KIVANÇ DEMİREL EŞLİĞİNDE, BOSSA NOVA'DAN, TANGO ATEŞİNE; BREZİLYA - ARJANTİN

 • Tarih: 15.11.2019 - 23.11.2019
 • Fiyat: 3.590,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 4.580,00 EUR
 • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
KIVANÇ DEMİREL EŞLİĞİNDE, BOSSA NOVA'DAN, TANGO ATEŞİNE; BREZİLYA - ARJANTİN

Gezi Programı:

 1. Gün İstanbul – Buenos Aires / 15 Kasım 2019,  Cuma

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı, Dış hatlar terminalinde, saat 07.00’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, TK15 sefer sayılı uçuş ile 10.05’de Buenos Aires’e hareket ediyoruz. 22.20’de şehre varışımızın ardından, otelimize transferimiz yapılıyor.


Konaklamamız Libertador Hotel’de.

 

 1. Gün Buenos Aires / 16 Kasım 2019,  Cumartesi

Kahvaltının ardından, şehri gezmeye başlıyoruz. İspanyolca da "Güzel Havalar" anlamına gelen ve Arjantin'in en büyük kenti olan Buenos Aires, tangonun doğduğu yer, dansın kendisi gibi tutsak edici, baştan çıkarıcı ve heyecan dolu bir şehir. İlk temelleri 1580 yılında Rio Plata Nehri kenarında atılmış olan şehrin sokaklarında İtalyan, İspanyol ve Fransız mimarileri göze çarpmaktadır.

Şehir gezimizde; Buenos Aires’in sembolik binalarından biri olan ve Pembe Ev olarak adlandırılan Arjantin Devlet Başkanı’nın ikamet ettiği La Casa Rosada, San Martin Alanı, Avenida Nueve de Julio, Obelisk,  Palermo Parkı, San Telmo, Eva Peron’un Mezarı, Pilar Kilisesi, Metropolitan Katedrali, Colon Opera,  Valilik Binası, bir bohem semti olan Recoletto ve La Florida Caddesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeği için ayrılan serbest zaman sonrasında Tango’nun doğum yeri olan La Boca Semti’ni geziyoruz. Gezi sonrası dinlenme ve alışveriş için serbest zamanımız olacak.  Akşam yemeğimizi belirlenen saatte Tangonun mabedi olarak bilinen Café de Los Angelitos’ta yiyeceğiz. https://www.cafedelosangelitos.com/

 Konaklamamız Libertador Hotel’de.

 

 1. Gün Buenos Aires / 17 Kasım 2019, Pazar

Oteldeki kahvaltının ardından, şehri gezmeye devam ediyoruz. 19. Yy’da inşa edilen Fransız tarzı binaların arasından dünyanın en büyük 3. Opera ve Tiyatro Salonu Colon’u gezeceğiz. Buenos Aires’te sanatın mabedi olan bu yapı Pavarotti, Charlie Chaplin, Maria Calas, Nuriyev gibi dünyanın en büyük sanatçılarını ağırlamış bir salondur. Daha sonra latin edebiyatının yıldızı Jorge Louis Borges, Carlos Gerde gibi edebiyatın yıldızlarının arkadaşları ile sanat tartışmaları yaptığı Cafe Tortoni’ye gidiyoruz. Sıcak kahve eşliğinde şiir dinletileri yapacağız. Öğle yemeğimizi tipik bir Arjantin restoranında aldıktan sonra 270 antik dükkânının bulunduğu San Telmo meydanındaki Plaza Durrego’ya gidiyoruz. Gezimizin bitiminde otelimize transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız Libertador Hotel’de.

 

 1. Gün Buenos Aires - Foz do Iguazu / 18 Kasım 2019, Pazartesi

Bugün güne erken başlıyoruz. Otelden çıkış işlemlerinin ardından, Buenos Aires Havalimanı’na transferimiz yapılıyor. Tango’nun başkenti Buenos Aires’e veda ederek, AR 2714 sayılı uçuş ile saat 06.15’te Iguazu’ya uçuyoruz. Iguazú Şelalesi, 1.320 km uzunluğunda olup, ismi Yguazu kelimesinden gelir. İki farklı nehrin Curitiba şehri yakınlarında birleşmesinden oluşur. Parana nehrine dökülmeden önceki son kilometrelerinde Arjantin 80% ile Brezilya 20% arasında sınır oluşturur. Arjantin, Paraguay ve Brezilya sınır üçgeninde bulunan Iguazu’ya saat 08.05’ te varıyoruz. Varışımıza istinaden, Brezilya tarafında bulunan şelaleler turu yapıyoruz. Bu doğa güzelliğini, Alvar Nunez Cabeza de Vaca 1542 yılında keşfetmiştir. Eleanor Roosevelt bu nefes kesici doğa mucizesine baktığında, ağzından şu iki kelime dökülmüş: "Poor Niagara" (zavallı Niagara). Şelaleler, 1984 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmıştır. Rehberimiz eşliğinde yürüyerek Iguaçu Nehri Vadisi’ne doğru inerken, 275 adet şelalenin akışını seyredeceğiz. Ardındın, bu doğa harikasına daha yakından tanıklık etmek üzere, zodiac botlarla Macuco Safarisi yapacağız. Gezi bitiminde otele transferimiz yapılıyor. 

