KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN TUNCELİ VE MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI

 • Tarih: 26.07.2019 - 28.07.2019
 • Fiyat: 2590,00 TL
 • Tek Kişilik Fiyat: 2.880,00 TL
 • Not: * FESTİVAL ZAMANI
KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN TUNCELİ VE MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI

Gezi Programı:

1.GÜN           İSTANBUL – ELAZIĞ - HARPUT - PERTEK – MAZGİRT - TUNCELİ  / 26 TEMMUZ 2019, CUMA

 

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 05.45 de buluşuyoruz. Bilet işlemlerimiz sonrası Pegasus Havayolları 06.45’te Elazığ'a hareket ediyoruz. 8.30’da varışımızda yerel rehberimiz tarafından havalimanında karşılanıyor ve yola çıkıyoruz. Önce Elazığ’a hâkim bir tepeden bakan ve Yukarı Fırat bölümünün en önemli yerleşim yerlerinden biri olan tarihi Harput şehrine doğru yol alıyoruz.

Harput’ta vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Harput Kalesi Ulu Camii’ni, Arap Baba türbesini ve açık olması durumunda Meryem Ana Kilisesi’ni geziyoruz. Ardından Keban barajı üzerinden feribot ile yapacağımız geçiş ile Tunceli’nin şirin bir ilçesi olan Pertek’e varıyoruz. Feribot ile geçişte günümüzde bir ada olarak duran Pertek kalesi hakkında rehberimizden bilgi alacak ve kaleyi feribottan fotoğraflayacağız.

Devamında, Pertek ilçesinde yer alan Sağman Kalesi’ni ve Camii’ni görecek ve her iki eser hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında Tunceli coğrafyası üzerinde hüküm sürmüş en eski medeniyetlerin izlerinin olduğu yerlerden biri olan Mazgirt ilçesine hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde yer alan Bülbül deresi restoranda öğlen yemeğimizi alıyoruz.

Mazgirt ilçesinde bulunan Elti Hatun Türbesi ve Elti Hatun camisini geziyor ve bu tarihi eserler hakkında bilgi alıyoruz. Mazgirt gezimizi tamamlayıp Tunceli merkeze doğru yol alıyoruz.  Tunceli şehir merkezinde bulunan Cem evini ziyaret ediyoruz. Cem evinde bulunan Alevi dedesiyle sohbet ederek Alevilik ve Cem töreni ile bölge ve yerel kültürle ilgili bilgi alacağız. Pir Sultan Abdal heykeli önünde vereceğimiz fotoğraf molası ve serbest zaman sonrasında, akşam yemeğimiz Munzur kenarında yer alan bir yerel restoranda.

Konaklamamız Tunceli Grand Şaroğlu Hotel’de.

 

2.GÜN            TUNCELİ – MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI – OVACIK – MUNZUR GÖZELERİ- TUNCELİ  / 27 TEMMUZ 2019, CUMARTESİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, 1971 yılında Milli Park ilan edilen, Türkiye’nin en büyük milli parklarından biri olan Munzur Vadisi Milli Parkına doğru yol alıyoruz. Rehberimizin anlatımıyla milli parkımızı tanıyacak, meşe ormanlarıyla kaplı ve vadi boyunca Munzur nehrinin eşlik ettiği milli park boyunca ilerleyeceğiz.

Anafatma, Karşılar kayalıkları gibi birkaç yerde vereceğimiz küçük molalarda, yerler hakkında bilgi alacak ve doğa fotoğrafları çekeceğiz. Ardından, Tunceli şehir merkezine 65 km uzaklıkta yer alan Ovacık ilçesine gidiyoruz. Buradan devamla kaynağını Ovacık ilçesine 15 km uzakta yer alan Munzur dağlarının eteklerinden alan Munzur Gözelerine varıyoruz. Munzur efsanesi hakkında bilgi alıyor, yaklaşık 1 saatlik serbest zaman sonrasında Ovacık merkeze dönüyoruz. Öğlen yemeğimizi doğada toplanan bitkilerle yapılan ve yöresel lezzetlerin de tadına varabileceğimiz yerel bir lokantada alıyoruz.

