Gezi sırasındaki tüm transferler
•   2 sabah kahvaltısı ( 1 kahvaltı lunch box )
•   2 öğle yemeği
•   1 akşam yemeği
•   Danışmanımız ve rehberimiz Kenan TAMER ile söyleşiler
•   Belirlenen yerlerde ikramlar
•   Belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri
•   TURSAB Seyahat Sigortası
 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN VE EKSTRA ALINACAKHİZMETLER
•   Yemeklerde alınacak ekstra meşrubat ve alkollü içecekler
•   Otel mini bar harcamaları
•   Tüm kişisel harcamalar
 

İptal koşulları: Katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına otuz günden daha az bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir. Seyahat tarihine 30 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı geri iade edilmez. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.
 Kontenjan Dolmuştur'lar için lütfen iletişime geçiniz.