KENAN TAMER İLE YERALTI İSTANBUL'U

  • Tarih: 26.11.2017
  • Fiyat: 185,00 TL
KENAN TAMER İLE YERALTI İSTANBUL'U

Gezi Programı:

Sabah saat 09:30’da Nuruosmaniye’deki Kahve Dünyasında buluşmamız ardından gezimize başlıyoruz.

Fethiye Camii, Sultan Sarnıcı, Çarşamba Çukurbostan ziyaretlerimiz ardından Yerebatan Sarnıcını gezeceğiz.

Yerebatan Sarnıcı, Bizans İmparatoru I.Justinianus tarafından yaptırılan bu büyük yeraltı sarnıcı, suyun içinde yükselen ve sayısız gibi görülen mermer sütunlar sebebiyle halk arasında ‘Yerebatan Sarayı’ olarak isimlendirilmiştir.Sarnıcın bulunduğu yerde daha önce Bazilika bulunduğundan, Bazilika Sarnıcı olarak da anılır.

Öğle Yemeğimizi Deraliye Restaurant’ta alacağız.

Öğle Yemeğimizin ardından Başdoğan Halıcılık altındaki kalıntı, Nakkaş Halıcılık altındaki    Sarnıç, Eresin Otel lobbysindeki sarnıç kalıntıları, Eşrefiye Sarnıcı, Star İŞ Merkezi altındaki t tonozlu kalıntılar ve hypokaustlü yapıyı ve Laleli Taşhan  içindeki Sarnıcı göreceğiz.

Bodrum Camii-Miraleion Kilisesini de gezdikten sonra turumuz sona erecektir.

Not: Bazı yapıları dışardan göreceğiz.

Gezimiz esnasında rahat yürüyüş ayakkabıları ile gelinmesi ve yanınızda eşarp getirmeniz rica olunur.

Gezi Fiyatına Dahil Olan Hizmetler:
•   Kenan Tamer Danışmanlığı
•   Deraliye Restaurant Öğle Yemeği
•   Kulaklık Hizmeti
•   Tüm girişler ve bağışlar
 

KENAN TAMER

Türk baba ve İngiliz annenin oğlu olarak 1969 yılında Cheshire, İngiltere’de dünyaya geldi ve Türkiye’de büyüdü. Lise öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra üniversite öğrenimine Boğaziçi Üniversite’sinin Ekonomi bölümünde devam etti. Öğreniminin üçüncü yılında, Amerika’da Berry Üniversite’sinden tam burs kazandı ve aynı üniversitenin ekonomi ve işletme programlarında cifte lisans yaparak mezun oldu. Kazandığı başka bir burs ile Massachusetts Üniversitesi’nce Otel, Restoran ve Seyahat Yöneticiliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

Kendisi edebiyat aşığı, kitap kurdu, tatbilir ve tarih, kültür, klasik/modern sanat tutkunu... Türkiye içi ve yurt dışına yaptığı sayısız seyahatlerin sonunda tutkusunu, kariyerine dönüştürmeye karar verdi ve 27 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Profesyonel Turist Rehberi kokartını almaya hak kazandı.

Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışı tur rehberliği yapıyor ve şu ana kadar seyahat ettiği ülke sayısı 100’ün üzerinde. Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacıların, müze gruplarının, generallerin, sanat duayenlerinin, ünlü iş adamlarının/iş kadınlarının, arkeoloji derneklerinin rehberliğini yapıyor.

Sekizinci göbek İstanbullu ve bu şehrin gönlündeki yeri bir başka... İstanbul’un tarihine, coşkusuna, karmakarışıklığına, görmüş geçirmişliğine, eski ile yeninin zıtlıklarına, tatlarına, anlaşılmazlığına, çeşitliliğine aşık... Hele bir de tüm bunları anlatabileceği, paylaşabileceği, keşfedebileceği gezginler ile birlikteyse değmeyin keyfine!

Kontenjan İçin Arayınız
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03