Yemek sonrası, Hozat-Ovacık karayolunu takiben Hozat ilçesine gidiyoruz. İlçede bulunan 975 yılına tarihlendirilen Ergen Manastırını görecek ve ardından Tunceli şehir merkezine varıp, şehir turu yapacağız. İlk olarak şehir manzarasını görebileceğimiz Körkes tepesine çıkıyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında akşam yemeğimiz Munzur kenarında bulunan yerel bir restoranda.

Konaklamamız Tunceli Grand Şaroğlu Hotel’de.

 

3.GÜN             TUNCELİ – PÜLÜMÜR-ERZİNCAN–İSTANBUL / 28 TEMMUZ 2019, PAZAR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından çıkış yapıyor ve yine Munzur vadisi kadar zengin olan Pülümür vadisine doğru yola çıkıyoruz. Vadi boyunca Kutuderesi, Kara Haydar’ın yeri, Ağlayan Kayalar gibi birkaç yerde kısa kısa molalar verip doğa fotoğrafları çekeceğiz. Vadiyi takiben Pülümür ilçe merkezine varıyoruz. İlçe merkezini hâkim bir tepeden gören seyran tepesinde çay molası veriyor,  doğal bir şekilde üretimi yapılan kaynak tuzu üretim yerini ziyaret ediyoruz. İsteyenler doğal tuz alabilirler.

Devamında Erzincan'nın Tercan ilçesinde yer alan Kilise, Şapel ve Haçkar'ların bulunduğu Abrenk manastırını ziyaret edecek, buranın tarihi hakkında bilgi alacağız. Sonrasında Erzincan merkeze 30 km uzaklıkta bulunan ve Munzurların eteğinde yer alan Girlevik/Çağlayan Şelalesine varıyoruz. Şelaleyi görüntüleyip Erzincan merkeze geçiyoruz. Akşam yerel bir restoranda alacağımız yemek sonrası Erzincan çarşısını gezeceğiz. Gezi bitiminde havalimanına transferimiz yapılıyor. Bilet işlemlerimiz sonrası Pegasus Havayolları ile 22.25’te İstanbul’a hareket ediyoruz.  Gece yarısını biraz geçe 00.05’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hoşgeldiniz.

 


OTELİMİZ:

Tunceli Grand Şaroğlu Hotel

http://www.grandsarogluhotel.com/

 

FİYAT BİLGİLERİ:

 UÇAK BİLETİ HARİÇTİR

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODA

NAKİT YA DA BANKA HAVALESİ

2.550 TL

290 TL

 


Uçuş Bilgileri

26 Temmuz 2019, Cuma        Pegasus Havayolları   06.45               İstanbul SAW – Elazığ

28 Temmuz 2019, Pazar        Pegasus Havayolları   22.25               Erzincan – İstanbul SAW

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen otelde 2 gece konaklama
 • Yöresel lezzetler ile 3 öğle, 3 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Müze, ören yeri giriş ücretleri.
 • Deneyimli Sacred7 Travel rehber anlatımları ve danışmanlığı
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER

 • Pegasus Havayolları ile gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Otelde ve diğer mekânlardaki tüm şahsi harcamalar.

 

HELİN YAŞAR

1999 yılında bitirdiği Ege Üniversitesi Çeşme Meslek Yüksek Okulu Turist Rehberliği Bölümü ardından Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümünü 2003 yılında tamamladı.

2000-2003 yılları arasında Prof Dr. Rahmi H. Ünal Başkanlığında yürütülen Menteşe Beyliğinin başkenti olan Beçin Kazılarına katıldı.

2003-2007 yılları arasında Ç.M.Y.O Turist rehberliği Bölümünde Türk Tarihi, Anadolu Türk Mimarisi, El Sanatları dersleri verdi.

2005 yılında aktif olarak başladığı ülkesel turist rehberliğine halen devam etmektedir.