Akşam yemeği ve konaklamamız 5* Belmond Hotel das Cataratas’da.

 

 1. Gün Foz do Iguazu - Rio De Janeiro  / 19 Kasım 2019, Salı

Kahvaltının ardından, havalimanına transferimiz yapılıyor. G32002 sefer sayılı uçuş ile saat 12.20’da Rio De Janeiro’ya hareket ediyoruz. Varışımız 14.15’de olacaktır. Yerel halk, bu göz alıcı kenti, isminden daha çok “Cidade Maravilhosa” diye çağırırlar. Yani “Mükemmel Şehir”..  Varışımızda Santa Teressa merdivenleri ve şehrin simgesi olan graffitilerini göreceğiz. Otele transferimiz sonrası dinlenmek üzere serbest saatler.

Akşam yemeğimiz Assador Rio's Restaurant’ta (http://assador.com.br/)

Konaklamamız 5* Hilton Hotel’ de.

 

 1. Gün Rio De Janeiro  / 20 Kasım 2019, Çarşamba

Oteldeki kahvaltının ardından, 730m. yükseklikteki devasa Cristo Redentor’un bulunduğu “Corcovado Tepesi”ne giderek, dünyaca ünlü İsa Heykeli’ni göreceğiz. Özel aracımız ile Lagoa semtindeki Rodrigo De Freitas gölünün kenarından ve Rebouças tünelinden geçerek Cosme Velho semtindeki tren istasyonuna geliyoruz. Buradan 20 dakika kadar sürecek bir tren yolculuğu ile Corcovado Tepesi’ne çıkacağız. Bu tepede, 1931’de yapılmış olan dünyanın en büyük Art Deco heykeli olan Kurtarıcı İsa heykelini Rio de Janeiro’nun nefes kesen manzarası eşliğinde, başka bir açıdan göreceğiz. Heykel, 7 Temmuz 2007 tarihinde, Dünya’nın Yeni Yedi Harikası’ndan biri olarak seçilmiştir. Otelimize transfer ve dinlenmenin ardından günün kalan saatlerinde ünlü Copacabana Plajı’nın tadını çıkarmak ve akşam yemeği için serbest zamanımız olacak.

Konaklamamız 5* Hilton Hotel’ de.

 

 1. Gün Rio De Janeiro  / 21 Kasım 2019, Perşembe

Oteldeki keyifli kahvaltının ardından, Sugar Loaf gezisi yapıyoruz. Flamengo ve Botafogo semtlerinden geçerek, Urca semtindeki teleferik istasyonunda otobüsten inip, ilk teleferik ile 220 metre yükseklikteki Urca tepesine çıkıyoruz. 200 metrelik kısa bir yürüyüş sonrası, ikinci teleferikle 396 metre yükseklikteki Sugar Loaf tepesine çıkıyoruz. Dünyanın en güzel şehirlerinden Rio de Janeiro'nun, en güzel manzaralarının keyfine varacaksınız.. Buraya Kesmeşeker Dağı ismi, 16. Yüzyılda, Portekiz ile Brezilya arasında yapılan şeker kamışı ticareti döneminde verilmiştir. Tarih bilimci Vieira Fazenda’ya göre şeker blokları koni şeklinde kil kalıplara konulur ve gemilerle taşınırlardı. Bu kalıpların dağın zirvesine benzemesi nedeniyle bu isim kullanılmaya başlanmıştır. Öğle yemeği molamızın ardından, gezimiz dünyaca ünlü Maracana Stadyumu ile devam edecek. 2014 Dünya Kupası finalinin oynandığı stadyumun etrafında bir tur attıktan sonra, Vargas Caddesi’nden geçerek Rio Karnavalı’nın yapıldığı Sambodrom’a gideceğiz. Sambodrom’da karnaval konusunda yapılacak bilgilendirme ve fotoğraf molası sonrası akşam yemeği için serbest zamanımız olacak. Ardından otelimize dönüyoruz.

Konaklamamız 5* Hilton Hotel’ de.

 

 1. Gün Rio De Janeiro – Sao Paulo  / 22 Kasım 2019, Cuma

Kahvaltının ve 12.00’de otelden çıkış işlemlerimizin ardından, havalimanı transfer saatine kadar  şahsi aktiviteleriniz için serbest.


Buluşmamızın ardından, Rio De Janeiro havalimanına transferimiz yapılıyor. LA 3235 sefer sayılı uçuşla saat 21.40’ta Sao Paulo’ya hareket ediyoruz. Varışımız 22.55’te olacaktır. Istanbul uçuşumuza kadar olan süreyi Sao Paulo havalimanı, VIP Lounge’da çeşitli aperatifler eşliğinde geçireceğiz.

 

 1. Gün Sao Paulo – İstanbul / 23 Kasım 2019, Cumartesi

 

Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, TK16 sefer sayılı uçuşla 04.00’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 12 saatlik yolculuk sonrası yerel saatle 22.30’da İstanbul’a hoşgeldiniz.

 

Hayat Bir Yolculuktur.

Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar birlikte olmak dileğiyle..


 

 

UÇUŞ DETAYLARI

15 Kasım 2019, Cuma

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK15

Economy Yarı Esnek (L)

Türk Hava Yolları

Boeing 777-300ER Geniş gövde

10:05

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

22:20

Buenos Aires, Arjantin (EZE)

Ministro Pistarini Uluslararası Havalimanı

18s 15d

Duraklama (Uçak değişikliği yok) Sao Paulo, Brezilya

Sao Paulo Guarulhos Havalimanı

1s 20d

 

23 Kasım 2019, Cumartesi

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK16

Economy Yarı Esnek (T)

Türk Hava Yolları

Boeing 777-300ER Geniş gövde

04:00

Sao Paulo, Brezilya (GRU)

Sao Paulo Guarulhos Havalimanı

22:30

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

12s 30d

 

OTELLERİMİZ:

ŞEHİR

OTEL

Buenos Aires

Libertador Hotel Buenos Aires

Foz do Iguazu

5* Belmond Hotel das Cataratas vb.
http://www.belmond.com/hotel-das-cataratas-iguassu-falls/?hll=1

Rio de Janeiro

5* Hilton Hotel vb.

https://www3.hilton.com/en/hotels/rio-do-janeiro/hilton-rio-de-janeiro-copacabana-RIOCCHH/index.html

 

 

GEZİ ÜCRETİMİZ:

İki Kişilik Odada Kişi Başı Ücret

3.590 EURO

Tek kişilik odada konaklama farkı

990 EURO

 

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler

 • Buenos Aires - Iguazu, Iguazu - Rio, Rio - Sao Paulo iç hat uçuşları,
 • Buenos Aires’te 4* Libertador Hotel’de 3 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Foz do Iguaçu 5* Belmond Hotel das Cataratas Otel’de 1 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Rio de Janerio 5* Hilton Hotel 3 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Programda belirtilen tüm geziler ve transferler,
 • Rio de Janerio’da trenli Corcovado Turu,
 • Rio de Janerio’da yarım gün teleferik ile Sugar Loaf gezisi,
 • Brezilya tarafı şelaleler turu,
 • Buenos Aires ve Rio De Janeiro şehir turu,
 • 3 Akşam Yemeği,
 • Café de los Angelitos’ta Tango gösterisi,
 • Seyahat sağlık sigortası (3000 euro teminatlı)
 • Kıvanç Demirel rehberlik ve danışmanlığı

 

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

 • İstanbul – Buenos Aires, Sao Paulo – İstanbul dış hat biletleri
 • Yemekler sırasında alınacak içecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı

 

KIVANÇ DEMİREL

1972 yılı İstanbul doğumlu olup Galatasaray lisesindeki eğitiminden sonra Marmara Üniversitesi Fransızca öğretmenliği ve 2. üniversite olarak da İstanbul Üniversitesi Kültür Mirası ve Turizm bölümlerinde eğitimini tamamlamıştır.

Fransızca, İspanyolca, İngilizce dillerini konuşabilen, Yachtlife and Travel, THY Business dergileri gibi bir çok basın organında seyahat yazıları yayınlanmıştır... 21 senedir outgoing yapmakta olan Kıvanç Demirel aynı zamanda profesyonel yelkenci  olup, bütün akdenizi boydan boya geçmiş, boş zamanlarında yelken ve fitness sporuyla uğraşmaktadır...

Yıllardır özellikle Latin Amerika ülkeleri ve uzak doğu destinasyonlarında çalışmakta olup bütün guruplarında her gün gidilen ülkenin edebiyatı üzerinden de; bölgenin şair ve yazarları hakkında düzenli şiir ve yazı saatleri organize etmektedir.

Sacred7 Travel ile birlikteliği 2014 yılında başlamış olup, Küba, Vietnam, Kamboçya, Rusya, Brezilya ve Arjantin rotaları Kıvanç Demirel eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
T.C. Kimlik Numarası
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adres: Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############